Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2008., 12:19   #141
Možda ne bi bilo dobro to nagurivanje na slovo "E". Možda takav naslov ne bi odgovarao sadržaju knjige, vidjet ćemo što se događa u knjizi pa procijeniti je li ikakav naslov na slovo "E" mogao biti, ali meni je naslov Brisingr super.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:27   #142
Govorite vi sta ocete, ja iman 15 god i ni lud ne mogu zamisli da bi napisa nesto takvo! Knjiga je zakon, takoder i nastavak "Prvorodeni", oboje sam procitao! Brisingr cekam da dode na hr jer sam navika ona sva imena citat u hr prijevodu pa mi se ne da citat na eng!
Sto se tice filma, tesko je sranje i po meni njime su osramotili knjigu, i to dobro!! Vecina takvih filmova su osudeni na propast jer je postic dobar film koji prati knjigu iz takve knjige veeeeoma tesko!! po meni to je jedino postignuto kog Harry Pottera i Gospodara (s tim da su i ode dosta toga izbacili, treba gledat redateljevu verziju koja je duza ali puno bolja)
toliko od mene
Zely is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:29   #143
Quote:
saeros kaže: Pogledaj post
ako si procitala eldest znas da je murtag zao,blizanci su ga zarobili i naucili crnoj magiji
Oni su njega prislino zarobili i kralj ga je crnom magijom veza i postiga kontrolu nad njim!
Zely is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:29   #144
Pročitao sam Brisingr i mogu reći da je knjiga odlična....

jedan lik će zatrudnjeti... morzan nije eragonov otac..... netko umire....

a što se tiče murtaga..... on ne služi galbatorixu... tj.. radi za njega ali mu ne služi


i čitajte na eng. orginal je uvijek bolji

believe me
__________________
... Sve što trebaš učiniti je odlučiti što uraditi s vremenom koje ti je dano..
Zaboravljeni pisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:34   #145
Bez spoilera!!!
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:11   #146
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Bez spoilera!!!


prijatelju sami spoileri su bili od pisca prije izlaska knjige
__________________
... Sve što trebaš učiniti je odlučiti što uraditi s vremenom koje ti je dano..
Zaboravljeni pisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:21   #147
Procitao sam knjigu al nisam gledao film al po ovome sta pricate ni necu.jel mi moze neko rec kad izlazi 3 knjiga al na HRVATSKOM jer sam vec dobio par odgovora koji kazu da je izasla 20.9.Pitao sam u knjizarama,imaju sam na engleskom.Ak neko zna nek mi odgovori
Lolek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:13   #148
Pročitao sam Prvorođenog. Stil pisanja je bolji i priča je zanimljivija. Iako, originalnost mu nije na vrhuncu. Previše SW-a i LOTR-a.
Znao sam da će u knjizi biti Eragonovo treniranje kod vilenjaka, al' nisam znao da će 85% radnje biti Eragonovo posjet Ellesméri.
Vilenjaci su čisti klišej. Najmudrija, najljepša bića i žive vječno. Žive u šumi koja je puna njihovih gradova, najbolje zaštićena su rasa i najmanje se miješaju u probleme ostalih rasa. Čak i žive u drveću.
Ipak, sama kultura je više napravljenu na temelju azijske kulture. Prikazao ih je kao agnostike.
"Mi vjerujemo samo u one stvari i pojave čije postojanje možemo dokazati. Budući da ne možemo pronaći dokaze o stvarnom postojanju bogova, čudesa ni drugih nadnaravnih stvari, mi se njima ne zamaramo. Kada bi se to promijenilo, kada bi se Helcfog [bog] nama otkrio, onda bismo prihvatili tu novu informaciju i promijenili bismo svoje mišljenje."
Čisti agnosticizam. U nastavku:
"Takav je svijet bolji. Svijet u kojemu smo odgovorni za dvoja dijela, u kojemu možemo biti dobri jedni prema drugima zato što to želimo i zato što je to ispravno, umjesto da se tako ponašamo zbog straha od nekakve božanske kazne. Ja ti , Eragone, neću govoriti u što ti trebaš vjerovati. Daleko je bolje da naučiš sam kritički misliti i da onda sam donosiš odluke, nego da ti netko drugi nameće svoja mišljena."
Mnogi su na internetu burno reagirali kada su vidjeli ovakve vilenjake. Kažu da se izgubila čarolija Tolkiena. Iako se ja ne bih složio s njima. U G. prstenova su bogovi dio tog svijeta, zna se da oni postoje, dok u Eragonu se u njih samo vjeruje. Ako ih je pokazao kao najracionalnija bića, sasvim je i očito da će biti agnostici. Tako da je njihovo „vjerovanje“ stvoreno na temelju budizma i taoizma.
Zatim, prikazani su kao vegani. Uopće ne jedu meso, jer poštuju svako živo biće(hinduizam). Meditiraju.
Zatim sufiksi koji pokazuju poštovanje. Kao što je u Japanu –san, -sama, -dono itd., tako je u vilenjaka –ebrith,-finijarel, -vodr itd.
Znači sama kultura je napravljena na temelju azijske kulture i vjerovanja, dok im je karakter i tjelesna obilježja čista klasika.
Knjiga je okej, iako u određenim djelovima dosadna, jer jednostavno nema nekog posebnog pomaka. Vilenjačka kultura i upoznavanje s njom je lijepo i šesno, al' radnja nije napravljena tako da već čekaš što će se dogoditi u sljedećem nastavku. Previše je, hm, na mjestu. Dobro je što je dobar dio knjige sa Roranom i Nasuadom, jer u njih ima nekakve akcije, nečega zanimljivog, dok dio sa Eragonom je previše monoton.
3,5/5
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 11:32   #149
Lightbulb

