Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 00:31   #4481
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Kod synesisa je veliki hendikep baza podataka (ako još uvijek koriste access). On jednostavno nije predefiniran za "big data" i velika boljka mu je mrežni rad.
"Big data" se po prirodi stvari "vrti" na strukturi koju ćeš platiti u skladu s time, a ne 875,00 kn (PDV uključen). Ma da platiš i 3.000,00 kn, platio si jednom i nitko te više ne "cica".
Nije "big data" struktura do cca 10.000 artikala koju Synesis "vrti" bez muke.
Radim u mreži i ne osjećam tu veliku boljku koju si spomenuo.

U računu za mobitel za 11 mjesec dobila sam u kuverti i ponudu za mini fiskalnu blagajnu, veličine mobitela, koliko sam uspjela usporediti. I sva sretna nazvala kolegicu koja mora zbog promjene zakona o fiskalizaciji imati naplatni uređaj, iako je paušalac, da sam našla super jeftini uređaj, cca 170,00 kn po promotivnoj cijeni.
.. A ona mene pita: da li mjesečno? Zbunim se, pogledam bolje ponudu ... i da, mjesečno.
Naivno sam pomislila da je moguće tako jeftino kupiti mini fiskalnu blagajnu, ali mi nije palo na pamet da bi me netko svaki mjesec tražio 170,00 kn u nedogled. A drugo pitanje, koje mi se odmah nametnulo: što se dešava ako ne platim račun jer taj mjesec nemam dovoljno novaca?

Malo sam skrenula s teme, ali me se dojmilo pa sam morala napisati.
Prvo, da sam naivna sobarica, a drugo ... ipak je previše i za naivnu sobaricu.

Ili imaš "big data" i glavobolju, ukoliko si dao više nego što objektivno možeš dati (ako se ima para, to je drugo).... ili imaš cicanje svaki mjesec ... unedogled. Tako je to ... čest slučaj.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 10:47   #4482
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
"Big data" se po prirodi stvari "vrti" na strukturi koju ćeš platiti u skladu s time, a ne 875,00 kn (PDV uključen). Ma da platiš i 3.000,00 kn, platio si jednom i nitko te više ne "cica".
Nije "big data" struktura do cca 10.000 artikala koju Synesis "vrti" bez muke.
Radim u mreži i ne osjećam tu veliku boljku koju si spomenuo.

U računu za mobitel za 11 mjesec dobila sam u kuverti i ponudu za mini fiskalnu blagajnu, veličine mobitela, koliko sam uspjela usporediti. I sva sretna nazvala kolegicu koja mora zbog promjene zakona o fiskalizaciji imati naplatni uređaj, iako je paušalac, da sam našla super jeftini uređaj, cca 170,00 kn po promotivnoj cijeni.
.. A ona mene pita: da li mjesečno? Zbunim se, pogledam bolje ponudu ... i da, mjesečno.
Naivno sam pomislila da je moguće tako jeftino kupiti mini fiskalnu blagajnu, ali mi nije palo na pamet da bi me netko svaki mjesec tražio 170,00 kn u nedogled. A drugo pitanje, koje mi se odmah nametnulo: što se dešava ako ne platim račun jer taj mjesec nemam dovoljno novaca?

Malo sam skrenula s teme, ali me se dojmilo pa sam morala napisati.
Prvo, da sam naivna sobarica, a drugo ... ipak je previše i za naivnu sobaricu.

