Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 19:28   #481
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Da je taj branitelj htio ubiti Košića, jednostavno bi otišao tamo i ubio ga. Ne bi dao policiji povoda da istražuje internet-poruke. Vjerojatno se zločin nikad ne bi ni riješio (osim ako bi se čovjeku kasnije razvezao jezik u birtiji nakon treće rakijice). Ovo je klasičan slučaj zastrašivanja. Pas koji laje ne grize, i obratno.

P.S. Da vjerujem u zavjere, posumnjala bih da će sad vlada sama sebi slati prijeteće poruke i onda ih pokazivati ljudima "evo, vidite kako nam određeni opasni pojedinci prijete, ovo je najbolji dokaz da nam treba taj zakon".

Već viđeno.
ja se slazem sa tobom...msilim, nacelno sam protiv prijetnji smrcu ali drzim da kod interneta treba biti oprezan i ne zakljucivati na precac.
( edit: kako nisam prepametan i nemam rjesenje, za sada sam za status quo..dakle neka policija ispita svaku prijavu prijetnje smrcu dok ne smislimo nesto pametnije cime bi isfiltrirali ozbiljne prijetnje od onih koji to nisu )

Ali ovo gore je primjer kako razmisljaju neki od onih koji JESU za progone "internet trolova". Dakle ..ako internet trol zaprijeti njihovom istomisljeniku to je napad na temelje civilizacije, ali ako zaprijeti biskupu da ce ga zaklati onda je to ...kako rece..."gnjev gradjana!!"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:40   #482
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
za sada sam za status quo..dakle neka policija ispita svaku prijavu prijetnje smrcu dok ne smislimo nesto pametnije cime bi isfiltrirali ozbiljne prijetnje
I ja mislim da je to najpametnije. Ovo što imamo je sasvim adekvatno. Sve više od toga zalazi u područje verbalnog delikta.

Još uvijek želim vidjeti podatke od policije kolikom broju ubojstava je prethodila internet-prijetnja smrću. I još uvijek mislim da je taj broj 0. Onaj tko ozbiljno odluči nekoga ubiti, neće traćiti vrijeme na internet-prijetnje, a sve ostalo je samo dokono piskaranje po internetu koje ne vodi nikakvoj akciji.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:44   #483
Vjerojatno će (ako će) doprinjeti kvalitetnijim raspravama i komentarima po internetu, a neki koji nemaju zapravo što napisati neće pisati.

Inače opća fejsbukizaicja je dovela do toga.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:09   #484
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
I ja mislim da je to najpametnije. Ovo što imamo je sasvim adekvatno. Sve više od toga zalazi u područje verbalnog delikta.

Još uvijek želim vidjeti podatke od policije kolikom broju ubojstava je prethodila internet-prijetnja smrću. I još uvijek mislim da je taj broj 0. Onaj tko ozbiljno odluči nekoga ubiti, neće traćiti vrijeme na internet-prijetnje, a sve ostalo je samo dokono piskaranje po internetu koje ne vodi nikakvoj akciji.
Malo cu offtopicarit.

Ja se sjecam kada je prije 20 godina Ibrahim Dedic, vlasnik Promdei banke nastupio u nekoj emisiji na HRT-u i pred kameram govorio kako ga mafija hoce ubiti da je vec pokusano nekoliok atentata na njega i da trazi policijsku zastitu, na sto mu je drugi gost neki lik iz MUP-a odgovorio da izmislja i od sebe pravi zrtvu i uostalom on je ta mafija o kojoj prica. Sjecam se da sam onako mulacki gledao tu emisiju i mislio "Huh...ala mu je ovaj dobro zavukao!!!"

Ni mjesec dana poslije Dedic je ubijen.
O tom slucaju na wiki citam sljedece:
Tadašnji glasnogovornik zagrebačke policije Josip Begović, izjavio je da nema saznanja o tome da li se u posljednje vrijeme Ibrahim Dedić obraćao policiji za zaštitu
Nemaju kazu a ja sam imao...

