Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 23:40   #781
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Tko će to dočekati
Brzo će to Constantine, ja sam mislio da nam je Bounty Killer zadnji Zagor ove godine, pa me ova danas najava ugodno iznenadila
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
KOliko je to komada extra Zagora objavljeno u 2017?
14, dobar tempo
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:45   #782
Evo da se malo "pohvalim" kako slabo pratim ova zadnja izdanja redovne i extra serije Zagora . Uvijek mi neki pobjegne pa imam rupu .
Nekako mi prebrzo izlaze, znam da ljudi to vole, ali ja ono "ma stignem, sutra ću" i ode... dok primjerice Dylana Doga i Texa nisam ni jedan propustila, ili Zagor ful brzo izlazi ili sam ja prošla
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:54   #783
Ako budeš išla u Zg, svrati u Stripovi na kvadrat, oni imaju sigurno ove najnovije brojeve ili plan B, na kiosima u onim paketima potražiti brojeve koje si propustila. Primjetio sam da ovi novi koji izađu na kioscima, ubrzo se nađu i u tim paketima

A i vrijedi ono što smo pričali ako se sjećaš, čim izađe novi broj, stari maknu sa kioska.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:07   #784
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ako budeš išla u Zg, svrati u Stripovi na kvadrat, oni imaju sigurno ove najnovije brojeve ili plan B, na kiosima u onim paketima potražiti brojeve koje si propustila. Primjetio sam da ovi novi koji izađu na kioscima, ubrzo se nađu i u tim paketima

A i vrijedi ono što smo pričali ako se sjećaš, čim izađe novi broj, stari maknu sa kioska.
A da sve znam, ali mislim da ću morat preći na klasik izdanje. Teško da ću imati sve prijašnje redovne i extra brojeve, žao mi svih tih fora naslovnica, ali i zbog ritma izlaženja i financijski nemam previše šanse
"Previše stripova, premalo para"
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:38   #785
Što se tiče Zagora Extra, mislim da su od ljeta (srpanj) pojačali tempo, pa je izlazio skoro svaka 3 tjedna. Zato će ispasti na kraju godine da ih je izašlo čak 14.

A što se tiče Klasika, najavili su danas i novi Klasik

Zagor Klasik 48: Put na zapad

21.12.17. u snk
22.12.17. na kioscima

Može se birati čak između 4 naslovnice, stavit ću kao linkove jer slike su velike, pa da ne zatrpam temu.

http://www.graferkon.hr/ZagorKlasik48D4-1.jpg
http://www.graferkon.hr/ZagorKlasik48C3-1.jpg
http://www.graferkon.hr/ZagorKlasik48B2-1.jpg
http://www.graferkon.hr/ZagorKlasik48A1-1.jpg

Znači, sve su te naslovnice za isti strip, samo biraš u biti koju hoćeš, koja ti se više dopada. Dok u Extra serijalu imaš sve naslovnice, bar mislim da je tako
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:46   #786
Uzela na kiosku Zagor klasik 47 - Mali ubojice, čekam Put na zapad, bit će nešto od mene
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:05   #787
Što se tiče ovog "Put na zapad", jedino je pitanje koju naslovnicu odabrati ja da kupujem, vjerojatno bi uzeo ovu treću (gdje je Zagor u jakni, snijeg).

Iako gledam u svojoj kolekciji, orginal naslovnica za tu priču "Put na zapad" je ova zadnja, četvrta naslovnica. Ova sa snijegom je naslovnica od epizode "Sierra Blanca".
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:32   #788
Pročitao:

SDX 024. Snježni sokolovi
SDX 025. Eskim (do 73 str.)

Ovo je epizoda koju vjerojatno mnogi (više/manje) znaju, meni je baš ispalo fora da je sad pročitam, upravo kad je snijeg vani, taj ugođaj bla bla Kolega MisterNo007 je u temi napisao da je čak 6x ova priča objavljena, u razl. izdanjima. Priča koja se definitvno pamti, epizoda koja će se zaisgurno jednog dana ponovno čitati (zimi). Čiko je isto zakon u ovoj epizodi sa svojim gegovima, ima dosta smiješnih situacija. A i naravno te scene kad uče skijati

Legendarna naslovnica.



