Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 16:35   #21
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Eh, mozda i ja jednom nadjem nekoga tko ce poklopit moj karakter.

Unaprijed ga zalim.

I ja slično ovako gledam na taj problem.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:53   #22
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
Ovo ćeš progurat pod argument?
Argument za što?

Imali smo na forumu jako puno rasprava o svađama i puno je forumaša napisalo da se u svađama deru jedni na druge i da znaju svašta izgovoriti. Meni je to agresija i nepojmljivo mi je. Nekima nije.

Isto tako bih ja za puno ljudi rekla da su nervozni ili napeti, a drugi ne bi.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:05   #23
Meni je recimo nepojmljiva svađa bez povišenih tonova. Na što to liči, sabornicu? Imate one kartice za replike i odgovore na replike?
Valjda zbog karaktera ali sada dok sam pokušavao zamisliti takvu svađu barem sam se dobro nasmijao, hvala ti na tome
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:10   #24
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Meni je recimo nepojmljiva svađa bez povišenih tonova. Na što to liči, sabornicu? Imate one kartice za replike i odgovore na replike?
Valjda zbog karaktera ali sada dok sam pokušavao zamisliti takvu svađu barem sam se dobro nasmijao, hvala ti na tome
Pa ajde zamisli sve što kažeš urlajući da kažeš normalnim tonom. Ja imam previše godina da bih bila u vezi s nekim tko me čuje samo ako urlam
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:26   #25
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Meni je recimo nepojmljiva svađa bez povišenih tonova. Na što to liči, sabornicu? Imate one kartice za replike i odgovore na replike?
Valjda zbog karaktera ali sada dok sam pokušavao zamisliti takvu svađu barem sam se dobro nasmijao, hvala ti na tome
jebes svadju koja zavrsi dernjavom, nabacivenjem govnima i nekonstruktivnim destruktivnim ponasanjem.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:33   #26
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
jebes svadju koja zavrsi dernjavom, nabacivenjem govnima i nekonstruktivnim destruktivnim ponasanjem.
I onda ti još žena tvog života kaže da nije ozbiljno mislila da si glup, nesposoban, mamin sin i loš u krevetu. To je rekla u afektu

A ti zapravo ne misiliš da je debela krava i da joj je životna ambicija tračanje.

To se tak normalno malo kaže u svađi.

Mislim svakom njegovo veselje u životu, ali mi je i čudno i žalosno i još svašta da nekog uspije nasmijati sama ideja da partner se ne dere na partnera jer je to, eto, legitimno u svađi
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:35   #27
Nije da branim deranje, ali znaš da postoji razlika između deranja i vrijađanja?
Netko ti može reći da si debela krava kojoj je hobi samo tračanje i tihim tonom. Ono... Ne ide to nužno ruku pod ruku.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:36   #28
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Pa ajde zamisli sve što kažeš urlajući da kažeš normalnim tonom. Ja imam previše godina da bih bila u vezi s nekim tko me čuje samo ako urlam
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
jebes svadju koja zavrsi dernjavom, nabacivenjem govnima i nekonstruktivnim destruktivnim ponasanjem.
Kako onda znati da je svađa? Pa to je onda svaki razgovor gdje se ne slažemo oko neke teme? Kvragu, svađam se cijeli život a da to nisam ni znao

Valjda je do do karaktera i genetike, ja sam ipak nezgodna zagorsko-šokačka kombinacija, mi to izbacimo na brzinu iz sebe pa se brzo ohladimo. Tihe svađe mi zvuče kao nešto što se razvlači danima, nemam ja živaca ni vremena za to.

@dire Dawn
izgleda da ne znaju razliku
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:38   #29
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Nije da branim deranje, ali znaš da postoji razlika između deranja i vrijađanja?
Netko ti može reći da si debela krava kojoj je hobi samo tračanje i tihim tonom. Ono... Ne ide to nužno ruku pod ruku.
Ako ponovno pročitaš postove, vidjet ćeš da sam napisala deranje i vrijeđanje. Nije bilo deranje/vrijeđanje. Ne mislim da bi itko iz mojih postova mogao zaključiti da su meni deranje i vrijeđanje sinonimi.

