Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 12:25   #8141
Dakle čitam sve i pronalazim sebe (nas) u svim postovima. Bolje je spavao s 4 mj. nego sad s nepunih 9. Čim se probudi, odmah kreće penjanje i kad se popne na noge počinje plač. Neki put i samo sjedi na krevetu, ali uglavnom vrlo brzo počne plač. Uspavljivanje moguće jedino na cici. I onda se čeka sljedeća epizoda, koja slijedi za sat-dva... Jednu noć sam ga stavila spavati u 9 da bi mi se probudio u 10.45
Jučer cijeli dan nije htio spavati, navečer kaže mm da će sad spavati do 10 ujutro. Naravno da se probudio za sat i pol...
Stariji je već sa 6 mj. spavao cijelu noć i nemam pojma šta da radim ovom malom... Jeste probale s malo jačim večernjim obrokom (iako mu nisam još htjela uvoditi večeru), da li bi to pomoglo? Moja mama i mm tvrde da je gladan pa se zato toliko budi...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:36   #8142
15 mjeseci, samo je od 2. do 3. mjeseca spavao po 5 sati u komadu, ostalo na 2,3 sata u dobrim noćima.

Nema dojenje ništa s tim, prekinula sam dojiti i jednako se budi.

Valjda ću se nekad naspavati.
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:21   #8143
Ok, vidim da nisam jedina..
Već mi je lakše
Evo kod njega sinoć pomak
Zaspao u 20, nije se do ponoć budio
Ja ulazila u sobu svako malo da vidim jel diše, čudno mi bilo
Nakon toga naravno sve po starome
Nekad kažem sama sebi da je takav i jbg to moram prihvatiti i da će proći, ali nekad sam tako luda i neispavana da ne znam kuda bi sa sobom.

I da, mislim da nisu ni gladni, ni žedni, nit da je sisa u pitanju

Teatrichalna mislim da oni mogu izdržati noć bez spize, jednostavno organizam je takav, noć je za spavanje, to se naravno ne odnosi na skroz male bebe. Moj je jedno vrijeme sa 6mj zadnji put dojio u 19.30 i onda tek u 05.30

Al me zanima nešto. Mame koje nisu uopće dojile, jel vam se dešavalo ovakvo budjenje/nespavanje?
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:17   #8144
ja nisam nikad dojila
buđenje stalno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:36   #8145
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Ok, vidim da nisam jedina..
Već mi je lakše
Evo kod njega sinoć pomak
Zaspao u 20, nije se do ponoć budio
Ja ulazila u sobu svako malo da vidim jel diše, čudno mi bilo
Nakon toga naravno sve po starome
Nekad kažem sama sebi da je takav i jbg to moram prihvatiti i da će proći, ali nekad sam tako luda i neispavana da ne znam kuda bi sa sobom.

I da, mislim da nisu ni gladni, ni žedni, nit da je sisa u pitanju

Teatrichalna mislim da oni mogu izdržati noć bez spize, jednostavno organizam je takav, noć je za spavanje, to se naravno ne odnosi na skroz male bebe. Moj je jedno vrijeme sa 6mj zadnji put dojio u 19.30 i onda tek u 05.30

Al me zanima nešto. Mame koje nisu uopće dojile, jel vam se dešavalo ovakvo budjenje/nespavanje?
Eto ja imam blizance, curu sam dojila puno krace, ona nikad nije dobro prihvatila i uopce se nije budila po noci. Decka jos dojim i jedino taj prvi komad noci odspava u komadu, recimo od 21 do 23 ostalo neprestano budjenje, plakanje, bacakanje...na kraju ako ga ne uzmem odmah nju probudi.

