Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2016., 23:00   #8201
Razumijet ce me Zagrepcani, Bandicevo pucanje svako vece na Bundeku, luuda sam! Taman zaspe, ucvrsti san i eto vatrometa pol cuke! Da mi je blize, sasula bi mu paljbu psovki pa nek si doma mami puca!
Trebamo se selit u veci stan, sve mi nekako Lika primamljiva
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:05   #8202
Podizem temu
Moj bebac je do 5. mjeseca zivota spavao sasvim solidno, spavanje navecer oko 7.30, prvo budjenje ponoc ili 1, ponekad cak tek oko 3 ujutro, i sljedece budenje oko 6 i spavanje do 9. Raj na zemlji.
Onda oko 5. mjeseca zivota krece saga s nespavanjem, budjenje svakih sat vremena, u jednom periodu svakih pola sata i tako je i danas. Ako je dobra noc, budenje zna bit svakih dva sata, ali to samo u prvom dijelu noci, a onda opet svakih 40 min ili sat.
Danju isto ne spava puno, mozda sat dva u vrh glave, s tim da smo imali perioda kad smo se uspavljivali danju preko sat i pol, da bi odspavao nakon toga pola sata.
Zivim na autopilotu i cekam da nekim cudom pocne spavati
Mrrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:56   #8203
Quote:
Mrrva kaže: Pogledaj post
Podizem temu
Moj bebac je do 5. mjeseca zivota spavao sasvim solidno, spavanje navecer oko 7.30, prvo budjenje ponoc ili 1, ponekad cak tek oko 3 ujutro, i sljedece budenje oko 6 i spavanje do 9. Raj na zemlji.
Onda oko 5. mjeseca zivota krece saga s nespavanjem, budjenje svakih sat vremena, u jednom periodu svakih pola sata i tako je i danas. Ako je dobra noc, budenje zna bit svakih dva sata, ali to samo u prvom dijelu noci, a onda opet svakih 40 min ili sat.
Danju isto ne spava puno, mozda sat dva u vrh glave, s tim da smo imali perioda kad smo se uspavljivali danju preko sat i pol, da bi odspavao nakon toga pola sata.
Zivim na autopilotu i cekam da nekim cudom pocne spavati
Najvjerovatnije motorika, proputavanje i to i onda to prozivljava kroz noc

Proci ce samo nije izvjesno kada
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:09   #8204
Sve kako si napisala i kod nas. Rano se poceo okretati, propuzao je sa 5mj, sad sa 6 se poceo dizati na noge i to sve uzima svoj danak. Po noci prozivljava cijeli dan i non stop se budi. Ja sam iscrpljena. Prva 4mj nisam ni znala da imam bebu, probudi se, jede, nastavi spavati, ovo sad je cisti kaos. Moj po danu dobro spava cca 3 puta po sat i pol dva. Dok je budan stalno je na podu i puze pa se iscrpi. Nemam nikakav pametni savjet i ja cekam da prodje

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:25   #8205
Jos jedna stvar koja me ubi, je i to sto osim sto danju kolicinski malo spava, pa ne stignem nista, jos se i obavezno budi nakon 15ak ili 20 minuta i ona moram brzo reagirati s douspavljivanjem, inace gotovo sa spavanjem za taj dan. Tako da i u to vrijeme kad bi nesto mogla za sebe obaviti, ustvari provodim "strazareci" pored kinderbeta.
Sve se mislim da sam negdje pogrijesila u koracima oko tog spavanja, mozda sam bila prenapata pa bebac to osjeti ili nisam znala na vrijeme nauciti bebu da sama spava (iako kad razmislim, nemam pojma kako to izvesti s djetetom koje odbija spavati i budi se na svaki jeb*** sum)
Da li ste vi djecu danju uspavljivale preko sat, dva ili bi ih pustile da nespavaju danju i da li su se vasa djeca budila 15ak min nakon sto bi zaspala?
Mrrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:32   #8206
Quote:
Mrrva kaže: Pogledaj post
Da li ste vi djecu danju uspavljivale preko sat, dva i da li su se vasa djeca budila 15ak min nakon sto bi zaspala?
da.
da.


nema lijeka, bar ne u nasem slucaju.
ja i dalje, nakon skoro 7 godina, nekoga uspavljujem po sat vremena i netko me budi bar 3-4 puta nocu.
jbg. pomirila sam se s tim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:51   #8207
isto kod nas, 3 godine

ja sam ga na rukama uspavljivala do nekih 2 godine, dok to nisam skužila derao se po cijele dane, a nije htio zaspati, tj. nije si dozvolio da spava

isto stražarim i dan danas da ga uspavam ponovo kad spava popodne, obavezna buđenja su nakon 20 minuta, pa opet, pa opet, ma isto kako i ti veliš
i po noći jako loše spava, ali to se mm diže već dugo. a ustajanje je u 5, pola 6
a zaspao u jedvite jade u 22, uz nekoliko buđenja do jutra

meni suze na oči idu kad netko veli da mu dijete spava 12 sati u komadu. ili da je sa 6 mjeseci prospavala beba noć. moje dijete treba manje sna od mene i to je jednostavno tako. maštam o spavanju do 9, ne do podne, do 9 bar.

