Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 13:12   #1
Lightbulb Sibirska eksplozija - zapanjujuća istina!

Nisam znao da li da ovu temu stavim na podforum misterije ili NRZ , ali mislim da pripada ovdje jer se to aktivno istražuje. U istoimenoj emisiju Na rubu znanosti tema je bila Sibirska eksplozija . Mnoge novčano jake i moderne ekspedicije istražuju katastrofu koja je zadesila Sibir prije 100 godina. Rezultati su zapanjujući.

>>>Na rubu znanosti-Sibirska eksplozija:Prava istina<<<

Što se zapravo tu dogodilo ?
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:38   #2
eksplodirao meteorit veličine 40 x 10 x 10 metara, eksplodirao komad kometa, Tesla radio neki eksperiment provođenja oscilacija i struja u zemlju, pa eksplodiralo u sibiru itd.
Teorija ima puno
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:23   #3
blizu si ima veze sa meteoritom ali ne sa Teslom.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 23:39   #4
jel to ono eksplozija u tunguski? ja mislim da ima veze s teslom kad je isprobavao bežićni prijenos enerije ili onu neku zraku koja je trebala završit na sjevernom polu ali malo je fulo. ima jako puno teorija, gledala sam nešto na rubu znanosti kad je bio prilog sa ruskim ministarom obrane pa je on pričao da je tamo navodno tesla ili nešto drugo napravilo procjep za neku drugu dimenziju(ne kužim fiziku toliko). a može biti da je meteorit jer je došlo sa neba, tako kažu svjedoci
nutty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 23:47   #5
Quote:
nutty kaže: Pogledaj post
jel to ono eksplozija u tunguski? ja mislim da ima veze s teslom kad je isprobavao bežićni prijenos enerije ili onu neku zraku koja je trebala završit na sjevernom polu ali malo je fulo. ima jako puno teorija, gledala sam nešto na rubu znanosti kad je bio prilog sa ruskim ministarom obrane pa je on pričao da je tamo navodno tesla ili nešto drugo napravilo procjep za neku drugu dimenziju(ne kužim fiziku toliko). a može biti da je meteorit jer je došlo sa neba, tako kažu svjedoci
da tunguska eksplozija ili Velika sibirska eksplozija. Rezultati koji su u tim ekspedicijama otkriveni su stvarno zapanjujući!
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 18:32   #6
Eksplozija plina objašnjava sve.

I svijetla prije i "kretanje" bolida na nebu, način eksplozije, posljedice, a i dan danas na tom području nema ptica.

Žao mi je nije niti misterija.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:14   #7
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Eksplozija plina objašnjava sve.

I svijetla prije i "kretanje" bolida na nebu, način eksplozije, posljedice, a i dan danas na tom području nema ptica.

Žao mi je nije niti misterija.
hmmm a odakle plin . Najnovija istraživanja spominju komet dovoljne veličine da u ništi Zemlju , ali nešto se dogodilo ... Dal znate šta?
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:15   #8
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
ali nešto se dogodilo ... Dal znate šta?
Iznenada su se otvorila vrata nepoznate dimenzije negdje pored Marsa?
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:26   #9
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
Iznenada su se otvorila vrata nepoznate dimenzije negdje pored Marsa?
LOL to bi iblo zanimljivo . Najnovija znanstvena istraživanja govore da dok se Zemlji približavao komet koji bi ju uništio nepoznati objekt je uništio taj komet . Uz sami požar na mjestu eksplozije i dan danas je povišena radijacija.

Prikriveni/zataškani iskazi više desetaka civila sa strane još davnog SSSR-a ili kako se već tada zvao govore o velikoj svijetloj točki koja se sve više približavala iza koje je bio veliki svjetlosni trag( kometu ) te se naglo nekakva raketa urnebesno velikom brzinom približila kometu i razorila ga ( čak ni današnje rakete ili nuklearne bombe nemaju takvu preciznost i snagu da bi uništile komet koji se kretao tako brzo i koji je bio tako velik).

