Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 09:19   #7221
Matahari čitajući ovu temu stvarno smatraš da ti jedina nemozes " naučiti" spavati cijelu noć. Moj ima 2,5 god. I možda je 2,3 puta prespavao cijelu noć.
Puuuuuuuno je bolje sad, ali smo jednostavno prihvatili da je on takvo dijete, malo spava, puno sanja, nemirno spava i sve mu je bitnije od spavanja. Podsjeća me na mene te dobi
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:02   #7222
Matahari, ja ti nazalost ne mogu dati savjet kako da spavaju cijelu noc, jer se borim sa svojim drugim nespavacem.
Stariji sin je poceo spavati sa godinu i po, i to izmedju mene i muza. Bilo je ili to ili zavrsiti u ludnici. Sada ima skoro tri godine i jos spava izmedju nas, ali trenutno ni nemamo druge mogucnosti dok ne nadozidamo sobu
I ja se ponekad pitam u cemu grijesim, svima oko mene djeca spavaju (navodno), a moji nikako
A muzevi ko muzevi, meni je moj jedan dan rekao da imam slabo mlijeko jer mali precesto jede (a dobio je 1200 g i 7 cm u mjesec dana). Nemam pojma ko im puni glavu glupostima! Probaj razgpvarati s njim i kazi mu kako se osjecas, a ako on ima bolju ideju kako sa njima, neka ju slobodno isproba, a ti idi na kauc
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 17:55   #7223
Matahari to su obične gluposti da je u drugih mama sve po špagi... Pff trebaš vidjet kod mene kako noći izgledaju a ovo mi je drugo dijete i kao pametnija sam
Kao što jedna forumašica napisa,gledam u prozor i čekam kad će više doći jutro da taj teror završi!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 21:22   #7224
noćas sam zaspala nosajući ga po stanu, nisam mislila da je to moguće, ali kad sam sudarila sa kutnom i prenula, dobro da ga nisam ispustila! muž je zaključio kako on radi, a ja sam bila stvarno iscrpljena do krajnjih granica. na kraju sam u 4h predala vrišteće dijete i legla u krevet. zaspala sam valjda iste sekunde.

Nosanje - nikad ništa ne pali od prve. nekad je to lupkanje po guzi, nekad na ramenu, nekad na ruci, nekad ga uspijem umiriti kad zavrišti ako samo ubrzam korak. Naravno, ne smijem nikako sjediti! A najgore mi je kad počne sklapati okice, ruke mu padaju uz tijelo, i onda se prene jer sam stala na škripeći parket, jer sam uzdahnula, disala, usporila, ubrzala... ma ne znam što

ja krivim muža za ovo noćno ludovanje. on je naime kako entuzijastični mladi tata bio oduševljen svakom interakcijom sa bebom koja inače samo jede i spava, te je u početku po noći s njim pričao i igrao se

