Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 13:57   #21
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Samo sam pitala, nema potrebe za hiperventilacijom.
uopće nema hiperventilacije nego naprosto ne mogu vjerovati kakva glupa pitanja se postavljaju ovdje... i kakvi zaključci se izvlače?? ispadaš nenormalan jer nisi komotan ostaviti svoje dijete s nepoznatom osobom? ono, tko tu koga, jbte??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:05   #22
Malo oftopika meni je koma ono kao neka razmjena pa kad si smjesten po tudjim kucama. Aj na kratko, koji dan, dok traje neka manifestacija. Ali kad dobis zamjensku obitelj za na dulje

Konkretno, stipendisti koji sa (nepunih) 18 odu u ameriku i tamo ih udomi tkoznatko, hrani ih, kontrolira, moraju zivjeti po njihovim pravilima.

Ok, velika su to "djeca", punoljetna, slobodna, recimo da ih ne drzi u ropstvu. Ali meni padaju na pamet razne manipulacije, potencijalno psihijatrijski slucajevi..

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:03   #23
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sve navedeno. da. svega me strah... da ce udariti dijete, da ga nece uopce paziti, sve sto si navela. jbte, sad ste svi najednom puni povjerenja prema totalnim strancima
Što kad se, recimo, teta u vrtiću razboli i na zamjenu dođe nova teta koja se javila na oglas? Ona je, potpuni stranac, sama u sobi s grupom djece. Taj dan svoje dijete nećeš ostaviti u vrtiću?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:05   #24
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Što kad se, recimo, teta u vrtiću razboli i na zamjenu dođe nova teta koja se javila na oglas? Ona je, potpuni stranac, sama u sobi s grupom djece. Taj dan svoje dijete nećeš ostaviti u vrtiću?
Stvarno znas vrtic gdje su uzeli tetu sa ceste i pustili ju samu medu djecu a da nitko drugi iz vrtica nije bio koji dan s njom? Ma daj
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:16   #25
bar danas sve te silne nadzorne kamere nisu skupe, lako se kupi i postavi doma pa gledaj s posla kaj se desava , ili kad dodes doma pregledas snimku

eto, kolega ima dvoje klinaca mlade dobi i radi bas to - s dadiljom su po 8 sati (umrla mu zena) i on se u svakom trenutku moze spojit na kamere doma i pogledat kaj se radi a da ona ne zna da je spojen
naravno, dadilja zna za postojanje kamera, al mozete cak i to zatajit

mi smo u 3 godine promjenili 4 dadilje, zapravo je samo zadnja dosla preko preporuku, ostale su se javile na oglas na FB

iz mog iskustva - one koje su i majke su bolje u cuvanju djece od studentica

stariji je imao 7g kad smo krenuli s cuvanjem pa je on uvijek mogao i reci ak nekaj nije bilo OK (recimo - cjelodnevno sjedenje na kaucu i tipkanje po mobu dok se klinci sami zabavljaju)
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:38   #26
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stvarno znas vrtic gdje su uzeli tetu sa ceste i pustili ju samu medu djecu a da nitko drugi iz vrtica nije bio koji dan s njom? Ma daj
Ovo ne razumijem.
Nama je nekoliko puta na zamjeni bila nama posve nepoznata teta. Predstavila se imenom i rekla da je zamjena. Ja je nisam ispitivala odakle su je uzeli.

A ovo da netko "koji dan bude s njom" može garantirati ili spriječiti što točno?! I ti možeš biti koji dan s dadiljom doma.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:41   #27
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Malo oftopika meni je koma ono kao neka razmjena pa kad si smjesten po tudjim kucama. Aj na kratko, koji dan, dok traje neka manifestacija. Ali kad dobis zamjensku obitelj za na dulje

Konkretno, stipendisti koji sa (nepunih) 18 odu u ameriku i tamo ih udomi tkoznatko, hrani ih, kontrolira, moraju zivjeti po njihovim pravilima.

Ok, velika su to "djeca", punoljetna, slobodna, recimo da ih ne drzi u ropstvu. Ali meni padaju na pamet razne manipulacije, potencijalno psihijatrijski slucajevi..

