Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 11:18   #1
Omišljani se protive plutajućem LNG terminalu

Mještani smatraju da ća projekt vizualno nagrditi okoliš te da je veliki problem rashlađivanje mora tijekom postupka uplinjavanja plina na terminalu i moguće ugibanje morskih organizama. Jedni su isticali da nisu protiv kopnenoga LNG terminala te da je instalacija plutajućeg terminala posve nepotrebna. Nije im jasno kako će se sanirati prostor i objekti nakon prestanka rada plutajućeg terminala te kako će se sanirati moguće onečišćenje tijekom rada terminala.

U raspravi su sudjelovali i predstavnici većih turističkih kuća, koji smatraju da će projekt ugroziti turizam i ulaganja u turističke kapacitete i objekte, a da je predloženi projekt neprihvatljiv, ocijenili su i predstavnici udruge Eko Kvarnera.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/omis...rminal-1208023 - www.vecernji.hr

================================================== ===========

Spasili smo Cetinu, spasit cemo i Omisalj!!!
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:30   #2
Ne znam koji se vrag ne ide na kopneni terminal, ako protiv njega nema otpora...

Kolika je razlika u cijeni kopnenog naspram morskog terminala??????
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:35   #3
Morski je brže gotov. Zato ga se forsira.

Iako koliko dugo ga već forsiraju mogli su napraviti 50 kopnenih.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:30   #4
"veliki problem rashlađivanje mora tijekom postupka uplinjavanja plina na terminalu i moguće ugibanje morskih organizama."

A sto misle koju vodu bi za proces snizavanja temperature koristio LNG terminal na kopnu?
Onaj debeli morz opet podbunjuje ljude i dobija za to dobru lovu od Italije i Slovenije.
Bolje bi svima bilo da se napravi velika duboka luka u Omislju, ali to ne daju velike sile.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:18   #5
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
"veliki problem rashlađivanje mora tijekom postupka uplinjavanja plina na terminalu i moguće ugibanje morskih organizama."

A sto misle koju vodu bi za proces snizavanja temperature koristio LNG terminal na kopnu?
Onaj debeli morz opet podbunjuje ljude i dobija za to dobru lovu od Italije i Slovenije.
Bolje bi svima bilo da se napravi velika duboka luka u Omislju, ali to ne daju velike sile.
http://vijesti.hrt.hr/422620/pirsic-...ska-katastrofa

NE DAMO OMISALJ!!! OCEMO REFERENDUM!!!
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:07   #6
Ovaj piršić bi trebao dobiti nobela kak se u sve kuži....

Ja mislim da nas je on stajao negdje 20% rasta BDP-a svojim glupostima
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:50   #7
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
"veliki problem rashlađivanje mora tijekom postupka uplinjavanja plina na terminalu i moguće ugibanje morskih organizama."

A sto misle koju vodu bi za proces snizavanja temperature koristio LNG terminal na kopnu?
Onaj debeli morz opet podbunjuje ljude i dobija za to dobru lovu od Italije i Slovenije.
Bolje bi svima bilo da se napravi velika duboka luka u Omislju, ali to ne daju velike sile.
U Omiš(a)lju sam naučio da plivam pre 60. godina, šteta bi bila, da zagadite more na Krku, vašem največem otoku, ili vam pare od turizma više ne trebaju? Kažu, da ne može i jare i pare! Putevi na Krku su vam super, da ipak proširite most, da ne bude toliko na udaru bure, koliko se sjećam, nekad se zvao Titov most, pa napravite sada HDZjevski! Nije bitno ime, nego funkcija! Boga-nić da vam pomogne!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:51   #8
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
"veliki problem rashlađivanje mora tijekom postupka uplinjavanja plina na terminalu i moguće ugibanje morskih organizama."

A sto misle koju vodu bi za proces snizavanja temperature koristio LNG terminal na kopnu?
Onaj debeli morz opet podbunjuje ljude i dobija za to dobru lovu od Italije i Slovenije.
Bolje bi svima bilo da se napravi velika duboka luka u Omislju, ali to ne daju velike sile.
plin "zamrznut" u kataru, americi... bi se kod nas "podgrijavao"
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:05   #9
Ceste su kako tako u najboljem slučaju,ali putevi nisu ništa bolji od slovenskih cesta.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:17   #10
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ovaj piršić bi trebao dobiti nobela kak se u sve kuži....

Ja mislim da nas je on stajao negdje 20% rasta BDP-a svojim glupostima
Piršić i slična ekipa su teške štetočine, i očito je da su financirani od raznih lobija.

Ja sam protiv LNG terminala, ali ne iz ekoloških razloga, nego daleko strateškijih.

Isto tako, nužno je napraviti ekološku evaluaciju svakog projekta, ali ovo što se radi kod nas je smiješno.

Što se mene tiče ja bih pustio bazne TE na ugljen u Ploče, Plomin, i Zadar/Šibenik jer su idealni zbog pristupa brodovima s ugljenom i eventulano čak odvoz šljake; otpadnu toplinu bih upotrijebio za grijanje gradova, posebice javnih prostora, hotela, javnih bazena za plivanje (uz naravno solarne kolektore), te plastenike u zimskom razdoblju (dolina Neretve, Ravni Kotari, Istra).