Ja to sve povezujem samo s dojenjem, ali sad vise nisam sigurna da li bi bilo bolje kad bih prestala. Nit znam kako bih prestala. Za nju se ponekad jos izdojim (imaju 9 i pol mj).
Kad se sjetim na pocetku da su spavali skoro cijelu noc vec sa 2,5 mj.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 21:29   #8146
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Al me zanima nešto. Mame koje nisu uopće dojile, jel vam se dešavalo ovakvo budjenje/nespavanje?
moja prijateljica nije dojila, mala se budila do godine i pol
druga prijateljica dojila mali spavao cijelu noć od svojih 5.mj

buđenja nemaju veze sa dojenjem, ne grizite se zbog toga. Puno puno je bitnija sada njima sisa nego vama spavanje
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 08:51   #8147
Negdje sam pročitala da se djeca ne bude po noći zbog gladi,bez obzira koliko pojeli prije spavanja.
Moja se uredno budila i skakala po 2,3 sata tokom noći,dok je spavala sama u krevetiću....sad kad sam je sa 14 mjeseci prebacila sebi u krevet,jer mi se više nije dalo dizati 5 puta,spava ko top,zaspi u 20 i nema je do 6:30 ujutro
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:19   #8148
...dajem novo značenje riječi ''žrtva''
jučer me malena u 4 sata ujutro istukla ko vola u kupusu...nešto je sanjala, pa me kroz san izgrebala.istukla i skoro izbacila iz kreveta(spavamo ja i ona u bračnom)....sad će 2 godine....
skoro sam ju prijavila policiji...sreća da je bilo još rano pa policija nije radila...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:12   #8149
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Al me zanima nešto. Mame koje nisu uopće dojile, jel vam se dešavalo ovakvo budjenje/nespavanje?
Mislim da nas na ovoj temi ima sasvim dovoljno koje nismo dojile, a djeca su nam se budila od večeri do jutra, tako da taj mit očito ne drži vodu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:40   #8150
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
...dajem novo značenje riječi ''žrtva''
jučer me malena u 4 sata ujutro istukla ko vola u kupusu...nešto je sanjala, pa me kroz san izgrebala.istukla i skoro izbacila iz kreveta(spavamo ja i ona u bračnom)....sad će 2 godine....
skoro sam ju prijavila policiji...sreća da je bilo još rano pa policija nije radila...
meni to moja radi i po danu.
cupa, grebe, trga madeze...

jos je po noci relativno "njezna", samo me grize i lupa rukama i nogama.

mi vec 2 noci u polusnu. nijednom nije cvrsto zaspala, ni na par minuta.
smetaju joj i vreca za spavanje i dekica i vise nemam pojma cime da ju pokrijem ili u kakvu vrecu da je stavim da zaspe(mo) u miru bozjem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:51   #8151
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
meni to moja radi i po danu.
cupa, grebe, trga madeze...

jos je po noci relativno "njezna", samo me grize i lupa rukama i nogama.

mi vec 2 noci u polusnu. nijednom nije cvrsto zaspala, ni na par minuta.
smetaju joj i vreca za spavanje i dekica i vise nemam pojma cime da ju pokrijem ili u kakvu vrecu da je stavim da zaspe(mo) u miru bozjem.
Kod nas je prolazila samo vreća za spavanje s nogama, tj. ona pidžama od materijala za vreću.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:34   #8152
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Kod nas je prolazila samo vreća za spavanje s nogama, tj. ona pidžama od materijala za vreću.
mislis na one od flisa?

inace ne volim flis pidzame, a i nije sad toliko zima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:29   #8153
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
...dajem novo značenje riječi ''žrtva''
jučer me malena u 4 sata ujutro istukla ko vola u kupusu...nešto je sanjala, pa me kroz san izgrebala.istukla i skoro izbacila iz kreveta(spavamo ja i ona u bračnom)....sad će 2 godine....
skoro sam ju prijavila policiji...sreća da je bilo još rano pa policija nije radila...
Moja je takva bila noć prije. Lakat u grkljan, pa šaka u oko, na kraju nogom u pupak, ajme, polomljena sam bila do jutra.

