Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 15:48   #2861
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Potpis :-)
Isto

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:44   #2862
Sad me zvala osobna bankarica radi neke stednje pa sam iskoristio priliku i pitao je da li namjeravaju u dogledno vrijeme ukinitu mogucnost odabira samo net bankarstva bez mPbz.

Odgovor je potvrdan. Namjera je objediniti uslugu net+mPbz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:10   #2863
Privredna banka Zagreb - iskustva

Ne kužim te baš. Pbz365@net i mPBZ su stare usluge koje se ugovaraju zasebno od Digitalnog i zasebno jedna od druge. I to se neće mijenjati dok god su te usluge dostupne niti postoji ikakva namjera objedinjavati ih. Kad se Digitalno popegla i dobije sve funkcionalnosti, ove dvije stare usluge se gase i neće se moći ugovoriti ni zasebno ni zajedno.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:43   #2864
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Ne kužim te baš. Pbz365@net i mPBZ su stare usluge koje se ugovaraju zasebno od Digitalnog i zasebno jedna od druge. I to se neće mijenjati dok god su te usluge dostupne niti postoji ikakva namjera objedinjavati ih. Kad se Digitalno popegla i dobije sve funkcionalnosti, ove dvije stare usluge se gase i neće se moći ugovoriti ni zasebno ni zajedno.
Pa digitalno upravo i jest objedinjavanje ovih dviju zasebnih usluga. Zato i protestiram ovdje.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:44   #2865
Privredna banka Zagreb - iskustva

Skuzila si me na kraju jer si dobro objasnila ono sto sam ja napisao.
Kad se popegla digitalno, staro se nece moci ugovoriti naravno ali novo bankarstvo ce moci biti ugovoreno samo u kompletu a ne pojedinacno. Tako sam shvatio bankaricu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:47   #2866
Pa to se zna otpočetka, zato ljudi tu i protestiraju. Za se i cijena i sve.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:24   #2867
Neki su znali a neki imali sumnje. Zato sam htio potvrditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:43   #2868
Pa cijena je već definirana i u cjeniku. Zna se i da se primjenjuje od 1.1.2018. Nikakvog prostora za dvojbu nema.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:18   #2869
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Pa digitalno upravo i jest objedinjavanje ovih dviju zasebnih usluga. Zato i protestiram ovdje.
odgovor nije bio namijenjen tebi. a i proteste baš ne razumijem. vas nekolicina niste zadovoljni. no puno će više ljudi koji imaju obje usluge imati umanjeni mjesečni račun za naknade, a i oni koji već imaju jednu uslugu ali se nisu mogli odlučiti uzeti ili ne i drugu (bilo zbog cijene ili nečeg drugog) sad će za malo više novaca i bez potrebe da odlaze u poslovnicu imati sve u jednom.

proteste inače slobodno uputi na pravu adresu (to nije forum.hr), no iluzorno je očekivati da će zbog šačice nezadovoljnih banka mijenjati cijeli koncept usluge i ulagati nove novce u razvoj novih, ponovno odvojenih aplikacija. ukratko: neće.

pomiri se s tim da se ide u novom smjeru koji puno više odgovara velikoj većini korisnika ili ako to ne možeš, znaš koje je rješenje.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:17   #2870
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Prednost internet bankarstva je mogucnost doznaka u inozemstvo
Sad kad su se spomenule doznake... Kako je moguće uplatiti neki iznos doznakom van ako za valutu možeš odabrati samo HRK?
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:34   #2871
@ Duba

Svi stavovi i mišljenja izraženi na forumu izraženi su javno. Prema tome, stav kako tvoj odgovor nije bio namijenjen meni je potpuno promašen. Tvoj odgovor je namijenjen svima koji ga pročitaju i koji su za njega zainteresirani. Ako želiš birati sugovornike postoji x drugih takvih kanala, a forum nije jedan od njih.