Ili imaš "big data" i glavobolju, ukoliko si dao više nego što objektivno možeš dati (ako se ima para, to je drugo).... ili imaš cicanje svaki mjesec ... unedogled. Tako je to ... čest slučaj.
Vidiš, mi imamo upravo taj problem sa synesisom. Prijašnjih godina nam je to stvaralo ogromne probleme u materijalnom da smo čak imali gutanje podataka. Moje iskustvo je takvo da je synesis ok izvan mrežnog rada i za sve samo ne materijalno s puno podataka....o sporosti da ne govorim. Doslovno šljam. Ove god smo prešli na drugi program za taj dio.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 11:52   #4483
apis, evo ispod imaš dokaz
Da se razumijemo, ne pljujem po synesisu, samo sam naveo šta mu je boljka.
Šta se tiče aplikacija za čisto izdavanje računa, stvarno nema smisla plaćati mjesečnu pretplatu jer tu u principu ne bi smjelo biti nikakve potrebe za održavanjem. Ali čim izađemo iz domene izdavanja računa, paušalno plaćanje ima smisla. Obično u paušalu dobijete support (ne samo mailom i pitaj boga kada ćeš dobiti odgovor), nego i telefonsku podršku, zakonske izmjene, eventualne prilagodbe programa.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 11:54   #4484
Ukratko, svaki program koji radi ono šta klijentu treba je dobar program. Problem je šta u šumi ponude, novom, neinformiranom korisniku se jako teško odlučiti šta mu treba.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:37   #4485
Možda sam pisao u vezi synesis baze ali ću ipak ponoviti,nemoraš biti programer da bi vidio kako je program dizajniran.Dovoljno je otvoriti bazu u nekom database manageru i vidjeti koje je to čudo.Relacijska baza sa stotinama tabela bez ijedne relacije između tabela,bez ijednog view-a za izvještaje,sav sql direktno iz programa...
Pogledaj npr.ura 77 stupaca ?;podaci se ponavljaju,baza uopće nije normalizirana niti na prvom nivou,pa to znaju napraviti i oni sa ECDL-om.
To su osnove osnova kada ideš raditi aplikaciju koja koristi bazu.
Bolje da se prihvate rada na novoj aplikaciji...
Zašto ljude nagovarate na synesis zbog modula od 500-700 kn?
poz!
MisterNoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:31   #4486
Ne moraju raditi novu aplikaciju, ali da se prebace na neku ozbiljniju bazu podataka program bi im bio puno bolji. Ali to je prilično veliki i komplicirani zadatak.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:41   #4487
MisterNox@

MORAŠ biti knjigovođa da bi razumio razloge radi kojeg je Synesis bestbuy opcija iz naše perspektive.

Za same poduzetnike to ne mora biti najbolje rješenje...ali iz naše perspektive a vjeruj mi da pregledavam i tražim bolju opciju unazad 2 godine i ona ne postoji, jer u svim postojećim rješenjima fali neki dio...

Stvar je izvještaja, izrade završnog računa koji je maksimalno pojednostavljen, dok je u drugim rješenjima to maltene science fiction...da ne pričam ako imaš negdje neku grešku da na vrlo jednostavan način možeš utvrditi gdje je kiks (normalno ako znaš što tražiš).

Silom prilika 2 lageraša moram preseliti na drugo rješenje od 01.01., te sam odabrala e-racune pa ću javiti iskustva krajem iduće godine oko izrade završnih...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:46   #4488
Nije toliki problem u access bazi,problem je u dizajnu baze,nema relacija,podaci se ponavljaju i guše bazu,da je na bilo kojoj bazi bilo bi isto.Nemože se to više popraviti.
MisterNoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:56   #4489
A ko bi mogel popravit bilo kaj u ovom našem čudu od zakonodavstva i uz sve silne "reforme"

Ok možda Synesis ima problema (ja ih fakat ne vidim, a imam ga desetak godina pa i više u biti imal sam i prastaru DOS verziju )
, al dobar dio istih je ziher zbog ogromnog broja promjena unutar modula kroz vrijeme...
Jer nije to ziher nije sam tak, ajmo obrisat sve staro i ko ga fućka...stare knjige ipak moraju ostat netaknute sa novim promjenama i naravno da je program zbrčkan i da ta baza mora bit ogromna...

Neki novi program će naravno bit brži jer nema tih pizdarija, al onaj koji postoji već preko 10 godina itekak ima unutar sebe sve i svašta...

