Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2015., 22:19   #161
Quote:
lynda40 kaže: Pogledaj post
vjerujem u Božine dobre namjere i poštujem njegove rezultate i držim da bi bilo dobro da iznjedri u neku treću opciju...i danas sutra preuzme vodeću poziciju

Ali u nastupu kod Ace poprilično se upljesko, da izvinem na izrazu.
Prvo ovo o podstanarstvu je zvučalo onak...plaćaj stanarinu i štedite sa strane. Držim da doista nije nužno posjedovati nekretninu i da bi se po uzoru na zapadne zemlje mogao unijeti podstanarski sustav i da se znaju pravila..ali on to recimo,nije spomenuo...Ne ostavlja mi dojam čovjeka koji ima neku viziju.

Nastup inače poprilično nedorečen. Sve mi je izgledalo da je Aca (koji ga nema sumnje simpatizira) uzeo u đir ali zbog svoje voditeljske nesposobnosti od Bože, umjesto simpatičnog mladog i pametnog političara, a) napravio od njega običnog bezveznjaka.

Petrov bi još morao puno raditi na sebi, ako želi rezultat na državnoj razini. U suprotnome, b) ako će i dalje zvučati kao nešto blaži Milanović, ne znam baš
a) kad bi svaki naš političar bio ovakav 'bezveznjak' kao petrov, hrvatska bi bila švicarska

b) uspoređivat dr. Petrova s psihotičnim, neuravnoteženim elitističkim bleferom Milanovićem - za kojeg sad već i najneupućeniji građanin shvaća da je zalutao u politiku - je skoro pa blasfemija. al' svak ima pravo na svoje mišljenje, ofkors.

btw. ovdje se čak ne radi o mišljenju - jerbo, nema nikakvih argumenata za ovo ili ono - tek o (tvojoj) impresiji.

Zadnje uređivanje IQ0007 : 14.06.2015. at 22:32.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:20   #162
Usporedit psihijatra sa jednim sanaderovim uhljebom Z.M. i usporediti ga sa milicajcem mutavcem T.K.

Mislim da to stvarno ne zavrjeđuje komentar.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:22   #163
Ipak, ne treba zaboraviti Peterovo načelo: svatko napreduje do svoje razine nesposobnosti. I onda ostaje tamo.

Božo Petrov je već iznosio svoja mišljenja o tome kako bi riješio krizu na razini države, koja su ostavila dojam da on ne zna koliko ne zna, što je tipično za naše pretendente na vlast. Problem je vlasti na državnoj razini taj što "ekipa na vlasti" mora imati veliki broj dobrih stručnjaka koji će svi djelovati nesebično i podložiti se interesu države, te dobru operativu u ministarstvima i niže. To je problem na kojem su svi do sada propali: nemogućnost da pronađu takve stručnjake i nesposobnost da osiguraju funkcionalnu državnu upravu. A da ne govorimo ostale elemente, od agencija do sudstva, koje su sve nezavisne od izvršne vlasti i opterećene svojim nasljeđem nepotizma, politikanstva i osobnih politika.

Božo Petrov sigurno nema formulu kako se s time nositi. Niti ima iza sebe stranku koja bi skupnim iskustvom i voljom svojih istaknutih članova bila u stanju uopće uhvatiti se u koštac s tim kolopletom intriga, sirovih i surovih osobnih interesa, prkosa, politika, nelojalnosti, ideologija, noževa u leđa, klipova pod nogama, šurovanja s novinarima, puštanja laži u medije, izdaja i velezidaja.

