Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Big Brother 2018

Pogledaj rezultate ankete: Matija vs Nixara
Matija 63 60.58%
Nixara 41 39.42%
Glasovatelji: 104. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 00:09   #21
Quote:
Frankster kaže: Pogledaj post
Nisu mi ni jedan ni drugi nesto simpaticni ili antipaticni, makar mi je Matije i dalje zao. Al Nikola se na Matiju zaderal ko Zidar na Anu pa ne vidim da ljudi pisu da je psihopat.
Matija je udav. Od prvog dana ništa mu nije po volji. Niksi se pokušao približit, kao i ostatak obitelji. Nakon nekoliko dana počeli su ga ignorirat i Duda i Niksi kad su vidili da je drama queen koji 3x dnevno ide BBu žalit se, plakat i glumit žrtvu

Danas je napokon zaslužio poštovanje, samo neka nastavi ovako
Totalna Flegma is offline  
Old 15.02.2018., 00:12   #22
Quote:
Totalna Flegma kaže: Pogledaj post
Matija je udav. Od prvog dana ništa mu nije po volji. Niksi se pokušao približit, kao i ostatak obitelji. Nakon nekoliko dana počeli su ga ignorirat i Duda i Niksi kad su vidili da je drama queen koji 3x dnevno ide BBu žalit se, plakat i glumit žrtvu

Danas je napokon zaslužio poštovanje, samo neka nastavi ovako
Ko zna jel nama prikazano sve tocno kak je bilo. A ja s Dudine strane bas nisam osjetila neki pokusaj priblizavanja. Vise podrugivanje pod krinkom nekakve tolerancije.
__________________
It is what it is.
Frankster is offline  
Old 15.02.2018., 00:14   #23
Quote:
Frankster kaže: Pogledaj post
Ko zna jel nama prikazano sve tocno kak je bilo. A ja s Dudine strane bas nisam osjetila neki pokusaj priblizavanja. Vise podrugivanje pod krinkom nekakve tolerancije.
Istina..
aaaaaaaa is offline  
Old 15.02.2018., 00:16   #24
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Nixara ima potencijala da mi bude favorit (mada je o favoritima rano pričati) pa sam zato subjektivna.

Uglavnom, Matija je bio u pravu - kad je ušutkao mater, i kada je rekao da su gore veliki igrači bla bla.

Ono što je meni ova svađa prije svega pokazala jest, da je Matija igrač, možda i najveći tamo, od početka je dosta igrao uloge, glumio, ali svađa je puno toga razotkrila. Ja kod njega ne vidim puno ljudskog i emotivnog, više priču, taktiku i odmjeravanje. Da naglasim još nešto, njegova (homo)seksualnost, nema nikakvog značaja na sve ovo nabrojano.

Nixara je bahat, prepotentan i bezobrazan, ali ja ga kroz to gledam od prvog dana, i u njemu više vidim ljudskog. Vjerujem u ono da se potrudio i dao priliku obojici da postanu nešto slično braći. Ne mislim da se ovima gore šlihta, već tip kako je rekao hoće zabavu, nove ljude, druženje.

Svakom od njih četvero je ovaj zadatak s obitelji velik uteg da se opuste.

E, i Matija se zna svađati, vidi se da je iskusan u "spuštanju"
Od samog pocetka Nikola je pokusavao ostvarit neki kontakt sa Matijom i ukljucivat ga u razgovor i zadatke al ovaj je to odbijao i kolutao ocima te ih pljuvao po placioni
lory01 is offline  
Old 15.02.2018., 00:33   #25
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
nije ni meni. ni on, ni matija, ni dubravka. o maxu nemam nikakvo misljenje.

nixara je nafurani proser koji misli da je uber interesantan svima, a matija je drama queen i lažov koji zapravo ne zna tko je i što je.

ipak, team nixara.
Najbolje sročeno.