SDX 025. Eskim (od 74 str.)
SDX 026. Zagorova priča
SDX 027. Pobuna trapera

Epizoda koju nisam prije čitao i također mi se svidjela. Iako, iskreno već na pola priče se zapravo skuži, pretpostavi tko bi mogao stajati (tko je taj koji je zakuhao kašu) između sukoba indijanaca, odnosno trapera i vojske. Pojavljuju se također Doc i Rochas. Ali lagano i opuštajuće štivo.

Jedina napomena gdje malo zbunjuje čitatelja, u epizodi SDX 026. Zagorova priča su stranice 10 i 11 zamijenjene, vjerojatno tiskarska greška. Treba nakon stranice 9 čitati stranicu 11, pa stranicu 10 i onda stranicu 12 te dalje sve redom.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:32   #789
Odlična je vijest što ovi uskoro izlaze:

Zagor Extra 282: Noćne more

Zagor Klasik 48: Put na zapad - također biram naslovnicu s jaknom!

__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:48   #790
Super je vijest, ali i početak iduće godine je obećavajući vjerujem da nas očekuje uskoro Kolor 5 izdanje, a možda Specijal i pokoji Maxi.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:27   #791
Pročitao:

SDX 028. Pruga
SDX 029. Bijela maska



Kad sam vidio ovu naslovnicu Zagora sa vlakom i naziv "Pruga", odmah sam pomislio da bi mogli u toj priči vidjet njegovog prijatelja (opet), inž. Robsona. Epizoda u kojoj sam zaista uživao, od početka do kraja. Zanimljivo je to da je priča počela na samom početku epizode 28. i završila na kraju epizode 29., znači nema onog da počne ili završi na sredini stripa.

Dosta je bilo pokolja u ovoj epizodi, opet naravno bezpotrebnog, a ono što je također bilo interesantno tko se krije iza te maske i zašto indijanci žele spriječiti radove na pruzi i sve to..

I kako je samo Čiko dobro prošao sa onim sendvičima sve u svemu, jedna zabavna priča sa odličnim crtežom.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:07   #792
Najnoviji Maxi u Italiji, naslovnica odlično izgleda tko zna kad će ovaj kod nas, vjerojatno iduću zimu.

Maxi #32
Scenarij: Jacopo Rauch
Crtež: Domenico i Stefano Di Vitto
Naslovnica Alessandro Piccinelli

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:41   #793
Pročitao:

SDX 030. Indijanski cirkus

Jedna ok epizoda, o kolekcionaru koji je bivši pripadnik vojske i "skuplja" indijance za svoj cirkus, a pri tome mu nitko ne može stati na put jer ima posvuda "veze", i tad na scenu nastupa Zagor..

Dobra je priča (Drunky Duck na početku, ali i Tonka se pojavljuje), nego složio bih se sa komentarima na s.com da je prekratka. Nisam ni znao da je ova priča orginalno objavljena u boji. Cjelovita epizoda, kako piše na stripu, a Slobodna Dalmacija je nakon ove epizode vratila se na sam početak i objavila u 31. epizodi naslov "Zasjeda u šumi".

Ja naravno, dalje čitam kronološki, tako da me u idućoj epizodi očekuje broj: LUX 093. Tjeskoba. Dalje sve ide normalno do današnjeg extra broja.

SDX 031 - SDX 075
LUX 076 - LUX 092
SDX 001 - SDX 030
LUX 093 - pa do današnjeg extra broja
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:22   #794
Evo i mene. Već sam napisao komentar na snježne sokolove, onda mi je riknuo forum i pošizio sam.
Sjećam se drugačijih naslovnica u vezi Snježnih sokolova i bijeli ris dok je bila zlatna serija. I sada su mi jasne te besmislene naslovnice. Totalna koma koja nema veze s epizodom. Jesu li crtači naslovnica uopće pročitali te brojeve Zagora, makar po naslovu bijeli ris na kojem je nacrtan bijeli ris, izgleda da nisu... Totalni facepalm.
http://www.stripovi.com/enciklopedij...kolovi/8867/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedij...li-ris/8868/0/
Inače, jako dobra epizoda o banditima na skijama, Chicove gegove s skijama i Eskimom koji je ispao zanimljiv negativac. Ionako će se vratiti u besmislenoj pojavi u vezi besmrtnosti. Valjda u toj epizodi autor nije imao ideje, pa ga je izvukao iz naftalina.

