Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 22:11   #81
pahuljo ja se nekako nadam da će tm kako pahi bude rastao biti bolji. ono, moći će s njim više komunicirati i možda će ih to zbližiti. a onda, kad vidi kako krasnog sina ima, možda zajedno poželite još jedno dijete
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:19   #82
pahuljo. moj je bio isti takav sa prvim djetetom, a sada otac i muz za pozeljeti. dugo mu je trebalo da se privikne na ulogu oca, a ja sam isto grijesila i previse se posvecivala samo djetetu, a njemu sve manje i manje. isto sam imala osjecaj da ne voli malu, ili bar ne onoliko koliko sam ja htjela.imali smo velike krize, ali nekako sa dolaskom drugog djeteta, ma kao da je drugi covjek. stvarno savrsen otac i muz. mozda i tvoj progleda uskoro.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:30   #83
Mi smo isti imali krize (velike) kad je klinac dosao na svijet.Htio sam ih sve bacit kroz prozor...ali krize su polako prosle...i sad se ja bojim da ne dodje do drugih kriza...a htio bi jos malo zivjeti...provoditi se...otici koji put u pub...napiti se...ali polako sad to nema smisla kad imas dijete tj. familiju...ma mogao bi pisat romane...

Zadnje uređivanje putnica : 18.10.2007. at 10:29.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:14   #84
da, dosta oceva prolaze neku krizu nakon rodjenja djeteta, doduse i majke, ali dosta njih to ne zele priznati. mene je kriza spucala nakon nekih 8 mjeseci jer mi je dijete spavalo katastrofalno. cuj "spavalo", ma ono sto je ona radila nije ni jedno dijete. i ja sam sve to stoicki trpila, od nikoga nisam trazila pomoc, a niko se nije nesto ni specijalno nudio. ali eto i to sam nekako prebrodila, i nije me sprijecilo da ne pozelim jos jedno dijete. i kad se to drugo rodilo, da vidis kako se kockice poslagase.

Zadnje uređivanje putnica : 18.10.2007. at 10:29.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:19   #85
Ja samo znam,da jos nista neznam...sta ce bit...a vrijeme ide i ide kao sto je neko prije napisao...a sto se tice kriza,mislim da su ih svi imali ... i mameki i tateki...neko se izvukao iz toga a neko ne...nazalost ili na srecu
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 16:01   #86
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Ja samo znam,da jos nista neznam...sta ce bit...a vrijeme ide i ide kao sto je neko prije napisao...a sto se tice kriza,mislim da su ih svi imali ... i mameki i tateki...neko se izvukao iz toga a neko ne...nazalost ili na srecu
Prva tri mjeseca su katastrofa. Kod svakog. Imao ih jedno,2,3,4,5. No znaš da će to proći. Kod prvog je najteže jer ne znaš. Kod slijedećih je već lakše, imaš neko iskustvo, no opet strepiš stalno. Mislim da ne postoji nitko tko u to vrijeme nije imao krize. No to se prođe i idemo dalje. Ostaju prekrasna djeca za nama. Velim ti ja sam jedinac i to je katastrofa. No moji nisu mogli imati više.
Imam dva sineka, mlađi je 4 mjeseca. Budi se svakih sat vremena. i žena i ja smo na rubu živaca. Ali znaš to mora proći. Ako ćeš puno vagati, ode baka s kolačima. Drugo uvijek ćeš naći neki razlog ne sada. Kasnije će ti biti žao. Zato zasući rukave i na posao. Bar se možeš seksati i ne razmišljati o ničem drugom osim seksu
Nadam se da nisam bio pre direktan. Ako jesam, ispričavam se unaprijed
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:50   #87
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Budi se svakih sat vremena. i žena i ja smo na rubu živaca. Ali znaš to mora proći. Ako ćeš puno vagati, ode baka s kolačima. Drugo uvijek ćeš naći neki razlog ne sada. Kasnije će ti biti žao. Zato zasući rukave i na posao. Bar se možeš seksati i ne razmišljati o ničem drugom osim seksu
Nadam se da nisam bio pre direktan. Ako jesam, ispričavam se unaprijed
Da to mi je odnekud poznato...na rubu zivaca...

Ne trebas se ispricavati , kad smo "radili " prvo dijete,bas je bilo tako kako si napisao...mozak na pasu...ne biras ni vrijeme ni mjesto... ...ne moras pazit jel zena uzela tablete ili si ti zaboravio kupit "zastitna sredstva"...

Ali jedno je sigurno...seksati se nije nikakav tezak posao...dapace ugodan...samo plod toga rada donosi brige...