I Sanjcho je to lepo prepoznao - kod Nixare se na koncu svega vidi ljudskost, iako je momak još zelen i mladalački povodljiv nekim nafuranim oblicima ponašanja njegovih uzora i slično...dok je Matija onaj mali zloća koji povremeno pokaže žuč. A ta istreniranost u comeback ima često svoju podlogu kod onih malicioznih feminiziranih ženski Petko likova. Već sam to viđao, pa znam i takve likove.
Evribadi is offline  
Old 15.02.2018., 00:35   #26
Iako mi je dosad Niksi bio draži brat, danas je svu slavu pokupio Matija..konačno je progovorio, pokazao zube i izborio se za sebe..a Nikoli je sasvim dobro spustio što se ostalih stanara tiče..sve su to veliki igrači za veliki novac.. ugl, 1:0 za Matiju..voljela bih da je češće ovako ratoboran, puno sam ga danas kudila na njegovoj temi
I kako je Dudu ušutkao
__________________
Not all those who wander are lost ...
dara333 is offline  
Old 15.02.2018., 00:48   #27
ako pod izdominirao gledamo tko je bio opakiji, onda Matija no to me je još više učvrstilo na poziciji držanja strane Nikoli

- od samog starta kod Matije je bila prisutna odbojnost prema Nikoli (reper, ulica, sigurno me mrzi...predrasude)
- sa Nikoline strane se osjećala više nelagoda nego odbojnost prema Matiji jer nije znao kako da se postavi prema njemu, a da ga ne uvrijedi pa je 2 tjedna hodao ko po jajima oko njega budući da se ovaj držao kao princeza na zrnu graška
- u tom periodu, u Ispovjedaonici, Nikola nikad ništa ružnog nije rekao o Matiji dok Matija za njega nije našao niti jednu lijepu riječ!!
- dolaskom ostatka obitelji gore ode sve u tri lipe - budući da je Nikola stigao prvi i već su ga upoznali, ostali stanari ga zajaše sa propitkivanjima o Matiji, zašto je ovakav, zašto je onakav, a Nikola se koprca u vrlo nezahvalnoj ulozi. Koliko sam ja čula (a čujem dobro) njegova objašnjenja su bila da je sramežljiv, da je osjetljiv na teme o diskriminaciji i da ih ne pokreću pred njim i da je živio u Londonu. Ne vjerujem da je išta bilo zlonamjerno
- odmah tu večer ga Matija (koji je načuo dijelove tih razgovora) napada da ga trača i td. Nikoli, umjesto da mu objasni zašto je to pričao, očito puca film i tada mu se (po pričama drugih) počinje podsmjehivati i sprdati se na njegov račun (ako je vjerovat Luci, a ja joj vjerujem)

dakle - Nikolino sprdanje Matije (koje još nismo vidjeli, ali se nadam da hoćemo) nije došlo iz vedra neba, a u ovoj svađi smo se uvjerili da Matija nije nikakav splašeni dječarac već jak igrač koji je, po potrebi "žrtva" i "neshvaćen" no kad smatra da je došlo vrijeme itekako zna pustiti jezičinu te ne preza ni pred niskim udarcima, potežući ono za što zna da će najviše zaboljeti........a izjavu da bi ga zgnječio kao bubu uopće ne želim komentirati

prvog dana, na njegovoj temi, napisah da je razmažena primadona.
sad samo još dodajem - i zla, jako zla primadona

niti grama empatije nemam za takve likove (seksualna orjentacija s tim nema nikakve veze, nebitna je)

edit: @sanjcho, potpisujem tvoj post od slova do slova
__________________
..... i to je TO
malamara is offline  
Old 15.02.2018., 07:19   #28
to matija nikola ga vrjeđa po malo, cijelo vrijeme. sigurna sam da se nije ni vidjelo pola, kroz dan, kako N daje primitivne komentare za matiju. konačno je ovom prekipilo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 15.02.2018., 09:42   #29
Quote:
malamara kaže: Pogledaj post
ako pod izdominirao gledamo tko je bio opakiji, onda Matija no to me je još više učvrstilo na poziciji držanja strane Nikoli