Maritoma
stvarno se nalaziš u teškoj situaciji jer ih imaš dvoje koji te trebaju, ali ne vjerujem da postoji metoda kojom roditelji dobivaju da djeca prespavaju cijelu noć, već su djeca ta koja su iz tko zna kojih razloga spremna na to :tješimse:
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 21:31   #7225
Quote:
Matahari kaže: Pogledaj post
Dobro jutro svima, trebam par savjeta da uspijem ostati normalna...
Imamo 20 mjesečne blizance, curica i dečko, potpuno različiti i karakterom i izgledom. Ja sam se navikla da se oni bude po noći, to se obično može reći za svakog barem po tri puta, međutim, moj muž se s tim ne može pomiriti i njega to izluđuje, a došlo je do te razine da on izluđuje mene..
Djeca su takva kakva jesu, sinek mi zaspi oko 8-9 navečer, a kćerkica ima drugačiji bioritam i ona ide spavati tek poslije 10.
Popodne ona duže spava pa je samim time i duže navečer budna, ali ako je probam buditi ranije popodne sa željom da ode prije navečer spavati, samo pokvarim dan jer je onda nemoguća.
Radim svaki dan 4 sata i to mi puno znači, to je moj svojevrsni bijeg da se malo maknem i razgovaram s odraslim ljudima, uglavnom da imam koliko toliko normalan život.
Zadnjih dana muž mi je stalno počeo predbacivati da su djeca takva kakva jesu zbog mene, da ja nisam dobra matera, kako su druge žene naučile svoju djecu da spavaju cijelu noć.... itd...
Ja njemu kažem da je svaka beba drugačija i da većina drugih žena nema blizance koji bude jedan drugog plačem u noći, ali njegov odgovor je da on to jednostavno ne prihvaća.
Već dvije noći iselio se iz spavaće i spava u dnevnoj. Na neki način me kažnjava da se sama brinem i ustajem za njih dvoje kada se probude.
S druge strane to mi je otežavajući efekt jer tek onda oni ne spavaju kak treba, dok smirujem jednog u kinderbetu, drugo plaće i onda mi je jedini spas da ih stavim kraj sebe, tek se onda smire.
Naravno muž je lud i kaže da ih sad učim kak spavati na krevetu i da prelazim iz lošeg u gore...
Uz to on je često noćna smjena tak da smatram da nikad nisam ni imala šansu da "ih naučim" spavati cijelu noć jer mi nitko nije mogao pomoći već sam sama skakala oko njih dvoje...
Najviše me smetaju komentari da nisam dobra majka i kako svim drugim majkama sve ide kako treba jedino meni ne. To me počelo smetati i vidim da je polako počelo narušavati moje samopouzdanje i čak sama sebe lošije doživaljavam, kao promašaj u majčinstvu.
Tješim se da su nam to prva djeca i da je normalno da imamo pogrešaka, ali mi ne uspijeva... Kako naučiti dijete da spava cijelu noć???
Ja bi tvom mužu savjetovala da nauči biti Otac, a djeca će sama spavati cijelu noć kad za to budu spremna
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 21:49   #7226
boo boo potpisujem i svašta bih nadodala, ajme meni kakvih debila ima, evo ne mogu da ne kažem
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:33   #7227
Matahari meni je super kako si samo ti "kriva" sto oni ne spavaju. Ne znam koja je njegova uloga. Sto on ne nauci ih spavati kada je tako pametan. Gle kuzim da je on tvoj
muz ali ponasa se kao zadnji kreten. Ja imam jednu nespavacicu i znam kako je tesko. a ne mogu zamisliti da ih je dvoje, od pokusavanja da se zadrzi dravi razum do toga da to sve pati oko tebe pa i brak. jer ako niste u tom zajedno poludit ce te. Govorim iz iskustva. Dakle reci mu da je i on otac i da bi se mogao vise ukljuciti a manje kritizirati.
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:13   #7228
Razgovarali smo i naravno da me je razumio i shvatio... do idućeg puta dok opet ne bude živčan i histeričan od umora (isto kao i ja)...
Za ove božićne blagdane budemo skroz prolupali... on radi i Božić i Novu noćne smjene, što znači da bude po danu spaval... a ja nek si pucam u glavu
Najgore mi je kaj ih ne mogu odviknuti od dudica... ne piju oni puno, ali svaki put kad se probude treba im par gutljaja mlijeka ili čaja da se smire... znam da ako krenem s odvikavanjem, jedno će vrištati pa će krenuti drugo vrištati i to mi je izgovor da ostanem na istom mjestu gdje sam i sad...
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 21:18   #7229
Quote:
Matahari kaže: Pogledaj post
Razgovarali smo i naravno da me je razumio i shvatio... do idućeg puta dok opet ne bude živčan i histeričan od umora (isto kao i ja)...
Za ove božićne blagdane budemo skroz prolupali... on radi i Božić i Novu noćne smjene, što znači da bude po danu spaval... a ja nek si pucam u glavu
Najgore mi je kaj ih ne mogu odviknuti od dudica... ne piju oni puno, ali svaki put kad se probude treba im par gutljaja mlijeka ili čaja da se smire... znam da ako krenem s odvikavanjem, jedno će vrištati pa će krenuti drugo vrištati i to mi je izgovor da ostanem na istom mjestu gdje sam i sad...
pa moja ce skoro 2 godine i 2 mjesexa i dalje pije po noci bpcicu jer je to jedino smiri. nisam imala snage se boriti joj to uzimati. ovako bar malo odspavam.
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:21   #7230
evo i mene tu :/ curka ima 10 mjeseci, nikad nije prespala noć, imala je 2 buđenja po noći kad bi pocicala i nastavila spavati al od cjepljenja sa 6 mjeseci je podivljala. ja to priprisujem cjepivu jer ne znam kaj se drugo promjenilo, dohranu smo malo kasnije uveli, cica i dalje.. ima foru da se ne da uspavat a kad i zaspe, nema period spavanja duži od 2-2.5 sata, najčešće je buđenje svakih 1.5-2.. i ono što najviše izluđuje.. igranje, ona je raspoložena ko usred bijelog dana. dnevno spavanje izbacila u istom periodu kad je počela lumpovat ne da smo umorni, nego smo premoreni, ja sam u takvom stanju da nisam zainteresirana za imat još djece..
__________________
tu je.. <3
Hrabri_Bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 17:22   #7231
mi isto imamo nekoliko buđenja al ono što dodatno otežava cijelu stvar je to što on ne zaspi nakon cicanja nego se unervozi i rasplače pa ga nosam. a ni to nije dosta, kad mi zaspi i kad ga spustim, probudi se i opet onda sve isppočetka. psihički me uništava
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:20   #7232
Kod nas se situacija malo popravila... Skuzila sam da mora odspavati ljepo po danu, ako ne je noc katastrofa. Po danu sam ga pocela budnog stavljati u krevetic, izadjem iz sobe, on malo gleda i onda zaplace. Udjem u sobu i dam mu dudu i uglavnom se odmah umiri, ako ne jos jednom tako. Imam srece da ne vristi i jako place, nego se samo malo buni
Kad mi ok odspava dan, noc nam je sa razmacima izmedju dojenja na tri sata. Nista posebno, ali i to je neki pomak
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:44   #7233
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
Kod nas se situacija malo popravila... Skuzila sam da mora odspavati ljepo po danu, ako ne je noc katastrofa. Po danu sam ga pocela budnog stavljati u krevetic, izadjem iz sobe, on malo gleda i onda zaplace. Udjem u sobu i dam mu dudu i uglavnom se odmah umiri, ako ne jos jednom tako. Imam srece da ne vristi i jako place, nego se samo malo buni
Kad mi ok odspava dan, noc nam je sa razmacima izmedju dojenja na tri sata. Nista posebno, ali i to je neki pomak
Toliko o tome... Sinoc opet svakih sat i po
A super je odspavao dan
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 09:12   #7234
naša curka se počela redovno budit u 4-5 ujutro, za još malo sna treba je uninavat, ali većinom bezuspješno, ona čim s eprobudi odmah ustaje i ne želi više ležat niti bit ukrevetu, eventualno između nas da ustaje i radi šta joj je volja