Nego, moja je spavala u svom krevetu sve do sada (15 mjeseci) i sad se počela penjat prek ograde k nama u krevet Di smo fulali?
Ok, mama je počela radit s njenih 12 mjeseci, tata je prije nekih mjesec dana otišao na duži put, kužim da joj je promijena. Vratim ju u njen krevet, čim se malo pomakne i skuži da je sama, udri u dernjačinu i penje se k meni prek ograde. Bu ju to prošlo?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:55   #8154
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mislis na one od flisa?

inace ne volim flis pidzame, a i nije sad toliko zima.
Ne flis, fini, glatki pamuk, ali su punjene kao vreće. Mi smo ih oblačili na golo tijelo ili bodić kad je jako hladno jer bi joj ta pidjama-vreća bila jedini pokrivač. I dan-danas se ne pokriva, bude hladna kao led, ali više nije beba pa se ne sekiram.

Ovako nešto https://www.google.ba/search?q=vre%C...d3v4Y-PbscM%3A

Ali obavezno s otvorima na nogama, moja bi poludjela sa zatvorenim nogavicama.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 14:06   #8155
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ne flis, fini, glatki pamuk, ali su punjene kao vreće. Mi smo ih oblačili na golo tijelo ili bodić kad je jako hladno jer bi joj ta pidjama-vreća bila jedini pokrivač. I dan-danas se ne pokriva, bude hladna kao led, ali više nije beba pa se ne sekiram.

Ovako nešto https://www.google.ba/search?q=vre%C...d3v4Y-PbscM%3A

Ali obavezno s otvorima na nogama, moja bi poludjela sa zatvorenim nogavicama.
booze, nikad vidjela tako nesto.

di tog ima da malo opipam?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:03   #8156
pričali smo nedavno o ovome, dio iz članka

http://www.index.hr/mame/clanak/kako...je/844851.aspx


Bebe koje se hrane na bočicu noću spavaju više jer im je potrebno više vremena da probave zamjensko mlijeko.



i da, da bi moj bar spavao 14 sati na dan kako tu piše....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:07   #8157
iz istog članka

Preporučuje se da je naviknete da spava bez svijetla.


Aha, i onda dođete u bolnicu gdje sva djeca moraju spavati pod svjetlima, naravno, da ih sestre iz hodnika vide, a dijete koje je naučeno spavati u mrklom mraku tuli ko vol cijelu noć jer ne može spavati (mama otišla doma)
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:02   #8158
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
booze, nikad vidjela tako nesto.

di tog ima da malo opipam?
Mi smo jednom kupili u waikikiju, a drugi put u nekom najobičnijem supermarketu.
Ima, ima, samo je manje često od klasične vreće. Dakle, sve ti bude isto, samo su nogavice razdvojene i gledaj da imaju otvor za stopala jer će tvojoj maloj vjerojatno i zatvorena stopala smetati. Stvarno nas je to spasilo, barem što se tiče borbe oko pokrivanja.

Inače, od rođenja je bila u vreći, ali čim joj je motorika proradila, nije više htjela u vreću, tamo nekad s 2,5 - 3 mjeseca.

Evo je u pidjami-vreći
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:32   #8159
Pidzama vrece ima u H&M-u

http://www.hm.com/hr/product/51918?article=51918-E

Ja sam je uzela u Arena Centru.
I spas je!
U vrecu nece, pokrit se nece, u pidzami sa zatvorenim stopalima se nenormalno znoji.
Prije dvije noci ovo stavila u pogon i pokazalo se kao dobitna kombinacija. Sada moram nabaviti jos barem jednu.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:17   #8160
jaaaooo, hvala zene, to bi nas moglo spasiti bar po pitanju pokrivanja, kad se vec budimo 987654 puta zbog sto drugih razloga.

trcim prvom prilikom to kupiti. po mogucnosti vec sutra.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.