Vratimo se ontopic....ja isto procjenjujem da je 99,99% prijetnji smrcu na internetu tek troll bullshit...ali svejedno se ne moze odmahnuti rukom na njih.
Ako netko trazi policijsku zastitu zato sto mu netko preko FB-a prijeti smrcu policija mora reagirati, pa makar u 99% slucajeva bilo samo da se netko malo zanio.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:33   #485
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Vratimo se ontopic....ja isto procjenjujem da je 99,99% prijetnji smrcu na internetu tek troll bullshit...ali svejedno se ne moze odmahnuti rukom na njih.
Ako netko trazi policijsku zastitu zato sto mu netko preko FB-a prijeti smrcu policija mora reagirati, pa makar u 99% slucajeva bilo samo da se netko malo zanio.
Off topic: sjećam se Dedićevog ubojstva. U to je doba policija tvrdila i da kod nas nema organiziranog kriminala.

Istina je da policija po dužnosti mora istražiti svaku prijetnju ubojstvom, i to je u redu. Ali bilo bi loše da se kod nas dogodi ono što se događa u Engleskoj, a to je da toliki broj policajaca istražuje internet-prijetnje da policija više nema vremena baviti se običnim kriminalom "malog kalibra". U Londonu je policija praktički digla ruke od shopliftinga, provala u aute i drugih sitnih krađa jer ne stignu od istraživanja silnih internet-prijetnji.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:01   #486
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
j
Ali ovo gore je primjer kako razmisljaju neki od onih koji JESU za progone "internet trolova". Dakle ..ako internet trol zaprijeti njihovom istomisljeniku to je napad na temelje civilizacije, ali ako zaprijeti biskupu da ce ga zaklati onda je to ...kako rece..."gnjev gradjana!!"
Baš me zanima od kud si to izvukao?

Ne samo da nema nikakvih naznaka da bi se zakon drugačije tumačio, nego čak i na forumu, na kojem bi zbog anonimnosti i nabrijanosti bilo prije za očekivati nekakvu "podršku" - je većina forumaša za koje bi se reklo da je drastično suprotnih svjetonazora od Košića osudila takve prijetnje i podržala sankcioniranje. I oni koji su nešto prigovarali su uglavnom prigovarali oko toga je li potrebno bolesnog čovjeka vozit parsto kilometara kao da ga nisu mogli saslušat i u lokalnoj postaji.

Ljudi su se sprdali s privođenjem zbog Plenkovića koje je ubrzo uslijedilo (i koje nije bilo zbog takvih eksplicitnih prijetnji), oko Košića bome baš nitko nije napisao "oh super pa tko ga jebe, tak i treba".
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:29   #487
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Baš me zanima od kud si to izvukao?
Google....najstrasnije od svega je sto sam unaprijed znao da cu takvo nesto pronaci.
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ne samo da nema nikakvih naznaka da bi se zakon drugačije tumačio, nego čak i na forumu, na kojem bi zbog anonimnosti i nabrijanosti bilo prije za očekivati nekakvu "podršku" - je većina forumaša za koje bi se reklo da je drastično suprotnih svjetonazora od Košića osudila takve prijetnje i podržala sankcioniranje. I oni koji su nešto prigovarali su uglavnom prigovarali oko toga je li potrebno bolesnog čovjeka vozit parsto kilometara kao da ga nisu mogli saslušat i u lokalnoj postaji.

Ljudi su se sprdali s privođenjem zbog Plenkovića koje je ubrzo uslijedilo (i koje nije bilo zbog takvih eksplicitnih prijetnji), oko Košića bome baš nitko nije napisao "oh super pa tko ga jebe, tak i treba".
To sa Kosicem je samo primjer. Izjavu je dao Bernardic i to je njegov prvi refleks. Naravno kada je poslije objavljen tekst da je upucena prijetnja bila u stilu "sve vas treba zaklati" da je svako sa malo mozga ako nista presutio taj dogadjaj. Vjerovatno je i on sa naknadnom pamecu skuzio da je pretjerao.


E sada..ja nisam bas toliko naivan da mislim da takve izjave i misljenja mogu sprijeciti policiju da obavljaju svoju duznost jer su prijetnje ubojstvom ideoloski neutralan delikt....osim jeli ako su upucene Mamicu...onda se jeli moze sto hoce! ( ovo je sarkazam na stanje uma hrvatskih medija i javnosti ).



Ono sto mene vise plasi je onaj gore slucaj u Njemackoj gdje se novinara koji na osnovu nekakvih dogovora nacisticke njemacke sa islamskim zajednicama ( povijesno gdje god su imali kontakt sa njima doslo je do odredjene kolaboracije )zakljucuje da je islam fasisticka religija. Kao proucavatelj tog dijela povijesti...ja znam da mu je prica suplja i zakljuchci pogresni....ali ne vidim da ce Frljic ili kolega forumas xyz ..zavrsiti u bajbuku zato sto na slican supalj nacin pokusava dokazati da je krscanstvo fasisticka religija.

