Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 00:02   #1
Postoji li poveznica između piramida diljem svijeta, Egipćana, Maya i drugih starih naroda?

S obzirom da moj prethodni post baš i ne spada u temu u koju sam ga napisao, a ovakva tema ne postoji ili je nisam uspio pronaći, dajem si za pravo otvoriti je.

evo upravo počeo gledati pilot epizodu američkog showa koji je krenuo 21.12.2012. America Unearthed i spominju određenu chattahoochee šumu u americi, gdje su pronađeni raznorazni 'brežuljci' i zanimljive iskopine, a kako me već dulje vrijeme interesira tajna pradavnih spomenika koji su na neki način povezani, sad kako i radi čega, ne mogu odgonetnuti, ali čini mi se kao prevelika slučajnost, još pogotovo zato jer sam neke od tih spomenika sam 'otkrio' povlačenjem linija na google earthu i onda putovanjem duž te linije i klikanjem na slike pa guglanjem ima li što znamenito na toj i toj lokaciji. tako sam otkrio mandore garden, a evo sad prije par minuta i tu chattahoochee šumu.

baš mi vrag nije dao mira nakon što sam čuo naziv u America Unearthed, pa sam išao na google earth vidjeti gdje se nalazi, a zatim uključitii svoje linije poveznice pradavnih monumenata i ko za vraga, jedna je linija prolazila drito posred te lokacije, linija koja spaja Angkor wat, kinesku piramidu i Nasca linije, sada spaja i četvrti spomenik u nizu, chattanoochee šumu.

evo ako se nekom da igrat i istraživat dalje, volio bih kada bi se više ljudi zainteresiralo za ovaj svojevrstan, zasad samo 'curiosity', pa nadopunilo moju shemu po kugli zemaljskoj. ta linija o kojoj pričam počinje na 8min i 50 sec prikazivanja videa.

http://www.youtube.com/watch?v=QBIaBb1q0RM

ha, upravo pronašao još jedno arheološko nalazište istog principa kao i ovo gore: Crystal River Archaeological state park, isti brežuljkasti oblici, nalaze se na istoj liniji koja spaja i ove 4 lokacije gore, dakle Crystal river je 5. nalazište na istoj liniji.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 00:26   #2
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
S obzirom da moj prethodni post baš i ne spada u temu u koju sam ga napisao, a ovakva tema ne postoji ili je nisam uspio pronaći, dajem si za pravo otvoriti je.

evo upravo počeo gledati pilot epizodu američkog showa koji je krenuo 21.12.2012. America Unearthed i spominju određenu chattahoochee šumu u americi, gdje su pronađeni raznorazni 'brežuljci' i zanimljive iskopine, a kako me već dulje vrijeme interesira tajna pradavnih spomenika koji su na neki način povezani, sad kako i radi čega, ne mogu odgonetnuti, ali čini mi se kao prevelika slučajnost, još pogotovo zato jer sam neke od tih spomenika sam 'otkrio' povlačenjem linija na google earthu i onda putovanjem duž te linije i klikanjem na slike pa guglanjem ima li što znamenito na toj i toj lokaciji. tako sam otkrio mandore garden, a evo sad prije par minuta i tu chattahoochee šumu.

baš mi vrag nije dao mira nakon što sam čuo naziv u America Unearthed, pa sam išao na google earth vidjeti gdje se nalazi, a zatim uključitii svoje linije poveznice pradavnih monumenata i ko za vraga, jedna je linija prolazila drito posred te lokacije, linija koja spaja Angkor wat, kinesku piramidu i Nasca linije, sada spaja i četvrti spomenik u nizu, chattanoochee šumu.

evo ako se nekom da igrat i istraživat dalje, volio bih kada bi se više ljudi zainteresiralo za ovaj svojevrstan, zasad samo 'curiosity', pa nadopunilo moju shemu po kugli zemaljskoj. ta linija o kojoj pričam počinje na 8min i 50 sec prikazivanja videa.

http://www.youtube.com/watch?v=QBIaBb1q0RM

ha, upravo pronašao još jedno arheološko nalazište istog principa kao i ovo gore: Crystal River Archaeological state park, isti brežuljkasti oblici, nalaze se na istoj liniji koja spaja i ove 4 lokacije gore, dakle Crystal river je 5. nalazište na istoj liniji.
Više da nego ne.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 02:33   #3
nažalost, emisija sama po sebi je još jedna verzija šarlatanstva po uzoru na ancient aliense, kao što je dokazano i njen glavni protagonist, scott wolter, ali bar mi je nakratko vratila interes za ovu tematiku i otvorila još neka arheološka nalazišta i eventualne poveznice između civilizacija. ne onako kako wolter tvrdi, ali ipak, volio bih nastaviti s gradnjom mreže spomenika starih civilizacija pa vidjet vodi li to nekamo.

inače, zanimljivo da se neke stvari baš fino poklope kad se povlače crte:
kako hrpa linija dijeli zemlju na dvije hemisfere, posljedično tome nađu se određeni 'centri', tj mjesta gdje se linije križaju, a onda ta mjesta gdje su centri, budu točno na suprotnim stranama kugle zemaljske!

tako je uskršnji otok točno na kontra strani zemlje od mandore gardena, povučete li liniju od jednog do drugog, vidjet ćete da se linija počinje rotirati oko tih dvaju točaka, kao da igrate preskakanje užeta, ja sam točka mandore garden, ti si točka uskršnji otok i vrtimo uže za treću osobu da ga preskače...
tako i ova linija, vrti se oko zemlje kao uže za preskakanje učvršćeno u točki uskršnji otok s jedne i mandore garden s druge strane.

