Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 12:21   #1
Online kupnja, prodaja i carina

Da li trebam plaćati porez u SAD ili Hrv,ili oboje?
Ako da na koji način?
Ispunjavao sam neki upitnik na google-u i nemam nikakve veze s SAD,niti sam državljanin,niti zaposlen od strane SAD itd...
Pa mislim da tamo ne trebam,ali me zanima da li sam u pravu i da li trebam i na koji način plaćati u Hrv?

Hvala na odgovoru.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 13:22   #2
Na kraju godine ide u godišnju prijavu. Ne znam točno koja stavka DOH obrasca, čini mi se kapital i imovinska prava.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:27   #3
Puno hvala,a za SAD jel trebam plaćati?
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:10   #4
Quote:
Crotoxin kaže:
Puno hvala,a za SAD jel trebam plaćati?
Ne, tome i služi onaj upitnik.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:19   #5
Hvala
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:32   #6
Online kupnja i carina

Neznan jesan li na pravom PDF ali ,naručija bi sa ebay-a punjač za laptop koji dođe 20$+10$ poštarine, e pročita san negdi da roba ispod 300kn ne podlježe carini,ali želin bit siguran.

Onda,oće li mi naplatit carinu i koliko će me sve na kraju doć.Hvala
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:37   #7
To ti nitko sa sigurnošću ne može reći. Sve ovisi o dobroj volji carinika. Ja često naručujem izvana i još češće sam imao vrlo neugodna iskustva s carinom. A imam nekoliko prijatelja koji u Zagrebu naručuju potpuno iste stvari i hrpu puta nisu morali platiti ni lipe.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:47   #8
možda prođe. zamoli pošiljatelja da napiše da je gift i vrijednost cca 20$ i moralo bi proći.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:17   #9
Quote:
Eht kaže: Pogledaj post
To ti nitko sa sigurnošću ne može reći. Sve ovisi o dobroj volji carinika. Ja često naručujem izvana i još češće sam imao vrlo neugodna iskustva s carinom. A imam nekoliko prijatelja koji u Zagrebu naručuju potpuno iste stvari i hrpu puta nisu morali platiti ni lipe.
Pozdrav,

imam molbu,online kupovina mi je novost, znanje o tome labavo, pa bi li mi mogao objasniti kako ide procedura online kupnje i na što treba obratiti pozornost? (

Naime našla sam čizme (US$100) na Amazon.com-u i željela bih da mi ih dostave u Hravtsku. Znaš li možda da li bih trebala platiti carinu i otprilike koliko (100, 500 ili 1000kn, npr.) te da li će mi na tih 100 dolara lupiti pdv od 23%?

Plus, znaš li nekoga tko je kupio Kindle?
Kalimero2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 23:59   #10
Quote:
Kalimero2311 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam molbu,online kupovina mi je novost, znanje o tome labavo, pa bi li mi mogao objasniti kako ide procedura online kupnje i na što treba obratiti pozornost? (

Naime našla sam čizme (US$100) na Amazon.com-u i željela bih da mi ih dostave u Hravtsku. Znaš li možda da li bih trebala platiti carinu i otprilike koliko (100, 500 ili 1000kn, npr.) te da li će mi na tih 100 dolara lupiti pdv od 23%?

Plus, znaš li nekoga tko je kupio Kindle?
Možda nisam "stručan" kao Eht , ali bojim se da bi to moglo koštati sigurno još 80-100 US$ u Kunama , pogotovo ako to ide nekom "brzom poštom" (DHL , Fedex ... ) , izgleda da se plaća carina i na vrijednost robe i prijevoz , a kao šlag na kraju i PDV (na sve skupa) . Kad roba dođe na poštu carinjenja oni šalju POZIV , o dokazu uplate da to stvarno toliko košta , a u slučaju da procjene veću vrijednost po "izgledu" ili katalogu ... onda mogu "opaliti" vrijednost koju žele i na nju odrediti ovo sve ostalo ...
Moraš znati da sve što je unaprijed napisano , kao što su zakoni , propisi , pravilnici , pa i ovi carinski , nisu pisani za "Nas" nego za "Njih" .