Plinske samo vršno opterećenje opet uz kogeneraciju topline.

Svaka industrija koja proizvodi toplinu (cement, gips, vapno) ide u kogeneraciju.

Reverzibilne hidrolektrane kao skladište energije za one izvore koji bi inače bacali energiju u razdobljima u kojima je korisnici ne mogu potrošiti - hidro kad je poplavno vrijeme, vjetroelektrane noću, kogeneracija tvornica,..


A Piršić ako hoće glumit Robinson Crusoea, samo naprijed.

Nek se usput zapita koliko energije treba da bi se proizveo njegov solarni panel koji napaja njegov PC i može li njegov vlastiti panel proizvesti dovoljno energije za svoju vlastitu proizvodnju (panela, baterija, instalacija) kao i Piršićevih kompjutera, njegovog ureda, kuće, namještaja, auta, prijevoza, ceste kojom se vozi, javne rasvjete...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:50   #11
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Piršić i slična ekipa su teške štetočine, i očito je da su financirani od raznih lobija.

Ja sam protiv LNG terminala, ali ne iz ekoloških razloga, nego daleko strateškijih.

Isto tako, nužno je napraviti ekološku evaluaciju svakog projekta, ali ovo što se radi kod nas je smiješno.

Što se mene tiče ja bih pustio bazne TE na ugljen u Ploče, Plomin, i Zadar/Šibenik jer su idealni zbog pristupa brodovima s ugljenom i eventulano čak odvoz šljake;
.....
Ako to već gledaš strateški, zar onda nuklearka ne bi bila 50 puta bolje rješenje - nemaš problem s uvozom sirovina, dobijaš veću proizvodnju struje i to za manje pare, skidaš cijeli ovaj CO2 pritisak s vrata i nemaš penale????
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:55   #12
ja bi pustija i LNG terminal (bez državnih ili bilo kakvih jamstava), i naravno pustija bi i ruski plin priko zemlje,naravno bez ikakvih jamstava. izvolite gospodo radite i trgujte. kome oćete prodat ponudite im uvjete. radite i gradite. platit oćete koncesije,PDV,ljudima plaće, vozarine,cestarine i sve ostalo šta ide.
šta se tiče NE kao temeljne centrale, zašto ne.

@franc1952
napravit ćemo šta oćemo i di nas je volja. u redu? to šta si naučija plivat u moru dok si bija na Krku, neka. lipo je kad čovik ima lipih uspomena. a to za turizam i ono jare i pare, može se,može. interesantno kako te nije strah balasnih voda koje se ispuštaju u Kopru? znaš li koja je to krasna stvar kada ti se iskrca kakav nezvani gost, ka šta je Caulerpa taxifolia ili racemosa?

Zadnje uređivanje karabin : 30.12.2017. at 10:07.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:59   #13
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ja bi pustija i LNG terminal (bez državnih ili bilo kakvih jamstava), i naravno pustija bi i ruski plin priko zemlje,naravno bez ikakvih jamstava. izvolite gospodo radite i trgujte. kome oćete prodat ponudite im uvjete. radite i gradite. platit oćete koncesije,PDV,ljudima plaće, vozarine,cestarine i sve ostalo šta ide.
šta se tiče NE kao temeljne centrale, zašto ne.
Ne možemo, bombardirali bi nas - odnosno dobili bi obojanu revoluciju - za takve poteze nam treba pravo naoružanje i kontrola nad našim službama - nažalost trenutno nemamo ni jedno ni drugo - nadam se da će situacija biti bolja u budućnosti.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:26   #14
Dati Kinezima jednu luku na 50 godina (Rijeka, Zadar ili Ploce) i zemljiste u zaledju te luke pod istim uvjetima i poseban status sto se tice njihovih investicija u infrastrukturu i proizvodne kapacitete i da vidis kako se Hrvatska u nekoliko godina izvlaci iz gabule. Hrvatska je mala zemlja i jedna takva poslovna politika bi za kratko vrijeme imala brz razvojni efekt uz veliku zaposlenost stanovnistva. Gradnja a ne kao sto ovi izdajnici tipa Persic i dr. zele zadrzati Hrvatsku u kamenom dobu.
Tko god hoce gradut LNG terminale, plinovode i naftovode ali za svoju lovu preko RH je dobrodosao. Domaci ljudi ce raditi, a vlasnici neka brinu brigu o politici , profitu i dr. Treba iskoristiti povoljan geo strateski polozaj, bez ikakavih predrasuda.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:29   #15
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ne možemo, bombardirali bi nas - odnosno dobili bi obojanu revoluciju - za takve poteze nam treba pravo naoružanje i kontrola nad našim službama - nažalost trenutno nemamo ni jedno ni drugo - nadam se da će situacija biti bolja u budućnosti.....
aaaaa, ja mislin da nas nebi bombali. a šta se tiče naoružanja, rješit ćemo ga. avioni će doć, i PZO nakon toga.kad se to riješi ostaje nam još HRM i obalna straža. obalnu stražu reorganizirat ka guardiu costieru, pa će i mornarici bit lakše.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:32   #16
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
aaaaa, ja mislin da nas nebi bombali. a šta se tiče naoružanja, rješit ćemo ga. avioni će doć, i PZO nakon toga.kad se to riješi ostaje nam još HRM i obalna straža. obalnu stražu reorganizirat ka guardiu costieru, pa će i moranrici bit lakše.
Čuvati će što?

