Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 18:11   #9761
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
nije gledao izgon jer je meni držao ruku, dogovorili smo da taj dio stvarno ne mora vidjeti

bio mi je puno korisniji kod glave.

čekaj, zašto ste platili tečaj??
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja sam 2015. rodila u Petrovoj, tecaj smo isli na prilaz baruna filipovica i nitko nas u bolnici nije ni pito za tecaj
Ja sam cula da ga moras imati ako zelis muza na porodu, znam.i za jedan slucaj gdje se muz prosvercao.
Ja kao streber nazvala sam Petrovu da provjerim i naravno da su nam tamo rekli da priznaju samo njihovu potvrdu, to su nam rekli i na tecaju.
Mi nismo htjeli riskirati i platili smo tamo.
Vise se i ne sjecam koliko ali na potvrdi pise sigurno.
Znam da se razlikuju od bolnice do bolnice, cini mi se da Vinogradska ne inzistira na nekoj posebnoj.
*narayan* is offline  
Old 15.12.2017., 18:16   #9762
na svetom duhu isto priznaju tečaj iz doma zdravlja.

mislim njihov tečaj traje 4 puta po dva sata a počinje u tri popodne

je, da, sigurno će zaposleni očevi 4 puta tražit se s posla.
My Name Is... is offline  
Old 15.12.2017., 18:19   #9763
Moj je u pocetku isao okolo i govorio "mi smo trudni", mi ovo, mi ono... cak je vodio sebi dnevnik tlaka jer sam ja dobila da si mjesom tlak 2 put dnevno... onda me cuo da nismo mi trudni, nego ja, a da mi mozemo bit trudni samo ak se i on misli porodit... hormoni mi proradili jel

Sto se tice porodaja - bit ce nam prvo i to jos i prije tridnoce znam da ce ic. Nikad zapravo nismo ni pricali o tom jer njemu se to nekako sporazumjevalo, a meni pase.

Jedva cekam pregled iduci tjedan jer je proslo 4tj, sad sam u 17tjednu i veselim se saznat spol. Ja jos nisam osjetila bebu pa se nadam da ce brzo (znam da neki kasnije osjete)

Danas me glava ubijala da morala popit lupocept jer mi se rigalo koliko bolilo
bljuć is offline  
Old 15.12.2017., 18:32   #9764
Mi smo imali tečaj samo iz doma zdravlja i muža su pustili. Tj. nisu ga ni pitali za tečaj. To je bilo 2014. u Petrovoj. Čula sam da od te godine ne traže više njihov tečaj.
Čak nismo ni odijelo zaštitno imali. Sad ću kupit. Ne želim riskirat njihovu dobru volju.

Glupo mi je što ne dozvoljavaju parkiranje unutar bolnice.
Kad sam prvi put rađala ušli smo unutra i muž se normalno parkirao. Danas na ulazu u bolnicu barikade! Wtf!?
hooly is offline  
Old 15.12.2017., 18:44   #9765
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Mi smo imali tečaj samo iz doma zdravlja i muža su pustili. Tj. nisu ga ni pitali za tečaj. To je bilo 2014. u Petrovoj. Čula sam da od te godine ne traže više njihov tečaj.
Čak nismo ni odijelo zaštitno imali. Sad ću kupit. Ne želim riskirat njihovu dobru volju.

Glupo mi je što ne dozvoljavaju parkiranje unutar bolnice.
Kad sam prvi put rađala ušli smo unutra i muž se normalno parkirao. Danas na ulazu u bolnicu barikade! Wtf!?
Sad ga u svakom slucaju imamo, vrijedi za sve iduce porode, a bit ce jos samo jedan!
Bas ću pogledati koliko smo ga platili!
Nije bila sića i znam da nam je bilo koma svaki dan jurcat u Petrovu po najvećoj guzvi!

I mm je te godine ulazio unutar kruga bolnice ali ne zato sto se smjelo vec bi uvijek naletio na nekog simpatičnog striceka koji bi ga (jedva) pustio.
*narayan* is offline  
Old 15.12.2017., 18:45   #9766
Pitala sam na temi kolica, ali možda netko ovdje pomogne. Da li je netko kupovao kolica Bebetto Holland 3u1? Gdje ste ih kupili, koliko su koštala i koliko ste čekali na dostavu? Ja sam ih našla u Dječja kolica.eu, zvala neki dan da pitam, kao ostavite broj pa ćemo vam javiti, moš mislit da jesu. Kontaktirala sam i SLO stranicu Mali vragci, napisala sve što me zanima i dobijem odgovor doslovce: "Dostava 8-10 tjedana. Plaćanje unaprijed." Ni bu ni be. Mislim si koji ..... baš sam mislila platit kad napuni 18 jedna trgovina si dopusti takvu komunikaciju. Baš sam razočarana, kao da je 5000 kn sam tak za bacit.
Alexa334 is offline  
Old 15.12.2017., 19:09   #9767
Moj vjerojatno neće na porod. Bar trenutno ima to mišljenje.
Meni je svejedno. Nije mi nužan, kak god se odluči.

