Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 16:52   #2421
Danas 22.01.2018. oko 14:00 iznad VG i NZG prvo CL-415, a onda i MiG-ovi 21. Vrijeme dosta sunčano, ali hladno, uz visoku i tamnu naoblaku na horizontu.
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:07   #2422
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Danas 22.01.2018. oko 14:00 iznad VG i NZG prvo CL-415, a onda i MiG-ovi 21. Vrijeme dosta sunčano, ali hladno, uz visoku i tamnu naoblaku na horizontu.
Ja i dalje čekam da se obećanje An02 ispuni i da prelete rivu u Zadru. Pa valjda barem jedan može preletjeti Velebit?
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:33   #2423
Još nisi “ozdravio”.

Niti je nad Zadrom letio: Mi-171 Sh, nit Antonov An-32 B, niti Mi-8, niti Zlin-242, niti Bell 206 pa nema potrebe ni za MiG-21 HRZ-a.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:26   #2424
Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
Ja i dalje čekam da se obećanje An02 ispuni i da prelete rivu u Zadru. Pa valjda barem jedan može preletjeti Velebit?
Koliko god neki trvili, avioni tipa MiG-21 koje trenutno posjeduje HRZ i PZO i koristi EBA, nisu kako neki misle samo nekakvi "preletačevići" namjenjeni zabavi i egzibicijama, nego su namjenjeni izvršavanju barem osnovnih zadaća obuke i trenaže.
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:48   #2425
Danas su me Vitezovi ugodno iznenadili, grmi dvojac iznad moje Like. Kao što kaže iskusni kolega VFA, rade i izvršavaju osnovne zadaće. Štite nas kako najbolje znaju i mogu, zato im kapa do poda. Neka nam i dalje lete, vježbaju i nabijaju sate leta.
domeass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:36   #2426
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Još nisi “ozdravio”.

Niti je nad Zadrom letio: Mi-171 Sh, nit Antonov An-32 B, niti Mi-8, niti Zlin-242, niti Bell 206 pa nema potrebe ni za MiG-21 HRZ-a.
Zaboravio si na Kanadera i Air tractora, požarci i transportni nisu borbeni. Zašto je na nakon 25 godina postalo nemoguće da migovi prelete do Zadra. Ako ti nije jasno zašto pročitaj intervju sa Ukr veleposlanikom u danasnjem jutarnjem. Kada Ukrajinac tvrdi da te zavaljao i da je u Ukrajini istraga zbog lažnog remonta onda više nema smisla širiti lažni optimizam i prodavati maglu na ovom forumu. Ako ti to već čini satisfakciju priznati ću ti da si ti i tvoji lobisti uspjeli uništiti HRZ.
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:38   #2427
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Koliko god neki trvili, avioni tipa MiG-21 koje trenutno posjeduje HRZ i PZO i koristi EBA, nisu kako neki misle samo nekakvi "preletačevići" namjenjeni zabavi i egzibicijama, nego su namjenjeni izvršavanju barem osnovnih zadaća obuke i trenaže.
Ne mogu migovi ništa od toga što ti tvrdiš, sada više ne mogu ni za paradu da se koriste. Ovo danas su tehnički letovi nakon bezuspješnog popravka neremontiranog aviona.
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:41   #2428
Quote:
domeass kaže: Pogledaj post
Danas su me Vitezovi ugodno iznenadili, grmi dvojac iznad moje Like. Kao što kaže iskusni kolega VFA, rade i izvršavaju osnovne zadaće. Štite nas kako najbolje znaju i mogu, zato im kapa do poda. Neka nam i dalje lete, vježbaju i nabijaju sate leta.
Vidim tvoj nick i odmah se sjetim latinskog i one uzrečice:

NOMEN EST OMEN
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:05   #2429
Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
Ovo danas su tehnički letovi nakon bezuspješnog popravka neremontiranog aviona.
Nešto što NIJE remontirano i što je BEZUSPJEŠNO popravljeno, ne samo po gramatici, nego i po osnovnim pravilima zrakoplovne struke, a i temeljnim zakonima fizike i mehanike NE MOŽE letjeti!!!