Meni je i jedno i drugo jednako neprihvatljivo. I jedno i drugo smatram nasiljem. Možeš se derati da nisam u pravu ili da sam glupa krava. Dereš se? Ajd bok. Vrijeđaš me mirnim tonom. Opet ajd bok.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:42   #30
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Kako onda znati da je svađa? Pa to je onda svaki razgovor gdje se ne slažemo oko neke teme? Kvragu, svađam se cijeli život a da to nisam ni znao

Valjda je do do karaktera i genetike, ja sam ipak nezgodna zagorsko-šokačka kombinacija, mi to izbacimo na brzinu iz sebe pa se brzo ohladimo. Tihe svađe mi zvuče kao nešto što se razvlači danima, nemam ja živaca ni vremena za to.

@dire Dawn
izgleda da ne znaju razliku
Ne slažete se oko neke teme pa je odlična ideja izderati se na partnericu da ona lijepo čuje da se vi ne slažete?

Super. Tebi je to ok. Meni nije. Ja bih ti nakon prve takve svađe odmah mogla reći da nismo jedno za drugo jer ja ne želim da se na mene netko dere. Ne postoji situacija u kojoj mi je to prihvatljivo.

Deranje je gubitak kontrole i pokazivanje nemoći. Ja ne želim biti u vezi s osobom uz koju moram uništavati glasnice da čuje što želim reći i da uvaži moje mišljenje.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:51   #31
Sreća onda pa se nismo sparili. Meni eto ne smeta, nek digne žena glas ako joj je do nečega stalo a ja sam dovoljno tvrdoglav da ne želim čuti. Gubitak kontrole? Svakako. Potpuno si u pravu. No kako mi osobno veza s androidom nije nešto napeta kao ideja neću to uzeti za zlo. I jbg, naravno sukladno tome očekujem da se i meni oprosti što nisam robot.
Naravno, odnos u kojem bi to bile svakodnevne pojave mi je isto tako neprihvatljiv i nikada ne bi bio u njemu, bilo da sam ja taj koji redovito gubi živce bilo ona, jasno bi bilo da to nije dobro za nikoga.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:38   #32
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Sreća onda pa se nismo sparili. Meni eto ne smeta, nek digne žena glas ako joj je do nečega stalo a ja sam dovoljno tvrdoglav da ne želim čuti. Gubitak kontrole? Svakako. Potpuno si u pravu. No kako mi osobno veza s androidom nije nešto napeta kao ideja neću to uzeti za zlo. I jbg, naravno sukladno tome očekujem da se i meni oprosti što nisam robot.
Naravno, odnos u kojem bi to bile svakodnevne pojave mi je isto tako neprihvatljiv i nikada ne bi bio u njemu, bilo da sam ja taj koji redovito gubi živce bilo ona, jasno bi bilo da to nije dobro za nikoga.



Svakom svoje.
Perfidna vrijeđanja sam doživjela od najsmirenijih ljudi. Draža mi je iskrenost nego prijetvornost, uvijek i svugdje. Ne volim povišen ton i kad sam znala upasti u takve situacije, upala sam baš zbog tuđe pasivne agresije kojom me maltretira dok ne puknem. Netko bi progutao govno, netko ne bi.
Ali generalno ne mislim da je kraj svijeta i da moram ići plakati mami ako netko vikne u svađi. Ili se pretvoriti u konkubinu koja nikad ne podiže glas jer je to bekino, a onda se pitati kasnije zašto sam ostala bez kičme u odnosu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:39   #33
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Meni je recimo nepojmljiva svađa bez povišenih tonova. Na što to liči, sabornicu?
Kanađani se tako svađaju
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:59   #34
A ne volim niti ja povišene tonove, nije sad da sanjarim noćima o ženi koja će dobro urlati na mene. No nekako ne vjerujem u odnos koji je uvijek idealan, 100%tnu sreću i apsolutno slaganje u svemu. Ne vjerujem jiti u to da sam ja bezgrešan i da nikada neću usrati manje ili više teško. I zadnje što želim u tom trenutku je partnerica koja će mi glasom sudske pisarke dok čita zapisnik reći što ne valja i u čemu griješim da bi ja onda na to dao istim ("molim da uđe u zapisnik") tonom....ne, žao mi je. Možda je greška u meni ali s takvim ljudima se ni ne družim a kamoli dijelim krevet. Osobe moraju u sebi imati malo strasti, teško funkcioniram s onima koje isključivo ona pokreće ali ne mogu niti s onima koje baš ništa ne može dovesti do toga da se sigurnosni ventil otvori.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:05   #35
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A ne volim niti ja povišene tonove, nije sad da sanjarim noćima o ženi koja će dobro urlati na mene. No nekako ne vjerujem u odnos koji je uvijek idealan, 100%tnu sreću i apsolutno slaganje u svemu. Ne vjerujem jiti u to da sam ja bezgrešan i da nikada neću usrati manje ili više teško. I zadnje što želim u tom trenutku je partnerica koja će mi glasom sudske pisarke dok čita zapisnik reći što ne valja i u čemu griješim da bi ja onda na to dao istim ("molim da uđe u zapisnik") tonom....ne, žao mi je. Možda je greška u meni ali s takvim ljudima se ni ne družim a kamoli dijelim krevet. Osobe moraju u sebi imati malo strasti, teško funkcioniram s onima koje isključivo ona pokreće ali ne mogu niti s onima koje baš ništa ne može dovesti do toga da se sigurnosni ventil otvori.
Ma nitko osim valjda totalnih luđaka, alkosa i sl. ne urla na nekog i kako se to već zamišlja u mokrim snovima kad hoćeš nekoga ocrniti i prikazati luđakom.
Ako netko to i radi, to je zlostavljanje, a nije samo tako ni lako nekoga optužiti za psihičko zlostavljanje unatoč željama i snovima. Dakle, to su već ozbiljne stvari i ja stvarno ne znam tko je to u životu vidio zaista te urlatore ili su to neke usmene i pismene predaje.

