Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 12:48   #41
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
Božo Petrov
12 mins ·
"Bilo je to nakon emisije 'Piramida'. Na HRT-u sam sjeo u auto, odvezao se kilometar dalje, imao sam još jedan sastanak isto na Prisavlju. Kada sam se vratio, na parkiralištu sam našao razbijeno staklo. Ne mogu ulaziti u motive jer ne znam tko je počinitelj. Možda su nekom zasmetale dubrovačke tablice, može biti i politička poruka, može biti svašta. Ali činjenica jest da ništa nije ukradeno. Da je u pitanju bio provalnik, pokupio bi stvari koje su bile u autu."
ovo priziva u sjecanje one 'provale' kod kujundzica tijekom kampanje
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:50   #42
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I kakav je bio Petrov u Piramidi, je li tko od vas gledao?
Nadam se da je bio dobar, elokventan i politicki mudar.

P.S. Na netu u vijestima vidim da je nadmocno pobijedio u toj emisiji veceras.

Ja gledao.
Razočaravajuć nastup.
Retorički je Petov vrlo slab, kao i samom pojavom ne ostavlja nikakav dojam.
Ono, Josipović kraj njega izgleda kao vrlo zanimljiva osoba puna života.
Petrov izgleda ko da je na samrti.
Blijed, bez osmijeha, dosadan glas bez oscilacija, lišen bilo kakvih emocija.

Svi odgovori su mu bili kratki, nedorečeni, dosadni dozlaboga, vidi se da nije čovjek za priču uživo, ne snalazi se uopće, ne zna složiti rečenicu, redovno je davao odgovore i onda čekao da prođe vrijeme jer nije znao što bi više rekao.

Vukov Colić je bio fenomenalan, satrao Petrova u smislu koliko mu brzo radi mozak bez obzira na starost.
Bojim se da Petrov nije za politiku, barem ne u smislu nekakvog medijskog istupanja.
Jer politika je prodavanje priče, a Petrov se u tom ne snalazi niti malo.
Meni nije primarno kakav je on govornik, niti što govori, bitno mi je što radi.
Ali bojim se da je većini birača bitnije upravo suprotno..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:43   #43
nisam gledala cijeli Piramidu
Petrov je malo ukočen
no, nekak se nadam da će birači malo progledati

za HDZ i SDP znamo - razlike nema
a u kakvom satnju nam je država, ili će se nešto pokrenuti, ili ćemo konačno doći do dna
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:49   #44
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja gledao.
Razočaravajuć nastup.
Retorički je Petov vrlo slab, kao i samom pojavom ne ostavlja nikakav dojam.
Ono, Josipović kraj njega izgleda kao vrlo zanimljiva osoba puna života.
Petrov izgleda ko da je na samrti.
Blijed, bez osmijeha, dosadan glas bez oscilacija, lišen bilo kakvih emocija.

Svi odgovori su mu bili kratki, nedorečeni, dosadni dozlaboga, vidi se da nije čovjek za priču uživo, ne snalazi se uopće, ne zna složiti rečenicu, redovno je davao odgovore i onda čekao da prođe vrijeme jer nije znao što bi više rekao.

Vukov Colić je bio fenomenalan, satrao Petrova u smislu koliko mu brzo radi mozak bez obzira na starost.
Bojim se da Petrov nije za politiku, barem ne u smislu nekakvog medijskog istupanja.
Jer politika je prodavanje priče, a Petrov se u tom ne snalazi niti malo.
Meni nije primarno kakav je on govornik, niti što govori, bitno mi je što radi.
Ali bojim se da je većini birača bitnije upravo suprotno..
Istina jako loš nastup, dosta je zamuckivao i gledao u pod i na stranu, popravio se na kraju kad je bila tema o DUUDI-u gdje ipak on ima puno za reći o borbi protiv besmislene rastrošnjosti. Morati će on puno raditi na javnom nastupu, jer kako veliš u verbanim okršajima ispada dosta blijed. Vukov Colić ima ogromnog iskustva i to se vidi, on o svakoj priči može derati satima i volim ga slušati i kad se s njim ne slažem, teško bi i puno jači igrači u politici protiv njega, a ne netko ovako neiskusan pod "reflektorima".

