Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 13:42   #761
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Oprostite, možete li mi reći kakve borbene zrakoplove ima vaša veličanstvena zemlja?
Ja kad igram Fleet Command obicno igram kao Royal Navy, dakle imam Harriere, eventualno Nimroda i to je to
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 22.01.2018., 13:46   #762
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ja kad igram Fleet Command obicno igram kao Royal Navy, dakle imam Harriere, eventualno Nimroda i to je to
Što je Nimrod? Nekakvo mitsko biće

Na internetu nalazim da ratno zrakoplovstvo vaše zemlje raspolaže letjelicama poput Mig-17 i 21
Nosonja_ is offline  
Old 22.01.2018., 13:52   #763
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Mora biti optimista jer baš ništa ne ukazuje na drugačiji ishod.
Jednostavno, svaki lakmus papir preko svega je "mrtav i beo"

RFP je tzv wishfull thinking, ki-bi da-bi... sve ostalo je tuga.

https://www.youtube.com/watch?v=CgYWcZuTySo
Slažem se.
Neće biti ništa od toga, na jednak način na koji se niti jedan MRAP neće dovesti u vozno stanje, niti jedan OH-58 neće poletjeti i OOB se nikad neće sagraditi.
Prosto ko pasulj, jelte.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 22.01.2018., 13:58   #764
Što će nam zapravo taj polovni F-16 iz 1988(pretpostavljam). Da li je Gripen nov ili? Zašto kupovati opet skramariju a ne nove zrakoplove? Bilo bi najidealnije kao i druge članice NATO-a nabaviti F-35

Ali čak da se nabavi najnoviji i najbolji zrakoplov, njih će biti prilično malo i upitno je što se može s njima, tj s toliko malim brojem Po meni triba se naoružati velikim brojem raketa temlja-zemlja i s samohodnim topovima koji bi mogli ispaljivati granate na udaljenost od barem stotinu kilometara...
Nosonja_ is offline  
Old 22.01.2018., 14:27   #765
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Po Hrvatsku je svaka opcija losa, potrosit ce se novci, uzeti provizija i nastaviti po starome.

Pa normalno! Što je tu čudno? Postoji već dobro razrađen sistem o podjeli plijena . Uostalom i za druge stvari se već provjeren sistem provodi! Čemu čuđenje! Ništa novo!
leo4 is offline  
Old 22.01.2018., 15:39   #766
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Ne samo za Barak/Brakeet, nego za bilo koji osim gripoznog.
Uzimati bilo što za OSRH od Šveđana smatram ekvivalentom propucavanju oba koljena, a ako baš toliko želimo MiG nakon MiGa, prestanimo glumiti i nažicajmo Kineze da, umjesto odvoza u reciklažno dvorište, eskadrilu-dvije Chengdu J-7 prodaju nama. Svejedno je hoće li cijena biti po komadu ili kilogramu.

Kaj se središnjice dotikavle, moja je u mom stanu, ne na Iblerovom, ne na Trgu Hrvatskih Velikana i ne u Trollhättanu.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 22.01.2018., 15:42   #767
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Po Hrvatsku je svaka opcija losa, potrosit ce se novci, uzeti provizija i nastaviti po starome.
Pa pošto je to uglavnom, makar kad se tiče vojnih nabavku, standardni modus operandi svugdje po svijetu, ne znam što bi nas to ovdje trebalo uznemiravati?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 22.01.2018., 15:57   #768
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Neće biti ništa od toga, na jednak način na koji se niti jedan MRAP neće dovesti u vozno stanje, niti jedan OH-58 neće poletjeti i OOB se nikad neće sagraditi.
Prosto ko pasulj, jelte.
od svakoga po par komada za mazanje očiju a oob niti to...
uspjeh na zavidnoj razini
9aplus is offline  
Old 22.01.2018., 16:27   #769
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Znaci ovu temu je okupiralo par iskompleksiranih egotripera koji očito nezadovoljni svojom karijerom komplekse liječe na forumu gdje normalno da dolaze ljudi koji nisu niti MORAJU biti stručnjaci. Čitajući postove od ovog VFA možes slobodno reproducirati cijeli životopis ... strane firme, stručnjak, ovo ono
Sinko lupi se jače po njoj. Možda Ti ipak nešto i uđe unutra pa naučiš i nešto novo.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
A zajednički nazivnik im je - bili bi najsretniji da se ništa novog ne nabavi pa da se HRZ ugasi.
Naravno da to NIJE tako kako Ti to "picek" razumiješ. Ja se zalažem i ZA vražiji F-16, i ZA vražji Barak, pogotovo ako je Block 40, i za vražji ...

ALI (uvijek ima taj j..... ALI koji vas 99.9% nekih NIKAKO da napokon razumije i shvati) sve to potrebno treba odraditi kako struka i pravila nalažu, po PS-u!

Bez sada nedavno odobrenog SLEP-a rabljeni F-16 moći će se koristiti najkasnije do sredine 2020-ih (Barak Block 30 do 2026. godine). Naši tvrde i žele 30 godina stare F-16 koristiti još 25-30 godina. To na žalost će moći jedino Block 40/42 i noviji.

A kad netko "želi" F-16 i nakon toga kaže i tvrdi da je 100 ili čak 80 sati naleta na njemu dovoljno, ta dva podatka u istoj rečenici (F-16 i tolika satnica naleta,) su OKSIMORON!!!