isto vrijedi za spajanje linije od chaco ruševina preko chattahooceea okolo zemlje, točno na kontra strani zemlje dođete do jednog križišta prijašnjih linija poveznica koje sam napravio, usred indijskog oceana je, otprilike na pola puta između australije i afrike, zanimljivo kako se ta linija spaja točno s tim križištem i ono je baš na točno kontra strani zemlje od chaco ruševina.

zvuči zbunjujuće kad ovako objašnjavam, znam, zato trebate probat igrati se ovime, spojite liniju od chaco ruševine i idete do tog 'X'-a u indijskom oceanu i opet ćete vidjeti da se linija rotira oko njega, znači da je na kontra strani planete zemlje.

sve se da probat u google earthu.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 12:05   #4
Postoji poveznica. Sve piramide su građene od strane civilizacija prije ovih "službenih". Znači od atlantiđana i njihovih potomaka koji su izumrli prije egipćana, maya i drugih starih naroda. Ove stare civilizacije su jednostavno naslijedile piramide.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 14:05   #5
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Postoji poveznica. Sve piramide su građene od strane civilizacija prije ovih "službenih". Znači od atlantiđana i njihovih potomaka koji su izumrli prije egipćana, maya i drugih starih naroda. Ove stare civilizacije su jednostavno naslijedile piramide.
slazem se
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 15:44   #6
nisu jer su pronađeni tragovi gradnje, načini gradnje i dijelovi alata ugrađeni u samu građevinu koji potvrđuju da su piramide gradili egipćani. znači vršci dlijeta, kao i drugi organski materijali, utrpani u prostore između kamenja, datirani su na očekivana razdoblja gradnje.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 21:24   #7
Što se tiče toga, oboje smo u pravu. Zašto? Zato jer dio piramida je naslijeđen, a neke su egipćani sami pokušali replicirati, doduše s malo manjim znanjem.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 11:30   #8
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Što se tiče toga, oboje smo u pravu. Zašto? Zato jer dio piramida je naslijeđen, a neke su egipćani sami pokušali replicirati, doduše s malo manjim znanjem.
Na primjer Keopsovu i Kefrenovu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 21:12   #9




__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 21:26   #10
zaboravili smo kako je ova naša civilizacija zapravo kratko na planeti.
"poznatu" povijest gledamo 6 000 god. unatrag, što je zerica vremena planete.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 23:21   #11
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nisu jer su pronađeni tragovi gradnje, načini gradnje i dijelovi alata ugrađeni u samu građevinu koji potvrđuju da su piramide gradili egipćani. znači vršci dlijeta, kao i drugi organski materijali, utrpani u prostore između kamenja, datirani su na očekivana razdoblja gradnje.
postoji li mogućnost da su ti izuzeti dijelovi za datiranje naplavljeni?
faKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 23:27   #12
Quote:
faKit kaže: Pogledaj post
postoji li mogućnost da su ti izuzeti dijelovi za datiranje naplavljeni?
Postoji mogućnost i da te ovaj tren pogodi mikrometeor, ali je jako jako mala.

Šansa da će organski dio alata biti naplavljen točno u pukotinu za koju je služio i preživjeti x milenija je... blago rečeno mala i nategnuta.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 00:00   #13
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost i da te ovaj tren pogodi mikrometeor, ali je jako jako mala.

Šansa da će organski dio alata biti naplavljen točno u pukotinu za koju je služio i preživjeti x milenija je... blago rečeno mala i nategnuta.
hvala...znači mogućnost postoji...ovo što si dopisao je konstrukcija napravljena prema mjestu pronalaska materijala a ne fakt
faKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 00:07   #14
Postoji.Sve je povezano.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 11:08   #15
bila je prije mjesec dana emisija na drugom o otkrivanju egipatskih piramida (allenp: odgovor na tvoje pitanje zajedničke linije simetrije u odnosu na hemisferu itd.), a kaj se tiče poveznice civilizacija i njihovih građevina pročitaj si od wilcocka potragu za izvornim poljem, recimo da je objasnio malo nategnuto (al opet moguće) zašto bi sve moglo biti povezano (kao zbog kolektivne svijesti)..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću..
darmar_hujs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 03:02   #16
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
bik(taurus) plus orion (čovjek bog)

Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
pernati zmaj, zviježđe Draco.

Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
čovjek bog - drži se za pojas (orionov pojas), na slici se ne vidi ali ima i druga slika sa slovom H, oznaka za upravo orion.
http://www.youtube.com/watch?v=IdoUn...ayer_embedded#!



http://thehiddenrecords.com/gobekli-...aurus-bull.php
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 03:44   #17
ova žuta linija je linija na kojoj zemlja 'uranja' u ravninu ekliptike, tj ravninu po kojoj se giba oko sunca.

znači svi ti monumenti su pozicionirani tako da gledaju direkt u sunce kako se zemlja okreće oko svoje osi - trebalo bi biti ovako:
ako povežemo središte sunca i središte zemlje jednom linijom, ta će linija dodirivati sve ove monumente na žutoj crti, kako se zemlja okreće oko svoje osi.

možda ovo pomogne: http://www.youtube.com/watch?v=vDgUmTq4a2Q

i ovo
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 10:30   #18
Postoji li poveznica između piramida diljem svijeta, egipćana, maya i drugih starih naroda?

Postoji!!! I zove se: Urbani mitovi o drevnim civilizacijama.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:30   #19
umjesto da laprdaš, a kad si tako pametan, bolje objasni sličnosti argumentima.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 23:27   #20
Vjerojatno ste gledali ovaj dokumentarac.. nije loš, ja ga nedavno prvi put gledala i drago mi da jesam. Kako naletih baš na ovu temu, eto link..

http://www.youtube.com/watch?v=ooy2LTJoMVM

Pozz!
blackred is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.