Moram reći da ono što sam ja gledao čovjek nije ništa loše rekao, a mislim da mu trenutni ugled u društvu pokriva slabe komunikacijske sposobnosti. Jedino što bih mu prigovorio je ta mantra protiv svjetonazorskih pitanja, da je ne znam kako loša ili dobra situacija toga će uvijek biti i to u svim državama i kada bi postao premijer ili imao važniju ulogu u saboru jednoga dana na to će sigurno naletjeti, a tu bi ga nespremnog mogli i pokopati. Treba reći primarni su mi gospodarski ciljevi, a onda svjetonazorski, no sve treba riješavati, a ne podmetati pod tepih.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 16:01   #45
Ipak ima nade, da se ljudi malo pomalo osvjescavaju, jer je Petrov ipak osvojio 50% glasova cak i uz (kako ste sami rekli ,nastup nisam gledala) njegov nedostatak jake karizme pri javnom nastupu.
Taj postotak glasova govori da gledatelji ipak nisu pali na Vukov Colica i njegov nastup.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 16:38   #46
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ipak ima nade, da se ljudi malo pomalo osvjescavaju, jer je Petrov ipak osvojio 50% glasova cak i uz (kako ste sami rekli ,nastup nisam gledala) njegov nedostatak jake karizme pri javnom nastupu.
Taj postotak glasova govori da gledatelji ipak nisu pali na Vukov Colica i njegov nastup.
Pa evo ti snimka:
http://www.hrt.hr/enz/piramida/
Najbolje da prosudiš sama. Pobjede u piramidi teško da bi mogle biti nekakva mjera stvarnosti, no zapravo to i nije bitno, on je očito popularan u svojoj izbornoj jedinici i to je ono što će odlučiti, nije ni Josipović karizmatičan pa je dobio prve izbore, nije ni Karamarko karizmatičan pa će vjerojatno dobiti ove, zapravo i nema trenutno nekog takvog lidera koji bi izletio iz mnoštva, još kad uzmeš da je čovjek koji je dobio parlamentarne bio samo jadna kopija Ive Sanadera, tako da ipak imaš sanse za njega.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 16:41   #47
Kakav Vukov-Colić.....tko može slušati čovjeka koji s jedne teme skoči na Napoleona i osvajanje Egipta.
Ne smiju se uzdizati u javnosti takvi stari fosili koji sa nostalgijom gledaju na neka zaboravljena vremena.

Ja nisam bio razočaran Petrovom jer zbilja malo tko posjeduje jake retoričke sposobnosti.Treba jako puno iskustva u ovakvim gostovanjima pa da se počne dominirati.Mirnoća,britkost,drskost i načitanost(što knjigama,što raznim informacijama o gospodarstvu,filozofiji itd.) su nužne vrline za poziciju glavnog lidera.
Međutim,Petrov se neće natjecati za mjesto premijera...već za par mjesta u saboru.S vremenom ako bude imao najviše ambicije,onda se mora kvalitetno pripremati.

Vidjet ćemo.Mislim da još nije prelomio u sebi.Uzalud sve ako čovjek nema vatrenu ambiciju.
Tsiprasa je gonila unutarnja "vatra",to su takvi ljudi,beskrajno ambiciozni.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 11:57   #48
dakle, petrov moze ocekivati odvratne napade na sebe tijekom kampanje, koliko odvratni ti napadi mogu biti svatko zainteresiran moze vidjeti ako pogleda sto su, upravo na ovom forumu (ali i sire), hadeze botovi radili od kujundzica u kampanji koja je iza nas
treba nekako iznac nacin da to ne dozivljava osobno te da ne prlja previse ruke s tom ekipom (samo jezgrovito slat u medije s cime se sve susrece recimo), vec da se fokusira i pokusa sprovest ono sto je i naumio, ne troseci energiju na gluposti
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 12:18   #49
Bio je odlican u Piramidi prosli utorak, vidio sam snimku jer sam u inozemstvu, nemam HRT-a

Vidi se da govori iskreno i od srca, ima postovanja prema sugovornicima, ma kakve gluposti pricali

