Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 15:37   #2621
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
04.11. 18:15 JadrSt-Primorac Kotor 7 : 8

2@9,0
Ako nisi trpao onda,ja i dalje ne vjerujem da je ovo namjesteno samo zato sto sam vidio na koji nacin je Jadran dobio potrebnih 8 razlike protiv Primorca u Lenu kupu. Ako je namjesteno skidam kapu za ono u Budimpest. Ali kako je ovo jadan sport kad jedan Ivan Asic ima more osvojenih trofeja.
jaky275 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:22   #2622
Društvo, možete li mi pomoći s terminologijom? Prevodim tekst o vaterpolu, o kojem ne znam ništa. Znate li kako se na engelskom u vaterpolu kaže ovo:

šut iz pozicijske igre

da neko igra na dva metra, kao pozicija u igri

Sukno je postigao tri gola uz dvije asistencije, jedan izbačaj i dvije oduzete lopte ---> što ovdje znači izbačaj?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:17   #2623
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Društvo, možete li mi pomoći s terminologijom? Prevodim tekst o vaterpolu, o kojem ne znam ništa. Znate li kako se na engelskom u vaterpolu kaže ovo:

šut iz pozicijske igre

da neko igra na dva metra, kao pozicija u igri

Sukno je postigao tri gola uz dvije asistencije, jedan izbačaj i dvije oduzete lopte ---> što ovdje znači izbačaj?
2 metra ili sidrun= kaže wikipedia da se sidrun/centar kaže center forward, ja bih ga nazvao samo centar, a ti poslušaj wikipediu

Izbačaj= izbacio igrača iz igre, napravljen je faul na suknu zbog kojeg su imali igrača više.

Iskreno ovo iz pozicijekse igre pojma neam kako prevest
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:19   #2624
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
2 metra ili sidrun= kaže wikipedia da se sidrun/centar kaže center forward, ja bih ga nazvao samo centar, a ti poslušaj wikipediu

Izbačaj= izbacio igrača iz igre, napravljen je faul na suknu zbog kojeg su imali igrača više.

Iskreno ovo iz pozicijekse igre pojma neam kako prevest
Tenks!

Jel ti pada na pamet neki prijevod za izbačaj?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:49   #2625
Exclusion. Ne traži dalje

Izbačaj je isključenje, ako ti je lakše pojmiti.

U rečenici izbjegavaj "exclusion". Bolje napiši "player will be excluded for 20 seconds...".
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:44   #2626
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Exclusion. Ne traži dalje

Izbačaj je isključenje, ako ti je lakše pojmiti.

U rečenici izbjegavaj "exclusion". Bolje napiši "player will be excluded for 20 seconds...".
Znači exclusion se koristi i kad je igrač nekoga izbacio na način da je na njemu napravljen prekršaj, ne koristi se samo za onoga koji je izbačen?

Imam puno situacija di moram prevest nešto tipa "x je zabilježio y izbačaja." Jel to mogu onda "x recorded y exclusions"?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:58   #2627
Ako je na igraču x napravljen prekršaj koji je isključio suparnika y, onda je igrač x "earned y's exclusion". Ako je netko napravio isključenje, onda je on "excluded".
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:36   #2628
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Ako je na igraču x napravljen prekršaj koji je isključio suparnika y, onda je igrač x "earned y's exclusion". Ako je netko napravio isključenje, onda je on "excluded".
Aha, znači earned exclusion. Onda ako je neko "zabilježio x isključenja" to je onda "earned x exclusions" valjda. (EDIT: Malo sam guglao i ima i "drew x exclusions")

A ovo šut iz pozicijske igre, zna li netko što je pozicijska igra? Jel to samo sve što nije penal ili...?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:41   #2629
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Aha, znači earned exclusion. Onda ako je neko "zabilježio x isključenja" to je onda "earned x exclusions" valjda. (EDIT: Malo sam guglao i ima i "drew x exclusions")

A ovo šut iz pozicijske igre, zna li netko što je pozicijska igra? Jel to samo sve što nije penal ili...?
Prije sam to trenirao i sramota me reči ali pojma neam na kaj misle.
Rekao bih da je to normalna igra 6v6 (ne računam golmane) i svako na svojoj poziciji uz čuvara, znači nije kontra, nije igrač više, nije peterac.
Makar i pri igraču više ako se uspiju posložit ili je krenula igra nakon timeouta dolazi do pozicijske igre, igrači na stativama, vanjski, sredina
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:49   #2630
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Prije sam to trenirao i sramota me reči ali pojma neam na kaj misle.
Rekao bih da je to normalna igra 6v6 (ne računam golmane) i svako na svojoj poziciji uz čuvara, znači nije kontra, nije igrač više, nije peterac.
Makar i pri igraču više ako se uspiju posložit ili je krenula igra nakon timeouta dolazi do pozicijske igre, igrači na stativama, vanjski, sredina
Švrljao sam po guglu i čini mi se da si u pravu. Dakle, pozicijska igra je igra gdje je isti broj igrača (nitko nema isključenog igrača) i nije kontra.