Apsolutno mi je jasno da će korisnici koji vide racionalnu potrebu za obje usluge sada imati bolju uslugu za manje novca. Ali paušalna tvrdnja kako je svega nekolicina nezadovoljnih nije potkrijepljena ničim. Naime, većina ljudi s kojima sam razgovarao ili ima samo jednu od ove dvije usluge i kažu da im druga ne treba, ili imaju obje ali onu drugu ne koriste a imaju ju jer, eto, ne košta puno. Problem je u tome što će samo nekolicina reagirati, a većina će šutke prihvatiti ponuđeno (čast onima kojima ovakva usluga realno treba). Zato i jesmo u banani u kakvoj jesmo. Jer smo kao narod tromi i prelako nam je uvaliti ono što nam ne treba. Opet se vraćam na tezu o zeki i grincajgu. Puno ljudi ne kuži taj koncept jer grincajg ne košta puno više od same mrkve. E pa ja se za tih par kuna neću dati navući. Ne samo u ovom slučaju nego u životu općenito. Onaj tko to smatra škrtošću za mene osobno je glup i lijen.

Volio bih čuti neki službeni podatak koliko klijenata trenutno ima samo jednu uslugu, koliko ih ima obje i koliki će biti neto financijski učinak od naknada uvođenjem digitalnog bankarstva. Pa da vidimo da li je to samo nekolicina korisnika (kao što ti tvrdiš) koji će na kraju prijeći na grincajg.

Forum je mjesto za iznošenje stavova i mišljenja u kojem je slobodno sudjelovati ako ne vrijeđaš nikoga. Ja sa svojim protestom ne vrijeđam nikoga. Dakle forum je legalno mjesto na kojem mogu iznositi svoje proteste. Ili si stava da bi ovdje trebalo iznositi samo afirmativna mišljenja o temi rasprave? Ovdje protestiram upravo zato što sam svjestan da banka neće pomaknut malim prstom jer sam ja osobno nezadovoljan. I to je moje pravo. Ako te živciram, slobodno me ignoriraj.

Smjer banke mi je jasan i pomirio sam s njim. Ali to ne znači da kada dođe vrijeme da neću reagirati jer se sa grincajgom pomiriti neću nikada, pa tako ni sada.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:43   #2872
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Sad kad su se spomenule doznake... Kako je moguće uplatiti neki iznos doznakom van ako za valutu možeš odabrati samo HRK?
nije moguće preko internetskog, moraš imati devizni račun.
tj moguće je samo u šačicu banaka u Bosni i Sloveniji. koje su to ne znam ali znam da ih je doslovno nekoliko. u principu se treba u poslovnicu, barem za sada, gdje se može i s kunskog obaviti plaćanje doznakom.

@letiptica ma kužim ja tebe i jasno mi je da čovjeku treba prostor gdje može izraziti negodovanje. istina, malo mi repeticija ide na živce no zanemari me i samo nastavi
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:11   #2873
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
u principu se treba u poslovnicu, barem za sada, gdje se može i s kunskog obaviti plaćanje doznakom.
Aha. Ma imao sam nedavno slučaj pa sam htio sam provjeriti jel mi osobni bankar nesposoban ili ne

U principu je situacija ovakva:
1. možeš preko internet bankarstva/doznakom samo ako imaš devizni račun (otvaranje je free pa je povoljnija opcija). Naknada je 30 kn.
2. Mogu ti oni to u banci, onda je naknada 70 kn.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:46   #2874
Pa da. Možda nisam dosta jasno napisala: preko internetskog se mogu plaćati doznake isključivo preko deviznog računa.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:37   #2875
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
@ Duba
Smjer banke mi je jasan i pomirio sam s njim. Ali to ne znači da kada dođe vrijeme da neću reagirati jer se sa grincajgom pomiriti neću nikada, pa tako ni sada.
I meni se ne sviđa grincajg !