Iduci utorak ponovo gostuje, nadam se da ce biti dobar.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:14   #50
Meni Božo Petrov ostavlja dojam dobro odgojenog i poštenog čovjeka sa čvrsto usađenim moralnim kodeksom. Ako je moj dojam točan, želim mu sve najbolje ali nisam siguran koliko dugo takav čovjek može izdržati u politici.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 01:40   #51
Ovdje piše nešto negativnije o njemu:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/post...gradane-974049

"Pozitivnih pomaka ima, odgovornije se ponašaju, ali sve više dolazi do izražaja nepotizam i uhljebljivanje vlastitih članova, uz totalno nerazumijevanje gospodarskih odnosa. Optužuju sve i svakog za kriminal, stvara se negativna atmosfera. Prihodovna strana proračuna živi na naplati parkiranja i kaznama – kaže Oršulić."

Treba imati u vidu da to kaže HDZ-ovac. Ali i da je HDZ podržao MOST protiv Jambe, koji im je očito trn u oku.

Petrov bi morao poraditi na tome da se ekonomski opismeni i nauči nešto o javnoj upravi i proračunu. Onda bi to mogao postati onaj "liberalni, konzervativni HDZ" o kojem se priča da bi mogao spasiti Hrvatsku. Ustvari, sve je bolje od stupidnog nacionalizma koji pokreće uglavnom samo na pljačku i agresiju.

"„Mreža raste polako i oprezno“, rekao je Božo Petrov za DW, „jer znamo da je dovoljan samo jedan sumnjiv korak da se čitava inicijativa fatalno iskompromitira. Stoga više polažemo na kvalitetu, nego na masovnost saveza“

Gradonačelnik Metkovića svjestan je da će njihov savez do parlamentarnih izbora bolje sazrijeti uz takav pristup. On ističe da im je cilj temeljita promjena same političke paradigme u Hrvatskoj, s višom demokratičnošću i uvjerljivom obranom narodnih dobara. Eventualnu koaliciju sa nekom od spomenute dvije velike stranke, MOST otpočetka eksplicitno odbacuje. "

http://www.seebiz.eu/most-i-bozo-pet...ora/ar-105444/

Ako to sve skupa nije neka Pašalićeva kuhinja, onda ima budućnost.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:25   #52
da li je g. božo petrov hdz-ov ili sdp-ov igrač?!


Božo Petrov
17 mins · Amended ·
Večeras sam na Hvaru gdje se nakon rušenja proračuna i SDP-ova gradonačelnika Rina Budrovića održavaju prijevremeni izbori. Na predizbornom skupu "Liste za ponos mista" pružit ću punu potporu nezavisnoj kandidatkinji za gradonačelnicu Hvara prof. Nadi Jeličić, pa očekujem da nas iz SDP-a prozovu HDZ-ovim igračima.
Isto je učinio i pravomoćno osuđeni HNS-ovac i kandidat koalicije HNS-SDP-HSU Andro Vlahušić koji je listu ZAJEDNO ZA GRAD i budućeg gradonačelnika Dubrovnika nezavisnog Mara Kristića, kojeg otvoreno podupiremo, prozvao rezervnom listom i kandidatom HDZ-a.
S druge strane, pojedini mediji pod kontrolom HDZ-a prozivaju nas SDP-ovom produženom rukom jer pružamo potporu nezavisnim, novim i mladim ljudima koji u svojim sredinama ( Vrgorac, Omiš) ruše potrošene ili korumpirane dugogodišnje HDZ-ove gradonačelnike. HDZ i SDP će morati smisliti bolji način diskreditacije nezavisnih od mantre koju stalno ponavljaju da smo HDZ-ovi ili SDP-ovi rezervni igrači, ovisno o tome koga od njih rušimo. Ipak, treba ih razumjeti, budući da nemamo nikakvih repova koje bi nam mogli prikačit, taj prozirni spin im je sve što im je preostalo....
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:09   #53
Maro Kristić - Zajedno za Grad
15 mins ·
Sučeljavanje na Dubrovačkoj televiziji
Večeras u 20 sati u Kazalištu Marina Držića održat će se sučeljavanje kandidata za gradonačelnika Grada Dubrovnika. Izravan prijenos sučeljavanja možete pratiti na Dubrovačkoj televiziji.
Naprijed Maro!



