Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 10:39   #6521
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
trebam nesto malo konkretnije od tog.
a s obzirom da znam da je Xena dugo koristila i propolis i AIO, zanima me bas u cemu je razlika/slicnost prije nego kliknem bilo sto.
Neću ti pomoći, ali ja mislim imati jedan i drugi. Effector mi je nešto poput seruma, dok Tosowoong mislim baš imati u svrhu tonera. Dakle, trebaš oba
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 12.08.2017., 10:43   #6522
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Neću ti pomoći, ali ja mislim imati jedan i drugi. Effector mi je nešto poput seruma, dok Tosowoong mislim baš imati u svrhu tonera. Dakle, trebaš oba
ali tonera imam na izvoz
to je tako rijetko...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.08.2017., 10:59   #6523
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali tonera imam na izvoz
to je tako rijetko...?
A niš, otvori obrt

Ne znam, ja mislim da je rjeđe od efektora, ali možda brijem
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 12.08.2017., 11:03   #6524
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
trebam nesto malo konkretnije od tog.
a s obzirom da znam da je Xena dugo koristila i propolis i AIO, zanima me bas u cemu je razlika/slicnost prije nego kliknem bilo sto.
Evo par razlika (osim cijene)
Miris - efektor ima kao sintetički miris, tosowoong prirodniji, ugodniji, svježiji, AIO je najsladji.
Tosowoong i efektor, za razliku od AIO, nisu nimalo ljepljivi.
Hidratacija - tosowoong puno bolje hidratizira od efektora, a AIO ima hranjivosti dok tosowoong nema.
Kao ampula meni je AIO kompletnija od tosowoong-nakon efektora obavezno slijedi još jedan korak u obliku emulzije/kreme, nakon tosowoonga ujutro ne, ali navečer da, a nakon AIO mi u principu nije ništa potrebno.
Ako budem ponavljala kupnju to će biti tosowoong. Iako bih vjerojatno ponovila i AIO da postoji manje pakiranje.
Sad da čujemo Xenu
Frecume is offline  
Old 12.08.2017., 11:07   #6525
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
A niš, otvori obrt

Ne znam, ja mislim da je rjeđe od efektora, ali možda brijem

Hajde da riješimo tu dilemu Lijevo je efektor, desno tosowoong.

Frecume is offline  
Old 12.08.2017., 11:17   #6526
Hvala, sve mi treba
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 12.08.2017., 11:19   #6527
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Evo par razlika (osim cijene)
Miris - efektor ima kao sintetički miris, tosowoong prirodniji, ugodniji, svježiji, AIO je najsladji.
Tosowoong i efektor, za razliku od AIO, nisu nimalo ljepljivi.
Hidratacija - tosowoong puno bolje hidratizira od efektora, a AIO ima hranjivosti dok tosowoong nema.
Kao ampula meni je AIO kompletnija od tosowoong-nakon efektora obavezno slijedi još jedan korak u obliku emulzije/kreme, nakon tosowoonga ujutro ne, ali navečer da, a nakon AIO mi u principu nije ništa potrebno.
Ako budem ponavljala kupnju to će biti tosowoong. Iako bih vjerojatno ponovila i AIO da postoji manje pakiranje.
Sad da čujemo Xenu
meni efektor nema bas nikakav miris - ni prirodan ni sinteticki

i bez obzira o cemu se radilo (toner, serum, ampula...), ne mogu si zamisliti da nakon neceg tako rijetkog nista vise ne stavljam
zimi zavrsavam kremom, ljeti emulzijom ili guscom esencijom.
eventualno po potrebi sleeping pack.

ne znam..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.08.2017., 11:30   #6528
Azijska kozmetika vol. II

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

ne znam..