Mislim kvragu kad samo pogledam na kaj liči nova knjiga ako ju otvoriš sa svim mogućim verzijama istog modua kod jednog najobičnijeg obrta to je teško ludilo...kaj je tek kod firmi bolje da i ne znam
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:21   #4490
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Vidiš, mi imamo upravo taj problem sa synesisom. Prijašnjih godina nam je to stvaralo ogromne probleme u materijalnom da smo čak imali gutanje podataka. Moje iskustvo je takvo da je synesis ok izvan mrežnog rada i za sve samo ne materijalno s puno podataka....o sporosti da ne govorim. Doslovno šljam. Ove god smo prešli na drugi program za taj dio.
Da, kada baza artikala pređe određenu količinu, odokativno ... cca 10.000, treba tražiti novo rješenje.
Upravo sam o ovome što si napisala i ja pisala u par prethodnih postova...
da se može preći na drugi program za taj dio ... a i dalje ostati na Synesisu, kao što ste i vi u firmi napravili.


Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
apis, evo ispod imaš dokaz
Da se razumijemo, ne pljujem po synesisu, samo sam naveo šta mu je boljka.
Šta se tiče aplikacija za čisto izdavanje računa, stvarno nema smisla plaćati mjesečnu pretplatu jer tu u principu ne bi smjelo biti nikakve potrebe za održavanjem. Ali čim izađemo iz domene izdavanja računa, paušalno plaćanje ima smisla. Obično u paušalu dobijete support (ne samo mailom i pitaj boga kada ćeš dobiti odgovor), nego i telefonsku podršku, zakonske izmjene, eventualne prilagodbe programa.
Ma nisam niti shvatila da ga pljuješ, ali ja ga moram hvaliti jer sam knjigovođa.
Uostalom, primjer na koji se referiraš je upravo meni u prilog, jer govorim da je najbolje moći povezati više programskih rješenja, različitih autora u optimalnu cjelinu i za optimalne novce.


Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
MisterNox@

MORAŠ biti knjigovođa da bi razumio razloge radi kojeg je Synesis bestbuy opcija iz naše perspektive.

Za same poduzetnike to ne mora biti najbolje rješenje...ali iz naše perspektive a vjeruj mi da pregledavam i tražim bolju opciju unazad 2 godine i ona ne postoji, jer u svim postojećim rješenjima fali neki dio...

Stvar je izvještaja, izrade završnog računa koji je maksimalno pojednostavljen, dok je u drugim rješenjima to maltene science fiction...da ne pričam ako imaš negdje neku grešku da na vrlo jednostavan način možeš utvrditi gdje je kiks (normalno ako znaš što tražiš).

Silom prilika 2 lageraša moram preseliti na drugo rješenje od 01.01., te sam odabrala e-racune pa ću javiti iskustva krajem iduće godine oko izrade završnih...
E, draga moja! Tebe razumijem! Sve što sam dosad vidjela i uspoređivala .... nije to! Ni blizu!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 15:53   #4491
Moje mišljenje je da synesis nije loš šta se opcija tiče, ali intuitivnost programa nije baš najbolja. Također, knjigovođama treba omogućiti da šta manje diraju miša, a to kod synesisa baš i nije tako.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 16:06   #4492
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da synesis nije loš šta se opcija tiče, ali intuitivnost programa nije baš najbolja. Također, knjigovođama treba omogućiti da šta manje diraju miša, a to kod synesisa baš i nije tako.
Ovo s mišem nije odlika Synesis-a, upravo obratno, sav je na tipkovnici.