ako netko gleda dubrovacku tv bilo bi odlicno kad bi kometirao ovo suceljavanje. u medijima sigurno nece biti nekih infotmacija..
da podsjetim, sutra je g. bozo petrov na "piramidi".
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:25   #54
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
ako netko gleda dubrovacku tv bilo bi odlicno kad bi kometirao ovo suceljavanje. u medijima sigurno nece biti nekih infotmacija..
da podsjetim, sutra je g. bozo petrov na "piramidi".
dutv imaš na maxtvu, tako da nisi lokalno ograničen. a sama emisija će vjerojatno dan poslije biti online na njihovoj stranici.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:01   #55
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
da li je g. božo petrov hdz-ov ili sdp-ov igrač?!


Božo Petrov
17 mins · Amended ·
Večeras sam na Hvaru gdje se nakon rušenja proračuna i SDP-ova gradonačelnika Rina Budrovića održavaju prijevremeni izbori. Na predizbornom skupu "Liste za ponos mista" pružit ću punu potporu nezavisnoj kandidatkinji za gradonačelnicu Hvara prof. Nadi Jeličić, pa očekujem da nas iz SDP-a prozovu HDZ-ovim igračima.
Isto je učinio i pravomoćno osuđeni HNS-ovac i kandidat koalicije HNS-SDP-HSU Andro Vlahušić koji je listu ZAJEDNO ZA GRAD i budućeg gradonačelnika Dubrovnika nezavisnog Mara Kristića, kojeg otvoreno podupiremo, prozvao rezervnom listom i kandidatom HDZ-a.
S druge strane, pojedini mediji pod kontrolom HDZ-a prozivaju nas SDP-ovom produženom rukom jer pružamo potporu nezavisnim, novim i mladim ljudima koji u svojim sredinama ( Vrgorac, Omiš) ruše potrošene ili korumpirane dugogodišnje HDZ-ove gradonačelnike. HDZ i SDP će morati smisliti bolji način diskreditacije nezavisnih od mantre koju stalno ponavljaju da smo HDZ-ovi ili SDP-ovi rezervni igrači, ovisno o tome koga od njih rušimo. Ipak, treba ih razumjeti, budući da nemamo nikakvih repova koje bi nam mogli prikačit, taj prozirni spin im je sve što im je preostalo....



ono nes malo sto sam popratila bila dogadjanja oko ORaHa i holy, holycina posve bespotrebna vrludanja tocnije, unazad koji mjesec kako su ojacali, skuzila sam da je imala problema s kojekakvom nedobronamjernom (i sad sam jako pristojna) ekipom koja joj se uvalila u stranku iz kojekakvih prizemno-ogavnih razloga
toga se i petrov mora jakojako cuvat, sumanuto je kakve sve vlastoljubive ekipe ima i cime se sve sluze nebili zadrzali svoje moci

ima pojedinaca koji mjesecima, godinama cak mogu furat prstohvat paralelnih profila i identiteta i prodavat citav spektar trazenih spika na politickoj sceni, samo da izvuku neku korist il da se ubace tam di zele, takvih je virtuala prepuna, tak da sam sigurna da je i RL prepun takvih ubacenih igraca koji su sposobni mjesecima/godinama glumatat najodanije, najpouzdanije i najagilnije clanstvo, a zapravo su destruktivci parekselans, s razlogom

nije to nis prestrasno, samo zaostatak onih nekih proslih vremena od kojih smo se navodno odmaknuli, ima vec dvajspet godina
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:40   #56
ja sam čula i neke zamjerke na petrov rad s obzirom da je obustavio razvojne projekte i sve usmjerio prema štednji.
ono, ništa se ne događa samo štednja, štednja, štednja i štednja.
kao da je sve zamrlo.
čak je i rad udruga sveo na minimum.

ne znam. nisam dovoljno upućena, ali ovo što čujem ima i nezadovoljnika s obzirom na aktivnosti kojih u njegovom mandatu nema.
ono, nije dovoljno samo samnjiti svoju plaću.
trebaš nešto i ponuditi gradu.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:16   #57
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ja sam čula i neke zamjerke na petrov rad s obzirom da je obustavio razvojne projekte i sve usmjerio prema štednji.
ono, ništa se ne događa samo štednja, štednja, štednja i štednja.
kao da je sve zamrlo.
čak je i rad udruga sveo na minimum.

