Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 13:43   #81
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Novac se ne posuđuje od prijatelja i rodbine.
Ako mu banka ne želi posuditi, to znači da je rizičan.
Ako onda posudbu traži od prijatelja, to znači da financijski iskorištava prijateljstvo.

To je ista situacija kao da primjerice na tržištu ne može prodati svoj truli auto za više od 2k eura, pa ga onda uvali prijatelju za 3k na račun prijateljstva i nužde.
Zanimljivo je da za ovu drugu situaciju nitko ne bi imao razumijevanja, dok je prva sasvim normalna.
U pravu si.

Nažalost, uvriježeno je da se "u ime prijateljstva" često treba pružiti financijska ruka, ali samo u jednom smjeru.

Svatko tko je ikad prodavao neka tražena znanja (instrukcije za djecu, prijevodi, web-dizajn i sl.) dobro zna da mu se svako malo dođe s prijedlogom da "obavi posao besplatno, brzo ćeš ti to, to je čas posla" ili barem za dio realne cijene, jer, "frendovi smo". Nikom ne pada na pamet reći "frendovi smo, pa ću ti zbog toga platiti više".

On topic, imala sam vrlo sličan slučaj, ali muž nije bio od frendice, nego od poznanice, od žene koju sam doslovce vidjela dva ili tri puta u životu. Javio mi se na mail (adresu je uzeo s njezinog maila), objasnio tko je i kaj hoće. Odgovorila sam mu da nažalost ne bi išlo, a nju sam stavila u cc.

Nakon toga smo prekinuli kontakte.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:06   #82
Rekao je on meni zašto mu treba, nije sad baš tako banuo bez glave i repa i ok, s tim da po mom mišljenju i dalje ništa šta se njoj ne bi trebalo reć.
A opet, i ona je u nekom svom filmu i lako je ispizde te "nenajavljene i neisplanirane" stavke pa možda ako mu se i neda to prolazit, ajde razumiješ nekako.

Samo ne znam... di mene ubode
Logično mi je da tako nešto pitaš one s kojima si najbliži.

Ne znam, ne mislim ništa govorit. Ako se nastave ti upiti iz vedra neba pa u rebra možda natuknem ali nekako mi se čini da ako znaš koliko imaš i s čime raspolažeš da je dovoljno uzet račune, vidjet potrošnju i shvatit da negdje curi
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:36   #83
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
A kakav bi to bio diskretni način?

Savjet avtorici teme: liku, koji ti nije vratio posuđeni novac, ne posuđuje se više, a to da on ima obraza tražiti još, smrdi na to, da je u gadnim problemima ili da nešto mulja. U svakom slučaju, ne posuđuj mu više i reci prijateljici, da je od tebe tražio pare i tražio od tebe da joj ne kažeš (najbolje je ako imaš tu njegovu molbu na SMS-ima ili nekom Messengeru, jer tada je teško poricati autentičnost). Ako ti je prava prijateljica, bit će ti zahvalna na tome.
Pa definitivno ne na način čuj onaj tvoj je jučer tražio od mene lovu i da ti ne kažem za to. Nego tipa kroz razgovor tipa x pitanja jesu li kad posuđivali, kako rješavaju probleme.... bla bla. Mislim žene bi to trebale puno bolje znati.)
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:48   #84
Ja bi joj indirektno dala do znanja. Ono, pitaš ju dal ima financijskih problema i jel treba pomoć. Ako kaže da nema, vjerojatno će i pitata čemu takva pitanja sa tvoje strane. Tu se otvara mogućnost da joj kažeš istinu da ovaj njen posuđuje od tebe ili muljaj dalje pa se dovedeš u situaciju da pokrivaš njega umjesto da njoj držiš leđa.

