Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 21:11   #281
ajme da sam barem znala za vinogradsku....u petrovoj sam čekala 2mj da dođem na red i sad čekam mjesec dana nalaze
baš sam ljuta
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:00   #282
Cure, bok

Vidim za Vinogradsku ove zadnje preporuke pa ću se odlučiti tamo otići.
Važno mi je samo ako netko zna- mogu li uputnicu za vađenje spolnih hormona (ikojih) dobiti od dr.opce prakse ili iskljucivo od ginekologa?

Hvala na odgovoru
MJ/MM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:34   #283
Gdje se na Rebru vade spolni hormoni? Pretpostavljam u zelenoj zgradi (centralni laboratorij)??

i kolko se čeka nalaz i dal se potrebno naručiti
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:39   #284
U labosu u zelenoj zgradi, ja sam vadila prije pola godine i nije se trebalo naručiti...nalazi su bili gotovi za 3 tjedna...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:09   #285
Hvala!
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:40   #286
Čitam ovu temu i već sam odlučila da ću ići u Vinogradsku, a onda me gin pošalje striktno u VV.
Koliko rano ujutro treba doći gore da bi sigurno bila jedna od "sretnica" kojima će sigurno raditi pretragu? Rekli su mi da se ne treba naručiti, samo doći rano.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:11   #287
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Čitam ovu temu i već sam odlučila da ću ići u Vinogradsku, a onda me gin pošalje striktno u VV.
Koliko rano ujutro treba doći gore da bi sigurno bila jedna od "sretnica" kojima će sigurno raditi pretragu? Rekli su mi da se ne treba naručiti, samo doći rano.
Bila sam tamo vaditi hormone tri puta ove godine i svaki put sam došla na red u roku oko pola sata. Meni su rekli da se naručuje (nije obavezno, ali bolje da se naručiš) i tako sam i napravila (nazvala prvi dan ciklusa i naručila se za 3. dan, tako i za onaj dio hormona koji se vadi 21. dan ciklusa). Treba doći ujutro između pola 8 i 8 s tim da sam ja došla i ranije kako bi uzela broj. Jedan dio nalaza mi je bio gotov za dva dana, a za neke druge sam morala čekati dva tjedna. Uglavnom, ja sam jako zadovoljna kako je sve tamo prošlo. Preporučam da se svakako naručiš na broj 01 2353 883 (mislim da se može zvati od 14 h).
Opia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:38   #288
Hvala ti puno! Ginekologica kaže da se ne treba naručiti, ali ako se može naravno da je to bolje. Još jednom hvala na info.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:03   #289
U ciklusu koji je bio 35 dana, nalazi svih hormona su unutar referentnih vrijednosti. Krv je vađena 3 i 21 dan ciklusa. Zanima me ovo za 21 dan - progesteron je 2,41 ug/L. Vrijednost za ovulaciju je 0,121-12,0, a za luteinsku fazu 1,83-23,9. S obzirom na duljinu ciklusa, taj dan sam vjerojatno ovulirala. Da li je ovo preniska vrijednost za ovulaciju ili je u redu ili nešto treće? Pitam prije nego odem liječnici, da znam, a s obzirom na godine, da li možda to znači da sam već prestara za nekakvo zatrudnjivanje ili....molim mišljenje/tumačenje.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 00:55   #290
Molim vas, ako pred menstruaciju imam dva dana vrlo slabašan spotting (vidljiv samo na papiru, ne i na rublju), a onda dođe "svježa krv", računam li ovo potonje kao prvi dan menstruacije, ili...?

Recimo, ponedjeljak i utorak sam imala spotting i sad rano u srijedu (uvijek dobijem oko ponoći) stigne konkretnije krvarenje - je li onda srijeda prvi dan ciklusa i neću pogriješiti ako krv vadim u petak, ali bi četvrtak mogao biti preuranjen? Endokrinolog mi je preporučio vađenje 3.-5. dan ciklusa.

Unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 15:23   #291
Imala sam sličnu dilemu, zaključila sam da je bolje izvaditi dan nakon sigurne menge koji onda može biti ili drugi ili treći, četvrti.. a opet ulati u taj prvi dio ciklusa..

Naručila sam se na Vuk Vrhovac, u cca 8:10 digla broj pod B na automatu, čekala 10-tak minuta za upis.
Za prolaktin je bitno mirovati barem pola sata prije pa sam čekala još 20 min jer sam se sama dovezla i to.

Nakon toga ušla odmah na vađenje, nalazi za dva tjedna.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 14:45   #292
Žene, molim vas pomoć ako znate?

Koje bi sve hormone trebala vaditi, tj tražiti uputnicu ginekologicu, a već duže vrijeme imam ove simptome: pretjrano znojenje (po leđima, dekolteu, licu, dolje genitalni i analni dio ) i kad nisu najveće vrućine, umor u mišćima i općenito kronični umor i nedostatak energije, koncentracije.. pad apetita..

I ono najgore - pojačana dlakavost - vidljive tanje ali crne dlačice po vratu, leđima, trbuhu, ramenima.