totalno nepotrebno aplikacija prilagođena za korištenje slabovidnim osobama
nepotrebno brzi prikaz stanja računa (Fast balance) na Apple Watch-u i na mobilnim uređajima
nepotrebno withSIGN – kvalificirani udaljeni elektronički potpis tzv. digitalni potpis
nepotrebno withPAY– plaćanje direktno prema kontaktima u imeniku mobilnog uređaja unutar zajednice #withPAY (payments using phone number only)
nepotrebno Pay favourites widget” – plaćanje odabranim primateljima
nepotrebno Trusted accounts for payments” – opcija brzog plaćanja bez autorizacije plaćanja tzv. “pouzdani račun za plaćanja”
potrebno “push” notifikacije – mogućnost primanja notifikacija o promjenama po računima i proizvodima.
nepotrebno novi način prijave na mobilno bankarstvo otiskom prsta (touch ID), a na internetsko bankarstvo skeniranjem QR koda (smart login)
nepotrebno unaprijeđeni, grafički, prikazi detalja računa, kartica, kredita i štednje za bolje upravljanje financijama
nepotrebno #withSAVE (daily savings) – inovativan način štednje koji omogućuje da vaša štednja raste iz dana u dan (tzv. mala dnevna štednja), uplate i isplate dodirom prsta, ugovaranje i korištenje mobilnim bankarstvom
nepotrebno Scan & Pay – mogućnost plaćanja uplatnica koje nemaju 2D bar kod uz slikanje uplatnice i automatsko popunjavanje naloga za plaćanje, uz postojeću opciju plaćanja skeniranjem 2D bar koda
totalno nepotrebno unaprijeđena funkcionalnost kupnje, prodaje i zamjene udjela u investicijskim fondovima te pregled investicijskog portfelja
totalno nepotrebno grafički prikazi mjesečnih kretanja vrijednosti udjela u fondovima za lakše upravljanje svojim investicijama
nepotrebno mogućnost personalizacije prikaza
nepotrebno privlačna vizualna rješenja, grafički prikaz kretanja vaših financija.

Kod mene je omjer 14 :1
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:49   #2876
Danas odradio prvo placanje racuna preko mobilnog. Nisam do sad imao, znaci niti koristio staro mobilno.
Ljudi moji ovo je super

8 racuna sam imao, sve skenirao mobom i spremio ih. Mozete skenirari 2D kod a ako uplatnica nema koda onda onaj desni perforirani dio uplatnice takodjer skenirate i sve radi!
Otisao sam na net banking kako bi ih provjerio.

Samo jedan racun sam trebao ispraviti i to zbog samog tiskanja racuna:
- iznos racuna je bio uvecan za 10kn. racun je tiskan debelim Bold fontom a ja nisam dovoljno okomito drzao mob prilikom skeniranja pa je umjesto brojke "5" registrirao brojku "6".
- poziv na broj koji ukljucuje crtice/minuse "-" je bio sa razmacima pa je samo prvi dio registrirao...znaci bilo je ovako "XX - YY - ZZ" i app je registrirala samo XX. Svi ostali racuni imaju poziv na broj bez razmaka "XX-YY-ZZ" i app ga je uredno i ispravno registrirala.

Eto mojih prvih iskustava. Zaista jako jednostavno, brzo i efikasno i prilicno sam ugodno iznenadjen. Ne znam kakav je bio stari mPBZ ali ono sto sam cuo o njemu nije bilo bas bajno zato ga, izmedju ostalog, nisam nikad ni aktivirao. Medjutim ovaj novi je za pohvalu.

Valjda ce mi proraditi i brzi prikaza stanja bez prijave u app. Jos uvijek mi ne radi.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:36   #2877
Da li se nastupanjem digitalnog bankarstva gube čitači kartica kao alat za prijavu na internetsko bankarstvo? Prijava na internetsko bankarstvo će biti moguća samo koristeći mobilnu aplikaciju?
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:33   #2878
Quote:
letiptica kaže: Pogledaj post
Onaj tko to smatra škrtošću za mene osobno je glup i lijen.
daj letiptica brate mili koliko si već upilao sa svojim nezadovoljstvom mogao si već 3 banke prominiti...

a kidam livo jaje da na kraju neces uopce minjati banku..jedan si od onih sta puno mlika daje pa sve prolije na kraju

mir stobom
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:14   #2879
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
daj letiptica brate mili koliko si već upilao sa svojim nezadovoljstvom mogao si već 3 banke prominiti...

a kidam livo jaje da na kraju neces uopce minjati banku..jedan si od onih sta puno mlika daje pa sve prolije na kraju

mir stobom
Izvlacis iz konteksta, to ti nije dobro.

Banku cu promijenit kad procijenim da mi se vise ne isplati biti u ovoj. S obzirom da jos uvijek koristim usluge koje me zadovoljavaju, jos nemam potrebu ic dalje.

A ti dragi cuvaj jaja, nikad ne znas kako ce druga strana reagirati i sto ce napraviti bez obzira na to sto se smatras pronicljivim.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:20   #2880
Ja bi voljela vidjeti na brzom pregledu stanja stanje Amex kartice a ne stanje računa... Obzirom da mi je Amex glavna stvar u PBZ. Eh kad bi to bilo moguće...

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.