i ja se nisam nikad naviknula na to, nego sam se malo žešće razbolila jer sam vječito umorna i čangrizava i kenjkava

i inače, ja ne radim, da radim ne znam na šta bi to ličilo jer nisam sposobna za ništa pametno, valjda bi šljakeru dala direktorovu plaću...

nemam ti ništa pametno
ja se nisam pomirila s tim nego čekam da to prođe...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:58   #8208
Quote:
Mrrva kaže: Pogledaj post
Jos jedna stvar koja me ubi, je i to sto osim sto danju kolicinski malo spava, pa ne stignem nista, jos se i obavezno budi nakon 15ak ili 20 minuta i ona moram brzo reagirati s douspavljivanjem, inace gotovo sa spavanjem za taj dan. Tako da i u to vrijeme kad bi nesto mogla za sebe obaviti, ustvari provodim "strazareci" pored kinderbeta.
Sve se mislim da sam negdje pogrijesila u koracima oko tog spavanja, mozda sam bila prenapata pa bebac to osjeti ili nisam znala na vrijeme nauciti bebu da sama spava (iako kad razmislim, nemam pojma kako to izvesti s djetetom koje odbija spavati i budi se na svaki jeb*** sum)
Da li ste vi djecu danju uspavljivale preko sat, dva ili bi ih pustile da nespavaju danju i da li su se vasa djeca budila 15ak min nakon sto bi zaspala?
Guglaj sleep regression. Navodno normalna i cak pozeljna pojava kod beba, jer je to znak da se bebi razvija mozak. Obicno pocinje tamo oko 4 mjeseca. Moja beba je spavala isto kao i tvoja u pocetku i onda nas je ovo uhvatilo s 4 mjeseca. Popravilo se je s nekih cca 7 mjeseci, ali nas je uhvatilo ponovo (i to puno gore) s 9 mjeseci. Popravilo se je s 12 i od tad konstantno ide na bolje. Taj proces spavanja jednostavno mora sazrijeti.

Meni je za razumijevanje spavanja beba jako pomogla knjiga od Elizabeth Pantley "The No Cry Sleep Solution" (mislim da je na hrvatskom "Kako uspavati dijete bez plakanja" ili tako nesto). Nema revolucionarnih ideja kako odjednom navesti bebu da spava cijelu noc ali ima dobrih ideja kako ici prema tom cilju. I jako lijepo objasnjava da je svaka beba drugacija, neke su spavalice, neke nisu, i zasto je to sve s nespavanjem beba normalno. Nakon sto sam to procitala ja sam se jednostavno sto posto prepustila bebi i sve prilagodila njoj samo da spava. Moja s 9 mjeseci ne samo da se je pocela buditi svakih sat-sat i pol nego vise nije htjela spavati u kreveticu. Pa je pocela spavati na velikom madracu, gdje je imala dosta mjesta za okretanje prije spavanja (bez da se vrti po krevetu barem 15 minuta nije htjela zaspati). Znala sam ju naci i na podu kak spava, valjda se provrtila okolo naokolo, pa sam pocela stavljati deku na tepih i pustila ju da dalje spava.
Isto je bila osjetljiva na sumove pa sam joj pustila neki white noise prilikom spavanja, da prekrije ostale sumove. To je upalilo. Jos uvijek je osjetljiva na pokrivanje i ne podnosti biti pokrita pa ju u hladnijim nocima oblacim u dvije pidzame ili cak u pamucnu pidzamu pa na to pidzamu od flisa. Do 9 mjeseci je htjela spavati u vreci, ali od tad ni to.
Spavala je dva spavanja do 13 mjeseci, onda je presla na jedno. Kad je imala dva spavanja spavala je dva puta po 40 minuta, a otkad je presla na jedno spavanje odvali 2-2,5 sata u komadu. Ide spavati na dnevno 4 sata nakon budjenja ujutro.

Ovo budjenje nakon 15-20 min nakon sto zaspi nas je pratilo do 12 mjeseci, ne bas uvijek ali cesto. Nakon toga se je popravilo i sad se jos ponekad dogodi, ali samo kad je neka situacija tipa bolest ili zubi. I dalje se budi dva puta po noci svakih 4 sata (dosli smo na ritam od kad se je tek rodila, ha ha), ali i dalje vidim da ide na bolje i da sve kvalitetnije spava. Cujem ju da ispusta neke zvukove, nekad zakmeci, nekad nest prica, ali sama zaspi dalje. Ova dva puta kad se budi je gladna i jede i nemam joj namjeru to ukidati jos jer vidim da joj treba.