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
ja sam tako bila 6 mj, u stranoj obitelji u engleskoj... imala sam 12 godina. nemam pojma kako me mama pustila. pretpostavljam da se tad nije toliko razmisljalo o pedofilima i manijacima.
a i valjda su te obitelji ipak bile nekako provjerene. nemam pojma
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:44   #28
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Što kad se, recimo, teta u vrtiću razboli i na zamjenu dođe nova teta koja se javila na oglas? Ona je, potpuni stranac, sama u sobi s grupom djece. Taj dan svoje dijete nećeš ostaviti u vrtiću?
a sta ce teta stici napraviti pored 20 druge djece? silovat jedno od tih 20? namlatit ga i svezat u ormar? sta moze napraviti a da nije odmah alarmantno stanje i da to netko ne primjeti.?
to je u teoriji
u praksi sam svoje dijete dala u provjeren vrtic gdje sam znala tete i gdje su konstantno bile po dvije tete u grupi.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:29   #29
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a sta ce teta stici napraviti pored 20 druge djece? silovat jedno od tih 20? namlatit ga i svezat u ormar? sta moze napraviti a da nije odmah alarmantno stanje i da to netko ne primjeti.?
to je u teoriji
u praksi sam svoje dijete dala u provjeren vrtic gdje sam znala tete i gdje su konstantno bile po dvije tete u grupi.
Pa pored 20 jasličara koji još ne govore može bilo što od toga.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:38   #30
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Pa pored 20 jasličara koji još ne govore može bilo što od toga.
mislim da sad ti malo previse paničariš
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:42   #31
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mislim da sad ti malo previse paničariš
Ma ne, ja uopće ne paničarim, već sam rekla da načelno vjerujem ljudima i svojoj procjeni.

Samo se trudim racionalno argumentirati u raspravi s vama paničarima.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:34   #32
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mislim da sad ti malo previse paničariš
Meni to ne izgleda kao panika nego kao suvisao argument protiv tvoje panike i tisuće uzrujanih upitnika.

Ni to što "poznaješ nekoga" zapravo ništa ne znači, ako budući djecoubojica ili zlostavljač prevari obitelj ili više njih u kojima je ranije čuvao djecu, vrtić, igraonicu, udrugu u kojima je radio ili odrađivao praksu ili stažirao, (da ne spominjem vlastitu obitelj i prijatelje koje valjda ima, i koji vjerojatno ne misle "Milica izgleda kao da bi mogla ubiti trogodišnjaka") ne znam na temelju čega misliš da bi ti naslutila da je sposoban za tako nešto da ga poznaješ duže od par dana.

Meni to izgleda kao čudan način da čovjek živi život. Izbjegavaš li tako i cestu pošto poto? To bi bilo puno razumnije, šanse da ti dijete nastrada u prometu, uključujući vožnju u tvom autu, daleko su veće od šansi da ga ubije ili ozlijedi siterica.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:50   #33
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a sta ce teta stici napraviti pored 20 druge djece? silovat jedno od tih 20? namlatit ga i svezat u ormar? sta moze napraviti a da nije odmah alarmantno stanje i da to netko ne primjeti.?
to je u teoriji
u praksi sam svoje dijete dala u provjeren vrtic gdje sam znala tete i gdje su konstantno bile po dvije tete u grupi.
Pa moj je uspio pobjeći dva puta, prvi put ga nisu slkuzile teze nego neko od roditelja koje došao po svoje djete ranije nego inače.



Drugi put im je pobjegao, otšetao 200 m, prešao jako prometnu cestu, igrao se nekih 40 minuta, dok nisu slkuzile i još 30 minuta dok su ga trazile i tek onda zvale policiju.
A 18 ih je bilo u grupi, 15 taj dan u vrtiću a dvije tete.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:27   #34
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni to ne izgleda kao panika nego kao suvisao argument protiv tvoje panike i tisuće uzrujanih upitnika.

Ni to što "poznaješ nekoga" zapravo ništa ne znači, ako budući djecoubojica ili zlostavljač prevari obitelj ili više njih u kojima je ranije čuvao djecu, vrtić, igraonicu, udrugu u kojima je radio ili odrađivao praksu ili stažirao, (da ne spominjem vlastitu obitelj i prijatelje koje valjda ima, i koji vjerojatno ne misle "Milica izgleda kao da bi mogla ubiti trogodišnjaka") ne znam na temelju čega misliš da bi ti naslutila da je sposoban za tako nešto da ga poznaješ duže od par dana.