Pozdrav Kocul
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:16   #88
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Prva tri mjeseca su katastrofa. Kod svakog. Imao ih jedno,2,3,4,5. No znaš da će to proći. Kod prvog je najteže jer ne znaš. Kod slijedećih je već lakše, imaš neko iskustvo, no opet strepiš stalno. Mislim da ne postoji nitko tko u to vrijeme nije imao krize. No to se prođe i idemo dalje. Ostaju prekrasna djeca za nama. Velim ti ja sam jedinac i to je katastrofa. No moji nisu mogli imati više.
Imam dva sineka, mlađi je 4 mjeseca. Budi se svakih sat vremena. i žena i ja smo na rubu živaca. Ali znaš to mora proći. Ako ćeš puno vagati, ode baka s kolačima. Drugo uvijek ćeš naći neki razlog ne sada. Kasnije će ti biti žao. Zato zasući rukave i na posao. Bar se možeš seksati i ne razmišljati o ničem drugom osim seksu
Nadam se da nisam bio pre direktan. Ako jesam, ispričavam se unaprijed
A kod mene prvih 6 mjeseci super,mali dobar,spava,jede,nebudi se nocu od pocetka ma ljepota!A nakon tih 6 mjeseci pa evo do sad a uskoro ce mu godina dana je katastrofa!!!!Nocu se 100put budi,cmizdri,bjesni po kuci kad mu nedas nesto.....Bi jos jedno djete nebi da je jedinac i bi to sto prije da nije velika razlika al kadkad se zapitam zelim li doista drugo djete!?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:33   #89
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Ali jedno je sigurno...seksati se nije nikakav tezak posao...dapace ugodan...samo plod toga rada donosi brige...
slatke brige mislio si
meni je glupo kad netko vaze treba li jos jedno dijete ili ne Ako moj organizam bude sposoban za iznosit trudnocu i ne budemo sirotinja na socijali imat cu ih jos koliko god stignem
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:43   #90
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ma sve ok, čast muževima....i MM je jako puno sa malcem al u usporedbi samnom to je jako malo......

al dobre sam volje pa im dala 2 %
Zasto se uvijek neke stvari brkaju...
Ti si placena da budes na poslu tj s Mihom. On, ja i 90% muzeva smo placeni da radimo. Sigurno da mama radi vise od tvojih 98%, ali i tata je tu. Barem je tako u mojem slucaju i rassovom.
Druga je stvar sto kada se malac razdere ne pozna nikoga osim Magic. Ja mogu dubiti na glavi, a ona ga samo primi i mir je. To je zbog toga sto je 24 sata s njim, a ja nisam.
Da nam omrzene financije dozvoljavaju ja bi isao na porodiljni isto pa bi oboje bilo lakse. Nazalost to ne ide tako...
I da mi bi isto barem jos pokoje (2) jel Magicna, ali mislim da psihicki jos nismo spremni, a niti fizicki. Nadam se da cemo u slijedecih 1.5-2 godine uspjeti prevazici onaj fizicki dio i onda mozemo na drugo. Psihicki mislim na to da je malac jos ipak premali(9 mj) i mi se jos uhodavamo. za jos toliko vremena cemo vec sve znati...mos misliti...
Ali vjerujem da je i iskustvo prvog djeteta, ma kakvo ono bilo, dobro iskustvo da s drugim bude lakse.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:10   #91
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
da, dosta oceva prolaze neku krizu nakon rodjenja djeteta, doduse i majke, ali dosta njih to ne zele priznati. mene je kriza spucala nakon nekih 8 mjeseci jer mi je dijete spavalo katastrofalno. cuj "spavalo", ma ono sto je ona radila nije ni jedno dijete. i ja sam sve to stoicki trpila, od nikoga nisam trazila pomoc, a niko se nije nesto ni specijalno nudio. ali eto i to sam nekako prebrodila, i nije me sprijecilo da ne pozelim jos jedno dijete. i kad se to drugo rodilo, da vidis kako se kockice poslagase.
Nije to kriza. To je pronjena cjelokupne filozofije i prijasnjeg zivota. Od najbanalnije stvari pa do pospremanja po stanu bili smo prije u neko light rezimu. Od kada je Junacina tu, sve se je preokrenulo i on je na prvom mjestu. I ja sam zapusten od zene, i zena je zapustena od mene. Sva paznja je na njemu. Mislim da kada cemo imati drugo da to vise nece biti tako. U pocetku ce se paznja podjeliti na 1. i 2. djete, ali s vremenom ce se vratiti i na nas dvoje. Cim djete nece vise biti tako zahtjevno i nece 120% mame i 110% tate uzimati za sebe.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:37   #92
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Zasto se uvijek neke stvari brkaju...
Ti si placena da budes na poslu tj s Mihom. On, ja i 90% muzeva smo placeni da radimo. Sigurno da mama radi vise od tvojih 98%, ali i tata je tu. Barem je tako u mojem slucaju i rassovom.
palma, ovo sto cu sad napisat ne ide tebe osobno

imam dojam da vecina tata nema blage koliko je tesko bit cijeli dan s bebom. u rudniku nisam kopala pa nemrem rec, al cijepala sam drva - pisovkejk u usporedbi s nekim danima s kicom.