Nisam ju nikad pustila preko dana bez spavanja i da, bilo je dana kad se je uspavljivala po sat do dva. Tamo negdje sa 6 mjeseci sam saznala za pravilo 2-3-4 i to saznanje mi je pomoglo kod dnevnog spavanja. Navodno vecina beba (a takva je bila i moja) slijede dnevni obrazac spavanja na nacin da kad se ujutro probude nakon cca 2 sata im se ponovo spava pa ih treba staviti na spavanje. Nakon tog spavanja treba proci cca 3 sata do sljedeceg spavanja, a nakon sljedeceg najmanje 4 sata prije nego ide na nocno spavanje. Kod nas je to bio dio problema sto se tice dugog uspavljivanja, ja sam ju ujutro prekasno stavljala na prvo dnevno spavanje. Nakon sto je prosao taj period kad je bila umorna ona se je premorila i poslije je tesko zaspala. Kad sam ju ujutro ranije pocela uspavljivati za prvo spavanje vise nije trebalo toliko dugo nego nekih cca 15 minuta. I vazno je dobro "izmoriti" bebu u medjuvremenu. Idite van koliko god mozete, da beba dobije dovoljno stimulacije i da se izmori. Ja sam svoju nosila u marami, ali vi nadjite rjesenje koje vama najbolje odgovara.

Nisi nigdje pogrijesila, samo prihvati bebu takvu kakva je i ravnaj se prema njoj i sve ce doci na svoje. Tesko je, ali ako te mogu utjesiti nakon 12 mjeseci kod vecine beba stvarno ide prema laksem. I sve dalje je sve lakse i lakse i zabavnije. I imaj na umu da s bebom stalno mozes ocekivati neke promjene. Taman kad se naviknete i ustalite na jednom eto promjene na nest potpuno drugacije. Tak da samo osluskuj svoju bebu, ona ce ti najbolje reci sto i kako da radis.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:59   #8209
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja se nisam pomirila s tim nego čekam da to prođe...
i ja cekam...vec 7 godina. pa nikako.


__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:06   #8210
i jednom kad prođe nastavljaš se automatski buditi svaka 2-3 sata.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:33   #8211
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
isto kod nas, 3 godine

ja sam ga na rukama uspavljivala do nekih 2 godine, dok to nisam skužila derao se po cijele dane, a nije htio zaspati, tj. nije si dozvolio da spava

isto stražarim i dan danas da ga uspavam ponovo kad spava popodne, obavezna buđenja su nakon 20 minuta, pa opet, pa opet, ma isto kako i ti veliš
i po noći jako loše spava, ali to se mm diže već dugo. a ustajanje je u 5, pola 6
a zaspao u jedvite jade u 22, uz nekoliko buđenja do jutra

meni suze na oči idu kad netko veli da mu dijete spava 12 sati u komadu. ili da je sa 6 mjeseci prospavala beba noć. moje dijete treba manje sna od mene i to je jednostavno tako. maštam o spavanju do 9, ne do podne, do 9 bar.

i ja se nisam nikad naviknula na to, nego sam se malo žešće razbolila jer sam vječito umorna i čangrizava i kenjkava

i inače, ja ne radim, da radim ne znam na šta bi to ličilo jer nisam sposobna za ništa pametno, valjda bi šljakeru dala direktorovu plaću...

nemam ti ništa pametno
ja se nisam pomirila s tim nego čekam da to prođe...
Ima Pantley knjigu i za vecu djecu "The No-Cry Sleep Solution for Toddlers and Preschoolers". Imam ju, ali ju nisam jos pocela citati. Prelistala sam ju malo i isto mi se cini dobra i korisna. Mozda bi se unutra dao naci neki savjet i za vas? Makar da detektirate o cemu bi se moglo raditi? Vjerujem da si vec svasta probala i da si luda od svega, ali mislim da ne treba odustajati od trazenja rjesenja za poboljsanje.