Jel netko možda spremao matične stanice? Mi smo odlučili pohraniti ih.
BondWannabe is offline  
Old 15.12.2017., 19:09   #9768
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Pitala sam na temi kolica, ali možda netko ovdje pomogne. Da li je netko kupovao kolica Bebetto Holland 3u1? Gdje ste ih kupili, koliko su koštala i koliko ste čekali na dostavu? Ja sam ih našla u Dječja kolica.eu, zvala neki dan da pitam, kao ostavite broj pa ćemo vam javiti, moš mislit da jesu. Kontaktirala sam i SLO stranicu Mali vragci, napisala sve što me zanima i dobijem odgovor doslovce: "Dostava 8-10 tjedana. Plaćanje unaprijed." Ni bu ni be. Mislim si koji ..... baš sam mislila platit kad napuni 18 jedna trgovina si dopusti takvu komunikaciju. Baš sam razočarana, kao da je 5000 kn sam tak za bacit.
Mi smo uzeli bas taj model na sajmu u West gate-u, samo 2u1, izasao nas je 3200. Odmah smo ih furali doma tako da ti nazalost nemam iskustva s ovim stranicama koje si spomenula. Ovo na sajmu je bio Babyland ducan iz West gate-a, bili su stvarno ljubazni pa mozda da tamo pokusate ako ste iz Zg?

Ne razumijem takav pristup poslu ni inace, a pogotovo kad se radi o opremi koja nemilo kosta.

Sto se tice Petrove i tecaja, u kolovozu ove godine prijatelja nitko nije niti pitao za potvrdu. Imao je, ali ne iz Petrove.

Mislim da nije u redu zahtijevati iskljucivo njihovu ako su po domovima zdravlja besplatni, a oni traze 400 kn ili koliko ono? ma samo nek probaju nesto kenjaviti...
Mrcinica is offline  
Old 15.12.2017., 19:53   #9769
Alexa, otkad sam se prije par mjeseci upustila u praćenje foruma o kolicima, vidim da se svugdje na bebetto modele čeka, bilo da uzimaš u hr, slo, bih. Jer imaju veliku potražnju, a toliko čekaju dobavljača.

Osim ak ne uzimaš neki model kojeg već imaju na skladištu.

Što se parkinga u petrovoj tiče... Gdje bi se tamo bas unutra moglo? Znam da ima nešto malo mjesta, pretpostavljam da je to za doktore.

Kad sam pitala tu na temi šta kad se dolazi po bebu, osobito zimi, odgovorile su mi žene da onda puste auto unutra pred ulaz, dok se mama beba i jaje smjeste unutra, i to mi je drago čuti.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 15.12.2017., 20:01   #9770
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Što se parkinga u petrovoj tiče... Gdje bi se tamo bas unutra moglo? Znam da ima nešto malo mjesta, pretpostavljam da je to za doktore.

Kad sam pitala tu na temi šta kad se dolazi po bebu, osobito zimi, odgovorile su mi žene da onda puste auto unutra pred ulaz, dok se mama beba i jaje smjeste unutra, i to mi je drago čuti.
U pravilu ne puštaju unutar kruga bolnice ali kad se ide po bebu, samo se kaze portiru da ide preuzeti dijete i sigurno ce te pustit do samog ulaza u glavnu zgradu.
*narayan* is offline  
Old 15.12.2017., 20:07   #9771
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Mi smo imali tečaj samo iz doma zdravlja i muža su pustili. Tj. nisu ga ni pitali za tečaj. To je bilo 2014. u Petrovoj. Čula sam da od te godine ne traže više njihov tečaj.
Čak nismo ni odijelo zaštitno imali. Sad ću kupit. Ne želim riskirat njihovu dobru volju.

Glupo mi je što ne dozvoljavaju parkiranje unutar bolnice.
Kad sam prvi put rađala ušli smo unutra i muž se normalno parkirao. Danas na ulazu u bolnicu barikade! Wtf!?
Mislis doslovno danas barikade na ulazu u bolnicu ili onako karikiras danas?