Ne zaboravimo ovdje definiciju "uhljeba" koju je dao, navodno, Stipe Petrina, a za koju će se mnogo tko složiti da (ma odatkle poticala) donekle ilustira jednu našu muku:
Quote:
To je osoba čija se životna taktika, ideologija, praksa i evolucijski nagon za egzistencijom svodi na nekritički oportunizam. Dotična osoba lojalna je svojoj stranci, lokalnom šerifu, kompaniji i nečemu drugom sve dok nešto od tih entiteta osigurava njegovu egzistenciju. Pritom djeluje kontra svih plemenitih poriva i ideala, krajnje nagonski, reducirano na instinkt za preživljavanje i do kraja će stajati uz izvor svoje egzistencije ne mareći da li on uništava tuđe živote, potapa budućnost cijelih generacija, pa u konačnici možda i vrši genocid cijelih naroda.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:23   #164
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Nije most klasična stranka to je više po meni udruženje neovisnih kandidata koji se udružuju. nije petrov nikaj toliko poseban, to je i sam danas rekao. Nego ljudi nisu navikli na rad i na poštenje od strane političara.
Baš tako, nisu ni na zapadu političari vanzemaljci i supermeni koji s lakoćom srede sve probleme. Jednostavno, normalan, obrazovan, karakteran i vrijedan čovjek u normalnom okruženju nemože omanuti.

Hrvati, još uvijek, od vrha vlasti pa sve do upravitelja zgrada radije biraju muljatore, demagoge i lopove i onda 4 godine potpuno rezigrirano i nezainteresirano gledaju kako ovi uništavaju sve oko sebe.
mladovino is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:25   #165
Pa da, treba dati vječnu koncesiju mutavcu karamarku i zakinutom zoranu milanoviću na vladanje Hrvatske.

kada bi pošteni političar poput Petrova došao na premijersko mjesto, javilo bi se masu neovisnih ljudi i stručnjaka u nadi da pomognu Hrvatskoj, nisu svi profesionalni uhljebi kao Zoran i Tomica.

Petrov može živjeti pošteno od svog rada i nakon politike, kao što je radio i prije nje. Ovi gore navedeni uhljebi ne mogu.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:25   #166
ma nema veze kaj je on doktor, zanimanje po meni nema apsolutno nikakve veze, pa hdz i sdp su puni osoba s diplomom bilo medicina, pravo, ekonomija, tu i tamo neki akademik koji je zalutao i postao taramarkov pitbull. Neka ima završenu osnovnu školu i neka zna organizirat i vodit svoje ljude, imat kliker u glavi, bit radišan i pošten, takvoj osobi kapa do poda.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:31   #167
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
ma nema veze kaj je on doktor, zanimanje po meni nema apsolutno nikakve veze, pa hdz i sdp su puni osoba s diplomom bilo medicina, pravo, ekonomija, tu i tamo neki akademik koji je zalutao i postao taramarkov pitbull. Neka ima završenu osnovnu školu i neka zna organizirat i vodit svoje ljude, imat kliker u glavi, bit radišan i pošten, takvoj osobi kapa do poda.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
Slažem se, samo sam usporedio vladanje i ponašanje, način na koji vodi diskusiju, Petrov sa 2 najpoznatija politička kretena.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:33   #168
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Ipak, ne treba zaboraviti Peterovo načelo: svatko napreduje do svoje razine nesposobnosti. I onda ostaje tamo.

Božo Petrov je već iznosio svoja mišljenja o tome kako bi riješio krizu na razini države, koja su ostavila dojam da on ne zna koliko ne zna, što je tipično za naše pretendente na vlast. Problem je vlasti na državnoj razini taj što "ekipa na vlasti" mora imati veliki broj dobrih stručnjaka koji će svi djelovati nesebično i podložiti se interesu države, te dobru operativu u ministarstvima i niže. To je problem na kojem su svi do sada propali: nemogućnost da pronađu takve stručnjake i nesposobnost da osiguraju funkcionalnu državnu upravu. A da ne govorimo ostale elemente, od agencija do sudstva, koje su sve nezavisne od izvršne vlasti i opterećene svojim nasljeđem nepotizma, politikanstva i osobnih politika.

Božo Petrov sigurno nema formulu kako se s time nositi. Niti ima iza sebe stranku koja bi skupnim iskustvom i voljom svojih istaknutih članova bila u stanju uopće uhvatiti se u koštac s tim kolopletom intriga, sirovih i surovih osobnih interesa, prkosa, politika, nelojalnosti, ideologija, noževa u leđa, klipova pod nogama, šurovanja s novinarima, puštanja laži u medije, izdaja i velezidaja.

