Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 11:44   #1
Kataloske Cjene Manje od Onih u Ducanu

Ne samo da zagadjuju prostor s tiskanjem tih eltaka koje onda razbacaju po kucama pa ih vjetar nanosi simo tamo, nego i korisnost tih akcijskih letaka nije na potrosacu engo se oni koriste za navlacenja kupaca u ducan s krivim cjenama.

Sumnjam da je doslo do greske, prije bih rekao nemar ili cak namjerna taktika provackog lanca. necu ga imenovati jer bi ga rado prijavio ako ima to uopce smisla. Mene tih 10 kuna razlike ne kosta prakticki nista, ali nevolim se osjecati ko magare koje su najebali u ducan da ga rpevare za usljivih 10 kuna. Rado bi ih prijavio pa da ih inspektorat kazni sa 10 000 kuna kazne ili vise, ili da ih barem zatvore sad za praznike da radnici mogu biti doma sa svojim obiteljima.

Eto, pa ako se moze ensto takvo prijaviti i dali je to kontra zakona i dali ima smisla to napraviti napisite ovdje.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #2
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Ne samo da zagadjuju prostor s tiskanjem tih eltaka koje onda razbacaju po kucama pa ih vjetar nanosi simo tamo, nego i korisnost tih akcijskih letaka nije na potrosacu engo se oni koriste za navlacenja kupaca u ducan s krivim cjenama.



Sumnjam da je doslo do greske, prije bih rekao nemar ili cak namjerna taktika provackog lanca. necu ga imenovati jer bi ga rado prijavio ako ima to uopce smisla. Mene tih 10 kuna razlike ne kosta prakticki nista, ali nevolim se osjecati ko magare koje su najebali u ducan da ga rpevare za usljivih 10 kuna. Rado bi ih prijavio pa da ih inspektorat kazni sa 10 000 kuna kazne ili vise, ili da ih barem zatvore sad za praznike da radnici mogu biti doma sa svojim obiteljima.



Eto, pa ako se moze ensto takvo prijaviti i dali je to kontra zakona i dali ima smisla to napraviti napisite ovdje.


Ovisi o kojem je trgovackom centru rijec jer je to jako vazno. Ne dogada se svima da rade tako ucestale greske,nekima da,ali nekima apsolutno ne. Jel mozes reci ime centra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:37   #3
Hahaha, mislim da kuzims to zelis reci. ne neradi se o konzumu i nejgovim centrima, znam da su oni iznad zakona ako uopce postoji zakon.

nebih imenovao centar, a i zasto ejt o bitno, mene zanima dali se moze napraviti nesto takvo. Jer sam doslovno sad kupio artikl kod njih za 10 kuna skuplje nego bi kupio u konkurentnom ducanu. Znaci, vidio sam u katalogu akciju za 39 kuna, dosao u ducan cijena je bila 59, naravno kupio sam jer mi treba. Ali da me nisu navukli u ducan otisao bih u konkurentni ducan i kupio t amo za 49.

Pa me zanima kakvo je to prevarantsko reklamiranje i dali to tko kontrolira ili smo stvarno an divljem zapadu.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:04   #4
Sigurno negdje na tom katalogu najsitnijim fontom piše da cijene vrijede do isteka zaliha i da za tiskarske greške ne odgovaraju. Po kojoj osnovi bi ih prijavio?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:25   #5
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sigurno negdje na tom katalogu najsitnijim fontom piše da cijene vrijede do isteka zaliha i da za tiskarske greške ne odgovaraju. Po kojoj osnovi bi ih prijavio?
Da, eto prije nego da zovem drzavni inspektorat i to dignem na visi nivo sam se dosao ovdje raspitati. Iskreno nisam citao mala slova, neznam dali pise, cjerujem da pise. Znaci to su onda te prevarantske igre. Moze, neka se igraju kad prestane zalazit u taj ducan i kad drugi pocnu tako razmisljat koga ce onda varati?