Znaći , dok se komet približavao nekakv NLO ili raketa iz NLO-a je pogodila daj komet i razmrskala ga u komadiće. Na mjestu nesreće pod zemljom su pronađeni komadi NLO-a ili rakete izvanzemaljskog podrijetla. Znaći li to da imamo spasitelje iz svemira ?
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:45   #10
BTW . ovoj teoriji ide i u prilog izjava Edgara Mitchella ili kako se već piše
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:09   #11
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
hmmm a odakle plin . Najnovija istraživanja spominju komet dovoljne veličine da u ništi Zemlju , ali nešto se dogodilo ... Dal znate šta?
plin jer su tamo močvare a u močvarama se raspadaju organske tvari i oslobađa plin metan i nakuplja ispod zemlje
mrgixyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 17:32   #12
Quote:
mrgixyz kaže: Pogledaj post
plin jer su tamo močvare a u močvarama se raspadaju organske tvari i oslobađa plin metan i nakuplja ispod zemlje
Sada si opisao proces stvaranja prirodnog plina i to ispod zemlje sta nema veze sa onim iznad zemlje. BTW. u Sibiru nema sanse da bude močvara tamo se mogu jedino ZALEDITI
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:28   #13
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Znaći , dok se komet približavao nekakv NLO ili raketa iz NLO-a je pogodila daj komet i razmrskala ga u komadiće. Na mjestu nesreće pod zemljom su pronađeni komadi NLO-a ili rakete izvanzemaljskog podrijetla. Znaći li to da imamo spasitelje iz svemira ?
1. "NLO-i" (valjda misliš na male sive, a ne naše nlo-e) ne ispucavaju nikakve rakete, raketa je pre primitivno oružje za njih, oni koriste lasere
2. zašto su na mjestu nesreće nađeni ostaci nlo-a? šta je to bia, neki kamikaza-nlo, nestalo mu oružja pa se odlučija zabit u komet?
3. normalno da imamo spasitelje iz svemira kad je ovo njihova rupa u koju su nas ubacili ko štakore da se množimo i da nas iskorištavaju. Ne bi im sad bilo baš u interesu da taj uloženi trud uništi neki zalutali komet
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:43   #14
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
1. "NLO-i" (valjda misliš na male sive, a ne naše nlo-e) ne ispucavaju nikakve rakete, raketa je pre primitivno oružje za njih, oni koriste lasere
2. zašto su na mjestu nesreće nađeni ostaci nlo-a? šta je to bia, neki kamikaza-nlo, nestalo mu oružja pa se odlučija zabit u komet?
3. normalno da imamo spasitelje iz svemira kad je ovo njihova rupa u koju su nas ubacili ko štakore da se množimo i da nas iskorištavaju. Ne bi im sad bilo baš u interesu da taj uloženi trud uništi neki zalutali komet :rolleyes:
daj komentiraj moj topic o REPTILIMA mislim da pričaš o tome
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:22   #15
velika sibirska eksplozija

O velikoj sibirskoj eksploziji koja se dogodila 1908., čitao sam još kao klinac u "Misterijama svijeta" Arthura C. Clarckea. Događaj je fascinantan, ali frustrira nemogučnost pronalska dokaza o stvarnom uzroku tog "fenomena".
Nedavno je bila godišnjica tog događaja, prilikom koje je na tv-u emitirana repriza emisije "Na rubu znanosti", koja govori o tome.

Prvih desetljeća nakon eksplozije bilo je nekoliko ekspedicija koje su pošle u Sibir kako bi odgonetnuile što se tamo zapravo dogodilo. Prvu je poduzeo Kulik 1921. (punih 13. godina nakon eksplozije), druga je provedena 1927., također pod vodstvom Kulika, koji je vodio i treću ekspediciju 1929., kao i četvrtu 1937. Te prve ekspedicije, kad se još, unatoč zakašnjenju, moglo nešto otkriti, nisu donjele konkretne rezultate, a konačan sud o tome što se doista dogodilo nad tungunskim nebom tog kobnog dana nije ni danas razjašnjeno, usprkos brojnim teorijama (manji asteroid, meteor, komet, atomska bomba, vanzemaljci, crna rupa, antimaterija itd.) koje više kompliciraju, nego što razjašnjavaju.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:40   #16
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
O velikoj sibirskoj eksploziji koja se dogodila 1908., čitao sam još kao klinac u "Misterijama svijeta" Arthura C. Clarckea. Događaj je fascinantan, ali frustrira nemogučnost pronalska dokaza o stvarnom uzroku tog "fenomena".