Htjela bi sve ispitati, i ne znam jel ovo sve ima veze sa spolnim hormonima, šhormone i antitijela štitnjače sam vadila u 2. mjesecu ove godine i bilo je sve ok, pa bi htjela i ovo vidjeti.

Pliz, ako netko, help!
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 14:51   #293
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Žene, molim vas pomoć ako znate?

Koje bi sve hormone trebala vaditi, tj tražiti uputnicu ginekologicu, a već duže vrijeme imam ove simptome: pretjrano znojenje (po leđima, dekolteu, licu, dolje genitalni i analni dio ) i kad nisu najveće vrućine, umor u mišćima i općenito kronični umor i nedostatak energije, koncentracije.. pad apetita..

I ono najgore - pojačana dlakavost - vidljive tanje ali crne dlačice po vratu, leđima, trbuhu, ramenima.

Htjela bi sve ispitati, i ne znam jel ovo sve ima veze sa spolnim hormonima, šhormone i antitijela štitnjače sam vadila u 2. mjesecu ove godine i bilo je sve ok, pa bi htjela i ovo vidjeti.

Pliz, ako netko, help!
Po nekim simptomima bih rekla da je u pitanju štitnjača, a po nekim spolni hormoni. Možda bi bilo najbolje da dobiješ uputnicu da izvadiš za sve hormone. Npr. mene je endokrinologica slala na sve jer sam imala simptome za koje mi je rekla da nemaju veze samo sa štitnjačom nego da sumnja i na druge.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 19:47   #294
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Po nekim simptomima bih rekla da je u pitanju štitnjača, a po nekim spolni hormoni. Možda bi bilo najbolje da dobiješ uputnicu da izvadiš za sve hormone. Npr. mene je endokrinologica slala na sve jer sam imala simptome za koje mi je rekla da nemaju veze samo sa štitnjačom nego da sumnja i na druge.
A ne znam, vadila sam hormone i antitijela štitnjače mislim u 2. mjesecu ove godine i bilo je sve ok. Je li moguće da to sve bude u redu po nalazima, a da u biti nije, tj nije sve vidljivo u tim nalazima?

Ne znam uopće šta da radim, da li da odem i na pregled i ultrazvuk štitnjače, da budem sigurna? Ne znam kad je potrebno to sve raditi, a kad samo antitjela i hormoni? Makar mislim da ću otići, platit ću privatno pa da sam mirna. A ne da si stalno mislim jel nešto nije ipak u redu s njom..

A za spolne hormone, to me zanimalo - koji su to svi hormoni, jel netko zna napamet?
Da mi ne bi ginekologica (mislim da mi ona može za to sve dati uputnicu) dala neke, a neke propustila?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 19:34   #295
Pozdrav!
Zanima me sto da radim ako sam vadila hormone u Vinogradksoj bolnici i receno mi je da ce nalazi doci mailom u roku od 2 tjedna, a sada je vec proslo 3 tjedna i jos nista od nalaza?

Jedan dio nalaza sam na mail dobila odmah drugi dan, tako da znam da imaju tocnu email adresu.

Da li da ih zovem ili da jos pricekam tjedan dana pa onda zovem?
BramtyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 18:45   #296
Pozdrav!

Upućena sam od strane dr. opće prakse na vađenje spolnih hormona zbog opadanja kose pa me zanima koji bi to bili? Znam da ginekolog mora dati uputnicu, ali zanima me čisto informativno ako netko zna
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 10:08   #297
I jos jedno pitanje...moze li privatni ginekolog uopce dati uputnicu za vađenje hormona?
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 09:30   #298
Quote:
Komedija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Upućena sam od strane dr. opće prakse na vađenje spolnih hormona zbog opadanja kose pa me zanima koji bi to bili? Znam da ginekolog mora dati uputnicu, ali zanima me čisto informativno ako netko zna
FSH, LH, E2, PRL, DHEAS, 17OHP, testosteron, androstendion, SHBG, progesteron
PonekadNormalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 16:06   #299
Ima netko svježe informacije o naručivanju za vađenje spolnih hormona? Treba li zvati 1. dan ciklusa i koliko se čekaju nalazi? Prvenstveno me zanima za Vinogradsku, ali dobrodošle su informacije i za druge bolnice
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 19:09   #300
Quote:
Komedija kaže: Pogledaj post
Ima netko svježe informacije o naručivanju za vađenje spolnih hormona? Treba li zvati 1. dan ciklusa i koliko se čekaju nalazi? Prvenstveno me zanima za Vinogradsku, ali dobrodošle su informacije i za druge bolnice
Odgovorit ću sama sebi, možda nekome pomognem

Dakle, vadila sam hormone u endokrinološkom laboratoriju u Vinogradskoj. Nije potrebno naručivanje, dobro je doći prije 7h jer se kasnije zagužva. Nalaz gotov za 2 dana, poslan mailom. Djelatnici su ljubazni i profesionalni. U moru pritužbi na račun zdravstvenog sustava, oduševljena sam uslugom u konkretnom laboratoriju
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.