- od samog starta kod Matije je bila prisutna odbojnost prema Nikoli (reper, ulica, sigurno me mrzi...predrasude)
- sa Nikoline strane se osjećala više nelagoda nego odbojnost prema Matiji jer nije znao kako da se postavi prema njemu, a da ga ne uvrijedi pa je 2 tjedna hodao ko po jajima oko njega budući da se ovaj držao kao princeza na zrnu graška
- u tom periodu, u Ispovjedaonici, Nikola nikad ništa ružnog nije rekao o Matiji dok Matija za njega nije našao niti jednu lijepu riječ!!
- dolaskom ostatka obitelji gore ode sve u tri lipe - budući da je Nikola stigao prvi i već su ga upoznali, ostali stanari ga zajaše sa propitkivanjima o Matiji, zašto je ovakav, zašto je onakav, a Nikola se koprca u vrlo nezahvalnoj ulozi. Koliko sam ja čula (a čujem dobro) njegova objašnjenja su bila da je sramežljiv, da je osjetljiv na teme o diskriminaciji i da ih ne pokreću pred njim i da je živio u Londonu. Ne vjerujem da je išta bilo zlonamjerno
- odmah tu večer ga Matija (koji je načuo dijelove tih razgovora) napada da ga trača i td. Nikoli, umjesto da mu objasni zašto je to pričao, očito puca film i tada mu se (po pričama drugih) počinje podsmjehivati i sprdati se na njegov račun (ako je vjerovat Luci, a ja joj vjerujem)

dakle - Nikolino sprdanje Matije (koje još nismo vidjeli, ali se nadam da hoćemo) nije došlo iz vedra neba, a u ovoj svađi smo se uvjerili da Matija nije nikakav splašeni dječarac već jak igrač koji je, po potrebi "žrtva" i "neshvaćen" no kad smatra da je došlo vrijeme itekako zna pustiti jezičinu te ne preza ni pred niskim udarcima, potežući ono za što zna da će najviše zaboljeti........a izjavu da bi ga zgnječio kao bubu uopće ne želim komentirati

prvog dana, na njegovoj temi, napisah da je razmažena primadona.
sad samo još dodajem - i zla, jako zla primadona

niti grama empatije nemam za takve likove (seksualna orjentacija s tim nema nikakve veze, nebitna je)

edit: @sanjcho, potpisujem tvoj post od slova do slova
Voljela bih kad izade vani da ovo procita,da shvati da vecinu ljudi ne nervira njegova homoseksualnost, nego njegovi drama queen zlocesti isadi.

Super napisano,bravo!!!
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Old 15.02.2018., 10:08   #30
matija je pomeo pod s njim, takvog drama queena u bb-u uvijek rado gledamo!

Quote:
Frankster kaže: Pogledaj post
Ko zna jel nama prikazano sve tocno kak je bilo. A ja s Dudine strane bas nisam osjetila neki pokusaj priblizavanja. Vise podrugivanje pod krinkom nekakve tolerancije.
da, ovo mi je bilo užasno.
jedna luca, koja je imala homofobni ispad (ne opravdavam, ali moguće je to bilo zbog utjecaja okoline i neupoznavanja gejeva u dosadašnjem životu) je lijepo pričala s matijom, interesirala se za njihov život, a duda je od prvog dana pod krinkom "ja sam ti otvorena, sve prihvaćam" na sve načine pokušavala izvuć iz njega "priznanje". fuj.
dee_drah is offline  
Old 15.02.2018., 11:08   #31
Tko je u pravu, smiješno pitanje, naravno da je u pravu nositelj engleskih prava.