Pobuna trapera - solidna epizoda makar je vrlo lagano skužiti tko je krivac i motiv cijele zbrke. Ali dobar crtež, simpa humor (geg s sirenom kada se Chico prisjeća događaja kada je glumio sirenu). Pomalo naivno po scenariju i crtanju, ali baš simpa epizoda. Novinar se ionako više puta spominje u novim brojevima s obzirom da su knjige dime noveli još izlazili. Ali mislim da je ipak pravi izraz šund štivo, lol.

Bijela maska - solidna epizoda, ali upečatljivom scenom pokolja u vlaku. Ali najbolja tematika je u onoj epizodi Krilati osvetnik o onom letećem indijancu, a i tako se i inženjer Robinson pojavljuje u toj epizodi. A Chico je imao odličan geg s ruletom i sendvićima, lol. I još kada traži nepopušenu cigaretu, lol. A fora za mirisom i sendvićem i danas to znam spominjati na poslu u vezi skupoće i šunke na akciji.

Indijanski cirkus mi je odlična i cjelovita epizoda. Nisam nabavio taj u boji, nije mi se dalo duplati s obzirom da mi u boji Zagor loše izgleda nego crno bijelo. Ali meni dobra epizoda, makar ništa specijalno. Emotivna završnica s crvenim sokolom (mislim da se tako zvao) me i danas ostavlja bez daha. i zanimljiv prikaz indijanskog cirkusa, ili dio kada Zagor želi osloboditi indijance, pa svjedoči izumiranju nekih plemena i ratnika koji su izgubili volju.

Veselim se maxiju, čeka se zimski maxi poslije ubojice indijanaca. A na proljeće ili ljeto bi valjda trebao biti onaj maxi s vukodlacima?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:53   #795
@Constantine - shvaćam te ovo u vezi foruma, ja sam isto znao napisati nekada roman od posta i nešto se dogodi sa forumom te mi sve nestane odtada stalno kopiram tekst - ono što napišem prije objavljivanja na forum

Aha, zaista nemaju smisla te naslovnice Snježnih sokolova iz Zlatne serije, ali možda su drugačije stavili (iako se moglo bolje to napraviti, bliže priči..) pošto su te epizode koje si spomenuo bile reprint u Zlatnoj seriji, pa drugačije naslovnice ne bi li se na taj način prodao u biti opet isti strip. Kad je Dnevnik prvi put objavio te epizode, objavljene su orginal naslovnice:



Sjećam se u temi da je MisterNo007 nešto komentirao u vezi toga:

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
A opet, neke su epizode izdane vise puta. 18 stripova je dvaput izaslo u edicijama LMS i ZS, dok su ih 21 preskocili. Npr. sjecam se razocarenja kad me na kioscima 1990. docekao reprint Snjeznih sokolova u ZS, a ja sam se nadao procitati neku novu epizodu.
Constantine, nisam znao da se taj Eskim vraća ponovno. Zadnje što je bilo da je pao u onu hladnu vodu (kad je onaj led popucao), Zagor je htio skočiti i spasiti ga, ali naravno, sprječili su ga ostali u tome konstatirajući da je ovaj gotov. Zaista zabavna epizoda, između ostalog sa tim Čikovim gegovima, banditima, jedna prava snježna atmosfera.

Da, što se tiče Bijele maske, dosta je bilo zanimljivih situacija, ali i to kad su opkolili vlak pa kako su nekako uspjeli pobjeći iz te zasjede. Ali dosta je to sve nekako stvarno mi izgledalo, pošto je ih je dosta poginulo. Dosta dobrih scena i baš sam uživao. Ovo sa tim sendvičima i ruletom mi je zakon bilo, ajde da i Čika nekad krene jadnik uvijek ima u džepu jedva pola dolara, a i to uspije nekako izgubit. Ovaj put je zaista profitiro, a nije izgledalo dobro kako je počelo, dvije šnjite i miris između

Što se tiče Indijanskog cirkusa, on je orginalno izdan u boji, ali na našim prostorima što se tiče Dnevnika i Slobodne Dalmacije, oni su ga izdali crno/bijelo. Jedino je Libellus izdao ga u boji ako se ne varam. Meni isto žao tog Crvenog sokola, ali žrtvovao se za svoje prijatelje. Taj kolekcionar ih je zaista držao u tom cirkusu kao dresirane životinje, jedino što je dobro kod njega što nije nikog ubio (koliko se sjećam).