Meni to izgleda kao čudan način da čovjek živi život. Izbjegavaš li tako i cestu pošto poto? To bi bilo puno razumnije, šanse da ti dijete nastrada u prometu, uključujući vožnju u tvom autu, daleko su veće od šansi da ga ubije ili ozlijedi siterica.
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ma ne, ja uopće ne paničarim, već sam rekla da načelno vjerujem ljudima i svojoj procjeni.

Samo se trudim racionalno argumentirati u raspravi s vama paničarima.
ja baš ne mislim da paničarim, samo smatram da sam realna...
zamišljati tete u vrtiću i učiteljice u školi kao djecoubojice mi je onak malo... stvaaaarno rijetko..
s druge strane, uopće sebe ne smatram čudnom što ne želim ostaviti dijete s osobom 1:1 koja mi se javila na oglas na njuškalu ili fejsbuku...
i moram priznati da su zbilja hrabri oni koji bi...

tako si mogao i na ulici zaustaviti nekoga jer ti se čini ok, pa zamoliti da ti pričuva torbicu sa svim parama i dokumentima.. ono wtf?
ostavljam svoje dijete samo osobi koju poznajem i u koju imam povjerenja. ne samo da nije manijak i ubojica, nego da se zna snaći i u kritičnim situacijama kojih s djecom zna biti često..
a kako da imam povjerenja u osobu koju sam vidjela dvaput u životu na 15 minuta?
samo vi ostavljajte ako ste tako hrabri, al sve mi se čini da tu sad svi laprdate čisto da se nešto laprda i kontrira malo iz dosade, a kaldim se da s vi koji su ikad angažirali dadilju da su ipak ju negdje provjerili, raspitali se, dobili preporuke od nekoga...
a ako zbilja ima netko tko je ostavio dijete na samo s osobom koju je prije 10 minuta upoznao, majke mi-mislim da je lud sa puno sreće
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:13   #35
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
samo vi ostavljajte ako ste tako hrabri, al sve mi se čini da tu sad svi laprdate čisto da se nešto laprda i kontrira malo iz dosade, a kaldim se da s vi koji su ikad angažirali dadilju da su ipak ju negdje provjerili, raspitali se, dobili preporuke od nekoga...
a ako zbilja ima netko tko je ostavio dijete na samo s osobom koju je prije 10 minuta upoznao, majke mi-mislim da je lud sa puno sreće
WTF, ne samo da nitko nije zagovarao ovo, nitko to nije ni spomenuo.

Ne znam zašto je došlo do ovakve masovne histerije, moja susjeda je rekla da će dijete voziti svaki dan u školu i iz škole jer nikad ne znaš tko ga može strpat u auto i otet.
Do škole je pješice 10 minuta.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:25   #36
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
WTF, ne samo da nitko nije zagovarao ovo, nitko to nije ni spomenuo.

Ne znam zašto je došlo do ovakve masovne histerije, moja susjeda je rekla da će dijete voziti svaki dan u školu i iz škole jer nikad ne znaš tko ga može strpat u auto i otet.
Do škole je pješice 10 minuta.
pa spomenula je cookie da je došla navečer čuvati djecu. bila je prisutna dok je mama uspavljivala dijete i čitala priču i onda je bila sama s djecom. ok, nju jesu uzeli preko preporuke, meni to ne bi bilo dovoljno. a sumnjam i da bi mi dijete pristalo na to da ostane s nepoznatom osobom. u praksi.,...ako ti se netko javi na oglas - koliko ćeš sebi vremena dati da upoznaš tu osobu, prije nego mu pustiš djecu?