Ludo odvažne Čehe na luftmadracima po Biokovu i Velebitu?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:37   #17
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Čuvati će što?

Ludo odvažne Čehe na luftmadracima po Biokovu i Velebitu?
ajde mudrijašu pokušaj ti liti napravit "izlet" u japankama po vrletima južnog tirola ili švicarskim alpama,pa pozovi na telefon da dođe helikopter po tebe jer ti se ne da ić do hotela pješke. oćeš to napravit mudrijašu?
a ako obalna straža bude ustanovljena ka civilna institucija onda ima neka prava koja se sada nemaju,neke mogućnosti koje se sada ne mogu. a ti kada si tako pametan i bistar provjeri šta to sada ne mogu,a ka civilna institucija mogu.
pa onda postavljaj takva pitanja sa tim prizvukom.

mudrijašu
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:00   #18
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ajde mudrijašu pokušaj ti liti napravit "izlet" u japankama po vrletima južnog tirola ili švicarskim alpama,pa pozovi na telefon da dođe helikopter po tebe jer ti se ne da ić do hotela pješke. oćeš to napravit mudrijašu?
a ako obalna straža bude ustanovljena ka civilna institucija onda ima neka prava koja se sada nemaju,neke mogućnosti koje se sada ne mogu. a ti kada si tako pametan i bistar provjeri šta to sada ne mogu,a ka civilna institucija mogu.
pa onda postavljaj takva pitanja sa tim prizvukom.

mudrijašu
Ovaj "mudrijaš" je svojim nogicama prehodao jako puno, i nikada mi na pamet nije palo da hodam u japankama ili bos (iako jesam osobno to radio). AKo je netko blesav da to počini, ne vidim zašto bih ja to morao plaćati.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:06   #19
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
aaaaa, ja mislin da nas nebi bombali. a šta se tiče naoružanja, rješit ćemo ga. avioni će doć, i PZO nakon toga.kad se to riješi ostaje nam još HRM i obalna straža. obalnu stražu reorganizirat ka guardiu costieru, pa će i mornarici bit lakše.
Karabin, ubili bi nas - kad bi pustili ruse da provlače plin preko nas i da se još spoje s italijom nastao bi potpuni nered (daleko od toga da ekonomski gledano to nije izvrsna ideja). Pogledaj samo situaciju s kinezima - ne smijemo ih pustit jače u rijeku pa kinez vrluda i traži manje otvore za prolaz - eno ih sada pokušavaju kroz Zadar...

Za takve poteze nam treba puno više naoružanja i organizacije nego što to sada imamo - kao prvo treba u potpunosti sredit tajne službe da te brane od "naprednih ideja", a zatim nam treba jedan S-300 (novija verzija), pancir sustav, onda kvalitetni radari koji pokrivaju i zemlju i more, protubrodske rakete tipa yahont, više cijevi, više oklopa, male i brze raketne brodice i za kraj bar 50 000 profesionalnih čizama - i naravno rezerve municije, dijelova, nafte, hrane... da sve to ne pukne za pet dana....

Bez ovoga su nam gaće na koljenima - ali dobro ni to nije kraj svijeta, puno je veći problem što nam je diplomacija nula, a u zemlji vlada struktruni kaos...
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:10   #20
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ovaj "mudrijaš" je svojim nogicama prehodao jako puno, i nikada mi na pamet nije palo da hodam u japankama ili bos (iako jesam osobno to radio). AKo je netko blesav da to počini, ne vidim zašto bih ja to morao plaćati.
plaćaš,plaćaš,jer se vojska hrani iz proračuna,a obalna straža je pod HRM-om odnosno vojskom. da je ,a nije,obalna straža bar formalno pravno civilna,onako ka talijanska ili švedska,onda bi tom čehu ili poljaku na madracu nakon spašavanja bila dodjeljena posebna pažnja i račun za izvršene usluge traganja i spašavanja. ovako to ide iz proračuna. a da ne spominjen kako talijani svoje brodove svako malo rade eu novcima u svojim škverovima,opremaju svojom opremom za eu novce,nadzor mora vrše i iiz zraka isto sa eu nvcima. ne sve,ali jako jako velik dio dotira eu.
u vrime najžešće krize fincantieri dobija lipu količinu love i grade brodove i za obalnu stražu i policiju i carinu. ljudi ne odlaze,rade i primaju plaću.
jeli ti sada jasno zašto je to moje upiranje oko toga da se obalna izdvoji od vojske. nama je skoro pola države more. jedna mala Dubrovačka republika je napravila puno i ostavila trag u pomorstvu. nam triba 26 godina za prvu brodicu od 200t. brodograđevni institut nam ne triba. koji će nam to? to je trošak.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.