knjiga mi je bolja od filma kojeg su mogli i bolje napraviti. ako se budekojim slućajem snima nastavak nadam se da će se više potruditi oko njega.

Eragon i Prvorođeni općenito mislim da nisu loši, ali ima i boljih knjiga za čitanje. Zanimljivo je jedino to što ih je napisa tako mladi pisac, pa bi u budućnosti mogli oćekivati neke bolje knjige od njega.
booksm5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:42   #150
ne znam di da napišem pa ću ovdje

http://www.profil.hr/knjiga/vatra/31601/

evo upravo uzeo danas
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:50   #151
Galbatorix
Inače ako progutate punquratz ripoffova starwarsa, lotra, dragonridersa i sl. sf i fantasy knjiga (čak je neku posvetu Doktoru dao ) recimo da je čitljivo, ali bogte imena je izgenerirao u nekom Fantasy names generatoru koji ima pobrkane lončiće.
__________________
Tko satovi Satljude?
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 14:17   #152
Quote:
Velorien kaže: Pogledaj post
Galbatorix
Inače ako progutate punquratz ripoffova starwarsa, lotra, dragonridersa i sl. sf i fantasy knjiga (čak je neku posvetu Doktoru dao ) recimo da je čitljivo, ali bogte imena je izgenerirao u nekom Fantasy names generatoru koji ima pobrkane lončiće.
Slažem se (pogotovo za ovaj dio sa Star Warsima). Taman čitam treći dio i zabavno je štivo, ništa više ništa manje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 19:08   #153
Nije mi žao što ljudi moraju kritizirati. Svi smo mi ljudi na nekom putu prema svršenstvu. Ipak, žao mi je što kritiziraju tuđe, a da nemaju svoje (orginalno svoje barem četiri stranice teksta).
Oni koji plaču i žale što "mama" ili netko drugi nije ovo lili ono, npr. obrisao mali slinavi nos su jedva vrijedni spomena. (Jer takvim ljudima je uvijek netko drugi kriv, a sami nisu sposobni... ništa osim )

Namjera ovog teksta je... !hm! kako preporučiti knjigu koja je ostvarila takav uspjeh da je autor ove knjige je upisan 05. 2011. u Guinness-ovu knjigu uspjeha (u tom području).