Heheheheehhe koja je on legenda i ja imam njegovu knjigu doma i baš zbog nje i ove emisije sam odlučio pisati ovaj topic. Frajer piše o svemu : od NLO-a , pa čudovišta iz loch nessa , al najviše mi se sviđa ovo o babilonskoj svjetiljci
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:59   #17
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Heheheheehhe koja je on legenda i ja imam njegovu knjigu doma i baš zbog nje i ove emisije sam odlučio pisati ovaj topic. Frajer piše o svemu : od NLO-a , pa čudovišta iz loch nessa , al najviše mi se sviđa ovo o babilonskoj svjetiljci
Misliš na "bagdadsku bateriju"? Pa to i nije nešto. Stvar je u tome da suvremeni čovjek ima krivu percepciju prošlosti, stupnja dostignuća i razvoja starih civilizacija, pa se uvijek čudi tipa: kako su napravili ovo, kako su napravili ono, uz neizbježno "objašnjenje" - to su im svemirci pomogli i naučili ih.
Činjenica je da su i stare civilizacije posjedovale određena znanja koja su kasnije pala u zaborav, pa ih je moderni čovjek poslije stoljeće ponovno otkrio i sad se čudi što je to isto nekoć bilo poznato i našim precima. Druga je stvar što ti izumi nisu imali široku potrošnju, nego su bili namijenjeni uskom krugu korisnika, izvan kojeg su bili gotovo nepoznati. Uostalom, čemu serijska proizvodnja baterije u ono vrijeme?

Malo sam upao u offtopic, ali eto, samo sam htio razjasnit neke stvari.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:20   #18
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Misliš na "bagdadsku bateriju"? Pa to i nije nešto. Stvar je u tome da suvremeni čovjek ima krivu percepciju prošlosti, stupnja dostignuća i razvoja starih civilizacija, pa se uvijek čudi tipa: kako su napravili ovo, kako su napravili ono, uz neizbježno "objašnjenje" - to su im svemirci pomogli i naučili ih.
Činjenica je da su i stare civilizacije posjedovale određena znanja koja su kasnije pala u zaborav, pa ih je moderni čovjek poslije stoljeće ponovno otkrio i sad se čudi što je to isto nekoć bilo poznato i našim precima. Druga je stvar što ti izumi nisu imali široku potrošnju, nego su bili namijenjeni uskom krugu korisnika, izvan kojeg su bili gotovo nepoznati. Uostalom, čemu serijska proizvodnja baterije u ono vrijeme?

Malo sam upao u offtopic, ali eto, samo sam htio razjasnit neke stvari.
idemo otvoriti novi topic o bagdadskoj bateriji !
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:06   #19
ajte ljudi prvo pročitajte malo ovu temu...Sve je objašnjeno i objašnjivo bez Nlo-a i takvih stvari...
https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=Tunguska
ante_gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:32   #20
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
hmmm a odakle plin . Najnovija istraživanja spominju komet dovoljne veličine da u ništi Zemlju , ali nešto se dogodilo ... Dal znate šta?
Iz same Zemlje.
Ako nisi znao u Sibiru postoje tajge.
Eksplozija se dogodila u ljetu kada nije smrznuta površina, postoje ogromne naslage organskog materijala, nafte i plina, a metan je lakši od zraka.
Sam način eksplozije (u središtu su stabla bila okomita i spaljena, a u okolini polegnuta. Prije same eksplozije su po pričama viđeni bljeskovi na nebu koji nisu bili na jednoj liniji tako da nije moguće da je došlo iz Svemira, osim ako nisu bili izvanzemaljci.
Zaključak je bio tijelo male mase i prozračno velike energije.
Nema radioaktivnosti niti tragova udara "svemirskih" materijala.
Niti dan danas na tom području nema ptica, ali ima obilje komaraca.
A ptice su prilično osjetljive na metan.
Sve manifestacije objašnjava eksplozija velikog plinskog oblaka, istina je tu.
Enough?
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.