Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2003., 11:42   #1
Gospodar prstenova- pitanje

Evo imam jedan problemčić. Zimus sam pogledao film LOTR: Dvije kule i prije par dana sam kupio knjigu Povratak kralja. Mislio sam da će se radnja filma dvije kule nastaviti na knjigu povratak kralja, ali tu sam se zeznio. Pa ako mi može netko ukratko ispričati šta se događalo između.
FrEaK is offline  
Old 28.07.2003., 12:00   #2
redoslijed je ovakav: prstenova družina, dvije kule, povratak kralja.

dvije kule se, dakle, nastavljaju na prstenovu družinu. kupi, dakle, prve dvije knjige... ne vjerujem da će ti itko ići pričati što se sve dešavalo...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 28.07.2003., 12:14   #3
Pa na moru sam sad, nemam tu gdje kupiti!
FrEaK is offline  
Old 28.07.2003., 13:29   #4
Quote:
FrEaK kaže:
Pa na moru sam sad, nemam tu gdje kupiti!
ko ti je krif... i ak si već kupuješ nekaj, onda si kupi celu trilogiju odjemput i preporučam i hobbit-a koji je super knjiga sama za sebe, al i dobar uvod u trilogiju... al da, na moru si, nemaš tu gdje kupiti! haha...
*Deathless* is offline  
Old 28.07.2003., 14:56   #5
Quote:
*Deathless* kaže:
ko ti je krif... i ak si već kupuješ nekaj, onda si kupi celu trilogiju odjemput i preporučam i hobbit-a koji je super knjiga sama za sebe, al i dobar uvod u trilogiju... al da, na moru si, nemaš tu gdje kupiti! haha...
Zlobniče!
FrEaK is offline  
Old 30.07.2003., 21:30   #6
Pa dajte ljudi odgovorite!
FrEaK is offline  
Old 31.07.2003., 08:39   #7
eto utjehe:

vojska rohana odlazi do isengarda ne bi li sredili i sarumana. a ono saruman vec sredjen, okolina pociscena, i dva hobita koji ih docekaju na rusevinama.

grima pokusava sarumanovom kristalnom kuglom gadjati gandalfa ali promasi. saruman i grima napustaju isengard i odlaze u nepoznatom smjeru. nitko ih ne pokusava zaustaviti jer im ih je zao.

aragorn koristi kristalnu kuglu da bi vidio sto radi sauron. sauron ga skuzi i pokrece veliki napad na gondor.

ostalo je u 'povratku kralja'.

ljetopisac is offline  
Old 31.07.2003., 09:14   #8
Quote:
FrEaK kaže:
Pa na moru sam sad, nemam tu gdje kupiti!
A jel imaš di e-mail pokupit (ako ti se da čitat sa ekrana)?
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Old 31.07.2003., 18:32   #9
Quote:
ljetopisac kaže:
eto utjehe:

vojska rohana odlazi do isengarda ne bi li sredili i sarumana. a ono saruman vec sredjen, okolina pociscena, i dva hobita koji ih docekaju na rusevinama.

grima pokusava sarumanovom kristalnom kuglom gadjati gandalfa ali promasi. saruman i grima napustaju isengard i odlaze u nepoznatom smjeru. nitko ih ne pokusava zaustaviti jer im ih je zao.

aragorn koristi kristalnu kuglu da bi vidio sto radi sauron. sauron ga skuzi i pokrece veliki napad na gondor.

ostalo je u 'povratku kralja'.

Hvala ti puno!
FrEaK is offline  
Old 03.08.2003., 00:49   #10
ej Freak ono gore ti je bio malo smjesniji opis radnje.Puno je kompliciranije,knjige su cak i opsirnije nego 3-satni film.Procitaj sve tri s Hobitom( to sad ja citam) a mozes i Sillmariliona i sve ce ti biti jasno.Nemoj citati Povratak kralja dok ne procitas prve dvije,sve ces si pokvariti.
Arienrhod is offline  
Old 03.08.2003., 21:33   #11
Quote:
Arienrhod kaže:
Nemoj citati Povratak kralja dok ne procitas prve dvije,sve ces si pokvariti.
Kako ti kažeš
FrEaK is offline  
Old 03.08.2003., 21:51   #12
ma da. ja vec dugo ljudima objasnjavam da su najvazniji likovi u gospodaru prstenova merry i pippin, i da je najbolja stvar u knjizi vidjeti njihov napredak, od polaska pa do povratka.

knjige svakako treba procitati sve tri, pravilnim redoslijedom.

ljetopisac is offline  
Old 03.08.2003., 22:14   #13
Quote:
Arienrhod kaže:
Procitaj sve tri s Hobitom( to sad ja citam) a mozes i Sillmariliona i sve ce ti biti jasno.Nemoj citati Povratak kralja dok ne procitas prve dvije,sve ces si pokvariti.
definitivno treba procitati silmarillion...odlican uvod u ostale knjige
 
Old 03.08.2003., 22:55   #14
Quote:
keera kaže:
definitivno treba procitati silmarillion...odlican uvod u ostale knjige
ja nisam uspjela do kraja,ups,nekako mi je malo bilo radnje na pocetku,dosla sam do onog nekog rata izmedu svih onih.
Arienrhod is offline  
Old 03.08.2003., 23:04   #15
a ja sam negdje na pocetku knjige, al cini mi se odlicna. vec sam prije procitala 'gospodara' pa mi je neke stvari lakse za povezat
 
Old 06.08.2003., 19:24   #16
Da li mi se isplati čitati Dvije kule i Prstenovu družinu? Pitam to jer sam gledao filmove.
FrEaK is offline  
Old 06.08.2003., 20:16   #17
drugi film obuhvaca oko polovice druge knjige, tako da se isplati citat...sto se prstenove druzine tice, film obuhvaca cijelu knjigu, samo uz neke izmjene...
 
Old 18.07.2014., 13:09   #18
Quote:
FrEaK kaže: Pogledaj post
Evo imam jedan problemčić. Zimus sam pogledao film LOTR: Dvije kule i prije par dana sam kupio knjigu Povratak kralja. Mislio sam da će se radnja filma dvije kule nastaviti na knjigu povratak kralja, ali tu sam se zeznio. Pa ako mi može netko ukratko ispričati šta se događalo između.
Nisam ti baš shvatio pitanje, možeš li pojasniti malo?
Clint Eastwood is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.