Meni zaziranje od bilo kakvog konflikta govori više o osobi nego to je li povisio ton. Ne volim neiskrene osobe koje gutaju i onda iza leđa ruju svoje.
Neke osobe nemaju strasti ni u promilima i to je ok, svi smo različiti. Dvoje flegmatika će vjerojatno funkcionirati. Iako po mom nekom iskustvu, čak i flegmatici vole kad netko u sebi ima bar malo strasti. A kome se nije desilo da nikad u životu se ne posvađa, dakle baš posvađa,a ne "Dragi, neka uđe u zapisnik da danas nisi iznio smeće". Da, draga oprosti, uzimam u obzir i izlazim sad kroz vrata da ga iznesem" taj živi u nekom stepford svijetu koji nije zdrav niti održiv i kad pukne, bit će luđi od ovih koje smatra luđacima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:11   #36
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

Perfidna vrijeđanja sam doživjela od najsmirenijih ljudi.


Ja poznajem nekoliko ljudi sa kojima sam često u kontaktu i koji se nikada ne deru niti svađaju. Jedan od njih je i član moje šire obitelji. Kao što je rekla ex anais, najpokvarenija i najpodlija vrijeđanja sam čuo i doživio upravo od njih. Ovaj iz moje šire obitelji ima čak i ženu istu takvu. Osim što na taj podmukao način vrijeđaju, skužio sam da su takve osobe užasno pasivno agresivne. Na primjer, meni uvijek stvara nelagodu kad znam da ću morati provesti neko vrijeme sa ovima iz moje obitelji. Kod svake rečenice koju s njima progovorim imam neki osjećaj straha jer jednostavno ne znam kako će reagirati na bilo što. Njih kao nikada ništa ne smeta, sve im je ok, svako može reći ono što misli, a kad im se nešto ne svidi onda te ili tako podlo vrijeđaju ili ako slučajno napraviš neku grešku, smirenim i tihim pitanjima ti tako nabijaju krivnju da se osjećaš ko govno, uglavnom bez ikakvog razloga. A ta pasivna agresija im je toliko razvijena da se jako teško izvući iz tog verbalnog mlina, što god rečeš oni imaju spreman još podliji odgovor da te ukopaju još dublje. Zbog tog razloga s tim ljudima jednostavno izbjegavam bilo kakvu komunikaciju osim one najnužnije. A što je najgore od svega, oni pamte jako jako dugo točno što je netko rekao, a njima se nije dopalo. I naravno kad se ukaže prilika, onda to spremno nabiju na nos. Pred par mjeseci mi je taj čudak od riječi do riječi ponovio rečenicu koju sam izrekao prije punih 6 godina, ni ja se ne sjećam da sam rekao baš tako, ali sigurno jesam jer taj tip sve zapamti. I onda je našao u toj rečenici 10 stvari koje sam ja ustvari prikriveno htio njemu dati do znanja da ga uvrijedim, možeš mislit. Ali glavno da se on nikad ne dere i ne svađa, to stalno naglašava.