Mislim danas su asfaltirali dvoriste i nikog ne pustaju unutra zbog radova, ja sam bila i jedva sam pjeske dosla do ta
ancy_20 is offline  
Old 15.12.2017., 21:10   #9772
Bili danas na (pravom) anomaly scanu i sad je službeno - još jedan mali pimpek! Taj moj muž ne zna curicu napraviti.


LISTA

PROSINAC
1. 5Eveline5 ~~~~~~~~~~6.12.
2. nanica_27 ~~~~~~~~~ 12.12. ~~~~~~~~~decko
3. vienne ~~~~~~~~~~~ 23.12.~~~~~~~~~curica
4. MissLia ~~~~~~~~~~~ 28.12. ~~~~~~~~decko
5. Sovica Zg ~~~~~~~~~~29.12. ~~~~~~~~decko
6. minic ~~~~~~~~~~~~ 30.12. ~~~~~~~~ decko
7. ancy_20 ~~~~~~~~~~ 30.12.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2018

SIJEČANJ
8. Ivanah ~~~~~~~~~~~~~2.1. ~~~~~~~~ curica
9. Snow Fairy ~~~~~~~~~~ 4.1. ~~~~~~~~ curica
10. Missandei ~~~~~~~~~~ 7.1.
11. narayan ~~~~~~~~~~~ 13.1.~~~~~~~~ curica
12. Ana Niko~~~~~~~~~~~ 18.1. ~~~~~~~~curica
13. hottie_zg ~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
14. Olivi ~~~~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
15. jojo21 ~~~~~~~~~~~~22.1. ~~~~~~~~ decko
16. Verdena ~~~~~~~~~~~25.1. ~~~~~~~~ curica
17. Cvexter ~~~~~~~~~~~26.1. ~~~~~~~~ curica
18. Garver ~~~~~~~~~~~~30.1. ~~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

VELJAČA
19. Klonirana Papiga~~~~~~2.2. ~~~~~~~~ decko
20. Hisoka ~~~~~~~~~~~~5.2. ~~~~~~~~ curica
21. Scissors ~~~~~~~~~~~6.2. ~~~~~~~~ curica
22. dianavz ~~~~~~~~~~~ 7.2.
23. pixii ~~~~~~~~~~~~~ 9.2. ~~~~~~~~ decko
24. Punjena maslina ~~~~~ 10.2. ~~~~~~~ curica
25. profesorka87 ~~~~~~~ 17.2 ~~~~~~~~ curica
26. yenna89 ~~~~~~~~~~17.2. ~~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OŽUJAK
27. Alexa334 ~~~~~~~~~ 10.3.
28. nymphadoratonks ~~~~ 19.3. ~~~~~~~ curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
29. Slugterra~~~~~~~~~~~~1.4.
30. assi ~~~~~~~~~~~~~~~3.4. ~~~~~~~~curica
31. calecaki ~~~~~~~~~~~~16.4.
32. SweetHeart ~~~~~~~~~ 18.4. ~~~~~~~ curica
33. Elinga ~~~~~~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ curica
34. BondWannabe ~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
35. ludo malo ~~~~~~~~~~~4.5
36. For My Pain ~~~~~~~~~ 11.5. ~~~~~~~ dečko
37. LilLiYellow28 ~~~~~~~~~31.5.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIPANJ
38. Lorrelei ~~~~~~~~~~~~~6.6.
39. modiana ~~~~~~~~~~~~15.6.
40. angiebanangie ~~~~~~~~22.6.
41. Dekanica ~~~~~~~~~~~ 24.6.
42. Eloiisa ~~~~~~~~~~~~~28.6.





Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
For My Pain is offline  
Old 15.12.2017., 21:20   #9773
Muž je bio sa mnom na prvom porodu, a ići će i na drugi ako uspijemo malca nekome uvaliti. Za Merkur ne treba apsolutno nikakav tečaj ili potvrda, samo zaštitno odijelo.

Tijekom izgona bio mi je uz uzglavlje i držao ruku jer se previše doktora i babica motalo uz moje međunožje. Inače nemam ništa protiv ni da je bio s njima - nije mi to ništa sramotno i fuj, da prostite ako je fiziološki i normalno da je njegov penis ušao unutra i ostavio sjeme, onda je bome i normalno da beba ide tim putem van. Prije mene je vidio bebu, čekali smo da pupkovina otpulsira i zatim su mu dali škare da je prereže. On bi svakome preporučio da ide kao pratnja porodu, kaže da mu je bilo prekrasno, samo mu je teško bilo vidjeti da me boli i ne moći mi puno i konkretno pomoći.
For My Pain is offline  
Old 15.12.2017., 22:33   #9774
Gdje kupiti to zaštitno odijelo za porod za muža?
Tj. gdje je najjeftinije?