Njih dvoje imaju usran odnos kad ne traži nju ili svoje frendove nego tebe i to bez njenog znanja. Meni bi to bio okidač za opaku svađu s njim, jel, da mi je partner.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:59   #85
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Pa definitivno ne na način čuj onaj tvoj je jučer tražio od mene lovu i da ti ne kažem za to. Nego tipa kroz razgovor tipa x pitanja jesu li kad posuđivali, kako rješavaju probleme.... bla bla. Mislim žene bi to trebale puno bolje znati.)
Na kraju krajeva dođe ti na isto po mom mišljenju, samo što se na ovaj način potroši puno više vremena, a pitanje je da li će bol, tuga ili pak bijes biti išta manji, nego da se joj to kaže direktno.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:30   #86
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva dođe ti na isto po mom mišljenju, samo što se na ovaj način potroši puno više vremena, a pitanje je da li će bol, tuga ili pak bijes biti išta manji, nego da se joj to kaže direktno.
A čuj neko preferira direkt, neko polako zaobilazno. A ako te frendica ne progovori s tobom više, onda ti možda i nije frendica. No velim, ja bi to diskretno. Nikad ne znaš kakav je njihov odnos i u to se možda ne treba ni miješati. Baciš joj bubu u uho pa nek istražuje. A ako joj je to ok, onda neće ni istraživat i dobro.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:37   #87
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Rekao je on meni zašto mu treba, nije sad baš tako banuo bez glave i repa i ok, s tim da po mom mišljenju i dalje ništa šta se njoj ne bi trebalo reć.
:

I neces nam reci za sto su novci? Barem okvirno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:20   #88
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
I neces nam reci za sto su novci? Barem okvirno.
Pa ne bi baš ulazila u to javno, uglavnom nije ništa šta se ne bi smjelo reć nekime s kime jesi. Ako se mene pita
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:27   #89
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa ne bi baš ulazila u to javno, uglavnom nije ništa šta se ne bi smjelo reć nekime s kime jesi. Ako se mene pita
Stara fora, hoće te pojebati i provjerava koliko si povjerljiva. Posuđivanja love ti je intimnije pitanje nego sex, kužiš
__________________
Bacio sam sat i kupio kompas...
W Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:34   #90
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa ne bi baš ulazila u to javno, uglavnom nije ništa šta se ne bi smjelo reć nekime s kime jesi. Ako se mene pita
Napravio nešto nemoralno, napumpao neku i sad treba platiti pobačaj? Jesi li uopće sigurna da govori istinu? Meni tu sve smrdi na kocku
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:53   #91
Ja osobno ne bih pozajmila novac prijateljičinom mužu pod tim uvjetima ,jer bih se osjećala kao da spletkarim njoj iza leđa s njim

I užasno bi me zaboljelo da je moja frendica tako nešto napravila sa mojim mužem meni iza leđa

Znam da zvuči iracionalno , no osjećala bih se izdano
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:16   #92
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne, jer sudeci po svemu napisanom, lik se kocka i niko ne treba da mu posudjuje novac!! Jos trazi i ne kaze za sta mu treba, a trazi vec drugi put, a ko zna koji ukupno, kada bi se izbrojali svi koji su mu posudili!
Potpisujem, također. Mislim da tu nema sreće.. Tu lovu koju si posudila više ne budeš ni vidjela, bojim se, ako je kocka u pitanju.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 00:10   #93
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/ prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
Ne znam, radi kako želiš, ja ovu situaciju pokušavam sagledati iz svoje perspektive. Teoretski, da žena traži nekog mog prijatelja novac i da mu kaže da ja ne smijem znati - očekivao bi od prijatelja da mi to kaže, da mi prešuti to bi mu zamjerio.
Delkova Muha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 07:50   #94
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Ja bi joj indirektno dala do znanja. Ono, pitaš ju dal ima financijskih problema i jel treba pomoć. Ako kaže da nema, vjerojatno će i pitata čemu takva pitanja sa tvoje strane. Tu se otvara mogućnost da joj kažeš istinu da ovaj njen posuđuje od tebe ili muljaj dalje pa se dovedeš u situaciju da pokrivaš njega umjesto da njoj držiš leđa.