Inače, engleski štićenik mi se sve više doima kao legitimni sociopat u najmanju ruku.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Old 15.02.2018., 15:59   #32
Svađa je bila zabavna, ali da je sad Matija nešto spustio Nikolu nema veze s mozgom. Hvaliti se sa stanom i plaćenim računima i kao "sređenim životom" je više spustilo njega kao osobu nego Nikolu. Kao on sve radi za Maksa i Dudu, a prvi ih je htio nominirati i pitao brata za to na prošlim nominacijama. On je jedno zlo koje ih je sve ogovaralo u ispovjedaonici. Najsmješnije od svega što on misli da je zabavan vani
Federenko is offline  
Old 15.02.2018., 19:48   #33
Nitko nikoga. Nikola je pustio budali na veselje. A nije da inače doživljavam Nikolu na bilo kakav način.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 15.02.2018., 20:56   #34
Quote:
Federenko kaže: Pogledaj post
Svađa je bila zabavna, ali da je sad Matija nešto spustio Nikolu nema veze s mozgom. Hvaliti se sa stanom i plaćenim računima i kao "sređenim životom" je više spustilo njega kao osobu nego Nikolu. Kao on sve radi za Maksa i Dudu, a prvi ih je htio nominirati i pitao brata za to na prošlim nominacijama. On je jedno zlo koje ih je sve ogovaralo u ispovjedaonici. Najsmješnije od svega što on misli da je zabavan vani
Bas to Fedex on sada prica da iskljucivo zbog njih radi taj zadatak a htio bas njih nominirat, i kad su se jednom prilikom Nikola i Matija zakacili, Max je izasao za Matijom van i pokusao s njim na lijep nacin a ovaj ga otpili, nije htio ni s njim pricat i otisao u placionu i popljuvao ih sve redom
lory01 is offline  
Old 15.02.2018., 21:15   #35
Matija izdominirao kad je napokon pustio glas. Dosad mi je bio draži reper jer je igrao igru i u ispovjedaonici bio suzdržaniji od Matije, ali u svađi se otkrilo da ga inače zlostavlja. Jel netko ubrao kad je stavio nogu na stol i zaprijetio Matiji nešto u stilu: "i ove ćeš čarape prati"
Nadam se da će Matija nastaviti u ovom smjeru
Adrastia is offline  
Old 15.02.2018., 21:56   #36
Quote:
lory01 kaže: Pogledaj post
Bas to Fedex on sada prica da iskljucivo zbog njih radi taj zadatak a htio bas njih nominirat, i kad su se jednom prilikom Nikola i Matija zakacili, Max je izasao za Matijom van i pokusao s njim na lijep nacin a ovaj ga otpili, nije htio ni s njim pricat i otisao u placionu i popljuvao ih sve redom
a kad je to bilo, a kad je bila ova svada... ocito se Matija vise zblizio s roditeljima nego tada kada je jos bio dosta povucen i samozatajan.
BlaireWhiteFan is offline  
Old 15.02.2018., 22:05   #37
Nisam još odgledao svađu ali generalno mi se čini da je Nixara ono što bi se u narodu reklo p**ka. Dakle predtsavio se kao opasan, huligan bla bla a u načelu je takav samo ako je u skupini od 10 ljudi. Sve manje od toga jok. I još su neki rekli kao momak se trudi bla bla realno nit ima neke škole nit nekog posla. Jedino ima pokušaj karijere na način da jedan Zebo ima doslovno preko 100 puta više klikova na Youtubeu od velikog repera Niksare

Matija je kenjkav i vjerojatno bi mi obojica išla na živce da ih tamo moram gledat međutim što se tiče ponašanja u maloj kući bili su sa Dudom koja je baš kako su rekli pod**bavala pod krinkom tolerancije i uvijek stajala na Nixarinu stranu i čače od kojeg nikakve koristi u sukobu. Dakle lako je Nixari bilo glumit ljubav i toleranciju kad bi ionako sve uvijek bilo po njegovom dok je Matiji jedino preostalo pljuvat po njima u ispovjedaonici jer bi ga za svaki pokušaj kritike njih dvoje uvjeravali da nije tako i da umišlja dok bi treći buljio ko tele u šarena vrata.