Dok sa druge strane, kod onih najglasnijih me nikada nije strah komunikacije niti bilo čega drugoga. Oni koji se pošteno izderu to zaborave za 2 dana. Jednom sam slučajno frendu razbio neku vazu i on se toliko derao na mene da sam se ja počeo smijat, psovao mi sve po spisku itd. Da bi nakon 3 mjeseca on meni rekao kak ne zna di mu je ta vaza, došla je mama kod njega pa ga pitala gdje mu je vaza a on nije pojma imao gdje ju je spremio. Kaže da je pretražio cijeli stan. Ja se počeo smijat i kažem mu pa kaj se ne sjećaš da sam ti ju ja razbio onda slučajno, derao si se na mene ko lud. Tek onda se sjetio toga svega, dakle on je to za kratko vrijeme potpuno zaboravio. Meni su osobno puno draži ljudi koji se znaju posvađat i pokazat emocije (ljutnju) jer sa takvima uvijek znam na čemu sam i kakve su volje. Dok me ovi šutljivi i tihi uvijek podsjećaju na psa sa podvijenim repom koji samo čeka da iznenada ugrize.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:20   #37
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post

Ja poznajem nekoliko ljudi sa kojima sam često u kontaktu i koji se nikada ne deru niti svađaju. Jedan od njih je i član moje šire obitelji. Kao što je rekla ex anais, najpokvarenija i najpodlija vrijeđanja sam čuo i doživio upravo od njih.
Yep. I tihe mise iz čista mira i all that jazz. Prezirem to.
I onda te takvi optuže za razne gadarije jer nisi kao oni. Meni je jedna takva plasirala laž da se za mene govori da sam zlostavljačica. Kasnije sam doznala da je to izmislila, samo ona zna zašto. A u životu na tu osobu nisam podigla glas. A na koga jesam, ni najmanje je se ne tiče da o tome špekulira jer nije bila tamo.


Quote:
Dok me ovi šutljivi i tihi uvijek podsjećaju na psa sa podvijenim repom koji samo čeka da iznenada ugrize.
I ugrizu te kad tad. Jer imaju hrpu išjuza, a laki su na obaraču kad drugima treba sipati dijagnoze. Projekcija.

Konflikti su zdravi. Zdravo je posvađati se. Pasivna agresija je nezdrava i toksična i upravo takvi se groze reakcije na istu. Kad god me netko pasivno i podlo podbadao, dobio je nazad. Samo, onda sa strane to izgleda kao napad na nevini cvijetak. Ali opet, integritetni ljudi znaju prepoznati tko je tu tko.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:37   #38
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Yep. I tihe mise iz čista mira i all that jazz. Prezirem to.
I onda te takvi optuže za razne gadarije jer nisi kao oni. Meni je jedna takva plasirala laž da se za mene govori da sam zlostavljačica. Kasnije sam doznala da je to izmislila, samo ona zna zašto. A u životu na tu osobu nisam podigla glas. A na koga jesam, ni najmanje je se ne tiče da o tome špekulira jer nije bila tamo.
Točno tako, i kao uvijek je meni cilj da ih uvrijedim, sve što kažem kažem baš zato da ih uvrijedim.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I ugrizu te kad tad. Jer imaju hrpu išjuza, a laki su na obaraču kad drugima treba sipati dijagnoze. Projekcija.

Konflikti su zdravi. Zdravo je posvađati se. Pasivna agresija je nezdrava i toksična i upravo takvi se groze reakcije na istu. Kad god me netko pasivno i podlo podbadao, dobio je nazad. Samo, onda sa strane to izgleda kao napad na nevini cvijetak. Ali opet, integritetni ljudi znaju prepoznati tko je tu tko.
Što se tiče dijagnoza, toga nikad ne fali. Ja sam još kao dijete svaki put kad bi dobio jedinicu u školi slušao od njih da sam nitko i ništa, glup, lijen, nesposoban, bit ću smetlar, kopat ću kanale itd. I pazi ti to, ljudi ne žive sa mnom, dođu možda jednom mjesečno i uzimaju sebi za pravo da me vrijeđaju i pozivaju na red. Tu zlobu neću nikada zaboraviti, pogotovo jer sam odrastao bez roditelja pa nije bilo tate da im kaže odjebite od mog djeteta.