Znaci na nasem trzistu jos ima prostora za ducane koji su posteni, napravis ducan s istim cijenama i ponasas se prema svojim kupcima posteno i to mislim garantira uspjeh, jer koliko vidim ovdje svi nesto muljaju varaju, neke zalihe, pa ako je do isteka zaliha zasto onda imaju u ponudi taj proizvod, mislim akos e sve prodalo onda bi trebalo da ga nema vise.

Ahh stoc es.

Radi se o NTL ... eto...
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:20   #6
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Da, eto prije nego da zovem drzavni inspektorat i to dignem na visi nivo sam se dosao ovdje raspitati. Iskreno nisam citao mala slova, neznam dali pise, cjerujem da pise. Znaci to su onda te prevarantske igre. Moze, neka se igraju kad prestane zalazit u taj ducan i kad drugi pocnu tako razmisljat koga ce onda varati?



Znaci na nasem trzistu jos ima prostora za ducane koji su posteni, napravis ducan s istim cijenama i ponasas se prema svojim kupcima posteno i to mislim garantira uspjeh, jer koliko vidim ovdje svi nesto muljaju varaju, neke zalihe, pa ako je do isteka zaliha zasto onda imaju u ponudi taj proizvod, mislim akos e sve prodalo onda bi trebalo da ga nema vise.



Ahh stoc es.



Radi se o NTL ... eto...


Ne shvacas jako vaznu stvar..neki centri ne mogu sami radit narudzbe vec im uprava salje odredene proizvode i kolicine tog istog proizvoda tako da nije do ljudi koji tamo rade vec salji mail upravi te firme.Drugo nista ne mozes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:48   #7
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Da, eto prije nego da zovem drzavni inspektorat i to dignem na visi nivo sam se dosao ovdje raspitati. Iskreno nisam citao mala slova, neznam dali pise, cjerujem da pise. Znaci to su onda te prevarantske igre. Moze, neka se igraju kad prestane zalazit u taj ducan i kad drugi pocnu tako razmisljat koga ce onda varati?

Znaci na nasem trzistu jos ima prostora za ducane koji su posteni, napravis ducan s istim cijenama i ponasas se prema svojim kupcima posteno i to mislim garantira uspjeh, jer koliko vidim ovdje svi nesto muljaju varaju, neke zalihe, pa ako je do isteka zaliha zasto onda imaju u ponudi taj proizvod, mislim akos e sve prodalo onda bi trebalo da ga nema vise.

Ahh stoc es.

Radi se o NTL ... eto...
A ja iskreno ne vidim tu nikakvu muljazu..dapace sve je jasno cisto..
osim toga tako svi rade kod nas i vani,cesto puta su ti sistemi "uvezeni iz vana"
Ducan nije crkva nit akcija je karitas,vec akcije/promocije su tu da privuku kupce ili da se rijese nekih zaliha necaga...
naravno sluze se nekim trikovima i tako kao i svatko,sto je sve legitimno..
Spuste cijenu neznam na salamu pa ti onda uz snizenu salamu jos kupis i kruh i sir..
A zalhe naravno da postoje i da se uskladju..zamisli kak bi bilo neznam da stave snizenje na vesmasinu Koncar model F -50%..i imaju ih na skladistu 10,
prvi dan doje Joza i za apartman kupi svih 10..
akcija i dalje traje,tj katalog je odstampan i distibuiran...
Modela F vise nema...ima model H al cijena nije akcijska..

ili situacija II,
sve isto samo zalihu nakrcaju sa 500 kom modela F,Koncar vesmasine...
ono kak se kaze za stolom"da nebi falilo" koje su povukli od tvornice ili distributera..
kad ono prc,prodalo se samo 5kom,ostalo je 495kom...kaj sada...
tvornica nece nazad,ducan nema za platit...stecaj,na ulicu...
pa bi onda svi rekli...jbt kakve budale i prevara...propali su...

samo sto je vani ucestala praksa da kod takvih raspisa i akcija s navede broj artikla po ducan...
neznam min 5kom/prodajnom mjestu...
pa zato imate one slike na tv ekipe koja kampira(doslovno) i trci/trga se po neznam BestBuyevima ili CCityma..da uzme laptop sa akcije ili sto vec...jer su zalihe male...