što se tiče vožnje u školu, moja ide u centar grada u školu al još uvijek svaki dan dolazimo po nju da bi je prebacili od škole do dvorane, što je u istoj ulici. ima 2 minute pješke. prvi je razred. ne usudim se pustiti ju samu... čak me manje strah otmice, više me brine da se ne spetlja na zeznuto malom raskršću, koje nije prometno jako ali je nepregledno i isto tako- u toj ulici bude pasa lutalica. što bi dijete od 7 godina i 20 kg da pred nju stane neki zubati pas?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:46   #37
Mislim da se tu nekako zaboravlja na cinjenicu da je vecina zlostavljane djece poznavala pocinitelje, najcesce obiteljski prijatelj ili rodak. Ja se toga najvise bojim, mislis da znas nekoga...

Studentica na uciteljskom faksu mi se cini jednako rizicna kao i teta u vrticu - malo. Nije da ta diploma i jedan razgovor za posao cine tako veliku razliku.
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:59   #38
hmmmm....da vidimo.

moj muž, frendica dva puta, baka 2 puta tri tjedna, susjeda jednom na dva sata, vrtić iiiiiiiiii.....to bi bilo to.

kada idemo čoporativno kod baka onda znamo ja i muž otić do trgovine i ostavit malog baki, a to je jednom u dva mjeseca.

ne poznam nikoga od čuvalica tako da nemam kome dijete ostaviti.

upoznavanje teta čuvalica preko portala ne smatram dobrom opcijom.

a rado bih imala nekoga da mi uskoči po potrebi.

međutim, niti ljudi koji su u problemu kao i ja isto nemaju čuvalice pa nemam ni koga pitati za preporuku.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:06   #39
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
tako si mogao i na ulici zaustaviti nekoga jer ti se čini ok, pa zamoliti da ti pričuva torbicu sa svim parama i dokumentima.. ono wtf?
ostavljam svoje dijete samo osobi koju poznajem i u koju imam povjerenja. ne samo da nije manijak i ubojica, nego da se zna snaći i u kritičnim situacijama kojih s djecom zna biti često..
a kako da imam povjerenja u osobu koju sam vidjela dvaput u životu na 15 minuta?
samo vi ostavljajte ako ste tako hrabri, al sve mi se čini da tu sad svi laprdate čisto da se nešto laprda i kontrira malo iz dosade, a kaldim se da s vi koji su ikad angažirali dadilju da su ipak ju negdje provjerili, raspitali se, dobili preporuke od nekoga...
:
Kao prava nemajka sam klince ostavljala u vrticu gdje nisam nikoga znala i gdje spadamo po mjestu stanovanja. U skoli isto nisam birala ni ucitelje ni profesore.

Nase biranje dadilje je bilo doslovno da sam pitala curu s drugog kata ima li volje i zelje pricuvati bebettu na par sati. Upoznala sam ih u parkicu, curka je maloj kupila slatkac, malo su se igrale i to je to. Nisam ih odmah ostavila cijeli dan, islo je po malo. Neka ostanu u praku dok ja skocim u duckas, pa ce doci cuvalica doma na par sati, pa je ostala cijelu vecer.

Drugi put sam pitala kolegicu iz racunovodstva koja ima kcer, zeli li mala zaraditi dzeparac jer sjedi doma i pauzira godinu jer nije upala na faks.

Jednu dadilju smo otjerali jer je pusila u stanu. Iako je tvrdila da nije, u strogo nepusackom stanu se osjeti bez obzira na luftanje.

S obzirom da djeca uredno zgibaju iz vrtica, da u skolama rade ljudi koji govore kako neke druge treba na vjesala, i da su sankcije za veliku vecinu toga nepostojece - mislim da Maja s drugog kata koja studira na DiFu ili Ana koja se sprema da upadne na filozofski dogodine imaju skroz fajn cv.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:10   #40
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
onda je bila sama s djecom. ok, nju jesu uzeli preko preporuke, meni to ne bi bilo dovoljno. a sumnjam i da bi mi dijete pristalo na to da ostane s nepoznatom osobom.
Da, klinci su spavali. Roditelji su ih uspavali i otišli van, ja sam sjedila u dnevnoj sobi i čitala dok se nisu vratili, sjela u taksi i otišla doma.

Štajaznam, valjda su zaključili da ako već godinu dana čuvam djecu ljudima koji su im dali preporuku neću ni njihovu ubiti na spavanju. I eto, nisam. Mislim da to stvarno nije bio neočekivan rasplet večeri.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.