I naravno, kad sam malo odrastao onda sam počeo vraćati istom mjerom. Samo što ja ne vraćam pasivnom agresijom, nego kažem glasnim, ako treba i vulgarnim glasom ono što mislim, i onda ispadne da ovaj jadan nije ništa kriv jer samo šuti, a ja bezobraznik se ničim izazvan derem na njega jadnoga. Diže mi se kosa na glavi od takvih, ali sam barem s godinama naučio kako se treba ponašat s njima. Ali najbolja prevencija je izbjegavanje takvih ljudi, samo što to nažalost nije uvijek moguće.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:49   #39
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Što se tiče dijagnoza, toga nikad ne fali. Ja sam još kao dijete svaki put kad bi dobio jedinicu u školi slušao od njih da sam nitko i ništa, glup, lijen, nesposoban, bit ću smetlar, kopat ću kanale itd. I pazi ti to, ljudi ne žive sa mnom, dođu možda jednom mjesečno i uzimaju sebi za pravo da me vrijeđaju i pozivaju na red. Tu zlobu neću nikada zaboraviti, pogotovo jer sam odrastao bez roditelja pa nije bilo tate da im kaže odjebite od mog djeteta.
Grozno. Kreteni.

Quote:
I naravno, kad sam malo odrastao onda sam počeo vraćati istom mjerom. Samo što ja ne vraćam pasivnom agresijom, nego kažem glasnim, ako treba i vulgarnim glasom ono što mislim, i onda ispadne da ovaj jadan nije ništa kriv jer samo šuti, a ja bezobraznik se ničim izazvan derem na njega jadnoga. Diže mi se kosa na glavi od takvih, ali sam barem s godinama naučio kako se treba ponašat s njima. Ali najbolja prevencija je izbjegavanje takvih ljudi, samo što to nažalost nije uvijek moguće.
Naravno. Uvijek fino, nikad iskreno. Lažni smiješak i same ljubičice iz usta dok radiš govnarije. I onda kad im netko jednom u životu skreše u facu što su i tko, onda je to valjda agresija. Ah. No najbolje je takvo smeće odjebat iz života. Žalosno je jedino ako ih moraš viđati negdje i dalje jer se samo prisjetiš njihovih gadosti, ali jebiga, i to je dio života.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 01:06   #40
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Naravno. Uvijek fino, nikad iskreno. Lažni smiješak i same ljubičice iz usta dok radiš govnarije. I onda kad im netko jednom u životu skreše u facu što su i tko, onda je to valjda agresija. Ah. No najbolje je takvo smeće odjebat iz života. Žalosno je jedino ako ih moraš viđati negdje i dalje jer se samo prisjetiš njihovih gadosti, ali jebiga, i to je dio života.
Pa da, problem je što ih i ja sve više odjebavam iz života, i na njihov način im to pomalo dajem do znanja, ali sad su oni u šoku. Pa zašto? Pa kaj su oni napravili? Pa nisu oni ništa loše mislili. Pa ovo, pa ono.

Evo jedne anegdote pred 2 godine. Vozio sam auto star 20 godina i tako ja skupim novaca, dakle svojih novaca, za neki noviji. Prodam ja stari auto, i kupim drugi iz 2007. Naravno da ne osjećam nikakvu potrebu da bi te ljude obavijestio da sam promijenio auto. Ono WTF!? Idem ja jedan dan u Arenu. Obavim ja u areni, spustim se na parkiralište, taman otključam auto i otvorim vrata, kad evo ti njih dvoje taman izlaze iz svog auta, par mjesta do mojega. Bok - bok. A čiji je to auto? Pa, moj. Tvoj? Pa da. Pa kaj ti nemaš onaj auto? Ne, kupio sam drugi. A nisi nam javio? (WTF!?) Pa, nisam da. Zašto bi ja to vama javljao? Pa gledaj, mentol dragi, mislim da bi stvarno bilo u redu da nam takve stvari javiš. (WTF!!???) Ja se počeo smijat: pa ja mislim da to nije uopće moja obaveza. Zašto bi ja to vama javljao? Dobro, u redu, u redu. A kolko si platio auto? xxxx €. MOOOLIM??? Odkud tebi tolko novaca? (WTF!!!!!?????) Pa to vas nije briga odkud meni novci, kupio sam ga sa svojim novcima, ne sa vašima + cinički smiješak. Ti si postao strašno bezobrazan. Ok, aj bok. Sjedam u auto, odlazim i psujem pol puta.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.