Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 21:45   #21
moj sjedi normalno. cjevčica nije jako duga al se za male novce kupi ista takva pa se spoje ako nekome treba duža. Čak ga znam inhalirati kad spava, samo ta cjevčica blizu glave pa puše van.
Ima i taj "pingvin" koji nema oblik pingvina nego je ko svaki drugi inhalator (a jesam ga objasnila - isti tip inhalatora samo je oblik drugačiji) ako nekome bolje odgovara

Cvijetić, čini mi se bolja po učinku. Ja i sebe inhaliram povremeno i od ovog kompresorskog mi se čini korist puno manja. Teško je to objasniti zbog čega, tek kad isprobaš vidi se razlika.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:25   #22
Sutra ćemo pogledati kako radi jedan kompresorski pa odlučiti.
u opciji su:
ako kompresorski-onda -Omron
ako uzv-čni onda ili Medikoel ili Omron( iako je skuuup)
Mandy jel možda znaš kako je sa servisom Medikoela?
ta cijevčica o kojoj pričaš povezuje maskicu i aparat? ili ? da znam što gledati....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:28   #23
neznam..nismo ga trebali

znam samo da se firma zove TIK ZAGREB i da su u Stupniku negdje...to je pisalo na garanciji..tj piše..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:33   #24
ok, bitno da imaju servis kod nas...
a što povezuje ta cijevčica?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:53   #25
inhalator koji stoji negdje na ravnoj površini sa spremnikom ljeka/fiziološke mala kao bočica u koju sa jedne strane dolazi ta cjevčica a sa druge maskica koju trebaš...pa tako Miha hoda po porozorskoj dasci, maše peseku, susjedu dok se inhalira...pa sad sam traži da ga inhaliram i kad ne treba, stalno nam stoji na prozoru..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:22   #26
evo mi danas kupili inhalator.
naravno ni jedan od ona tri koja su bila u užem izboru
kupili smo Nebulflaem- kompresorski. isprobali ga kod pedice i otišli u festtu, tamo nam ga opet demonstrirali. profesionalan je, imaju ga mnoge ordinacije i domovi zdravlja.630 kn. malo više od omrona i medikoela, a po specifikaciji mi se čini bolji...( tamo mi isto potvrdili da su kompresorski učinkovitiji)
ovako , obzirom da sam protekli tjedan puno obišla i saznavala cijene evo par info ako će nekome pomoći
-Medikoel-kompresorski Me 110( kakav ima Mandy) je najjeftiniji u Primapharm ljekarni u ciboni-466 kn -10 % od 17-18 h. za sve vrste plaćanja
-Omron- kompresorski- kod uvoznika-550 kn, u ljekarni u Trakošćanskoj 520 kn(- 5 % na gotovinu) ili može na rate beskamatno,a u cvjetnom naselju je 502 kn( nema popusta ni rata)

još jedna info.
rekli su mi da je bitno gledati jačinu pritiska. kod Nebulflaena je 3,5 bara a kod Medikoela je 1,3 bara. Za Omron nisam saznala.....
eto, možda nekom pomognem
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:24   #27
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
rekli su mi da je bitno gledati jačinu pritiska. kod Nebulflaena je 3,5 bara a kod Medikoela je 1,3 bara. Za Omron nisam saznala.....
hvala ti, ovo nisam znala, a sad kad razmisljam, logicno je.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:23   #28
A ima li netko inhalator New speedymed? Košta oko 1100 kn. Isto ga imaju po ordinacijama i naša pedijatrica kaže da je super.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:21   #29
čiji je taj?uzv ili kompresorski?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:45   #30
http://www.trivax.com/proizvodjaci.php?brand=ca-mi

Kompresorski. Evo našla sam ga na ovoj stranici, New speedymed. Ja sam ga koristila i dobar je, nije ni jako bučan ali kako se dosta hvali Omron, neznam isplati li se zbilja toliko platiti. Ipak je razlika u 500 kn, što nije malo. Ali opet, pošto je djecu ako je bolji, nije problem uzeti skuplji.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:48   #31
Mi smo još u proljeće kupili Respiru, UZV, s baterijom, 780 kn. Nije nam srećom do sada trebala, ali prekjučer ga je počeo gnjaviti zubić, zarumenili se obraščići, dobio je malu temperaturu, i kao nekakvu hunjavicu. Pisalo je u uputama "obična ili destilirana voda" -ja mm poslala po destiliranu... , a bilo mi je malo čudno što mu je u apoteci nudila -kako je to on meni stručno objasnio "infuziju". . Da sam prije pročitala ovaj topic, podsjetila bih se na fiziološku... -znala sam, ali te upute su me zbunile...

Nego, mene je začudilo da ta para nije topla - ja sam očekivala nešto kao "dunstanje" nad vručom kamilicom...




Inače, prvo lansiranje i nije baš bilo uspješno - cmoljio je ko kišna godina, premda smo mu i ja, i tata, i baka, i medeki demonstrirali da ne grize, i da je baš super. Nije upalilo.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 17:06   #32
Quote:
crash18 kaže: Pogledaj post
http://www.trivax.com/proizvodjaci.php?brand=ca-mi

Kompresorski. Evo našla sam ga na ovoj stranici, New speedymed. Ja sam ga koristila i dobar je, nije ni jako bučan ali kako se dosta hvali Omron, neznam isplati li se zbilja toliko platiti. Ipak je razlika u 500 kn, što nije malo. Ali opet, pošto je djecu ako je bolji, nije problem uzeti skuplji.
razmisli o ovom koji sam ja kupila.isto je profi, jači od omrona a 630 kn
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 17:37   #33
crash. ovih 630 kn je veleprodajna cijena ali prodaju i nama po njoj i sad sam vidjela da je jači od ovog koji si ti napisala...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 10:57   #34
Jeli ima tko Inhalator Bremed 5004.
Htjela sam ga kupiti, skup je, pa da vidim isplati li se dati 700 kn za to.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:11   #35
Saznala sam da se inhalator može dobiti i na doznaku, ako ti ga preporuči specijalist. Tako da ćemo sad malo pričekati jer sredinom 10. mj idemo na Srebrnjak na pregled pa ću vidjeti hoće li mi dati. Ako ne onda kupujem.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 23:18   #36
cure,gledam ovo sve i ne znam za koji bi se odlučila. Obzirom da se moramo oboružati za ne daj bože slijedeći laringitis,moramo kupiti inhalator,uglavnom dobro dođe i za običnu prehladu. Mi imamo sobni inhalator,ali očiti je bilo nedovoljno za miša malog,ovdje se spominju kompresorski,ultrazvučni..Stvarno ne znam koji bi uzeli,voljela bih čuti vaša iskustva i preporuke
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 00:01   #37
pink, mi smo sa svojim zadovoljni.kompresorski je ali ne buči jako ,profesionalan je. ja sam ti na prvoj stranici napravila usporedbe nekih i navela cijene...
malo pogledaj
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:44   #38
Evo, kupili smo inhalator. Omron C28 za 465 kn. Nadam se da će nam biti dobar.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 17:06   #39
Quote:
crash18 kaže: Pogledaj post
Evo, kupili smo inhalator. Omron C28 za 465 kn. Nadam se da će nam biti dobar.
di ste ga uzeli
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 14:33   #40
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
di ste ga uzeli
Uzeli smo ga u ljekarni na četiri kantuna. Samo što mi kod njega smeta što mu je velika dječja maskica, mojoj curici od 3 godine je prevelika, pari se na sve strane. Mislim da ćemo uzeti maskicu od druge firme, koja je bolja.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.