Ti mene mozes pitati: pa dobro dali bi bio zadovoljan da Frljic ili kolega xyz zavrse u zatvoru poradi svoji insinuacija o vezi fasizma i krscanstva cime bi se jeli dokazala neutralnost zakona?...ja bi ti odgovorio...mozda bi se time dokazala neutralnost zakona i mozda bi u svom sljepilu i zluradosti i zasjao od srece ali tko bi onda pisao za novine u Hrvatskoj?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 22.01.2018. at 22:50.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:57   #488
A evo nazire se i budući koncept kojim će krugovi koji odlučuju pokušati zadržati mir puka i spriječiti nepotrebno uznemiravanje i komešanje naroda. O tome nešto možemo pročitati ovdje:

"MEDIJSKI mogul Rupert Murdoch pozvao je Facebook da "pouzdanim" medijskim kućama isplaćuje sredstva, slično modelu kojim se koriste kabelske tvrtke.

Njegove izjave dolaze nekoliko dana nakon što je čelnik Facebooka Mark Zuckerberg rekao da će ta društvena mreža prioritizirati "pouzdane" vijesti na svojim stranicama, identificirajući visokokvalitetne izvore i boreći se protiv dezinformacija.

"Facebook i Google su popularizirali uvredljive izvore vijesti kroz algoritme koji su profitabilni za te platforme, no inherentno nepouzdani", priopćio je Murdoch, čelnik News Corpa, korporacije u čijem su vlasništvu, osim niza australskih, mediji poput američkih Wall Street Journala i New York Posta, te britanskih The Suna i The Timesa. "

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1021060.aspx

Koliko ja shvaćam, ideja naših idealista je da se na Internetu objavljuju samo vijesti i informacije od nekoliko certificiranih izvora (gore navedni, npr), a ostalo će biti ukinuto samocenzurom internet portala koji će u strahu od visokih kazni ukinuti mogućnost komentiranja, iznošenja stavova građana, i sl. Ili se varam?
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:25   #489
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Koliko ja shvaćam, ideja naših idealista je da se na Internetu objavljuju samo vijesti i informacije od nekoliko certificiranih izvora (gore navedni, npr), a ostalo će biti ukinuto samocenzurom internet portala koji će u strahu od visokih kazni ukinuti mogućnost komentiranja, iznošenja stavova građana, i sl. Ili se varam?
Neki portali koje su cenzurirali preselili su se na Dark Web. Možda ćemo uskoro morati i svi ostali.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:31   #490
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Google....najstrasnije od svega je sto sam unaprijed znao da cu takvo nesto pronaci.
To sa Kosicem je samo primjer. Izjavu je dao Bernardic i to je njegov prvi refleks. Naravno kada je poslije objavljen tekst da je upucena prijetnja bila u stilu "sve vas treba zaklati" da je svako sa malo mozga ako nista presutio taj dogadjaj. Vjerovatno je i on sa naknadnom pamecu skuzio da je pretjerao.
Tnx, fakat nisam znao, a tvoje mi je zvučalo kao da govoriš o forumu a znam da ovdje nije bilo. Naravno, ovo je i puno gore.



Quote:
Ono sto mene vise plasi je onaj gore slucaj u Njemackoj gdje se novinara koji na osnovu nekakvih dogovora nacisticke njemacke sa islamskim zajednicama ( povijesno gdje god su imali kontakt sa njima doslo je do odredjene kolaboracije )zakljucuje da je islam fasisticka religija. Kao proucavatelj tog dijela povijesti...ja znam da mu je prica suplja i zakljuchci pogresni....ali ne vidim da ce Frljic ili kolega forumas xyz ..zavrsiti u bajbuku zato sto na slican supalj nacin pokusava dokazati da je krscanstvo fasisticka religija.
Ja zapravo ne znam što da mislim o ovakvim stvarima. Tekst je, po meni, očiti primjer govora mržnje, ali ne znam što bi bila adekvatna kazna.

Iako mi je osobito zanimljivo da se kao primjer toga da je zakon loš i blabla ubija slobodu govora daje primjer odvratnog mrzilačkog teksta koji je fantastičan primjer podmuklog podmetanja.