Slično tako je i sa spominjanjem u istoj rečenici sredstava koja su naši odgovorni godišnje spremni izdvojiti i osigurati za sve potrebno i novog F-16V, a ta sredstva koja oni navode nisu dostatna za eksplotaciju NIJEDNOG zapadnog tipa VBA, a kamo li najnovijeg F-16V!
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is online now  
Old 22.01.2018., 17:14   #770
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Neće biti ništa od toga, na jednak način na koji se niti jedan MRAP neće dovesti u vozno stanje, niti jedan OH-58 neće poletjeti i OOB se nikad neće sagraditi.
Prosto ko pasulj, jelte.
Što se MRAP-ova tiče, priča naših stručnih i upućenih forumaša je bila da mi nećemo moći obučiti vozače za te MRAP-ove, da je školovanje za njih dugotrajno i zahtjevno, te je pitanje koliko će ljudi to moći savladati i kada.

Tako da sam ja bio stvarno iznenađen kad se na youtube uskoro pojavio video kolone tek pristiglih MRAP-ova, koja je vozila po ZG ulicama i nije gazila prolaznike i kršila automobile koji su im se zatekli na putu.
Sinji strijač is offline  
Old 22.01.2018., 18:54   #771
Samo neka je novo , nije stari Ford bio lud čovjek .... iako da se mene pita , ja bi i ovo kupio ako nemamo za drugo - 32m USD novo ispod cekica JF-17 ,i on bi odradio posao

__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 22.01.2018., 19:00   #772
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Samo neka je novo , nije stari Ford bio lud čovjek .... iako da se mene pita , ja bi i ovo kupio ako nemamo za drugo - 32m USD novo ispod cekica JF-17 ,i on bi odradio posao

Kod kineskih i ruskih aviona ti je pravilo da platis manje sad, a vise poslije, tako da te ispadne na kraju skuplje od zapadnog aviona slicnih karakteristika.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 22.01.2018., 19:21   #773
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Što se MRAP-ova tiče, priča naših stručnih i upućenih forumaša je bila da mi nećemo moći obučiti vozače za te MRAP-ove, da je školovanje za njih dugotrajno i zahtjevno, te je pitanje koliko će ljudi to moći savladati i kada.

Tako da sam ja bio stvarno iznenađen kad se na youtube uskoro pojavio video kolone tek pristiglih MRAP-ova, koja je vozila po ZG ulicama i nije gazila prolaznike i kršila automobile koji su im se zatekli na putu.
Po svemu sudeći morat ću početi zahvaljivati 'onom tam gore' zbog toga kaj nisam stručan i upućen.
Ovako neuk ne sramotim se toliko.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 22.01.2018., 19:27   #774
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Što se MRAP-ova tiče, priča naših stručnih i upućenih forumaša je bila da mi nećemo moći obučiti vozače za te MRAP-ove, da je školovanje za njih dugotrajno i zahtjevno, te je pitanje koliko će ljudi to moći savladati i kada.

Tako da sam ja bio stvarno iznenađen kad se na youtube uskoro pojavio video kolone tek pristiglih MRAP-ova, koja je vozila po ZG ulicama i nije gazila prolaznike i kršila automobile koji su im se zatekli na putu.
Tako je i bivsa drzava dobila americke tenkove M-47 , a nisu povuceni iz uporabe zato sto ljudi nisu bili obuceni za njih , niti zato sto su bili lose kvalitete.
Povuceni su iz uporabe zato sto su trosili benzin za cijelu satniju T-55.
Meni se cini da ce se to desiti i MRAP-ovima.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 22.01.2018., 19:44   #775
Koja luda i tragi-komična montaža, ali tekst je na veliku žalost brutalno istinit!
__________________
Sound of fighter plane - Sound of freedom!

02. listopada 2023. - U BA118 Mont-de-Marsan HRZ-u je predan na korištenje prvi avion Dassault Rafale DC C3-R, dvosjed, registarske oznake 170, bivši Rafale B318 francuskog RZ iz sastava EC2/4.
VFA-125 is online now  
Old 22.01.2018., 19:51   #776
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Koja luda i tragi-komična montaža, ali tekst je na veliku žalost brutalno istinit!
"Ne brini Gerta nabavit ce MiG-17"
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 22.01.2018., 20:06   #777
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Tako je i bivsa drzava dobila americke tenkove M-47 , a nisu povuceni iz uporabe zato sto ljudi nisu bili obuceni za njih , niti zato sto su bili lose kvalitete.
Povuceni su iz uporabe zato sto su trosili benzin za cijelu satniju T-55.
Meni se cini da ce se to desiti i MRAP-ovima.
A koliko troši MRAP ako nije tajna?
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Old 22.01.2018., 20:31   #778
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Neće biti ništa od toga, na jednak način na koji se niti jedan MRAP neće dovesti u vozno stanje, niti jedan OH-58 neće poletjeti i OOB se nikad neće sagraditi.
Jednome smrkne, drugome svane. Generalno gledano, uglavnom nam samo smrkne. Dobili MRAP-ove, ostali bez propisno naoružanih Patrija. Dobili Kajove, ostali bez Antonova i eševa. Dobili jedan OOB, ostali bez svega ostaloga...
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 22.01.2018., 20:44   #779
to bi značilo da su razmatranja završena, odluke donesene, čeka se,

razvoj situacije u susjedstvu. A da bi se prstom uprlo u jedno od dva

rješenja. Dakle o našim , više niš ne ovisi.

Zato je ona i zujala uokolo, da bi vidla kamo ide to .
babarogac is offline  
Old 22.01.2018., 20:47   #780
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
A koliko troši MRAP ako nije tajna?
Izmedju 5 do 9 gallona po milji , ako uzmemo srednju vrijednost od 7 to ti je otpr.300 litara na 100km bez opterecenja , zavisi od modela.Za ovaj nas MaxxPro nema detaljnih podataka.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.