Dakle što je vjerojatnije? Da ovo boldano nije točno ili su naši MiG-ovi postali čudo, pa krše temeljne zakone fizike i mehanike?
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 06:08   #2430
Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
Zaboravio si na Kanadera i Air tractora, požarci i transportni nisu borbeni. Zašto je na nakon 25 godina postalo nemoguće da migovi prelete do Zadra. Ako ti nije jasno zašto pročitaj intervju sa Ukr veleposlanikom u danasnjem jutarnjem. Kada Ukrajinac tvrdi da te zavaljao i da je u Ukrajini istraga zbog lažnog remonta onda više nema smisla širiti lažni optimizam i prodavati maglu na ovom forumu. Ako ti to već čini satisfakciju priznati ću ti da si ti i tvoji lobisti uspjeli uništiti HRZ.
Nitko nije napravio štetu EBA kao ti. Od plačenih članaka u VL, Yu Itd. Do pokretanja prizemljenja 131,132,133 i 135. To je uspjelo u novijoj povijesti samo tebi moram priznat da si tu bio Expert. Obitelj koja je prizemljila polarskadrile ispravnih borbenih aviona jedne države!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:31   #2431
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Nitko nije napravio štetu EBA kao ti. Od plačenih članaka u VL, Yu Itd. Do pokretanja prizemljenja 131,132,133 i 135. To je uspjelo u novijoj povijesti samo tebi moram priznat da si tu bio Expert. Obitelj koja je prizemljila polarskadrile ispravnih borbenih aviona jedne države!
Zasto se onda Krste zalio Ukrajinskom Ministru Obrane, a ovaj priznao da remont nije rađen?????? Daj si pročitaj intervju sa Ukrajincem u jučerašnjem jutarnjem!
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:42   #2432
Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
Zasto se onda Krste zalio Ukrajinskom Ministru Obrane, a ovaj priznao da remont nije rađen?????? Daj si pročitaj intervju sa Ukrajincem u jučerašnjem jutarnjem!
Budi heroj pa odi očitaj bukvicu ukrajincima u njihovom zavodu i ovim našim domaćim izdajnicima, uhapsi ih sve, kompletan HRZ, tehničare i probne pilote koji su primili te avione nakon remonta u HRZ. Uhvati se alata i remontiraj migove. Spasi Hrz kad nitko drugi neće, heroju.
domeass is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:00   #2433
Oh kako prodoran zvuk Tumanskog narušava mirno maglovito-oblačno prijepodne iznad VG. Oh kakav melem za moje izmučene inženjersko-strojarske uši!!!
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:25   #2434
Quote:
domeass kaže: Pogledaj post
Budi heroj pa odi očitaj bukvicu ukrajincima u njihovom zavodu i ovim našim domaćim izdajnicima, uhapsi ih sve, kompletan HRZ, tehničare i probne pilote koji su primili te avione nakon remonta u HRZ. Uhvati se alata i remontiraj migove. Spasi Hrz kad nitko drugi neće, heroju.
Nije to moj posao već institucija ove države, ne treba cijeli HRZ u zatvor, samo oni koji su zbog osobnih interesa uništili ili oslabili obrambenu moć RH.
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:48   #2435
Ugovor iz 2013. koji je bio potpisan između Hrvatske i Ukrajine nije potpuno izvršen, i to na “ štetu hrvatske strane”, rekao je Poltorak.