Ali ti si u pravu da je vrlo moguće da ne bi bilo kazne za istu stvar o kršćanstvu. Ne bih baš tu stavio Frljića kao primjer jer kultura je uvijek imala veću slobodu (i isto bi vrijedilo i za predstavu o islamu), ali slažem se s tobom da je vrlo moguće da ne bi najebao ni novinar.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:11   #491
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ja zapravo ne znam što da mislim o ovakvim stvarima. Tekst je, po meni, očiti primjer govora mržnje, ali ne znam što bi bila adekvatna kazna.

Iako mi je osobito zanimljivo da se kao primjer toga da je zakon loš i blabla ubija slobodu govora daje primjer odvratnog mrzilačkog teksta koji je fantastičan primjer podmuklog podmetanja.

Ali ti si u pravu da je vrlo moguće da ne bi bilo kazne za istu stvar o kršćanstvu. Ne bih baš tu stavio Frljića kao primjer jer kultura je uvijek imala veću slobodu (i isto bi vrijedilo i za predstavu o islamu), ali slažem se s tobom da je vrlo moguće da ne bi najebao ni novinar.
Iskreno, ne vidim kako je ovo govor mržnje. Znači frajer izlazi s tezom da je islam fašistička ideologija i predstavlja "argumente" (Kampf = Jihad je vrhunski ). Radi li se o namjernom podmetanju ili guranju dokaza na stranu svoje teze zbog nekakve ideološke zaslijepljenosti, u to ne bih ulazio. Što je meni problematično je da se tu radi o vrijednosnim sudovima (što smo već prije bili raspravljali) i definitivno se to ne bi trebalo kažnjavat. Ja ne vidim nigdje da on poziva na progon muslimana,nekakve pokolje itd. (iako je relativno očito koje je njegovo stajalište o njima), ali kritika ideja i ideologija, koliko god promašena bila, ne bi se smjela tako ograničavati.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:34   #492
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
A evo nazire se i budući koncept kojim će krugovi koji odlučuju pokušati zadržati mir puka i spriječiti nepotrebno uznemiravanje i komešanje naroda. O tome nešto možemo pročitati ovdje:

"MEDIJSKI mogul Rupert Murdoch pozvao je Facebook da "pouzdanim" medijskim kućama isplaćuje sredstva, slično modelu kojim se koriste kabelske tvrtke.

Njegove izjave dolaze nekoliko dana nakon što je čelnik Facebooka Mark Zuckerberg rekao da će ta društvena mreža prioritizirati "pouzdane" vijesti na svojim stranicama, identificirajući visokokvalitetne izvore i boreći se protiv dezinformacija.

"Facebook i Google su popularizirali uvredljive izvore vijesti kroz algoritme koji su profitabilni za te platforme, no inherentno nepouzdani", priopćio je Murdoch, čelnik News Corpa, korporacije u čijem su vlasništvu, osim niza australskih, mediji poput američkih Wall Street Journala i New York Posta, te britanskih The Suna i The Timesa. "

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1021060.aspx

Koliko ja shvaćam, ideja naših idealista je da se na Internetu objavljuju samo vijesti i informacije od nekoliko certificiranih izvora (gore navedni, npr), a ostalo će biti ukinuto samocenzurom internet portala koji će u strahu od visokih kazni ukinuti mogućnost komentiranja, iznošenja stavova građana, i sl. Ili se varam?
U konacnici ideja je kontrolom interneta onemoguciti da gradjani glasaju za one politicke pokrete ili stranke koje oni smatraju nepozeljnim. U USA je primjer Trump, u Britaniji je kao primjer trebalo onemoguciti Brexit, u Njemackoj uspon desnice...takodjer u Francuskoj.


Pa to je sve otvoreno receno i krenulo je neposredno nakon americkih izbora.

https://www.ft.com/content/c10aa4f8-...1-5e720a26771b

The law reflects mounting concern in German political circles about the potential influence fake news and hate speech could have on Germany’s federal election later this year, where Angela Merkel’s ruling conservatives are facing a strong challenge from the populist, anti-immigration Alternative for Germany (AfD).


