Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 17:53   #101
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Malo mi je informacija, mogu pretpostavljati, ali riječ osakatiti koja je stavljena u kontekst rečenice zbilja nosi jedno breme. Te veze treba raskinuti, možeš zasnovati svoju obitelj i tu naći utočište, te dati i primiti sve ono što smatraš da je vrijedno davanja i primanja.

Postoje tehnike raskidanja veza sa bližnjima, nakon kojih je lakše oprostiti i staviti stvari iza sebe, barem do te mjere da nas ne koče u svakodnevnom životu.
Koje su to tehnike?

Znam čak i za meditaciju u kojoj vizualiziraš konop i škare a taj konop je pričvršćen za nas i za onoga s kime želimo otpustiti odnos pa onda u vizualizaciji režemo i oslobađamo se vezanosti i emocionalnih okova.

Ja sam došla do faze kad sam shvatila da u nekim segmentima svog života ne mogu ostvariti neke manifestacije i želje na način na koji ja to želim jer sam duboko povrijeđena i naštetila sam samoj sebi, em jer sam odrasla osoba koja ima pravo izbora, em što sam osoba koja si neda izbor odnosno koči me strah zbog određenih ''trauma'' iz prošlosti.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:31   #102
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
na koje točno tehnike misliš?
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Koje su to tehnike?

Znam čak i za meditaciju u kojoj vizualiziraš konop i škare a taj konop je pričvršćen za nas i za onoga s kime želimo otpustiti odnos pa onda u vizualizaciji režemo i oslobađamo se vezanosti i emocionalnih okova.

Ja sam došla do faze kad sam shvatila da u nekim segmentima svog života ne mogu ostvariti neke manifestacije i želje na način na koji ja to želim jer sam duboko povrijeđena i naštetila sam samoj sebi, em jer sam odrasla osoba koja ima pravo izbora, em što sam osoba koja si neda izbor odnosno koči me strah zbog određenih ''trauma'' iz prošlosti.
Ovako... ja ću opisati postupak onako kako mi je prenešeno i kako sam radio iz prve ruke, znači osobnog iskustva. U mom i još jednom slučaju je upalilo, odnosno oslobodili su se stanoviti potencijali koji su onda sami nekako usmjerili život i događaje ka boljem.

Biti ću bazičan, ukoliko budu trebala pojašnjenja, pojasnit ću kada stignem.

Tehnika traje 12 dana i izvodi se u prostoriji u kojoj se inače spava.

1. Na pod staviti veći komad papira ili kartona (trebat će ih sve skupa 12) te bos zakoračiti na njega. Skupiti stopala. Potom olovkom ocrtati kvadrat u čijem središtu će biti tvoja stopala.

2. Iskoračiti jednom nogom iz kvadrata, a drugu ostaviti gdje je, te potom oko nje ocrtati trokut na način da stopalo bude unutar trokuta, a sva tri vrha trokuta da završavaju na kvadratu.

3. Iskoračiti potpuno iz kvadrata i trokuta unutar njega te u trokut staviti dlan raširenih prstiju te oko njega opisati krug, na način da bude smješten unutar trokuta. ovisno s kojom nogom smo iskoračili iz kvadrata (točka 2.) dlan koji stavljamo u trokut mora biti iste strane. Ako smo iskoračili desnom nogom, stavljamo desni dlan i obratno.

4. Potom se udobno smjestiš, napravi sebi ugodaj koji ti odgovara i rukom kojom ne pišeš, odnosno slabijom rukom počmeš zatvorenih očiju crtati krugove unutar ocrtanog kruga ne dižući olovku sa papira.

5. Dok to radiš misli kako kvadrat simbolizira neki prostor i vrijeme kada se to dogodilo. Trokut simbolizira odnose unutar tog prostora, a tri točke tri osobe od kojih si jedna ti. Kada kažem tri osobe uvijek si jedna osoba ti, jedna onaj od čijeg utjecaja se odvajaš i jedna apstraktna koju će podsvjest vrlo brzo uobličiti kao nekog tko je mogao utjecati na taj odnos ali nije ili sl...
Te na kraju krug koji simbolizira tvoj duh unutar tog trokuta tj odnosa.