Al ne,mi bi htjeli bit i posteni i jebeni....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:05   #8
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Hahaha, mislim da kuzims to zelis reci. ne neradi se o konzumu i nejgovim centrima, znam da su oni iznad zakona ako uopce postoji zakon.



nebih imenovao centar, a i zasto ejt o bitno, mene zanima dali se moze napraviti nesto takvo. Jer sam doslovno sad kupio artikl kod njih za 10 kuna skuplje nego bi kupio u konkurentnom ducanu. Znaci, vidio sam u katalogu akciju za 39 kuna, dosao u ducan cijena je bila 59, naravno kupio sam jer mi treba. Ali da me nisu navukli u ducan otisao bih u konkurentni ducan i kupio t amo za 49.



Pa me zanima kakvo je to prevarantsko reklamiranje i dali to tko kontrolira ili smo stvarno an divljem zapadu.


Ne mislim na konzum jer je za njih normalno da se cijene vecinom ne poklapaju s kataloskim cijenama ali te pitam jer i sama radim u trgovini pa ako je vezano za moju firmu onda znam i do cega moze biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
correct is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:31   #9
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Hahaha, mislim da kuzims to zelis reci. ne neradi se o konzumu i nejgovim centrima, znam da su oni iznad zakona ako uopce postoji zakon.

nebih imenovao centar, a i zasto ejt o bitno, mene zanima dali se moze napraviti nesto takvo. Jer sam doslovno sad kupio artikl kod njih za 10 kuna skuplje nego bi kupio u konkurentnom ducanu. Znaci, vidio sam u katalogu akciju za 39 kuna, dosao u ducan cijena je bila 59, naravno kupio sam jer mi treba. Ali da me nisu navukli u ducan otisao bih u konkurentni ducan i kupio t amo za 49.

Pa me zanima kakvo je to prevarantsko reklamiranje i dali to tko kontrolira ili smo stvarno an divljem zapadu.
Nije da branim taj trgovacki lanac,dapace...

kolega moze bit stvar u tome da jednostavno nisi iscitao katalog kvalitetno.
sto hocu reci,
mozda akcija na taj XX proizvod jos nije nit pocela ili je zavrsila pa ta cijena nije vise AKTUELNA...sto cesto ljudima zna promaknut..
jer kao imam katalog tam pise tak,je da..al pisu i neki datumi,

druga stvar gdje najcesce dolazi po "nesporazuma" je TIP ARTIKLA,
jer cesto puta bude akcija/snizenje neznam karikiram na zeleni kaladont koji se u meduvremenu te akcije proda,
pa ostanu neznam zuti i plavi(odmah do tog artikla) pa ljudi negledajuci/razmisljajuci uzmu taj,podrazumjevajuci da je i on isto snizen..
pa se neugodno iznenade na blagajni jer on nije na akciji/snizen..

Rijetko kada se desi bas tiskarska greska u cijeni,ali bas rijetko gotovo nikad..al osim toga uvijek u katalogu se TC ogradi sitnim natipisom da su moguce tiskarske greske ili da akcija vrijedi do isteka zaliha..

A opet zalihe se raspisuju posebno prema nekim faktorima lokalnim TC u dealu sa dobavljacima/distributerima jer oni daju svoje marze unutra..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:53   #10
Reklama nije obvezujuća. A za sve navedeno stave i disclaimer sitnim slovima.
Te reklamne letke treba zakonom zabraniti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:12   #11
prvo, jel vama netko u školi branio da učite gramatiku? ovo je strašno, ajd još tipfeleri ali većina napisanog kao da je neki deda od 65 godina kojeg fino zaboli...

drugo, pratim kataloge, cijene i te stvari skoro cijeli život. nalazim u tome zabavu, iako sam itekako svjestan da je sve to oblikovano da se kupi više, i to ono što uglavnom ne trebamo. ali skoro pa nikad nisam naišao na laži. greške, možda, ali konkretne primjere laži, nikad.

treba znati čitati i razmišljati o tome šta se pročitalo. ako recimo piše,

akcija! proizvodi sniženi 70%*!


onda... treba vidjeti šta zvjezdica kaže, ne? a kaže:

*popust od 70% odnosi se na kupnju dva ista artikla, prilikom čega drugi proizvod ima popust, a prvi se plaća po standardnoj cijeli.

i to je legitimno. što je netko rekao, itekako se i na zapadu sličnim stvarima služe. trenutno živim u Švicarskoj i tu tek ima takoreć muljaža s ovim akcijama na proizvode... podlijih od ovih naših.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:10   #12
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
necu ga imenovati jer..
..se bojiš da bi tvoj komentar mogao doći do njihovog marketinga, a oni ga prosljediti u pravnu službu pa da najebeš. Šanse su male, ali bolje biti siguran nego kasnije plakat.

Tako to izgleda kad nekog optužuješ, ali ne želi precizirati tko gdje kad, o kojem se proizvodu radi, katalogu itd.. Da i sam ne sumnjam u svoju priču (ili si je izmislio-la), stala bi iza svojih riječi i ne bi skrivala najvažnije detalje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:47   #13
u Kanadi nema "do isteka zaliha" - ako je akcija tjedan dana tog proizvoda (npr. maslinovo ulje) mora biti tjedan dana inače se smatra lažnim reklamiranjem i ako proizvoda nema, dobiješ kupon u kojem piše da trenutno proizvoda nema i kad proizvod dođe dobiješ ga besplatno
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:36   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u Kanadi nema "do isteka zaliha" - ako je akcija tjedan dana tog proizvoda (npr. maslinovo ulje) mora biti tjedan dana inače se smatra lažnim reklamiranjem i ako proizvoda nema, dobiješ kupon u kojem piše da trenutno proizvoda nema i kad proizvod dođe dobiješ ga besplatno
jebote, nešto korisno i konstruktivno od Menčajlda
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:18   #15
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
jebote, nešto korisno i konstruktivno od Menčajlda
ipak ništa nešto je zasro ispada
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:07   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u Kanadi nema "do isteka zaliha" - ako je akcija tjedan dana tog proizvoda (npr. maslinovo ulje) mora biti tjedan dana inače se smatra lažnim reklamiranjem i ako proizvoda nema, dobiješ kupon u kojem piše da trenutno proizvoda nema i kad proizvod dođe dobiješ ga besplatno
jesi siguran ?
jer redovito kad je akcija u nofrillu za recimo pepsi, kad god dođem u dućan (10 ujutro, 2 popodne, 8 navečer ) nema ni jednog pepsija

samo kažu nema i to je to

a vidio i u par kataloga da je broj ograničen (ovo je više za tehničku robu )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:57   #17
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u Kanadi nema "do isteka zaliha" - ako je akcija tjedan dana tog proizvoda (npr. maslinovo ulje) mora biti tjedan dana inače se smatra lažnim reklamiranjem i ako proizvoda nema, dobiješ kupon u kojem piše da trenutno proizvoda nema i kad proizvod dođe dobiješ ga besplatno
jel se ovo odnosi na klasicne trgovacke lance...

koji je to trgovacki lanac konkretno??

moram priznat da za ovo prvi puta cujem...

zvuci mi stvarno i vise nego predobro...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:24   #18
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
jel se ovo odnosi na klasicne trgovacke lance...

koji je to trgovacki lanac konkretno??

moram priznat da za ovo prvi puta cujem...

zvuci mi stvarno i vise nego predobro...
Calgary, Co-op
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:42   #19
Ima u kanadi svega, tako i ogranicenih kolicina robe na rasprodaji - lijepo se stavi disclaimer:"While supplies last. For a limited time only. Not available in all areas."
Ovo je ujedno i marketinski poticaj na kupnju jer se sugerira da proizvoda nema jako puno pa bolje da pozurimo u trgovine i kupimo, dok nije nestalo. Mislim, na kome to radi...Sto se mene tice, mogu sve prodat i necu proliti niti jednu suzu :-)
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:56   #20
ma ja isto ne plačem kad nema pepsija, a ni ne kupim ga ak nije po 1.25
tako da ulovim par boca svakih 2 mjeseca ka su tako na akciji ( a svakih 2-3 tjedna stave tu akciju)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.