Dakle rijec je o najmracnijem totalitarizmu. Mi tu raspravljamo o nekakvom govoru mrznje ali to nije razlog ovog zakona, to je izgovor.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.01.2018. at 00:46.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:37   #493
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
A evo nazire se i budući koncept kojim će krugovi koji odlučuju pokušati zadržati mir puka i spriječiti nepotrebno uznemiravanje i komešanje naroda. O tome nešto možemo pročitati ovdje:

"MEDIJSKI mogul Rupert Murdoch pozvao je Facebook da "pouzdanim" medijskim kućama isplaćuje sredstva, slično modelu kojim se koriste kabelske tvrtke.
G
Njegove izjave dolaze nekoliko dana nakon što je čelnik Facebooka Mark Zuckerberg rekao da će ta društvena mreža prioritizirati "pouzdane" vijesti na svojim stranicama, identificirajući visokokvalitetne izvore i boreći se protiv dezinformacija.

"Facebook i Google su popularizirali uvredljive izvore vijesti kroz algoritme koji su profitabilni za te platforme, no inherentno nepouzdani", priopćio je Murdoch, čelnik News Corpa, korporacije u čijem su vlasništvu, osim niza australskih, mediji poput američkih Wall Street Journala i New York Posta, te britanskih The Suna i The Timesa. "

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...a/1021060.aspx

Koliko ja shvaćam, ideja naših idealista je da se na Internetu objavljuju samo vijesti i informacije od nekoliko certificiranih izvora (gore navedni, npr), a ostalo će biti ukinuto samocenzurom internet portala koji će u strahu od visokih kazni ukinuti mogućnost komentiranja, iznošenja stavova građana, i sl. Ili se varam?
ja to vidim tako da murdoch zeli.maknuti konkurenciju kako bi samo on dobivao , a on bi izbjegao placanje marketinga na drustvenim mrezama.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:16   #494
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Eto, ja nisam mali miš i govorim uživo sve što pišem na forumu.
Zato se ne bojim drugih miševa.



Ajde mali, smiri se malo.
Nisi bio ni rođen u doba Slobodnog tjednika, a jedan izizetno drag čovjek kojeg sam poznavao ubijen je zbog Pauletićevih famoznih "popisa KOS-ovaca". Imao je slično ime kao jedan od navodnih četnika pa su ga kokošari ubili ko cucka, a njegovoj ženi i djeci zastrašivanjem pokušali oteti stan.
Srećom, nisu uspjeli. Međutim, njegova je udovica tražila odštetu od RH za civilnu žrtvu rata, ali ova ju je slavna država odjebala pa je bila prisiljena platiti troškove sudskog postupka u visini njezine jednogodišnje zarade.

A najgora ironija u svemu tome je što sam se osobno susreo poslovno nekoliko puta s tim Pauletićem, samo što tada nisam znao što je pisao u ST-u.

E da sam znao, mislim da bi bilo manje putopisa u Hrvata...
Ti si ovdje doslovno optužio Pauletića za ubojstvo, krijući se iza nicka Judolino. Prvi bi stradao, ma tko i ma kakav zakon donio. Ne zato jer si revolucionar ili što li si već briješ da si, nego zato što si preemocionalan, prelakovjeran, i preekspresivan, što i sam u neku ruku priznaješ, evocirajući gore spomenutu ironiju.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:16   #495
“He gazed up at the enormous face. Forty years it had taken him to learn what kind of smile was hidden beneath the dark moustache. O cruel, needless misunderstanding! O stubborn, self-willed exile from the loving breast! Two gin-scented tears trickled down the sides of his nose. But it was all right, everything was all right, the struggle was finished. He had won the victory over himself. He loved Big Brother”

― George Orwell, 1984
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:16   #496
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ti si ovdje doslovno optužio Pauletića za ubojstvo, krijući se iza nicka Judolino. Prvi bi stradao, ma tko i ma kakav zakon donio. Ne zato jer si revolucionar ili što li si već briješ da si, nego zato što si preemocionalan, prelakovjeran, i preekspresivan, što i sam u neku ruku priznaješ, evocirajući gore spomenutu ironiju.
Ljevičari tako slabo kuže ironiju u tome da su i njihovi ideološki stavovi jednako podložni cenzuri i kažnjavanju kao i desničarski.
S obzirom na kvazi-desničarsku retoriku aktualne vlasti, njihovi stavovi čak su i podložniji cenzuri od desničarskih.