ovo sto velis stoji - tata je placen da radi, mama da bude s bebom.
e, a kucanski poslovi su popola, jer su oba ta posla toliko teska da su jednakopravna.
e, vikende i slobodno vrijeme koje tate imaju se isto dijeli popola, jer mama nema ni cik pauzu ni forum pauzu, cak ni pauzu za jelo i pisanje ak mali the boss tako odluci taj dan.
i za razliku od "odraslog" sefa, s ovim nema ni najsitnijih kompromisa i pregovora, njegova je ili je odma

a to da su kucanski poslovi i slobodno vrijeme popola, to vecina mama moze samo sanjat...

(a ja ovo uspijevam pisat samo zato sto mi je mama odvela malog u setnju , u kojoj naravski krmi
a ja gibam cistit kucu svoju )
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:41   #93
palma, kocul - to da je poslije dobro sam cula vise puta od roditelja starije djece...
da su ti prve godine za poludit, ma koliko da djece imas, al kad najmladje dijete predje trecu - otkrijes svog muza/zenu ponovo
kao sto mi je jedna mama rekla - sto mi je interesantan, a k'o da mi je ljubavnik - nisam ni znala da ga imam u kuci
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:21   #94
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji

zanima me vase misljenje zasto ste se odlucili za drugo dijete,trece dijete...,a zanima me i zasto ste se odlucili za samo jedno dijete.

Danas kada se sve planira,mi smo isplanirali prvo dijete koje je tu i sve super,medjutim planiramo i drugo dijete ali nekako to odugovlacimo (obaveze,financije,stanovanje...) pa se bojim da nece biti nista od toga.

Ajde da cujemo vas koji imate jedno dijete ili vise njih...

Pozdrav
Ja bih i četvrto, al' mužiću je dosta... Možda bi i on htio, kad stariji sin (14) ne bi bio dijete s teškoćama u razvoju ... Boji se.

Dijete sam iz obitelji s troje djece (tri curice ), slagale smo se, slažemo se i dandanas, te jako volimo. Dok imamo jedna drugu (i treću), nećemo biti usamljene. Najbolje smo prijateljice, na neki način.

Drugi razlog - ne mogu zamisliti život bez djece, zato sam se i obrazovala u tom pravcu...

*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:46   #95
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
palma, ovo sto cu sad napisat ne ide tebe osobno

imam dojam da vecina tata nema blage koliko je tesko bit cijeli dan s bebom. u rudniku nisam kopala pa nemrem rec, al cijepala sam drva - pisovkejk u usporedbi s nekim danima s kicom...

(a ja ovo uspijevam pisat samo zato sto mi je mama odvela malog u setnju , u kojoj naravski krmi
a ja gibam cistit kucu svoju )
E, sad da ti lupim kontru. Bili mi kod doktora. Sve mame trče za djecom il iih drže na rukama da slučajno ne bi zaplakali, da ne dobiju kilu. Moš' misliti. Ovima koje love klince djeca nema gdje se nisu popela, otrčala do auta...
Dolazi romkinja sa svojom djecom, Dijete 2-3 mjeseca, stavi ga na onu podlogu za presvlačenje što imaš u čekaonama ( kod nas je u istoj prostoriji ). Dijete leži, gleda okolo i ono najvažnije ŠUTI, NE PLAĆE . Stariji mirno sjede, ne trče okolo, ne galame, ne izvoljevaju, Kaj su oni drugačiji od nas? Kako to oni mogu, a mi ne?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:49   #96
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
E, sad da ti lupim kontru. Bili mi kod doktora. Sve mame trče za djecom il iih drže na rukama da slučajno ne bi zaplakali, da ne dobiju kilu. Moš' misliti. Ovima koje love klince djeca nema gdje se nisu popela, otrčala do auta...
Dolazi romkinja sa svojom djecom, Dijete 2-3 mjeseca, stavi ga na onu podlogu za presvlačenje što imaš u čekaonama ( kod nas je u istoj prostoriji ). Dijete leži, gleda okolo i ono najvažnije ŠUTI, NE PLAĆE . Stariji mirno sjede, ne trče okolo, ne galame, ne izvoljevaju, Kaj su oni drugačiji od nas? Kako to oni mogu, a mi ne?
Metodom zastrašivanja ili nečim gorim...?

Šalim se, ne bih željela generalizirati...
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:10   #97
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
Metodom zastrašivanja ili nečim gorim...?