a po danu jedva dva spavanja, drugo na silu zato oko 6 već je gotova, pokušavmo je da ostane duže budna po danu, ali za sad nismo uspjeli, uglavnom napravimo samo gore kad nešto "interveniramo", obično slabo odspava drugo spavanje pa je pospana u 6-6,30


em što se pokvarila i sa hranom (i boca i žlica uz bumbu ajme meni) evo i ovo, baš smo i ja i muž malo razjebani zadnje vrijeme
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 22:45   #7235
mi smo i dalje uglavnom koma. Evo,legla je pred manje od 2 sata i vec je 3.put uspavljujem. Cikom, jos nisam odlucila stat. Bojim se da ce se budit i dalje, samo cu biti bez sredstva za uspavljivanje. valjda ce i nama svanuti noc bez budenja, premda sam u fazi kad mi se i 3 do 4 budenja cine idilicnim...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 07:45   #7236
Evo mi aktivni od 4.30 krepat cu od umora . Sretan vam Bozic
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 12:28   #7237
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
mi smo i dalje uglavnom koma. Evo,legla je pred manje od 2 sata i vec je 3.put uspavljujem. Cikom, jos nisam odlucila stat. Bojim se da ce se budit i dalje, samo cu biti bez sredstva za uspavljivanje. valjda ce i nama svanuti noc bez budenja, premda sam u fazi kad mi se i 3 do 4 budenja cine idilicnim...
Ma doći će to, ja uopće ne sumnjam u to .

Od nekih 16,5mj moj spava malo bolje (sad ima 17,5mj). To znači da se ne budi obavezno prvi put pola sata nakon što zaspi već odspava 2-3 sata u komadu. U sredini noći čak odspava i po 4,5 sata u komadu što je meni wow .
Ali iako se to počelo dešavati nije pravilo, tj opet se dese ovakve noći kao što ste imali...buđenje svakih pol sata-sat-dva.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 20:42   #7238
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Evo mi aktivni od 4.30 krepat cu od umora . Sretan vam Bozic
hej nije utjeha, ali identično Božićno jutro kod nas
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 21:15   #7239
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
Kod nas se situacija malo popravila... Skuzila sam da mora odspavati ljepo po danu, ako ne je noc katastrofa. Po danu sam ga pocela budnog stavljati u krevetic, izadjem iz sobe, on malo gleda i onda zaplace. Udjem u sobu i dam mu dudu i uglavnom se odmah umiri, ako ne jos jednom tako. Imam srece da ne vristi i jako place, nego se samo malo buni
Kad mi ok odspava dan, noc nam je sa razmacima izmedju dojenja na tri sata. Nista posebno, ali i to je neki pomak
ne želim te demotivirati, ali evo ja sad s odmakom mislim da to ništa nema veze s ničime, nego kako ti padnu karte, tako je.

ja sam s mojim postigla i da spava ok po danu, i uspjela mu ne davati cicu noću, i puštala ga da se sam uspavljuje u krevetiću i prestala ga kompletno dojiti, i sve skupa je bila koma. i imaš sve dokumentirano na ovom topicu u razdoblju od tamo negdje listopada 2010. g.

iskreno, do pred neko vrijeme sam mislila da je s 13 mjeseci počeo spavati jer sam ga tad finalo pustila da spava s nama u krevetu, ali mislim da sam samo imala sreće što je s 13 mjeseci počeo spavati bez buđenja, jer nekima to traje i do 2-3-4 godine.



p.s. annaaa
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 11:08   #7240
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
hej nije utjeha, ali identično Božićno jutro kod nas

Danas 5.25 dernjava,hoce mlijeko popit i igrati se
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.