Ne zaboravimo ovdje odličnu definiciju "uhljeba" koju je dao, navodno, Stipe Petrina, a koja ilustira tisuće s kojima bi se trebalo nositi:
pa da ali je rekao kako treba stvari prepustit struci, ne mora on bit neki tamo bog i batina u svojoj stranci kao karamarko ili milanović, opet to nije klasična stranka, sam je danas rekao kako ae susreću sa problemima prilikom investicija. Pa na lokalnoj razoni se treba djelovat. Ako je petrov u metkoviću i uspije privuč investicije i ljudi se zaposle, neka bude "petrova" na lokalnim razinama diljem hrvatske i već imaš dosta zaposlenih ljudi.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:34   #169
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
kada bi pošteni političar poput Petrova došao na premijersko mjesto, javilo bi se masu neovisnih ljudi i stručnjaka u nadi da pomognu Hrvatskoj,
Kada bi takav patriotizam vladao među hrvatskim intelektualcima, stučnjacima, gdje bi nam bio kraj?

Na žalost, na 5 stručnjaka, mi imamo 7 mišljenja. Od kojih 6 budu zadržana za sebe, a onaj jedan nešto pisucka po svome blogu ili facebooku. I to je to.

Probleme države ne rješavaju pametni i dobri i pošteni genijalci, kao u nekoj romantičnoj noveli. Nema takvih ljudi. Rješavaju je nezavisne institucije koje okupljaju stručnjake, a koje insitucije onda upošljava Vlada. Nitko svim tim instuticijama nije branio da se u ovih 15-20 godina istaknu u javnosti i nametnu, s obzirom da država naočigled tone. Pa ipak, draže im je sjediti i čekati Vladu koje će ih pozvati. Što će biti kada ih se pozove? Bojim se da će se posvađati međusobno.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:37   #170
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Kada bi takav patriotizam vladao među hrvatskim intelektualcima, stučnjacima, gdje bi nam bio kraj?

Na žalost, na 5 stručnjaka, mi imamo 7 mišljenja. Od kojih 6 budu zadržana za sebe, a onaj jedan nešto pisucka po svome blogu ili facebooku. I to je to.
slažem se s tvojim upisima (i s onima gore od kolega)...problem će dr. Petrovu biti okupiti suvislu ekipu, tj. stručnjake a osobito ono što kažeš, naučiti kako plivati među ajkulama odnosno kako ih ukloniti sa scene, da ne velim baš direktno (s)maknuti ako se sjetimo da je već dvaput napadnut...onda..hm, hm...

btw. dobar i detaljan je onaj opis uhljeba, veliš od Petrine je to?

Zadnje uređivanje IQ0007 : 14.06.2015. at 23:48.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:42   #171
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
btw. dobar i detaljan je onaj opis uhljeba, veliš od Petrine je to?
Tako po ovom članku:

- http://www.tportal.hr/vijesti/koment...h-uhljeba.html

A više informacija o uhljebima i ovdje:

- http://www.uhljeb.info
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:48   #172
kao prvo naše ekonomiste ne treba uopće slušat, 90% njih u životu nije vodilo firmu, oni koji su supješni bježe od države ko vrag od tamjana jer se prema njima ponaša ko mačeha. Naši ministri poljoprivrede u životu nisu obrađivali zemlju i bavili se aktuvnom poljoprivredom nego su uhljebarili pa ne znaju s kojim se problemima seljaci susreću ni kako to funkcionira

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:48   #173
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Petrov kao strastveni pušač?
Nikad ne bi pomislio. Od mene jedan veliki minus.
Ja ne pušim cigarete ali pušim što moram živjeti u ovoj državi Titanic tipa , mega harača i parazita !

Čovjek govori o dijelu načina izlaska iz pušione , a to što puši duhan u interesu je Vladi i zdravstvu jer da nije tako onda ne bi Vlada poticala ugoj duhana !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:02   #174
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ne cijenim ljude prema kristalnoj kugli već samo prema rečenome.
Znaš li cijenu svojih ukupnih iz-rečenosti? Time i "tvoje" aktualne cijene - bez popusta i nekakve kristalne kugle?
Sam sebi - ja ti je ne dajem po do sada izrečenom. Ako inzistiraš - mogu i to.