Ma najbolje ti je da probaš i gotovo. Ako želiš ja ti pošaljem ili vidi ako ima netko u zagrebu da ne mora putovati po vrućini.
Frecume is offline  
Old 12.08.2017., 11:44   #6529
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post


Menni, ovo poboljšanje je nevjerojatno, spremam link. Ja da sad stavim 10 koraka probudila bih se sjajna ko špek, i ovako se budim masnjikava, ali to pripisujem vremenskim uvjetima.
(
je, vrlo vjerojatno bi se probudila kao špek, ali razlog je ovo što @rosa_salvaje kaže.... >>>>


Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
@menni kad govoris o oporavljanju dubljih slojeva, potpuno se slazem, samo npr.meni je bila stvar da tek s dobrom eksolijacijom i skidanjem isusenog povrsinskog sloja nesto se se moglo probiti u dubinu i tad je krenuo oporavak koze. Do tad je povrsina bila zatvorena i sve stajalo na povrsini.
tako da početno i vrlo rijetko je dobro koristiti neki oblik eksfolijanta, ali ne kao redovito dnevno ili svakih par dana. nego možda jednom tjedno. baš zato da se ta "kora" koja je na površini kože skine da se mogu proizvodi lijepo upijati i djelovati.
kakva je ta kombinacija ili kolika je učestalost - ovisi o svakom pojedinačno.

Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Ako nešto stvarno nije dobro, onda nije dobro. Takve stvari skužiš nakon tri dana, točno. Ako isušuje, breakouta brzo, doslovno spali kožu... Itd. Ali ako nešto "nije dobro" u smislu da ne pokazuje efekte u roku tjedan dana, tj. doslovno je neutralno na koži, onda mislim da nije imalo dovoljno vremena da se pokaže i da radi svoje. Ne volim to kad ljudi nešto odbace nakon jednog tjedna bez nekog efekta.

Meni se npr. rijetko dogodi da mi nešto ne valja brzo, pa da mi se isplati sto proizvoda probati. Ali opet, ymmv s obzirom na osjetljivost kože. Nekad mi je žao ljudi koje sve isušuje, sve breakouta, skoro ništa ne valja u tolikoj mjeri da moraju brzo rotirati milijun stvari. A nekad sam zavidna jer takve osobe brže znaju što će im valjati ili neće. Ja doslovno moram full size proizvod kupiti i potrošiti da bih znala hoće li mi valjati. to je malo nezgodno.
i ja sam u ovoj kategoriji. ako me hoće - hoće me. kad se sjetim aio scinic honey. prva dva dana woooowwwww...... treći dan sam se probudila crvena. crvena. i to je trajalo....a to sam sanirala poslije danima. naravoučenje: dodati cimet na popis sastojaka koje ne toleriram.
stvar je u učenju koje sastojke ne toleriramo. a neke sastojke ne toleriramo u kombinaciji. npr meni je nešto xx olivate u kombinaciji s alkoholom ludilo za breakout. dok je sam alkohol (ne u velikoj koncentraciji) odličan jer mi sve pomalo brže pogura u kožu.

Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam bas u ovoj drugoj kategoriji. Brzo vidim da nesto nije dobro. Ako je ok, ili neutralno onda nastavim... ne ocekujem ja u dva dana rezultate, to ne... ali sam davnon skuzila da na mojoj kozi ne vrijedi ono pusti 7 dana i ako ti stvara probleme. Jer ako nastavim problemi su jos veci. Posebno vrijedi ako me breaka ili isusuje.
I zbog takvog otpisivanja proizvoda naravno da mi treba vise u startu jer ih brzo otpisem. Zamisli kako mi je bilo prije kad nije bilo ili je bilo jako malo testera. Otvorenih kremica na izvoz sam imala.
ne, ne, ni ja ne puštam ako mi stvara probleme.. no, ako mi ne radi kontraefekt, onda si nekako kontam da je možda proizvod koji daje rezultat na dulje staze i ne odbacujem ga.
i ja isto imam brdo otpisanih proizvoda. neke sam prodala, neki su u prodaji.

Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post

Vezano za Dr.Jart Liquid, moram reći da on mene isušuje ako iza još dobro s nećim ne nahranim lice. Stvarno me ubije taj alkohol u njemu i koliko mi se pokazao dobar u smirivanju lica i saniranju gluposti ipak nebi ponovila kupnju.
meni taj alkohol baš godi. imam prije toga pet ili šest tonera ujutro, a isto tako i navečer. on mi dođe kao šesti ili sedmi korak. i to sve izgura unutra.
ako da sam alkohol i nema priliku isušiti me jer je koža već ful hidratizirana, a nakon toga nahranjena pa je eto - jedini efekt to "guranje" u kožu.
žao mi je da ti ne odgovara.

Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
S puno volje sam legla pred televizor i uspjela odgledati desetak minuta. Dovoljno da pomislim ajme koja luđakinja, a onda sam zaspala, preklopio me umor.
Jel cemu film?


Bas sam sinoc stavila dr jart liquid i jutros mi dva potkoznjaka (koja su mi izbila prije dan-dva) manje vidljiva i manje bolna! I mislim si jel moguce da ih je on sredio, a sad vidim da je

zaspala. u momentu nakon što sam napisala post, fino sam se sredila i spremila i počela gledat film. nije prošlo deset minuta i laku noć hrvatska
a tebi se sviđa ceramidin?? fini je, jako

Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Evo par razlika (osim cijene)
Miris - efektor ima kao sintetički miris, tosowoong prirodniji, ugodniji, svježiji, AIO je najsladji.
Tosowoong i efektor, za razliku od AIO, nisu nimalo ljepljivi.
Hidratacija - tosowoong puno bolje hidratizira od efektora, a AIO ima hranjivosti dok tosowoong nema.
Kao ampula meni je AIO kompletnija od tosowoong-nakon efektora obavezno slijedi još jedan korak u obliku emulzije/kreme, nakon tosowoonga ujutro ne, ali navečer da, a nakon AIO mi u principu nije ništa potrebno.
Ako budem ponavljala kupnju to će biti tosowoong. Iako bih vjerojatno ponovila i AIO da postoji manje pakiranje.
Sad da čujemo Xenu
nisam probala propolis efektor, ali potpisujem ovo što si usporedila tosowoong i aio.
možda je najpribližniji opis da je tosowoong gelasto-tekući ekstra hidratantno-osvježavajući toner.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.08.2017., 12:10   #6530
Meni to zvuci nesto kao Whamisa? Ako je onda mi ne treba..
Princez Krafna is offline  
Old 12.08.2017., 12:16   #6531
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Ma najbolje ti je da probaš i gotovo. Ako želiš ja ti pošaljem ili vidi ako ima netko u zagrebu da ne mora putovati po vrućini.
zapravo bi najradije narucila najesen s nekim, ali vidim da ga vec sve imate
Quote:
menni kaže: Pogledaj post

nisam probala propolis efektor, ali potpisujem ovo što si usporedila tosowoong i aio.
možda je najpribližniji opis da je tosowoong gelasto-tekući ekstra hidratantno-osvježavajući toner.
problem je sto bi ja tocno tako opisala efektor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.08.2017., 12:34   #6532
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Meni to zvuci nesto kao Whamisa? Ako je onda mi ne treba..
Hm nije mi padala na pamet ta usporedba zbog znatnog drugačijeg sastava.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.08.2017., 13:16   #6533
Naravno, ali kad sam vidjela da si to napisala odmah me asociralo na whamisu gelasto tekuci osvjezsvajuce hidratantni toner. Hvala bez obzira na razliku u sastavu whamisa mi je tocno to, tako da odustajem od tosowoonga a imam jos jedne propolis ampule
Princez Krafna is offline  
Old 12.08.2017., 13:24   #6534
Imam još zericu whamise. Mislim da ću baš večeras se malo poigrati time.
No otkad s to rekla - mislim da je to prilično bliska usporedba. S tim da je tosowoong nešto hidratantniji.
Ali da, da. Tu je na tragu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 12.08.2017., 16:28   #6535
Xena, isprazni sandučić da ti pošaljem pp
BellaMare is offline  
Old 12.08.2017., 17:10   #6536
Nema ništa bolje nego kad napišeš post od kilometra i onda ti se slučajno izbriše.. Pa sad skraćeno..