Uglavnom bit ce show u narednim danima.
number 19 is offline  
Old 17.03.2018., 06:18   #38
Exclamation

Matija je izdominirao - svađu je započeo Nikola napadima na Matiju, Matija u početku jedva da se branio, samo ubacujući pokoji tihi komentar kao odgovor na nešto što bi Nixi rekao na njegov račun, dok u nekom trenu nije bio toliko isprovociran da je krenuo onaj "bujica riječi - kontranapad", koji je prošao tako da se Nix povukao, nije više znao što bi rekao, samo je tiho mrmljao "a jel?" i duboko disao, valjda od bijesa.. Ali to je nebitno, meni se čini (puno toga što se dešavalo nama nije prikazano) da su oni tamo često bili ko dva jarića na brvnu od kojih nijedan neće da popusti (baš kao što je Max rekao da se svađaju kao prava braća), boreći se svaki za sebe, ali da je još češća situacija bila da je Nixi dominirao u svađama, jer je Matija taj koji je miroljubiviji, tolerantniji i spreman (navikao) svašta istrpiti na svoj račun. Za razliku od Nixa koji u svojoj opsesivnoj "ja sam svoj, i gotovo!"-ideji naprosto ne razumije razliku između "biti svoj" i ružnog ponašanja prema drugima. Nema mjeru, komunicira vrijeđanjem i tim svojim "ja sam bahat i bezobrazan"-stavom, ali ne zato što je stvarno takav ili što je u bilo kojem smislu nekakva loša osoba (bože sačuvaj, baš suprotno), nego jer je izgradio takvu sliku o sebi, koja mu služi kao obrana. Uvjerena sam da je pravi on skroz dobar i drag, ali on takve lijepe osobine doživljava kao slabost (kao što je rekao u predstavljanju "nisam emotivan.." - a zapravo je), pa se brani slikom "grubijana". Svoje loše ponašanje prema drugima doživljava kao "biti svoj", i naprosto nije (još - nadam se) dovoljno zreo da bi uvidio što takvim ponašanjem zaista radi drugoj osobi. A kad mu se proba na to ukazati, on to doživljava kao napad na sebe, iako je on taj koji napada i prelazi tuđe granice.
Matija je pak preosjetljiv, što je potpuno razumljivo s obzirom na spoj njegove senzibilne naravi i životnih iskustava ponižavanja i zlostavljanja (još odmalena) i previše je u obrambenom stavu jer se zaista osjeća napadnut. To nema veze s "glumljenjem žrtve", kamoli sa "zloćom" itd. negativno kako su ga neki doživjeli.
Skinula sam cijelu tu svađu od riječi do riječi da prikažem što se tu zaista dešavalo, jer ako se pažljivo prati, može se uočiti dosta toga što pobija te razne negativne doživljaje i komentare o Matiji, kao npr. da nama zaista puno toga nije prikazano vezano za Nikolin odnos prema njemu (vrijeđanje, sprdanje, odnos s visoka..), zašto je rekao ono o stanu i eng. pravima, što je TOČNO rekao vezano za "gnječenje bube", itd. Ali preduga je da je "uguram" tu na forum taman i pod "Tolstoje", stavit ću samo neke bitnije dijelove.
SayVT is online now  
Old 17.03.2018., 22:09   #39
Dakle, svađa Matija&Nixara, 14.02.18.:

Nixi dolazi za stol k ostalim članovima "obitelji" i izjavljuje da je odlučio prekinuti zadatak "tajna obitelj". Vidi se da je već otprije nešto nadrkan na Matiju (to je valjda nastavak neke prijašnje svađe ili sit. što nama nije bilo prikazano) i odmah kreće s okrivljavanjem njega za svoju odluku da prekine zad.: "zahvalite starijem sinu jer mi je pun k. toga i ja to više trpit neću". Objašnjava kako mu je teško paziti pred stanarima što priča, jer se želi družiti s njima bez pritiska zbog zadatka i sl., i unutar razgovora više puta verbalno napada Matiju:
N.: "..do ovoga (odluke o prekidu zad.) ne bi došlo da se g. moj stariji brat uskoro bivši nije ovako bahato, bezobrazno i sebično ponašao" (nije prikazano što je to prije bilo između njih); "..ono što sam ja danas pričao s BB, svi znamo kakv je Matija.." (oponaša ga u smislu da drami).
Matija se otpočetka razgovora osjeća napadnut, pošto i je, i naravno ima potrebu braniti se, ali čim proba nešto reći, Nixi šizi da mu ne upada u riječ, jer, kao, dogovor je bio da svi govore po redu (moš mislit kako bi Nixi (ili Duda) mirno šutjeli i čekali svoj red da Matija (ili bilo tko od njih 4) njega/nju proziva i napada). Dalje se nešto prepucavaju kome je imunitet potrebniji i sl. a cijelo vrijeme Dubravka također svako malo nešto viče, da, kao, uvede red (da govore po redu, ne prekidaju jedan drugog..), ali, kao i uvijek, vidi se ta razlika u njenom odnosu prema N. i M. (znamo da je cijelo vrijeme u kući izrazito favorizirala mlađeg "sina") - uglavnom viče na Matiju (i kad je on bio na redu a N. upadao), njega ušutkava i prekida prilično grubo, dok je prema Nikoli vidljivo blaža i tolerantnija, u jednom trenu ga čak grli i moli da nastavi govoriti dok se on duri jer mu je M. upao u riječ..
Prekid isječka (gledamo nešto iz gl. kuće), nastavak svađe:
Matija: "..ti tvrdiš da sam ja bahat, štagod, ajde neka ti to bude..stalno Luce pred svima iznosi da ti mene non-stop vrijeđaš, to nisam ja rekao, to je ona iznijela pred svima..da ne može vjerovat, da drugi slušaju, da netko tako priča s nekim..ona je iznijela da si ti drzak i bezobrazan prema meni.."
Dok on govori N. sad njemu upada s komentarima npr. "sad ću ga još više vrijeđat", a Duda isto svako malo kriješti na Matiju i drži stranu Nixu, zato ju je M. poklopio par puta s "ne možeš ti meni naređivat", "tko si ti da mi kažeš što smijem.." i sl.
Matija (Nikoli): "..jedino što se traži od tebe je da ti meni ne izgovaraš: "Donesi mi to! Radi to! Glupane! Ser...!", to je sve što tražim.."
Tu mu N. upada s provokacijom: "Operi mi gaće tamo i one smrdljive čarape, odmah sad!..Možeš i ove isto.." i digne nogu u čarapi na stol prema Matiji (on na to ne reagira nego nastavlja pričati)..
M.: "..ti misliš da si svojim ponašanjem prema meni stvorio sebi publicitet vani? Možda u ovoj kući gdje se ljudi smiju.."
N. ga prekida: "Ljudi znaju moje mišljenje o osobama kao ti!"
M.: "..a joj, kakve su to osobe, iznesi to!"
N.: "Takve ko što si ti!"
M.: "Ajde! Izgovori to!Ako imaš toliko snage.. veliki i moćni Nikola.." itd. provocira ga da kaže, "..jer si kukavica, to ću ti reć pred svima, jedan veliki reper flop of the top i kukavica.."..
N.: "Takvi feminizirani!"
M.: "Feminizirani? Dušo, ja imam stan, imam plaćene račune, što ti imaš, molim te?"
N.: "Imam život.."
M.: "Imaš život..ti ne možeš odrepat jednu pjesmu, svi ti se smiju...ti mene sprdaš..ti mene ne možeš sprdat, ja imam sređen život..".. itd., nešto o tome kako ga nije briga za imunitet, kako radi zad. zbog Maxa i Dude, da su njih četvero najslabija karika gore i "pojest" će ih itd., da N. njega vrijeđa da je feminiziran al on (M.) ode u svoj stan,digne noge na kauč i zijeva..
M.: "..ja imam čak i engleska prava, mogu te zgnječit ko bubu! Al ja ne gnječim bube!"
(prekid isječka, prikazuju nam nešto iz gl.kuće...; nastavak svađe, pa onaj dio gdje Dubravka plače i govori o tome koliko se trudila 3 tjedna a oni će joj sve upropastit..; iz gl.kuće..nastavak svađe...) ...