6. Ne treba biti opterećen geometrijom ili samom izvedbom dok ocrtavamo kvadrat, pa unutar njega trokut i na kraju unutar njega krug. Isto tako kod crtanja krugova oči trebaju biti zatvorene, a ukoliko se otvore treba prestati sa radnjom. Ukolio smo smo dovoljno duboko crtanje krugova može potrajati nekoliko minuta. Bitno je da krugove počmemo crtati iz ocrtanog kruga, sasvim nebitno koliki će biti. Neka ruka sama radi, ali bitno je da se čim zatvorimo oči i počmemo crtati krugove sjetimo kvadrata (vizualizacija prostora) zatim trokuta (vizualizacija ljudi i odnosa... 3 osobe) i naposljetku kruga (odnosno svog duha, i onoga proživljenog unutar tog prostora i odnosa)

Za sad toliko, pa nakon pitanja, mogu dalje pojasniti kako ide.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:43   #103
Meni to sve nekak' djeluje pre ekstremno. Ima mi negativnu vibraciju.

Kako je kod ostalih?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:06   #104
Templar puno ti hvala za opisanu tehniku...danas sam napravila prvu vježbu, točnije crtež..izgleda kao da ga je naškrabalo malo dijete
Iskoračila sam lijevom nogom i zatim crtala krug oko lijevog raširenog dlana a onda sam zatvorenih očiju crtala krugove, jedan unutar drugoga i jedan preko drugoga...neposredno nakon vježbe sam osjetila bol u trbuhu a zatim sam se lupila u lijevu nogu...vidjet ćemo naknadno ostale manifestacije
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:41   #105
Ja ću još razmisliti o toj metodi ali kao što rekoh ne djeluje mi dobro.

Red Sonia svakako javi svoje iskustvo.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:43   #106
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Templar puno ti hvala za opisanu tehniku...danas sam napravila prvu vježbu, točnije crtež..izgleda kao da ga je naškrabalo malo dijete
Iskoračila sam lijevom nogom i zatim crtala krug oko lijevog raširenog dlana a onda sam zatvorenih očiju crtala krugove, jedan unutar drugoga i jedan preko drugoga...neposredno nakon vježbe sam osjetila bol u trbuhu a zatim sam se lupila u lijevu nogu...vidjet ćemo naknadno ostale manifestacije
Meni su manifestacije bile svakakve, od fizičkih do psihičkih. Drugi dan kad radiš, radiš sve isto s tim da ponovo crtaš novi crtež, a onaj stari stavljaš na otprilike jedan sat od svog centra. Ne treba to biti savršeni krug kako budeš radila crteže i stavljala ih na mjesto kazaljki u satu oko sebe. Bitno je da prvi crtež bude tu kad budeš crtala drugi.

Htio bi naglasiti da je ovo samo alat koji se meni i još jednoj osobi pokazao funkcionalan. Ja sam proces završio u dubokoj molitvi, netko će nekako drugačije, hoću reći meni je pomoglo kao priprema da mogu oprostiti, da mogu pronaći milost u sebi.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:49   #107
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ja ću još razmisliti o toj metodi ali kao što rekoh ne djeluje mi dobro.

Red Sonia svakako javi svoje iskustvo.
Ma bitan je rezultat, a ne metoda. Bito je da se suočiš sa sobom, kao da gol staješ pred ogledalo, ali bez srama. Pokušaj tako ovome pristupiti, ne gledaj ovo kao neki woodoo- šala-bala čin. Nego na jednostavan ritual kojim ćeš se psihički pripremiti na nerke odluke koje ćeš u životu sprovesti kako ćeš ih već sprovesti.

Kroz crtanje krugova u biti crta tvoja podsvjest, možda ne u samom početku, ali s danima sigurno hoće.