Njih dvoje imaju usran odnos kad ne traži nju ili svoje frendove nego tebe i to bez njenog znanja. Meni bi to bio okidač za opaku svađu s njim, jel, da mi je partner.
a zašto indirektno?
evo zašto je milion puta lakše se družiti sa muškarcima, nikakve analize nebi bilo. rekao bi odmah prijatelju.
a ja bi isto, imala sam situaciju da mi je prijatelj rekao infrmaciju koju mi nije htio reči godinama prije, da me zaštiti, istina bi me sačuvala od puno boli, i to je bila puzzla koja mi je falila tada da shvatim situaciju i maknem se iz jedne odvratne veze.
kad mi je rekao nakon par godina, jako me zaboljelo, šokiralo, i još danas pamtim to, kako i zašto mi prijatelj nije htio reči, kako sam se osječala jadnom, i izdanom, i glupom. a i time sam trebala shvatiti da mi nije prijatelj, već netko tko me isto manipulira, jer želi nešto od mene. to se kasnije pokazalo.
uglavnom, reci prijateljici, ako je normalna neće ti uzeti za zlo, već će možda shvatiti nešto možda veće što ju muči ali ju muž uvjerava da je paranoična, da preuveličava, da je luda i sl, npr da joj je muž kockar, kokain ko zna šta, jer da bi okolo posuđivao ppo 1000 kn, znači da si doma potrošio sve financije, vjerovano natukao i dugove i sada si očajana čim tražiš od ljudi da ne kažu tvojoj ženi da posuđuješ okolo novce. to je i zbilja potez očajan, i nemaš srama od očaja da molim ljude da ne kažu tvojoj ženi. vidiš da je netko puko. to nije normalno.
meni nije jasno da ovdje ima ljudi kojima to nije čudno i velika crvena lampica im se ne pali što njihov partner ide njihovim poznanicima i moljakala lovu i još napomene nemojte to reči mom mužu-ženi.
kocka ili kokain. i sigurno je već natukao dugove jer nema ni 1000 kn, ako ide na posao normalno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 07:56   #95
novce me mogu tražiti samo bliski prijatelji. a njima svakako bi posudila.a ova stavka da ne govoriš njegovoj ženi mi je , hm, nerazumljiva. ionak kad nekom posudim novce ne idem na kavu pa ne razglabam s osobama u društvu kome sam posudila novce.vjerujem da mu je bilo dosta teško da me pita a ne da još sad s xy pričam kad sam mu posudila i zašto.tak da odvagneš da li bi mu posudila novce, na stranu što je rekao da ne govoriš njegovoj ženi.procjeniš da li je to rizično ili ne.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 08:48   #96
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne, jer sudeci po svemu napisanom, lik se kocka i niko ne treba da mu posudjuje novac!! Jos trazi i ne kaze za sta mu treba, a trazi vec drugi put, a ko zna koji ukupno, kada bi se izbrojali svi koji su mu posudili!
trazi drugi put jer mu je vec posudila............odmah je trebala reci da nema ni ne bi ju vise trazio...........puno losije zvuci da neces posuditi nego da nemaš za posuditi.................kad nemas vise te nece traziti a kad neces trazit ce te opet jer ako je kockar kako to smatraju vecina onda takvi brzo zaborave da nisi htio jer se u ocaju ovisnosti nada da ces drugi put dati...............ali ako nemas onda zna da nece dobiti sve i da mu ovaj zeli dati.

A to sto je on kockar to je njegova stvar, neka trazi okolo ljude ako ima budala koji ce dati.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:12   #97
Sta ima veze kako zvuci? Ako on skriva od zene, on je los, ne ja sto ne zelim pozajmiti.
Mene je drugrauca sa kojom se nisam videla 15 godina, a onda smo otisle 2 puta na kafu, vec dva puta pitala da joj pozajmim oko 200 evra. Jednom sam rekal da nemam, drugi put da ne mogu jer vidim da stalno pozajmljuje, plus sada hoce drustvo samo zbog novca. Kod mene nece da moze tako
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:00   #98
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa ne bi baš ulazila u to javno, uglavnom nije ništa šta se ne bi smjelo reć nekime s kime jesi. Ako se mene pita
napravila si veliku grešku prvi put, to se ne radi iza leđa frendice nego se tipa kulturno, ali odrješito otkanta i kaže frendici. uvaljuješ se nekome u bračne probleme- zašto? a i ovo objašnjenje da nije za javnost za što mu treba lova
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:00   #99
Quote:
W Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Stara fora, hoće te pojebati i provjerava koliko si povjerljiva. Posuđivanja love ti je intimnije pitanje nego sex, kužiš
I meni je to palo na pamet.
Ko fol neko posuđivanje love,a nisu ni frendovi.
I još žena ne smije znat.
To mu je ko neki izgovor da te vidi.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:25   #100
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
napravila si veliku grešku prvi put, to se ne radi iza leđa frendice nego se tipa kulturno, ali odrješito otkanta i kaže frendici. uvaljuješ se nekome u bračne probleme- zašto? a i ovo objašnjenje da nije za javnost za što mu treba lova
Pa nije da nije za javnost, napisala sam da po meni nije razlog za nikakvu tajnost. I da da se radi o onim s kim ja živim da bi bez problema to rekla. Netko ne bi.
Ali dal ti trebaš znat koji je razlog za to on meni dao- procijenila sam da ne trebaš.
Uostalom, da napišem baš sve detalje komotno ih mogu oboje preusmjerit na temu
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.