Pozdrav svima, toliko ste natipkale da sam zaboravila šta sam htjela pitati/prokomentirati.. Moram se potužiti da sam izgubila sve preporuke za maske & co od zadnjih par mj.. Nemam nekih noviteta jer koristim sve "staro", evo samo par recenzija..

Illi green tea brightening mask
Kao i sve Illi maske ima divan blagi miris (mislim da mi njihove naj mirišu). Sastoji se od dva djela da omogući bolje pristajanje, fino nasaftana, esencije ostane za još cca 3 dana.. Brightening nisam baš primjetila ali dobro hidratizira i čak malo "zategne"..

Lovemore cubilose hydrating & firming mask
Još jedne lastavice.. I ovdje ću reći da više vidim firming nego hidrataciju.. Sve je ok, oblik, miris nepostojeći, dosta safta (+cca 2dana), dobra ali neznam zašto očekivala sam više.. Možda malo previše zatezanja lica nakon nje..

Patch fetch shark's fin collagen eye patch
Jedan od bezveznijih.. Ne vidim nikakav poseban učinak po pitanju podbuhlosti/tamnih podočnjaka/bora.. Imam još za probati one sa placentom a onda se vraćam SNP ptičjim..

Zalihe su mi kritično niske, trebam uskoro kremu za zadnji korak, imate kakvu preporuku?(Joseonka i Cosrx puž aio više neću) Za sezonu jesen/zima..
Svizac15 is offline  
Old 12.08.2017., 17:12   #6537
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post

Zalihe su mi kritično niske, trebam uskoro kremu za zadnji korak, imate kakvu preporuku?(Joseonka i Cosrx puž aio više neću) Za sezonu jesen/zima..
Meni se sviđa A'Pieu Madecassoside krema zadnjih dana, mislim da će mi biti na jesen...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 12.08.2017., 17:51   #6538
Meni propolis effector ima predivan blagi cvjetno-slatki miris. Za efekt ne znam bas, imala sam samo jedan tester. Nije mi neki toner, toneri meni nisu gelasti, a effector je. Vise serum.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 12.08.2017., 19:22   #6539
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
meni taj alkohol baš godi. imam prije toga pet ili šest tonera ujutro, a isto tako i navečer. on mi dođe kao šesti ili sedmi korak. i to sve izgura unutra.
ako da sam alkohol i nema priliku isušiti me jer je koža već ful hidratizirana, a nakon toga nahranjena pa je eto - jedini efekt to "guranje" u kožu.
žao mi je da ti ne odgovara.
Znam znam da si to vec rekla, ali se iznova iznenadim da mozes i sad po ovim vrucinama imato sedmi korak.. ili koliko vec imas. ne kazem ni da je dobro, ni lose, bitno da ti odgovara ali uvijek nekoliko puta citam post da nisam pogresno vidjela
rosa_salvaje is offline  
Old 12.08.2017., 20:28   #6540
A'Pieu Sweet Manuka Honey Mask

prva medena maska koja je puno vise hydrating nego nourishing, sto mi trenutno i puno vise odgovara.
ne mogu reci da je po necemu bas jedinstvena, ali je u svakom slucaju jako dobra. koza mi je bas izrazito mekana, a sve se upilo vec za nekih 10 minuta.
esencija nema miris po medu, zapravo gotovo uopce nema nikakav miris
ostalo je esencije za jos jedno dva dana.

edit: ipak je maska nadprosjecna - koraci nakon nje su mi nekako bolje sjeli nego inace. ostavila je mekani mat izgled na koji su mi se danahan esencija i emulzija bas lijepo ukomponirale: nema suvisnog sjaja (inace su mi danahan toner i esencija malo too much po ljeti pa dosta sjajim)
bas cu vidjeti sutra i preksutra s preostalim dijelom esencije, zasad mi se bas svidja.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 12.08.2017. at 20:44.
frupy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.