Sad, što bi, s obzirom na to, bio šut iz pozicijske igre na engleskom?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:32   #2631
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Švrljao sam po guglu i čini mi se da si u pravu. Dakle, pozicijska igra je igra gdje je isti broj igrača (nitko nema isključenog igrača) i nije kontra.

Sad, što bi, s obzirom na to, bio šut iz pozicijske igre na engleskom?
field goal, field shot ?
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 00:36   #2632
U četvrtak počinje završnica prvog LEN Europa kupa koja se igra u Rijeci. 8 reprezentacija je na završnici, u grupi A su Mađarska, Italija, Grčka i Španjolska, dok su u B Hrvatska, Srbija, Crna Gora i Francuska. Nakon grupne faze odmah slijedi finale u kojem igraju prvoplasirane reprezentacija iz obje grupe. Također se razigrava i za ostale pozicije, drugoplasirani će igrati za treće mjesto itd.

Naši otvaraju protiv Francuza.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 22:08   #2633
Pobjeda nad Srbijom 8-7, Hrvatska će igrati u finalu Europa kupa protiv Španjolske. Za treće mjesto će igrati Italija i Srbija.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 23:02   #2634
Treća uzastopna pobjeda hrvatske reprezentacije nad srbijanskom! Nađeno je rješenje za njih.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Europs...aterpolu_2018.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 22:58   #2635
Hrvatska osvojila prvi Europski kup!!!
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 21:02   #2636
Gotove su kvalifikacije za završnicu svjetske lige. Nema Srbije i Španjolske, koje nisu izborile plasman, te Italije, koja nije ni sudjelovala.

Grupa A: Australija, CG, Japan, Mađarska
Grupa B: SAD, Hrvatska, Kazahstan, Rusija (domaćin)

Koliko znam, tu svi idu dalje, prvi ide na četvrtog. Tako da nas u QF vjerojatno čeka Japan ili Australija, a u SF Mađarska ili Crna Gora. Turnir se igra u lipnju.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 01:23   #2637
Ispričavam se ako sam pogriješio temu, ne vidim precizniju temu za ono što želim reći...

Svaka čast Mladosti koja već 2 utakmice zaredom pruža izvrstan otpor protiv Juga, u Zagrebu je Mladost dobila 6:5 a sad u zadnjoj utakmici u Dubrovniku samo 2 razlike za Jug.
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:06   #2638
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam pogriješio temu, ne vidim precizniju temu za ono što želim reći...

Svaka čast Mladosti koja već 2 utakmice zaredom pruža izvrstan otpor protiv Juga, u Zagrebu je Mladost dobila 6:5 a sad u zadnjoj utakmici u Dubrovniku samo 2 razlike za Jug.
Za pobjedu u drugoj utakmici svaka čast,ali ova treca tj ovih dva razlike ipak je kozmetika jer je Jug 6 min prije kraja utakmice imao 10-4 pa se opustanjem doslo do toga da Mladost zabije 6 golova u 6 minuta.
jaky275 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 01:58   #2639
Završnog turnira Lige prvaka nema na HRT-u nego samo na meni nedostupnom programu Arenasport 2. Svatko može pobijediti svakoga, slijedi izvrstan turnir. Nitko nema utakmicu manje.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 13:06   #2640
Danas počinje Final8, konačno su svi izjednačeni jer dvije najbolje ekipe više ne idu izravno u polufinale već se igraju četvrtfinala.

Mozgovima naravno još nije sinulo da nema smisla igrati 3 utakmice u 3 dana, to će doći na dnevni red valjda 2026-e.

Jug je dugo pikirao Egera u suprotnoj grupi ali je kolo prije kraja Barceloneta domaćim porazom možda odigrala igru i time oni izbjegavaju Szolnok i Pro Recco.

Ipak velika šansa za Jug jer protiv Szolnoka ne igra Prlainović ali onda se ide na Mordor. Sve na Areni.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.