Dakle, informacija je tu... a ona vrijedi samo ako znate što s njom učiniti.

Želim Vam da otvorenog srca krenete na putovanje u čudesni svijet Eragona... ...i da se ne obazirete previše na pse koji laju, i da se ne zaustavljate, oni su psi, i oni će lajati, to je ono što psi rade, kao što svinje rokću. ...a Vi tako možda nikada nećete krenuti dalje od njihovog dvorišta...
Eragonova priča samo počinje u sličnom dvorištu... ali... hm

...e pa to je avantura i čudesni izlet... s kojega će oni koji budu dovoljno otvorenog uma možda čak i ubrati neki dragocjeni suvenir.

Najprije sam posudio knjige u knjižnici, a zatim sam ih kupio u HR i ENG verziji i smjestio na policu uz Devet prinčeva u Amberu - Zalezny.

Po pitanju filma Eragon !!Ne sudite knjigu po filmu!! (ako već morate suditi i da se rigači nebi osjećali da su potpuno odbačeni... )

Zadnje uređivanje SuperTedi : 11.05.2014. at 19:18.
SuperTedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:38   #154
Bio sam pr očitao prve 3 knjige na HR, pa onda zadnju na ENG..
.
..baš sam u ovom trenutku čitanja sve na ENG, i sada sam na 4-oj knjzi..i moram reći, hrvatski prijevod je užasan. S tim se slaže i moja cura, koja studira jezike već par godina (specifično studira prijevođenje u Trstu)...baš planira ovo ljeto krenuti prevoditi Eragon kako bi ga mogla ponuditi nekoj kući za prijevođenje.

Meni je knjiga jako draga, iako ima puno rupa...ali savjetujem da se pročita na ENG jer je 2x bolje.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 18:01   #155
Quote:
SuperTedi kaže: Pogledaj post
Nije mi žao što ljudi moraju kritizirati. Svi smo mi ljudi na nekom putu prema svršenstvu. Ipak, žao mi je što kritiziraju tuđe, a da nemaju svoje (orginalno svoje barem četiri stranice teksta).
Oni koji plaču i žale što "mama" ili netko drugi nije ovo lili ono, npr. obrisao mali slinavi nos su jedva vrijedni spomena. (Jer takvim ljudima je uvijek netko drugi kriv, a sami nisu sposobni... ništa osim )

Namjera ovog teksta je... !hm! kako preporučiti knjigu koja je ostvarila takav uspjeh da je autor ove knjige je upisan 05. 2011. u Guinness-ovu knjigu uspjeha (u tom području).

Dakle, informacija je tu... a ona vrijedi samo ako znate što s njom učiniti.

Želim Vam da otvorenog srca krenete na putovanje u čudesni svijet Eragona... ...i da se ne obazirete previše na pse koji laju, i da se ne zaustavljate, oni su psi, i oni će lajati, to je ono što psi rade, kao što svinje rokću. ...a Vi tako možda nikada nećete krenuti dalje od njihovog dvorišta...
Eragonova priča samo počinje u sličnom dvorištu... ali... hm

...e pa to je avantura i čudesni izlet... s kojega će oni koji budu dovoljno otvorenog uma možda čak i ubrati neki dragocjeni suvenir.

Najprije sam posudio knjige u knjižnici, a zatim sam ih kupio u HR i ENG verziji i smjestio na policu uz Devet prinčeva u Amberu - Zalezny.

Po pitanju filma Eragon !!Ne sudite knjigu po filmu!! (ako već morate suditi i da se rigači nebi osjećali da su potpuno odbačeni... )
Radije bih čitao priručnik o čišćenju zaštopalih cijevi nego opet uzeo u ruke Eragona...
tmblackwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:12   #156
Loše. Zapravo film mi je na kraju poslužio samo kao nešto što se vrti na tv-u dok surfam po mobitelu .

Zgadio mi se kad sam vidjela u kojem je roku zmaj odrastao . Dalje neću nabrajati, vidim da je sve rečeno.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.