Matija: "..Nikola, ti prijetiš da ćeš prekinut zadatak..tebi se to ne sviđa.."
Nikola: "normalno da mi se ne sviđa, jer se ponašaš tako kako se ponašaš"
M.: "kako se ponašam? ja zahtijevam kulturu" (pretpostavljam da misli na kulturno ponašanje prema sebi, bez vrijeđanja i sprdanja)
N.: "nećeš dobit kulturu od mene, nikad je nije ni bilo"
...Max da se ponašaju ko prava braća, M. da njegova braća s njim ne razgovaraju tako...
N.:"ja nisam tvoj brat..nit ćeš ikad ti bit moj brat..da sam htio i pružio ti priliku da postanemo neki prijatelji, jesam.."
M.:"ti si meni pružio priliku?"
N.: "jesam, smatram da ja jesam.."
M.: "ti si izgovorio tu da ljude kao što sam ja, feminiziran, štogod, ti takve ljude ne prihvaćaš, znači na prvi ulaz kad si me skontao ja se tebi nisam svidio..ili sad ćeš reć da nije,da ipak voliš feminizirane ljude, obožavaš fem.ljude.."
N.: "ne, neću to izjavit nego kao što sam i gore rekao, mislim da svatko zaslužuje priliku..(slabo se čuje ali mislim da je rekao..)..pa i netko kao ti"
(tu se baš mogao osjetiti taj Nikolin odnos s visoka baš na temelju diskriminacije, da on Matiju tj. "te kao on" doživljava maltene kao neka "niža bića", on Nikola= "normalan i ok" je dao priliku Matiji= "takvim" (nenormalnim, nižim) osobama..)
M.: "pa ti si dobio priliku.."; N.: "od koga?"; M.: "pa od mene"
N.: "jel? ma puca mi k., znaš šta, nabijem tvoju priliku na moj k.."
M.: "eto vidiš, ja dobijem priliku, ja bi trebao na koljenima plesat, a ti dobiješ priliku, ti je nabiješ na k." (M. "niže biće" bi trebao valjda biti beskrajno zahvalan i ponizan što mu je "normalni i u redu" N. dao priliku.. i ovo, između ostalog, potvrđuje da je Matijino ponašanje bilo povezano i s time što je osjećao takav Nixov odnos) ...
SayVT is online now  
Old 18.03.2018., 22:18   #40
Dakle (nastavljam o svađi, ne stignem sve odjednom..) - vidi se:

- da nama zaista puno toga nije prikazano i da je Nikolino verb.maltretiranje
Matije bilo uobičajena pojava, ne samo u smislu bockanja na temu
homoseksualnosti, nego općenito ("glupane, seronjo, radi/donesi mi to..",
"Luce STALNO iznosi da ti mene NON-STOP vrijeđaš"..).
Ne mislim da je Nixi ikad zlonamjeran, njemu je to vjerojatno uobičajena
komunikacija i u RL i smatra da je to dio ovoga "biti svoj" (ja sam takav i
gotovo, neću se mijenjat zbog tebe..), da je problem u Matiji što mu to tako
smeta (ali koliko se sjećam, nije mu nimalo drago kad se netko prema njemu
(Nixu) tako odnosi, ne prihvaća na svoj račun..).
Uglavnom, nije istina da je N. ikad pazio na svoje ponašanje prema M.,
kamoli "2 tjedna hodao kao po jajima da ga ne uvrijedi" i sl.,to se može
zaključiti i po ovome koliko mu je važno da je uvijek "svoj"

