Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 20:19   #41
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Da, nije tufahija. Možda hurmašica iako mi na slikama s neta ne izgledaju kao u onoj pekari.
ne, tufahija je jedna sasvim drugačija energetska bomba

tufahija 1

tufahija 2
(ova se kupa u nečem)

tufahija 3

glavni sastojak je jabuka.

hurmašice također ne liče na germknedlu, mada ih ima i okruglastih.

ničeg sličnog germknedli (ubija ovaj naziv), a bosanskog, se ne mogu sad sjetiti.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:38   #42
Daj s tim germknedlama. uvijek sam mislila da su to knedle od germe koje ogromne narastu. Ne sviđa mi se taj umak i mak, beeek. Radije bih pojela tulumbu, kad ste već na bosanskim specijalitetima.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:52   #43
Možda su prodavali germknedle pod bosansku slasticu, šta primorci znaju.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:37   #44
Jesu tulumbe možda te misteriozne slastice?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:13   #45
tulumbe

Ništ fensi, prženo tijesto umočeno u vrpu šećerne vode, one ko za baklave. Al ja volim takve stvari. Nisam ih nikada probala napraviti
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:56   #46
Zato begovi nisu atlete .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:58   #47
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zato begovi nisu atlete .
Ne poznam ni jednog
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:47   #48
Ni iz pjesme?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:13   #49
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Možda su prodavali germknedle pod bosansku slasticu, šta primorci znaju.
da nisi ti možda vidjela muh(a)lebiju s čokoladom?

ne smijem gledati galeriju slika, tražeći bosanske kolače, ubija
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:25   #50
Još je naivno misliti da je baklava zasitna. Zamišljam da bi taj šećer iz tih slastica mogao odraditi i smjenu u čeličani.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 06:39   #51
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Advent mi je ok, kao sto vec rekoh, neka samo sadrzaja i ukrasa.
Mrtvilo grada kad sam bila u ranim 20-ima nije bilo humano, zimi je bas bila tuga i cemerica prosetat ulicama. Advent mi je kul.

Nisam jos nis jela, djelomicno zbog nestrpljivosti, ali i hladnoce i ne da mi se gurati.
Planiram jedan dan na povratku s posla nesto gricnut, ali uvijek se vracam prekasno i gledam da sto prije zbrisem kuc

Bolje mi je ovako nego s onim ruglom od satora.
I meni je advent ok, i gužva i živost i preskupi štandovi i sve... Tko voli proć i pogledat može, tko ne, ima grada Bogu hvala... Ima ponude za svakoga
Nisu mi ok grinčevi, tj. nikakvi negativci, vječno nezadovoljni, živčani, sve im smeta zimsko, blagdansko...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:49   #52
I meni je Advent u ZG super. Da, bude gužva, ali recimo radnim danom nakon posla je baš ugodno popunjeno bez puno gužve. Vikendom popodne je ista situacija. A u subotu u 20h naravno da je kaos.

Ima kobasica za 20 kn, a ima i onih za 45 i više. Ako vam se ne jede to, ima raznih gulaša, raclettea, burgera, sendviča...
Možete jesti fensi fritulu iz Timea za 25 ili hrpu običnih za 15.
Germknedle su isto tu, a ima i palačinki, churrosa...

Sviđa mi se što više nije dostupna isključivo kranjska/debrecinka sa senfom/kečapom/majonezom.

Meni se sviđa ova gungula jer sam dovoljno... khm... mlada da se sjećam nekog drugog božićnog Zagreba gdje je jedini sadržaj bio Božićni sajam na Velesajmu. Zagreba u kojem je bilo sveopće mrtvilo i čemerna, skoro pa i komorna atmosfera osim za NG kad bi se ljudi izvukli van na doček. Jedino mjesto za izaći su bili zadimljeni kafići i klubovi. Ovako je neki moving u gradu. Popiješ jedno vino na Trgu, odeš do Europskog na drugo, pa onda po treće negdje oko Zrinjevca, a završiš na Tomislavcu.

A gužve ima u svim turističkim gradovima na frekventnim punktovima. Ne vidim ništa negativno u tome.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:55   #53
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
tulumbe
Jel' to isto što i churrosi?

Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa ova gungula jer sam dovoljno... khm... mlada da se sjećam nekog drugog božićnog Zagreba gdje je jedini sadržaj bio Božićni sajam na Velesajmu. Zagreba u kojem je bilo sveopće mrtvilo i čemerna, skoro pa i komorna atmosfera osim za NG kad bi se ljudi izvukli van na doček. Jedino mjesto za izaći su bili zadimljeni kafići i klubovi. Ovako je neki moving u gradu. Popiješ jedno vino na Trgu, odeš do Europskog na drugo, pa onda po treće negdje oko Zrinjevca, a završiš na Tomislavcu.
Advent (i ne samo u Zg) mi se čini kao super stvar za stanovnike grada, upravo zbog boldanog. Malo se oživi atmosfera i ljudi nisu non-stop u kući.
Ali za turiste... Ne znam. Meni nije jasno da netko ode na put u drugi grad da bi se smrzavao i jeo običnu hranu i pio obično piće na štandovima.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:00   #54
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ali za turiste... Ne znam. Meni nije jasno da netko ode na put u drugi grad da bi se smrzavao i jeo običnu hranu i pio obično piće na štandovima.
E konačno netko kome to isto nije jasno. Ajde, super je okićen zagreb, sve šljašti, super izgleda na slikama, ali imam i svom gradu nešto lampica i nešto štandova s kuhanim vinom. Sigurno neću ić u Zagreb samo radi adventa i da pojedem tu famoznu germknedlu.
Već me par godina svi pilaju s tim pitanjem da li sam bila u Zagrebu i da li planiram ići ove godine.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:01   #55
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Jel' to isto što i churrosi?
Ispada da su tulumbe u šećernom sirupu a churrosi su samo prženi.


Quote:
Ali za turiste... Ne znam. Meni nije jasno da netko ode na put u drugi grad da bi se smrzavao i jeo običnu hranu i pio obično piće na štandovima.
Evo ja sam prije dvije godine završila za vikend na Adventu u Beču - išla sam na koncert koji je bio u petak, pa što ne spojiti ugodno s korisnim. Eto, skroz neplanirano bila sam jedna od tih koji se smrzavaju na hladnoći.

Ima to svoje čari - digneš se malo kasnije, obaviš neko razgledavanje, pa ručak na toplom, popiješ kavu, odeš u muzej i onda navečer na čašicu dvije kuhanog vina i kobasu. Nije to tako strašno. Hrana je sporedna, a malo osjetiš drugačiji ugođaj i isprobaš drugačije stvari.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:05   #56
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
E konačno netko kome to isto nije jasno. Ajde, super je okićen zagreb, sve šljašti, super izgleda na slikama, ali imam i svom gradu nešto lampica i nešto štandova s kuhanim vinom.
Nije baš samo "nešto".
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prije dvije godine završila za vikend na Adventu u Beču - išla sam na koncert koji je bio u petak, pa što ne spojiti ugodno s korisnim. Eto, skroz neplanirano bila sam jedna od tih koji se smrzavaju na hladnoći.
To je drugo, bila sam i ja ove god na nekoliko Advenata u drugim gradovima jer sam spajala s nečim.
Ali ne bih išla samo zbog Adventa.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:06   #57
Nisam još bila ove godine, jel ima još uvijek rakijarnica na svakom čošku? Ako ima advent je super. Kaj te ima živcirat nakon 3. kućice?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:09   #58
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Nije baš samo "nešto".
Istina, išla sam vidjet jučer to nešto. Ali moram opet jedan dan po mraku.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:11   #59
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Nisam još bila ove godine, jel ima još uvijek rakijarnica na svakom čošku? Ako ima advent je super. Kaj te ima živcirat nakon 3. kućice?
Ne znam za rakijarnice, ali nama je prošli tjedan na Zrinjevcu uletila curka s nekom tacnom punom rakija. Nismo pili, ali ima i ta opcija. Rakijasti kolporteri

Nisam od rakija pa ne mogu više pomoći.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:12   #60
Rakijasti kolporteri predobro
Dakle ipak idem

Edit: na to sam se navukla jedne godine kad me neš želudac mučio pa smo od štanda do štanda meni tražili travarice, orahovice i peline, pa mi se dopalo, advent je ljepši kad te boli želudac
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.