Šalim se, ne bih željela generalizirati...
Kakvo zastrašivanje. Kakve, ne daj Bože batine. S koje si ti kruške pala? Oni su odvikali svoje i znaju da mama neće dotrćati svaki puta kad oni zaviču i napraviti sve što požele.
Problem nastaje kad imaš dvoje, Kad ti muž , kao ja, nije uvijek doma. Radim u smjenama, teta koja čuva starijeg izlazi nam u susret čuvajući starijeg i do 18 sati. No kad ostaneš sama sa dvoje klinaca koji svaki traži svoje. Sve ovisi kako se prema djetetu postaviš. Ako mu popustiš, vozati ćete oko malog prsta, a ti ćeš plesati
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:15   #98
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Kakvo zastrašivanje. Kakve, ne daj Bože batine. S koje si ti kruške pala? Oni su odvikali svoje i znaju da mama neće dotrćati svaki puta kad oni zaviču i napraviti sve što požele.
Problem nastaje kad imaš dvoje, Kad ti muž , kao ja, nije uvijek doma. Radim u smjenama, teta koja čuva starijeg izlazi nam u susret čuvajući starijeg i do 18 sati. No kad ostaneš sama sa dvoje klinaca koji svaki traži svoje. Sve ovisi kako se prema djetetu postaviš. Ako mu popustiš, vozati ćete oko malog prsta, a ti ćeš plesati
Nisam s kruške, s bukve.

Imam ih troje, od 14 godina do 19 mjeseci točnije: 18,5). Struka mi je vezana uz naobrazbu djece. Ne moraš mi objašnjavati, razumijem o čemu govoriš.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:49   #99
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
palma, ovo sto cu sad napisat ne ide tebe osobno
Probam odgovoriti da te ne napadnem, al ...

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
imam dojam da vecina tata nema blage koliko je tesko bit cijeli dan s bebom. u rudniku nisam kopala pa nemrem rec, al cijepala sam drva - pisovkejk u usporedbi s nekim danima s kicom.

ovo sto velis stoji - tata je placen da radi, mama da bude s bebom.
e, a kucanski poslovi su popola, jer su oba ta posla toliko teska da su jednakopravna.
e, vikende i slobodno vrijeme koje tate imaju se isto dijeli popola, jer mama nema ni cik pauzu ni forum pauzu, cak ni pauzu za jelo i pisanje ak mali the boss tako odluci taj dan.
i za razliku od "odraslog" sefa, s ovim nema ni najsitnijih kompromisa i pregovora, njegova je ili je odma

a to da su kucanski poslovi i slobodno vrijeme popola, to vecina mama moze samo sanjat...
A cuj, ja moram iz svog kuta pisati. Kuhati znam i kuham, rijetko, ali kuham, ves oprati znam i ponekad napravim, podove perem, usisavam, sudje perem, pese secem, na posao idem, s M se druzim,... Jedini posao koji ne radim i koji necu raditi je peglanje!

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
(a ja ovo uspijevam pisat samo zato sto mi je mama odvela malog u setnju , u kojoj naravski krmi
a ja gibam cistit kucu svoju )
Bas htjedoh primjetiti, nije da je 24 sata tebi nad glavom kada si i tu aktivna, no znam kako se pise, s bebom na rukama trceci itd.
Magic obavezno grinta na mene da kaj sam nekaj napravil ovak i onak, nikada ne dobije bravo tata, osim kada ne treba (brmmmm), a kada sam i ja nadrkan samo pitam kaj da napravim. Ekslplicitno da mi se kaze. Onda kada kaze operi sudje, ja perem, kada kaze dubi na glavi, ja odem van s pesima, tak da ...
Znam da vama nije lako, ali nije bas cvijece niti nama. Na stranu neke ekstremne muzeve ovdje na forumu kojih nikada nema, ja znam da sam ja u 16:20 doma, da idem s pesima van i dalje sam s Magic i Matijom. Sjecam se da si me napala nedavno da kak sam ja bas morao otici jedan dan u grad. Evo moram i slijedeci tjedan, u utorak otici na sastanak u 18 sati. To me ne sprijecava da dodjem doma, dam pusu matiji, prosetam pese i tek onda odem. Znaci osim u nekim slucajevima uvijek imam vremena za malca. Cak i kada sam radio neslavnopropali posao, sam imao vremena za Matiju i to radio po noci.
No opet smo otisli u off.

Ja bi drugo dijete za jedno 1.5-2 godine, trece iza toga, a kada nemam pojma jos. Eto da vratimo stvari na topic.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:31   #100
ja se necu mjesat jer ce opet doc nyna s samo cu PS rec da si mjesec dana proba vodit popis koliko puta je opro SVE podove, SVO sude, i tak
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.