Mislim da je korisno imati pratnju na porodu. Znam da neke žene ne neke pratnju, a neki muškarci ne žele biti u pratnji i to je osobni odabir. Ali, uvjerena sam je manje vjerojatno da će se netko "iživljavat" tokom poroda nad vama pred mužem. Sigurno su svi ljubazniji kad dolazite u paru, nego kad ste sami.
Meni je muž kontrolirao ctg, eto tu je bio od koristi. Pratio je trudove, pričao samnom, na koncu slikao mene i bebu.
U jednom trenu igla mi je ispala iz vene jer sam se grčila u trudu i jako sam krvarila. To je bila situacija kad je također bio koristan jer je išao po pomoć. Oni vas baš ne salijeću kad ste u boksu pa ne znam kako bih se sama snašla. Uglavnom, ako netko dvoumi ja mu savjetujem da uzme pratnju. Ne mora ni vama ni mužu biti neugodno. Sve je to prirodno. U toj situaciji najmanje razmišljate o nelagodi i sramu. Muškarcima je najčešće drago što su "sudjelovali" u rađanju novog života i sigurno su oplemenjeni tim događajem.
hooly is offline  
Old 15.12.2017., 22:53   #9775
hooly, ima ih u pojedinim ljekarnama, mislim da je netko ovdje spominjao cijenu od 50ak kn, tako nesto?

Meni je stvarno dovoljno samo da je mm kraj mene i da mi pomogne ako vidi da mi nesto zatreba, ako treba pozvati nekoga...
Ako bude vaginalni porod i on bude htio ici, nitko sretniji od mene!
*narayan* is offline  
Old 15.12.2017., 23:11   #9776
Znate što se meni danas dogodilo? Upiškila sam se
Čekala sam i čekala, i kad sam došla na wc kao da nisam uopće mogla zaustaviti i dok sam skinula gaće krenulo Osjećala sam se debilno, to mi se dogoilo samo 2 puta nakon prvog poroda

Sad me frka da nije bilo plodne vode ili nešto. Ali valjda bi i dalje curilo jel, a od tad je ok. A meni bilo sila piškiti jelte

Koja sam glupača
Snow Fairy is offline  
Old 15.12.2017., 23:13   #9777
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Znate što se meni danas dogodilo? Upiškila sam se
Čekala sam i čekala, i kad sam došla na wc kao da nisam uopće mogla zaustaviti i dok sam skinula gaće krenulo Osjećala sam se debilno, to mi se dogoilo samo 2 puta nakon prvog poroda

Sad me frka da nije bilo plodne vode ili nešto. Ali valjda bi i dalje curilo jel, a od tad je ok. A meni bilo sila piškiti jelte

Koja sam glupača
A zasto si glupaca? Jbt trudna si! Who the fuck cares sto si se upiskila a plodna voda koliko sam shvatila bi tekla nekontrolirano,ili bi neprestano curkalo uzivaj ne sekiraj se makar ti je bilo lakse
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 15.12.2017., 23:21   #9778
Zato što sam ono, budem stigla, budem stigla i eto Do sad mi samo znalo pobjeć kod kašljanja
A evo mala sad opet ronda po mjehuru i uretri, boli za poludit

Jos 20ak dana max :zen:
Snow Fairy is offline  
Old 15.12.2017., 23:22   #9779
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Znate što se meni danas dogodilo? Upiškila sam se
Čekala sam i čekala, i kad sam došla na wc kao da nisam uopće mogla zaustaviti i dok sam skinula gaće krenulo Osjećala sam se debilno, to mi se dogoilo samo 2 puta nakon prvog poroda

Sad me frka da nije bilo plodne vode ili nešto. Ali valjda bi i dalje curilo jel, a od tad je ok. A meni bilo sila piškiti jelte

Koja sam glupača
ništ neobično....meni je još i u ranijim tjednima pobjeglo, doduše jedanput, kad sam puno kašljala...primio me napad kašlja i kad sam se digla iz kreveta je par kapi otišlo, sreća pa je wc blizu....

sad da ne idem odmah piškit kad osjetim, ak me mala udari, bude baš gusto...

Uglavnom, mjehuri su nam valjda spljošteni i još sav taj pritisak, nije ni čudo da nemreš dugo držat.
vienne is offline  
Old 15.12.2017., 23:27   #9780
Meni je sad dosta pobjeglo jer sam imala ful pun mjehur...zato si mislim,što ak je bila voda? Mah, izluđujem se

Inače znam i po 4 puta po noći ići na wc. A preko dana bolje da ne brojim više
Snow Fairy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.