ne znam. nisam dovoljno upućena, ali ovo što čujem ima i nezadovoljnika s obzirom na aktivnosti kojih u njegovom mandatu nema.
ono, nije dovoljno samo samnjiti svoju plaću.
trebaš nešto i ponuditi gradu.
sve to stoji...ako slušaš jamba. za konkretne poteze, fala bogu, imaš dovoljno linkova na projekte, provedene i osmišljene.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:51   #58
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ja sam čula i neke zamjerke na petrov rad s obzirom da je obustavio razvojne projekte i sve usmjerio prema štednji.
ono, ništa se ne događa samo štednja, štednja, štednja i štednja.
kao da je sve zamrlo.
čak je i rad udruga sveo na minimum.

ne znam. nisam dovoljno upućena, ali ovo što čujem ima i nezadovoljnika s obzirom na aktivnosti kojih u njegovom mandatu nema.
ono, nije dovoljno samo samnjiti svoju plaću.
trebaš nešto i ponuditi gradu.

Pa normalno da štedi kad je zatekao 18 milijuna kuna duga??? Šta bi se trebao razbacivati kao pijani milijarder sa novcem građana Metkovića?
Možda da izaberu Jamba pa da nabije još 18 milijuna kuna?
Taj hdzovski mentalitet je strašno poguban.

Quote:
Ako manjak prihoda zbog navedene mjere bude stavljen prvenstveno ili potpuno na teret lokalne
samouprave, evo što trebaju znati građani Metkovića, Omiša, pa naravno i cijele Hrvatske. Preuzimanjem uprave grada Metkovića, naslijedili smo opustošenu gradsku blagajnu s dugovima koji su dosezali do 18 milijuna kuna. U samo petnaest mjeseci uspjeli smo prepoloviti taj dug radikalnom racionalizacijom koja je, osim smanjenja zaposlenika u gradskoj upravi, značila i gotovo jednogodišnji minimalac za sve djelatnike počevši od gradonačelnika, pa nadalje. Grad ostavljen da na tankoj niti visi nad bezdanom već petnaest mjeseci izvlačimo iz tog financijskog ponora bez ičije pomoći.

Štoviše, štedeći na sebi i vraćajući naslijeđene dugove koji dotad nikoga u državi nisu ni zanimali ni brinuli, oslobodili smo i usmjerili dio sredstava u pisanje projektne dokumentacije za EU projekte kako bismo dokraja stabilizirali i stavili na noge pokleknuli grad. I što nam kao nagradu priprema država svojim mjerama? Nakon što smo izracionalizirali 9 milijuna kuna u periodu u kojem mnogi nisu ni lipu, država nam poručuje da će nas „srezati“ za još 3 milijuna!

Nisu se uopće zapitali može li grad koji je sam na sebi uštedio 9 milijuna, uopće preživjeti uskraćen za još 3! A istodobno nam postojeći zakonski okviri ne omogućavaju implementaciju bilo kakvih mjera kojima bismo nadomjestili taj manjak u proračunu.

Zaustavio je davanjae novca razno raznim udrugama jer nitko nije kontrolirao te udruge šta rade sa novcem.

Quote:
Drastično smo racionalizirali troškove. Sve što možete zamisliti da se može srezati, a da na bilo koji način samo miriše na luksuz, mi smo rezali. Vijećničke naknade, koje vjerojatno postoje svugdje u Hrvatskoj, kod nas su jednu kunu. Drugi su gradovi, koliko sam vidio, i dizali te naknade. Kompletna gradska uprava kod nas je na devet ili deset mjeseci bila na minimalcu dok ne vratimo dug Poreznoj upravi. Nismo naručivali novi auto nego vodimo evidenciju da vidimo da li nam se službeni auto uopće isplati s obzirom na broj putovanja i prijeđenih kilometara. Troškovi reprezentacije grada, nadzornih odbora, sporta, kulture, udruga... Sve smo rezali. Fantastičan način za izvlačenje novca iz grada su udruge. Milijuni kuna su otišli na udruge u zadnjih 16 godina. Udruge su trebale predavati zamolbe na temelju projekata i objasniti zašto traže novac. Ali mi sada tražimo da nam dostave što su napravili s novcem koji su prethodno dobili. Ok, gradska uprava ti je dala novac, a sada izvoli dokaži što si ti s tim novcem napravio u sljedećih godinu dana.