- da je M. prvo probao normalno,argumentirano razgovarati s N.,ukazati mu da
ne traži od njega da "ne bude svoj" i ne znam šta, nego samo da ima malo
poštovanja prema njemu i ne vrijeđa ga ("jedino što ja tražim od tebe je da
mi ne govoriš glupane, seronjo.." itd.). Ali problem je što N. stvarno vjeruje
da bi to značilo prodati sebe (ne biti svoj) i biti slabić, pa umjesto da čuje
(shvati) što mu M. govori, on ode u otpor i kontru ("sad ću ga još više
vrijeđat", "operi mi gaće i čarape..")

- da je M. krenuo vraćati uvrede (kukavica, reper flop..) tek kad je N. povukao
temu za koju znamo da je M. posebno osjetljiv ("osobe kao ti, feminizirane"),
i to zato što on to zaista osjeća kao uvredu i ponižavanje, pa u skladu s tim
i reagira. Ono nabijanje Nixiju na nos "ja imam stan, plaćene račune i eng.
prava" nema nikakve veze ni sa zloćom ni sa snobizmom ni ičim drugim osim
s time da mu je N. svojim riječima (i cijelim odnosom prema njemu) poručio
"ti si manje vrijedan" (i to više onim neizgovorenim riječima, koje nije htio
izgovoriti jer su teže od "feminiziran", pa da ne ispadne nekorektan pred
gledateljima). Pa se M. išao braniti pomoću onoga što on doživljava kao svoj
uspjeh u životu (potpuno opravdano) - što je uspio postići sređen život u
materijalnom smislu, što nije ono siromašno dijete koje nije imalo doslovce ni
dovoljno hrane, čega se kao mali sigurno sramio i osjećao manje vrijedan,
i naravno da se danas ponosi što je, sa svoje 24 god., materijalno sređen, i
treba da se ponosi. Btw, samo da se zna, ne radi se o njegovom stanu u
smislu vlasništva nego unajmljenom (tu inf. sam pročitala negdje na netu, ne
sjećam se gdje). Ne znam šta su točno ta eng.prava ali pretpostavljam da
je to spomenuo isto u smislu jer se time ponosi (pa nije lako otići u stranu
zemlju na 2 god. i ostvariti tamo neka prava, štagod to bilo). Uglavnom, po
meni, jedino što je M. htio poručiti tim riječima je: "nije istina da sam manje
vrijedan, ja imam stan i plaćene račune i eng.prava, vrijedan sam!" (ajme
"zloće" i "niskog udarca" i ostalih nebuloza..).

- a što se tiče "bube", napisala sam što je točno rekao.
"..mogu te zgnječit ko bubu. Ali ja bube ne gnječim!" nije prijetnja, nego
poruka "mogu, ali neću, jer ja nisam kao ti, ja sam bolji od toga". Ili, to je taj
Matijin miroljubivi, tolerantni stav po kojem je zaista bolja osoba, koji se vidi i
u riječima koje smo više puta čuli od njega, bilo u ispovjedaonici ili direktno
Nixiju: "ti mene vrijeđaš i sprdaš, ja to tebi ne radim". Ovo s bubom je, s
obzirom na kontekst situacije, samo bilo dodatno naglašeno u smislu "ti misliš
da sam ja manje vrijedan, ali ja sam bolja osoba od tebe"
SayVT is online now  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.