@Sonja, jesu li ti lrugovi izlazili i van kruga i van trokuta?
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:16   #108
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Meni su manifestacije bile svakakve, od fizičkih do psihičkih. Drugi dan kad radiš, radiš sve isto s tim da ponovo crtaš novi crtež, a onaj stari stavljaš na otprilike jedan sat od svog centra. Ne treba to biti savršeni krug kako budeš radila crteže i stavljala ih na mjesto kazaljki u satu oko sebe. Bitno je da prvi crtež bude tu kad budeš crtala drugi.
na oprostu i sama radim te koristim osmicu od Kristal Phyllis i ujedno hopsam a sada sam dodala još i ovu tehniku koju si opisao...meditacijom završavam ako me "povuče" da tako činim...danas me povuklo na svega 5 minuta nekakvog suočavanja sa starom tugom, no nisam se dugo zadržavala jer sam imala ometanja u okolini odjednom.
E sad, drugi crtež sam namjeravala nacrtati s druge strane kartona ali nisam znala da moram raditi taj krug od crteža, u tom slučaju trebam 12 tankih kartona a ne 6 kako sam ja to zamislila..je li taj krug s kartonima baš nužno raditi i ako jest mogu li taj krug sa starim crtežima držati na balkonu?
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
@Sonja, jesu li ti lrugovi izlazili i van kruga i van trokuta?
jesu, hrpu krugova sam nacrtala s desne strane kruga a njih par je prešlo trokut, jedan je dotakao sam rub kocke ali začudo nije ni milimetra prešao izvan kocke
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:39   #109
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
na oprostu i sama radim te koristim osmicu od Kristal Phyllis i ujedno hopsam a sada sam dodala još i ovu tehniku koju si opisao...meditacijom završavam ako me "povuče" da tako činim...danas me povuklo na svega 5 minuta nekakvog suočavanja sa starom tugom, no nisam se dugo zadržavala jer sam imala ometanja u okolini odjednom.
E sad, drugi crtež sam namjeravala nacrtati s druge strane kartona ali nisam znala da moram raditi taj krug od crteža, u tom slučaju trebam 12 tankih kartona a ne 6 kako sam ja to zamislila..je li taj krug s kartonima baš nužno raditi i ako jest mogu li taj krug sa starim crtežima držati na balkonu?


jesu, hrpu krugova sam nacrtala s desne strane kruga a njih par je prešlo trokut, jedan je dotakao sam rub kocke ali začudo nije ni milimetra prešao izvan kocke
Ma možeš ih držati gdje god, samo je bitno da prethodni crtež bude u prostoriji kad radiš idući, odnosno prethodna dva kad radiš treći... itd.

Ovo što kažeš za osmicu i neke druge stvari... sve je to ok, bitno je da je čovjek otvoren za novo iskustvo

Uglavnom kad završiš sve crteže (njih 12) onda ću ti pomoćikako da ih rastumačiš, sada ne mogu jer bi bilo možda sugestivno i kontaminirajuće. Samo opušteno, ne mora nužno biti dan za dan, ali da ima neki ritam i kontinuitet i biti će sve ok.

Čitamo se...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:48   #110
OK...bit će jer ih slažem u mapu za crteže koja mi stoji u sobi
A taman sam te htjela pitati imaju li crteži značenje no iznenadi me za 12-ak dana, čekat ću
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 14:00   #111
Blagoslovljeni bili u novom ciklusu...



omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:22   #112
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Blagoslovljeni bili u novom ciklusu...



Tiwanaku?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 09:59   #113
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Blagoslovljeni bili u novom ciklusu...





Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Tiwanaku?
Karnak za zimskog solsticija mislim...

Svako dobro u ovim Velikim Danima i da vrata ostanu širom otvorena...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:59   #114
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post




Karnak za zimskog solsticija mislim...

Svako dobro u ovim Velikim Danima i da vrata ostanu širom otvorena...
Aaa da, Karnak, mesto moći sa centrom u Luxoru, danas neaktivno "mesto moći" ali vrlo blagotovorno i staro energetsko mesto.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:24   #115
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Aaa da, Karnak, mesto moći sa centrom u Luxoru, danas neaktivno "mesto moći" ali vrlo blagotovorno i staro energetsko mesto.
Svaki hram je aktivan.

Intenzitet i interpretacija variraju. Ovisno o stanju hrama i svijesti u njemu.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:27   #116
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Svaki hram je aktivan.

