Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 15:27   #5161


42 glavne uloge.

__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:51   #5162
https://www.youtube.com/watch?v=t_gQwSTAUU8

Ne slutim dobro. Djeluje kao uradak Nikse Svilicica. Beskrvno, anemično.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:47   #5163
Je li tko gledao Salajev "Osmi povjerenik" ? Ja nažalost nisam impresionirana viđenim. Za razliku od romana, film je bez duha. Spor i razvučen. Glumačka podjela mi je vrlo tanka. Frano Mašković u ulozi Siniše Mesjaka tek korektan, puno bi mu više odgovarala uloga Tonina Smeraldića koju preafektirano tumači Borko Perić.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 17:02   #5164
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Je li tko gledao Salajev "Osmi povjerenik" ? Ja nažalost nisam impresionirana viđenim. Za razliku od romana, film je bez duha. Spor i razvučen. Glumačka podjela mi je vrlo tanka. Frano Mašković u ulozi Siniše Mesjaka tek korektan, puno bi mu više odgovarala uloga Tonina Smeraldića koju preafektirano tumači Borko Perić.
Meni je taj roman bio slabašan, mada mi je inače Baretićevo pisanje vrlo drago. I mislim da bi adaptacija morala biti puno bezdušnija prema predlošku, da bi mi film bio dobar. Ovakav kakav je mi je srednja žalosti. Konzervativno ispričano i izrežirano, lik Frane Maškovića dosadno osmišljen i izveden, Borko Perić mi je bio čak podnošljiv, mada bi se ta uloga mogla glumiti i na druge, vjerojatno zanimljivije načine, ali i ovako je dosljedno provedena, koliko joj tekst dopušta. Gregurevićeva scena najjača u filmu, no nažalost, onda Mašković mora izgovarati "Ono u što sam otpočetka sumnjao, sad mi se i dokazalo - gospodine, vi ste monstrum. I sad ću odseliti iz vaše kuće, te se svim svojim snagama potruditi da vas se hospitalizira kako u budućnosti svoj sadizam ne biste više prakticirali na svom dobrom sinu" comeback i džabe ti gluma, Ivo.
Cijela ona zagrebačka ekspozicija je trebala letit van, prolaske vremena na Trećiću puno jače redateljski osmisliti, monološke i dijaloške cringe momente poput "Ja sam je očistio" govora zašarat crnim markerom da nikad više ne ugledaju svjetlo dana, kao Bosanca kastat Bosanca, jer Navojec se kao nešto trudi, ali to veze nema s bosanskim, Ukrajinka je mogla baš i ne biti tipična pixie dreamgirl, a u kostim morske medvjedice se trebao odjenuti Jozo Patljak (možda kostim ne bi bio niti potreban), sigurno bi izgledalo bolje od onog jadničkog CGI trenutka.
Ali, da se to sve skupa izreklamira kako bi trebalo, čak mislim da bi publika dolazila i po svojoj prilici na kraju bila zadovoljna.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:49   #5165
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
... Konzervativno ispričano i izrežirano ..
To po sebi nije mana. I Vrdoljakovi Glembajevi su takvi pa su jedan od njegovih najboljih filmova. Mislim da je najveća mana filmu što je posve bez duha. S obzirom na mogućnosti koje su likovi i ambijent pružali, film je sterilan.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:02   #5166
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
To po sebi nije mana. I Vrdoljakovi Glembajevi su takvi pa su jedan od njegovih najboljih filmova.
Glembajevi su mi manje konzervativno izrežirani od ovoga. S tim da kod Glembajevih materijal ne da trpi takvu režiju, nego je iziskuje. A ovdje ludi Trećić lud samo nominalno, a režijski Krk.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:19   #5167
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
S tim da kod Glembajevih materijal ne da trpi takvu režiju, nego je iziskuje.
Takvi materijali trpe kudikamo bolje režije, govorio je Scorsese režirajući Doba nevinosti.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:03   #5168
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Takvi materijali trpe kudikamo bolje režije, govorio je Scorsese režirajući Doba nevinosti.
A oli je Krleža napisao i Doba nevinosti, iberšpant?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:16   #5169
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A oli je Krleža napisao i Doba nevinosti, iberšpant?
Krleža, Wharton... oboje skloni buržujskom svijetu. OK, romani udaljeni nekih 40ak godina, ali iz naše perspektive je to tu negdje.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:18   #5170
Nek slučaj "Ministarstva ljubavi" bude pouka svim hrvatskim filmskim redateljima koji misle da za ulogu poželjne udovice branitelja u koju se strastveno zaljubi naočiti mlađahni protagonist filma mogu castati ikoga drugoga osim Nade Gaćešić Livaković.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:29   #5171
kad ćemo dočekati film o korupciji u HAVC-u?
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:35   #5172
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
kad ćemo dočekati film o korupciji u HAVC-u?
To je već snimljeno, "Žir po žir", nemaš pojma.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:40   #5173
Osmi povjerenik

'Prvi domaći film u kinodistribuciji 2018., već se nameće kao rani kandidat za sami vrh godišnje nacionalne top-liste. Trećić, najvećić? Najvećić? Vengo coj!', Marko Njegic

'Salajev „Osmi povjerenik“ je ne samo dobar nego i izvrstan i atraktivan film, koji bi trebao itekako privući publiku. Neće biti lako na predstojećoj Puli podijeliti sve Zlatne arene koje ovaj film zaslužuje, međutim, važnije je nešto drugo, da ga što više gledatelja vidi u kinima.'
Nenad Polimac

Uz ova dva populista nema straha za hrvatski film.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:01   #5174
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nek slučaj "Ministarstva ljubavi" bude pouka svim hrvatskim filmskim redateljima koji misle da za ulogu poželjne udovice branitelja u koju se strastveno zaljubi naočiti mlađahni protagonist filma mogu castati ikoga drugoga osim Nade Gaćešić Livaković.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:39   #5175
Ti bokca i Anđelima. Samo kratko prešaltam na drugi, neka scena u kuhinji, frižider ovima krade scenu kolko bruji.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:45   #5176
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ti bokca i Anđelima. Samo kratko prešaltam na drugi, neka scena u kuhinji, frižider ovima krade scenu kolko bruji.
Bolje glumi.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:31   #5177
Ne znam jeste li upoznati sa krahom Milićevog filma Mrtve ribe? U Hrvatskoj i BiH nije ga pogledalo ni 150 gledatelja. Katastrofa za film koji je koštao preko 4 mil kuna.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:16   #5178
Nema straha za nadolazeći najskuplji hrv. film pošto će njega gledat publika diljem svijeta.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:10   #5179
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li upoznati sa krahom Milićevog filma Mrtve ribe? U Hrvatskoj i BiH nije ga pogledalo ni 150 gledatelja. Katastrofa za film koji je koštao preko 4 mil kuna.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Meni se činio interesantan i mislio sam ga pogledati kad dođe u kina. Ali nisam ga vidio na programima mojih hipsterskih kina, puštali su ga samo u Cinestaru, pa mi je prošao "ispod radara".

Realno, s takvim naslovom, crno-bijeli hrvatski film nije imao nikakve šanse kod Cinestar publike.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:18   #5180
Od rata mi nismo napravili film koji će biti komercijalno uspješan pa da u regionu skupi preko 300000 prodanih ulaznica i još upola od ovoga u svijetu. Naši "umjetnici" snimaju filmove za nagrade, to što im nisu isplativi da podmire glavne glumce. Jedini koji valjaju su IG Vitez, Šeregu, možda Marasović(ovo mislim da filmaše, u serijama smo bolji, samo zbog HRT-a).

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.