O intuitivnosti ni riječi previše, osim da nismo istomišljenici.
Ipak je to više stvar osobnog stava i procjene.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 17:34   #4493
Meni je Synesis super za knjigovodstvo. Problem mi je maloprodaja. Vidim pišete da se može maloprodaja iz nekog drugog programa učitavati u Synesis. Kojeg?
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 17:41   #4494
Quote:
skijam kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da synesis nije loš šta se opcija tiče, ali intuitivnost programa nije baš najbolja. Također, knjigovođama treba omogućiti da šta manje diraju miša, a to kod synesisa baš i nije tako.
Baš kontra kod Synesisa ti praktički miš ne treba, enter je zakon kod njega...dok gledam kod ovih u cloudu umjesto entera je tab ali više se mora koristiti miš...kod Synesisa s enterom i esc možeš rješiti sve i to ubrzava rad ohohoho.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:38   #4495
Nisam to znao, vrlo vjerojatno nisam znao sve kratice kada sam ga testirao.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:35   #4496
Da ima ih dosta, kao što je ctrl+razmaknica kopira prethodni red, itd.

Kraticama ubrzaš još dosta.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:47   #4497
Meni je synesis bio numero uno, sve dok nisam presla na swing. Nema zasebnog zaprimanja robe, pa kucanja ure.
Zaprimis robu i klikom sve izgeneriras u uru i financijsko.
Ne znam koliko se pupila promijenila u zadnje 4 godine, al u odnosu na tad..ne hvala
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:53   #4498
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Baš kontra kod Synesisa ti praktički miš ne treba, enter je zakon kod njega...dok gledam kod ovih u cloudu umjesto entera je tab ali više se mora koristiti miš...kod Synesisa s enterom i esc možeš rješiti sve i to ubrzava rad ohohoho.
Enter je meni bio najvažniji razlog odabira Synesisa ;-) U vrijeme kad sam ga birao, svi drugi (pod windowsima) su imali samo tab.

Ostali bitni razlozi u odnosu na druge programe - gotovo sve se može napraviti na tastauri, pregledne i jednostavne maske za upis (bez skrolanja, nepreglednih tabela i hrpa kvačica - doduše, sa zakonskim izmjenama su se i tablice malo povećale), te mogućnost dohvata (i izmjene) dokumenta direktno iz izvještaja (npr. kartice).

Uglavnom, Synesis za velike baze nije, za svakodnevnu upotrebu tako, tako, ali za unos hrpe dokumenata odjednom je kao stvoren (zato ga knjigovođe vole).

Gledam i ove e-račune, i sviđa mi se ideja, ali kad bi kao knjigovodstveni servis plaćao licencu, za godinu-dvije bi me koštalo kao Synesis sa svim postojećim modulima (u kojima su i mogućnosti koje u e-računima ne postoje).
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:17   #4499
Knjigovođe, jel ima negdje u zakonu striktno definirano kako mora izgledati normativ?
Npr. Whisky-cola. whisky 0,0,3 + bezalkoholno 0,1 ili ballantines 0,03 + coca cola 0,1. Šta vi savjetujete svojim ugostiteljima?
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 17:25   #4500
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Enter je meni bio najvažniji razlog odabira Synesisa ;-) U vrijeme kad sam ga birao, svi drugi (pod windowsima) su imali samo tab.

Ostali bitni razlozi u odnosu na druge programe - gotovo sve se može napraviti na tastauri, pregledne i jednostavne maske za upis (bez skrolanja, nepreglednih tabela i hrpa kvačica - doduše, sa zakonskim izmjenama su se i tablice malo povećale), te mogućnost dohvata (i izmjene) dokumenta direktno iz izvještaja (npr. kartice).

Uglavnom, Synesis za velike baze nije, za svakodnevnu upotrebu tako, tako, ali za unos hrpe dokumenata odjednom je kao stvoren (zato ga knjigovođe vole).

Gledam i ove e-račune, i sviđa mi se ideja, ali kad bi kao knjigovodstveni servis plaćao licencu, za godinu-dvije bi me koštalo kao Synesis sa svim postojećim modulima (u kojima su i mogućnosti koje u e-računima ne postoje).
Sve potpisujem...

Što se tiče e-racuna nemam izbora, no klijenti će podijeliti mjesečni trošak, jer imam problem radi fiskalizacije - server 2003 ne podržava novi fiskalni certifikat koji ide od 09.01.2017., a njih dvojica su mi na fiskalizaciji...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.