Intenzitet i interpretacija variraju. Ovisno o stanju hrama i svijesti u njemu.
Slažem se, no ovde mislim na nešto specifične konotacije nevezano za sam hram već prostor koji je često bude i stariji od hrama, stupe, piramide, (danas muzeja) koja se na tom mestu po pravilu izgrađivala.
Energetska polja koja su formirana su aktivna, ali određeni aspekt tog mesta je "premešten" na druga aktivna mesta moći, u tom smislu se to naziva "pasivno" mesto, samo u odnosu na "aktivna" gde je taj aspekt prisutan. Razlog je taj što je na širem području Luxora u određeno vreme nastala ogromna močvara, nije bilo ljudi niti razvoja društva te u tom smislu za taj aspekt nije postojala potreba, odnosno samo mesto moći se "premestilo", odnosno te energije koje su vezane za ljude u jednom specifičnijem pogledu preselile su se na aktivna mesta moći gde je aktivnost ljudi veća, uglavnom kod Gize.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 23:55   #117
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ja ću još razmisliti o toj metodi ali kao što rekoh ne djeluje mi dobro.

Red Sonia svakako javi svoje iskustvo.
Mene podsjeća na twister.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 12:47   #118
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
U uvodnom postu je vec dosta i doreceno.

Postoji vise vrsta iskustava naravno ali nikako ne ide sve sa svime..

npr.. zna se da su najuzviseniji hramovi na Tibetu zabranjivali mnoga iskustva zarad napredka.. bas zato jer ne ide i jedno i drugo iskustvo tj da bi iskusili zivot u miru npr. onda ne sme biti puno akcije jer samo budala misli da nece biti i reakcije ilti karme.

Ne bi se smelo zaboraviti niti sta uistinu znaci rec sloboda.. mogucnost dabrog izbora.. a to bas Uvek imamo!

Poenta je bit Svetan svojih dela makar sta ona bila.. ne zatvarati si srce od uma vec cuti pa dobru odluku doneti.

Sem sto smo danas generalno premanipulirani u jednoj tehnosferi kako je nazivaju.. pa eto ljudi nesvesni unistavaju sebe i svoje okruzenje..bakcu se nebitnim , neutralnim i zabavnim temama radije od slobodne i konstruktivne spoznaaje..misle da su slobodni kad nemaju partnera ili imaju vremena igrati telefon te take debilnosti shvataju slobodom gde su robovi nesvesti ustvari o sebi te svom okruzenju.

Slobodan odabir iskustava i onoga sto sleduje kao balans tom iskustvu...svakako
Jasno mi je kako funkcionira monaški život, no nije mi jasno kako da ja npr., tu gdje jesam, na zapadu, među ljudima, među svakakvim situacijama koje me i te kako ponekad uznemiruju mogu biti orijentirana na iskustvo mira? Znam da sam uvjetovana i svojim trenutnim stanjem svijesti i da mi je okolina kakva je, kako ja mogu izabrati iskustvo unutarnjeg mira (s obzirom da si tu spomenuo slobodu izbora)?
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 12:56   #119
Sve vam najbolje u novom ciklusu!

Pročitala sam upite o kidanju veza s prošlošću i osobama i dani ritual, no mene zanima zna li tko kojom tehnikom/metodom ili načinom mogu odblokirati energetsku blokadu koja je prisutna čitav život? Naime, svojevremeno sam pokušavala neke izrazito teške mentalne vježbe kojima je cilj bio pomaknuti fizički oštećen (blokiran) centar, no tada sam bila premlada i nedovoljno disciplinirana: Sada više nisam u kontaktu s osobom koja mi je sugerirala taj način, a dosta mi je plaćanja raznoraznih pokušaja da netko nešto pokrene i iskreno, sve manje vjerujem u sposobnosti drugih i njihove vidovitosti, siddhije itd.
Zanima me ako tko ima ikakvo iskustvo u samoiscjeljenju konkretnih fizičkih blokada (moja je motoričke prirode).
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:42   #120
Pravo je pitanje zašto imaš taj simptom ili tik ili komplekse. Možda bi trebala to priznati sebi kao dio tebe i integrirati, umjesto (ako je tako) si u sukobu sa tim dijelom sebe ili sjećanja, podsvjesti možda isl., odnosno određenim ljudima iz svog života.
npr. mene muči sjena (tamna strana) i ja se time nosim manje više, zato što znam (osvještavam) da to imam.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.