Koštaju te čizme 100 US$ , u redu kazat ćeš "OK i nije puno" , a za onih drugih 100 u Kunama ??? Imat ćeš osjećaj kao da si platila kaznu za prekršaj koji nisi napravila ...

PS: Neću reći gdje bih ja kupio čizme za tih 200 US$
__________________
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:59   #11
pozdrav,
zanima me tehnička roba konkretnije stalci za zvučnike u vrijednosti od 50 eura + shipping 15 eura, da li plaćam porez ili ne s obzirom da je manje od 100 eura, nešto sam načuo... molim vas za točan odgovor! hvala
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:46   #12
ako pise na paketu kolika je vrijednost, nece ti ga cariniti. ako ne pise, ovisi o posti i carini da li ce otvoriti paket. ako ga idu otvarat, sami ce procjeniti koliko to po njihovom kosta, na to izracunati onda carinu i pdv i trosak carinjenja i lezarinu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 21:49   #13
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ako pise na paketu kolika je vrijednost, nece ti ga cariniti. ako ne pise, ovisi o posti i carini da li ce otvoriti paket. ako ga idu otvarat, sami ce procjeniti koliko to po njihovom kosta, na to izracunati onda carinu i pdv i trosak carinjenja i lezarinu.

Svi paketi ti se otvaraju bez obzira na to jesu li oznaceki kao gift ili other ili... i bez obzira na deklariranu vrijednost, osim onih paketa koji su oznaceni kao paketi koji ne podljezu pregledu,a to su samo mediji(cd,dvd...) i tiskanice!
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:47   #14
Ok fala svima
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:26   #15
APP ako prođe prođe.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:49   #16
meni je danas stigao narucen s ebaya paket u vrijednosti 25$, na paketu je uredno bila naljepnica od posiljatelja s cijenom 25$ i preko toga pecat nase poste da "ne podlaze carinjenju i da se moze slobodno poslat dalje" (ne tocno tim rijecima, ali u tom smislu)

dakle, najbitnija stvar je da ti posiljatelj na paket napise iznos ili da eventualno u paket ubaci racun (ali onda na posti moraju otvarati paket, a to naplacuju)

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:52   #17
meni je danas došla tv kartica iz hongkonga i na njoj je vrijednost 10$ i fino mi je poštar donio doma i nikome ništa. i neka pošiljatelj stavi da je "gift"
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 21:47   #18
Ja ti narucujen masu priko ebaya,samo in isprintaj racun s paypala kao dokaz i oni ce ti ga prihvatit, ja san u Splitu,i moran pohvalit Splitsku carinu(rijetki je hvale) masu mi paketa propuste bez naplate carine(a koji su trebali bit ocarinjeni). BTW: elektroniku ti skoro nikad ne propuste bez carine (i pod i slicno, osim ako nije nesto jeftino) i na elektroniku placas samo porez 22% ne carinu.
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:42   #19
Quote:
Marinhcst kaže: Pogledaj post
Ja ti narucujen masu priko ebaya,samo in isprintaj racun s paypala kao dokaz i oni ce ti ga prihvatit, ja san u Splitu,i moran pohvalit Splitsku carinu(rijetki je hvale) masu mi paketa propuste bez naplate carine(a koji su trebali bit ocarinjeni). BTW: elektroniku ti skoro nikad ne propuste bez carine (i pod i slicno, osim ako nije nesto jeftino) i na elektroniku placas samo porez 22% ne carinu.
S obzirom da mi se cini da ti imas iskustva, imam jedno pitanje u vezi procedure: u slucaju da paket ima vrijednost 250 EUR i rijec je o zabavnoj elektonici kako se to carini ....Odnosno, znam kako se carini, ali me interesiraju one ostale takse i da li treba spediter?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 13:30   #20
Uvoz i davanja

Planiram si naruciti laptop iz amerike, pa me zanima kolika je carina (i koja su sve davanja), opcenito kakve sve namete mogu ocekivati i u kojim postocima...

Ne znam da li sam pogodio rubriku, ako nisam, moja isprika.


Pozdrav
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.