Božo Premijeru!!!!
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 03:01   #59
Na topicu "Izvanredni lokalni izbori 2015." govorilo se o dvije ankete pred lokalne izbore u Dubrovniku. Moj tekst ovdje. Jedna anketa daje Mari Krističu, kandidatu MOST-a, tri posto, a druga trideset posto! Nije sasvim nemoguće (jer se radi o razlici od oko 7 do deset dana), ali je vrlo malo vjerojatan tako nagli rast.

Može netko, tko bolje pozna situaciju, komentirati? Može li Kristić do pobjede?

Prije dvije godine u prvom krugu Vlahušić 32%, Andrić (HDZ) 26%, a treći je bio Matko Bupić, kandidat laburista, s 14% te četvrti Pero Vićan (DDS) s 12%.

Kako kažu, laburisti su se u Dubrnovniku raspali i otišli u MOST ili ORaH - je li to točno? A DDS je sad slabiji?
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:49   #60
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Na topicu "Izvanredni lokalni izbori 2015." govorilo se o dvije ankete pred lokalne izbore u Dubrovniku. Moj tekst ovdje. Jedna anketa daje Mari Krističu, kandidatu MOST-a, tri posto, a druga trideset posto! Nije sasvim nemoguće (jer se radi o razlici od oko 7 do deset dana), ali je vrlo malo vjerojatan tako nagli rast.

Može netko, tko bolje pozna situaciju, komentirati? Može li Kristić do pobjede?

Prije dvije godine u prvom krugu Vlahušić 32%, Andrić (HDZ) 26%, a treći je bio Matko Bupić, kandidat laburista, s 14% te četvrti Pero Vićan (DDS) s 12%.

Kako kažu, laburisti su se u Dubrnovniku raspali i otišli u MOST ili ORaH - je li to točno? A DDS je sad slabiji?
ova anketa od 3% je objavljena u glasniku andra vlahušića, kojeg vode (još uvijek nepravomoćno) osuđeni urednik, glasnogovornik bivšeg gradonačelnika, i novinar-podmetnuti igrač za rasipanje glasova, tako da...malo realnosti, kolega, ta anketa je objektivna kao i sinoćnja sms-televizijska (baš me zanima koliki će račun sa službenih mobitela gradske uprave dočekati budućeg gradonačelnika )
Anketu objavljenu u Večernjem naručila je NL Mara Kristića, što može sugerirati da je pristrana (svi vole dobiti ono što plate, zar ne), a rađena je na uzorku od 300, 700 i 1000 ljudi, sa rezultatima u granici margine greške.
Subotnje ankete hnsa (ipsos) i hdza (2k1 mediji) daju manju prednost kristiću, no još uvijek vodi. Vjerujem da će nakon sinoćnjeg sučeljavanja danas-sutra ponoviti, te da će se prednost kristića još malo istopiti.

Ima li šanse kristić za pobjedu? ukratko - ako uđe u 2. krug, ima. Ako bude protiv frankovića, dobit će glasove nezadovoljne sdp-ovske glasačke mašinerije, koji nisu skloni vlahušiću. ako bude protiv vlahušića, hdz će ga bezrezervno podržati. a prvi krug...ankete ih, kao što vidiš, stavljaju jako blizu. bit će to obračun organizirane glasačke mašinerije, građanskog aktivizma i najvažnije, kontrole brojanja glasova.

pero vićan (dds) nikad nije ozbiljno ni išao na gradonačelnikovo mjesto. on je onaj lokalni šerif koji više voli kontrolirati iz sjene. zahvaljujući "kum 1,2,3" metodama ima sigurna 2 -3 mjesta u gradskom vijeću, što mu je do sada davalo mjesto strateškog partnera svake opcije koja ga može platiti.
no, ovaj put, uz klasične igrače, tu su i živi zid, i orah. njihova 2-3 mjesta u gradskom vijeću bi mogla vićana stajati njegovog utjecaja.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.