Quote:
Markovićeva privatizacija je bolje izvedena od kasnije privatizacije menadžerskim kreditima i političkim marifetlucima. Sad, što je nekim ljudima baš sve iz Jugolavije fuj fuj drugi je par cipela.
Ća bi reka meštar brico - "iman puno lipog za kazat' - ma ne smin reć'. Neće pulitika u moju butigu,
aaa ne."
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8

Zadnje uređivanje Kolli : 14.06.2015. at 23:13.
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:10   #175
Quote:
mladovino kaže: Pogledaj post
Baš tako, nisu ni na zapadu političari vanzemaljci i supermeni koji s lakoćom srede sve probleme. Jednostavno, normalan, obrazovan, karakteran i vrijedan čovjek u normalnom okruženju nemože omanuti.

Hrvati, još uvijek, od vrha vlasti pa sve do upravitelja zgrada radije biraju muljatore, demagoge i lopove i onda 4 godine potpuno rezigrirano i nezainteresirano gledaju kako ovi uništavaju sve oko sebe.
A to se događa samo zbog jedne stvari MENI JE DOBRO neka ovi ostanu dalje na vlasti i tu nema promjene
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:54   #176
Izgleda da ovu državu samo psihijatri mogu voditi )
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:08   #177
Quote:
akademski kaže: Pogledaj post
Izgleda da ovu državu samo psihijatri mogu voditi )
Karakteristika Dr Petrov - da - ostali - naučiti prvo sebe voditi.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:27   #178
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Nije most klasična stranka to je više po meni udruženje neovisnih kandidata koji se udružuju. nije petrov nikaj toliko poseban, to je i sam danas rekao. Nego ljudi nisu navikli na rad i na poštenje od strane političara. Kak sam rekao na drugoj temi most mira razmišljat za one iduće izbore jer moraju proči još jedni lokalni jer to im je sure bet da bi opstali, malo po malo gradit mrežu neovisnih i samostalnih dugoročno u više opčina gradova itd. živi zid će puknut kao balon jednako kao laburisti, isto očekujem i od oraha.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
Ja pak se nadam da će se svi "treći" ujediniti, ako ne za lokalne onda barem za slijedeće parlamentarne izbore. Jedino tako mogu ugroziti postojeći duopol HDZ, SDP.
pSvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:33   #179
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ma on tu mora biti hrabriji i reći svjetonazorska pitanja da, ali ne smiju biti vrhunac političkog života, ovako ispada uplašen od toga što bi netko drugi mogao reći. Ovako će biti "zašto nisu maknute titine ulice - oni su za titu i totalitarizam!!" ili "zašto nema novih titinih ulica - oni su protiv antifašizma!!!"
Hrvatska treba političare s jasnim stavovima, a ne opet iste koji pomeću pod tepih, jer te rasprave jednostavno neće nestati dok netko ne prelomi. Čega se boji? Što će odluka o micanju titinog trga zaustaviti gospodarski rast Hrvatske? Trajati godinama i koštati milijarde da se provede?
Tko ga je uplašio toliko...
Ne mora. Nije se on nicega uplasio, samo kao psihijatar zna da je bavljenje svjetonazorskim pitanjima samo nacionalna obrana od nervoze koju izaziva neugodna istina, a to je da se ne mozemo ni prehranit. Osim na dug. To ne smije tako reci pa ovako ufino pokusava ljude vratitvu realitet jer bez obzira na neugodu, to je jedini put van iz g....a.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:36   #180
Quote:
pSvila kaže: Pogledaj post
Ja pak se nadam da će se svi "treći" ujediniti, ako ne za lokalne onda barem za slijedeće parlamentarne izbore. Jedino tako mogu ugroziti postojeći duopol HDZ, SDP.
Nema sanse da se udruzi sa zivim zidom. Ako ima zrno soli u glavi, a valjda ima.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.