An02 pročitaj si ovo svaki put prije nego odlučiš braniti kriminal u RH.
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:51   #2436
Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
Nije to moj posao već institucija ove države, ne treba cijeli HRZ u zatvor, samo oni koji su zbog osobnih interesa uništili ili oslabili obrambenu moć RH.
Tako je, imaš pravo, nek institucije rade svoj posao, ne moramo se mi tu na forumu oko ovoga prepirati i prozivati. Eto ja sam bio sretan kao malo dijete kad su mi jučer iznad glave protutnjali Vitezovi, ovdje ih rijetko viđamo, uglavnom u prolazu prema Zemuniku. Divim se tim ljudima, jer lete i "šarafaju" na/po tim starim avionima i ne odustaju. Gade mi se više bilo kakvi upisi po medijima, uvijek se ide na to kako je EBA nesposobna, tu se napadaju ti isti ljudi koji daju sve od sebe da obavljaju svoje dužnosti. Pobogu, ako Nato zapovjedništvo nadležno za zaštitu zračnog prostora u Torrejonu računa na EBA-u onda zašto je ljudima u Hrvatskoj najlakše svoje frustracije riješiti na račun ljudi u HRZ-u? Btw, ispričavam se za malo grublji pristup u postu ranije.

Sva ta galama oko remonta mi nije jasna, tko kome tu pokušava smjestiti i kako, jer činjenica je da su avioni ispitani i da su ušli u sastav EBA kao zadovoljavajući, što se kasnije dogodilo neka institucije, na pravedan način doznaju i osude.
domeass is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:34   #2437
Quote:
domeass kaže: Pogledaj post

Sva ta galama oko remonta mi nije jasna, tko kome tu pokušava smjestiti i kako, ...


... jer činjenica je da su avioni ispitani i da su ušli u sastav EBA kao zadovoljavajući,...
Putniče namjerniče,

U galami oko remonta sudjeluju 3 grupacije:
1. Zastupnici stranih zavodda (firmi) koji su konkurirali za posao, njih je večina na ovom pdf-u;
2. Stručna javnost - tehnički i letački sastav HRZa & bivša vojna grla koja su nekad letjela ili šarafala po kojekakvim letalima u HRZ/JRV;
3. Putnici namjernici.

Najglasnija je prva skupina jer im je proizvodnja buke posao, slijedi ih druga skupina koja u nedostatku letenja ubija dosadu ili krati penzionerske dane. U drugu skupinu spadaju i radno aktivni bivši zrakoplovci no oni su manjina.
Treća skupina nema pojma o ćemu se ovdje uopće radi , ali, višak vremena, ...


Glede zadovoljavanja bilo kakvih kriterija ispravnosti/plovidbenosti aviona u EBA - to je u skladu sa važećim pravilnikom o kontinuiranoj plovidbenosti vojnih zrakoplova. Da skratim - zakonski korektno, tehnički besmisleno i, nažalost, u operiranju vrlo opasno.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:50   #2438
Quote:
domeass kaže: Pogledaj post
Tako je, imaš pravo, nek institucije rade svoj posao, ne moramo se mi tu na forumu oko ovoga prepirati i prozivati. Eto ja sam bio sretan kao malo dijete kad su mi jučer iznad glave protutnjali Vitezovi, ovdje ih rijetko viđamo, uglavnom u prolazu prema Zemuniku. Divim se tim ljudima, jer lete i "šarafaju" na/po tim starim avionima i ne odustaju. Gade mi se više bilo kakvi upisi po medijima, uvijek se ide na to kako je EBA nesposobna, tu se napadaju ti isti ljudi koji daju sve od sebe da obavljaju svoje dužnosti. Pobogu, ako Nato zapovjedništvo nadležno za zaštitu zračnog prostora u Torrejonu računa na EBA-u onda zašto je ljudima u Hrvatskoj najlakše svoje frustracije riješiti na račun ljudi u HRZ-u? Btw, ispričavam se za malo grublji pristup u postu ranije.

Sva ta galama oko remonta mi nije jasna, tko kome tu pokušava smjestiti i kako, jer činjenica je da su avioni ispitani i da su ušli u sastav EBA kao zadovoljavajući, što se kasnije dogodilo neka institucije, na pravedan način doznaju i osude.

ponudi čoviku kad plače
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:45   #2439
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post

ponudi čoviku kad plače
Potrošio sam sav WC papir još dok su izlazili ovakvi članci iz An02 kuhinje

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pet-...rosincu-901314
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:00   #2440
Post

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post

ponudi čoviku kad plače
Grub mi je taj papir, daj nešto finije.
domeass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.