Valja spomenuti da je u tom Indijanskom cirkusu Čiko spasio Zagoru život, kad je Zagor bio svezan, a pala je noć te su divlje životinje upravo krenule "u život" i jedan jaguar ili puma, osjetila je prisustvo Zagora koji onako svezan nije mogao ništa. Da nije naišao Čiko, tko zna što bi bilo. Ne viđamo često takav slučaj da ga Čiko spasi, osim recimo na samom početku kad su se upoznali, mislim da ga je tad čak 5x spasio.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:12   #796
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Veselim se maxiju, čeka se zimski maxi poslije ubojice indijanaca. A na proljeće ili ljeto bi valjda trebao biti onaj maxi s vukodlacima?
Zaboravih ovo komentirati, pa ću u novom postu. Ovaj najnoviji Maxi #32 (zimska naslovnica) koliko sam skužio izlazi u siječnju 2018. u Italiji tek. Sad, mi smo u zaostatku 3 Maxija + ovaj najnoviji = 4 komada i pitanje koji će prvi Ludens od njih objaviti, pošto sam skužio da s njima i ne idu baš kronološki. A kako su zasebne priče, i nije neka šteta. Ja isto jedva čekam tog vukodlaka

Znači, ova 3 Maxija nam fale:







-
-

Mislim da bi trebali na početku 2018. dobiti Specijal, jedini koji nam fali, a nedavno ga je izbacio Veseli Četvrtak:



Fali nam i Kolor 5, zadnji strip na kojem je radio Ferri, nije ga uspio završiti, mislim da je napravio pola stripa i umro tada.. ostatak stripa je netko drugi završio, radi se o Koloru sa Metrevelićem. Ako se ne varam, vidio sam u SNK da ga je netko već objavio, mislim da isto Veseli Četvrtak, ali nisam ga htio uzeti jer čekam Ludensovo izdanje.



__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:14   #797
Da, kad u snu hoda. Nezaboravna scena. I nije nikoga ubio, ali ih je tretirao kao pse. Naročito onaj čuvar koji je bičevao Tonku. A i indijanci su mu služili kao zarada dok je prodavao foru o očuvanju izumrlih indijanskih plemena.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:18   #798
Tonka je nekako jedini bio koji ga nije slušao i usprotivio se. Ali zaista ružno ponašanje prema njima i oni povici iz publike. Toj priči jedino fali da je možda malo duža

Valjda je ubojstvo kolekcionara bilo jedino rješenje kad mu nitko nije ništa mogao, vojska se nije smjela uplitati, nitko. Vidjelo se na kraju da su oni ljudi, vojnici koji su ga slušali jednostavno odustali od potjere i svega nakon njegove smrti.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:15   #799
Pročitao:

LUX 093. Tjeskoba
LUX 094. Zagor protiv vampira
LUX 095. Tragična zora (do 27 str.)

Zakon priča, od samog uvoda sa onim porinućem broda kad je "netko" sabotirao to uzevši zadnje pragove, preko zanimljivog putovanja karavane, Mađari koji se drže postrani tajanstveno do gospodina Baruna Rakosija i njegovog dvorca uz tu kišu i scary atmosferu Čikovi gegovi, nespretnost koja ga je i izvukla iz nekih neugodnih situacija sa vampirom (kajgana sa češnjakom npr. ). Kako mi je žao što ovo nismo imali prilike čitati u djetinstvu, koji bi to tek doživljaj bio. Ovo je epizoda odnosno prvi susret sa Rakosijem koju je Dnevnik preskočio već zbog poznatih nam razloga.

Tek 2003. Ludens je ovo objavio prvi na našim prostorima. Na s.com vidim prema podacima, 31 godina je trebala da se ovaj strip objavi kod nas. Definitivno mi ovo spada u neku top 10 listu epizoda, iako sam svjestan da me čeka još mnogo priča, nisam niti približno polovici pročitanog.

Zanimljivost je i ta da doktor Metrevelić spominje svoje porijeklo iz Jugoslavije, iako ona tada nije postojala (u Zagorovo vrijeme).

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:17   #800
Ja ovih dana imam više vremena pa čitam Zagor knjige. Zbilja mi je super ovo čitati u hladne zimske dane, je li ReemCP?
Već sam ranije spominjao da se Jugoslavija nekoliko puta spominjala. Bilo mi je malo smiješno to pročitati u Zagoru, ali možda su smatrali da će nas time još više potaknuti da čitamo.

Nego, ja nisam još vidio na kioscima novi ZX282 i Z269. Jesu li izašli?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.