Ne razumijem tu poantu postupnog stišavanja bijesne rulje, ne govorim samo o Hrvatskoj, već i o europskim iskustvima.
Hrvati, ako čak i uvođenjem zakona neće, garantiram da će drugi vrlo entuzijastični Europljani rado izazivati izgrede na ulici na svaku penalizaciju slobode govora online. Njemačka je možda ekonomski nikad jača, ali njihova društvena klima je sve gora te nova fašizacija samo čeka da ponovno grune.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:10   #497
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
ja to vidim tako da murdoch zeli.maknuti konkurenciju kako bi samo on dobivao , a on bi izbjegao placanje marketinga na drustvenim mrezama.
I ja to tako vidim, ali je to komplementarno sa ovim suludim trendom o kojem pričamo.
I razni drugi moguli, medijski i politički i NGO će tu viditi svoju priliku za profit ili agendu i dobiti ćeš jednu sinergiju koja će se zvati orvelovština ili certificirana istina ili cenzura .
Kontrola informacija, ideja, društva na kraju krajeva od "certificiranih" institucija i kompanija.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:49   #498
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ti si ovdje doslovno optužio Pauletića za ubojstvo, krijući se iza nicka Judolino. Prvi bi stradao, ma tko i ma kakav zakon donio. Ne zato jer si revolucionar ili što li si već briješ da si, nego zato što si preemocionalan, prelakovjeran, i preekspresivan, što i sam u neku ruku priznaješ, evocirajući gore spomenutu ironiju.
Ne, nije optužio Pauletića za ubojstvo. Optužio ga je za nesmotreno i lažljivo novinarstvo, što je Pauletić sam dokazao.

Napisano je već par novinskih članaka o Pauletićevom udjelu u tim lažnim popisima i Pauletić nikad nije tražio demantij.

http://net.hr/danas/hrvatska/robert-...zabrao-osijek/

https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...zbora/5968201/

https://www.portalnovosti.com/kako-se-tada-radilo

https://www.portalnovosti.com/kako-j...i-fotogalerija

http://www.telegram.hr/politika-krim...tu-na-glavasa/

http://www.lupiga.com/hiperlink/dobr...obert-pauletic

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...ku/396968.aspx

https://www.portalnovosti.com/otac-m...bog-hajke-st-a

https://www.portalnovosti.com/zbog-p...li-su-mi-rebra

http://arhiva.portalnovosti.com/2011...ndromi-mrznje/

Baš se pitam zašto?
Sexysaint92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:50   #499
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Off topic: sjećam se Dedićevog ubojstva. U to je doba policija tvrdila i da kod nas nema organiziranog kriminala.

Istina je da policija po dužnosti mora istražiti svaku prijetnju ubojstvom, i to je u redu. Ali bilo bi loše da se kod nas dogodi ono što se događa u Engleskoj, a to je da toliki broj policajaca istražuje internet-prijetnje da policija više nema vremena baviti se običnim kriminalom "malog kalibra". U Londonu je policija praktički digla ruke od shopliftinga, provala u aute i drugih sitnih krađa jer ne stignu od istraživanja silnih internet-prijetnji.


Tako je i Pukanic isto prosao...
I onda je pitanje - da li je opasnija ona prava mafija koja nekoga ubije jer im predstavlja konkurenciju u bankarstvu/politici, ili ovi obicni gradjani koji se ili zanesu ili izjave nesto sto bi policija trebala provjeravati vec po postojecem zakonu?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:54   #500
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
U konacnici ideja je kontrolom interneta onemoguciti da gradjani glasaju za one politicke pokrete ili stranke koje oni smatraju nepozeljnim....
Dakle rijec je o najmracnijem totalitarizmu. Mi tu raspravljamo o nekakvom govoru mrznje ali to nije razlog ovog zakona, to je izgovor.
Upravo tako. Sloboda govora je velika stvar i nije bez veze u ustavima jedna od temeljnih ljudskih sloboda. Pogotovo je vazno imati slobodu govora u vezi politike, jer politicari se ne smjeli kriti od kritike iza uvrede i trolanja i slicnih dubioznih konstrukcija. Tko se bavi politikom javna je licnost i trebao bi biti imun na negativne komentare o svome radu, pa makar isti bili izreceni primitivno.

Prijetnje su druga prica i tu ne treba imati razumjevanja.

Ako se establishment od alternative zeli braniti novogovorom i uvodjenjem verbalnog delikta i cenzure, onda je jasno tko je u toj prici pozitivac.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.