U vezi s ovim "meni suze na oči idu kad netko veli da mu dijete spava 12 sati u komadu. ili da je sa 6 mjeseci prospavala beba noć." - ljudi nemojte se hvatati za takve price, jer nisu realne za bebe. Bebe koje imaju konstantu u takvom ponasanju su jako, jako rijetke. Pricala sam sa jako puno mama i nijedna nema ovakvu bebu. Isto tako, ovo se mozda i je dogodilo da je beba prospavala noc sa 6 mjeseci, ali sto je bilo sa 7, 9 , 12, 18 mjeseci? To ne znamo. Evo primjer moje prijateljice. Imala je izrazito nezahtjevnu bebu koja bi zaspala sama kad bi ju stavio u krevetic otkad se rodila. Sama se je zabavljala dok nije zaspala i nitko i nista joj nije trebao. Jedno vrijeme se je budila po noci, ali dosta vremena je i spavala barem 6 sati u komadu. Sta ih je uhvatilo s 12 mjeseci prijateljica ni sama ne zna, ali zna da upravo zbog ovakvog dobrog pocetka nije bila spremna na to. Pocela su cesta nocna budjenja uz vristanje. Isli kod pedijatra, radili pretrage I sve OK. To je prestalo, ali od 18 mjeseci nista vise od toga da zaspi sama. Pa je morala poceti uspavljivati. To traje i danas sa malo vise od dvije godine. Nuna, daje bocicu, spava s malom samo da ova nekako zaspi. I da, I dalje se budi, ali ne vise uz vristanje. Tak da se stvarno ne treba hvatati za nesto sto je netko rekao za jedan odredjeni trenutak zivota svoje bebe.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:44   #8212
Svog klinca smatram stvarno dobrim spavačem
Ali do 7-8 mj se budio po noći 2x jesti, a do 14-15 mj 1x po noći
Imali smo faze kad bi se probudio u 2 čio i vesel i igrao bi se a ja se ustajem u 6 i idem raditi, pa se igraš do 3-4 i dižeš u 6
On si odspava od 12-15 a ja dođem polumrtva doma u 5 a njemu je super i on bi u parkić i svuda

Do 2 godine se sam uspavljivao u svom krevetiću, a onda smo otišli na more i spavali skupa u krevetu on i ja 2 tjedna i nakon toga više nikad nije sam zaspao, sad ima 5 godina i još uvijek se uspavljujemo

Evo sad s 5 godina on svaku noć zadnja 2 mjeseca me zove oko 2-3 i onda pređem k njemu u krevet i nekad brzo zaspi pa se vratim u svoj, a nekad ne zaspi brzo pa ja ostanem kod njega do jutra
Noćas me nije zvao i sva sam zabrinuta odjurila u njegovu sobu kad me probudila budilica da vidim jel sve ok

Eto, nikad mira s tom djecom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:28   #8213
Tak i moja, gore - dole. S 2,5 smo otisli u planine i sterala nas van iz sobe i zaspala sama. I tako 5 noci. Vratimo se doma, opet uspavljivanje po sat vremena i setnja iz svig u nas krevet. Sad spava vecinu noci, u nasem, al se rostilja po krevetu pa nas budi svako malo. Ali sam isto ko Fran, ako i zaspi u svom, sama se budim i provjeravam pa dodje na isto Volim kad nam dodje u krevet al se ne naspavam.
I stalno slusam od muza da ju moramo prebacivat u njem jer mu dost, to mi najgore. Kao da sam kriva sto se ona rostilja i seli.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:10   #8214
I ja sam svoju dugo uspavljivala, a i sad zna doći i tražiti da se zamjenimo za krevete. Nekad usred noći došeta, pa mi se ne da razbuđivati i vraćati je u krevet te se ja prebacim u njezinu sobu,a ona ostane kraj muža u krevetu. Ujutro se čudimo tko s kim spava .

Uz to užasno nemirno spava, prebacuje noge na onog s kim spava, gura se, pa mi guramo nju i sl. Ona je ujutro naspavana (ne znam kak), ali onaj tko s njom provede noć nije.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:16   #8215
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Svog klinca smatram stvarno dobrim spavačem
Ali do 7-8 mj se budio po noći 2x jesti, a do 14-15 mj 1x po noći
Imali smo faze kad bi se probudio u 2 čio i vesel i igrao bi se a ja se ustajem u 6 i idem raditi, pa se igraš do 3-4 i dižeš u 6
On si odspava od 12-15 a ja dođem polumrtva doma u 5 a njemu je super i on bi u parkić i svuda

Do 2 godine se sam uspavljivao u svom krevetiću, a onda smo otišli na more i spavali skupa u krevetu on i ja 2 tjedna i nakon toga više nikad nije sam zaspao, sad ima 5 godina i još uvijek se uspavljujemo

Evo sad s 5 godina on svaku noć zadnja 2 mjeseca me zove oko 2-3 i onda pređem k njemu u krevet i nekad brzo zaspi pa se vratim u svoj, a nekad ne zaspi brzo pa ja ostanem kod njega do jutra
Noćas me nije zvao i sva sam zabrinuta odjurila u njegovu sobu kad me probudila budilica da vidim jel sve ok

Eto, nikad mira s tom djecom
ovo sve iz moje perspektive zvuci kao jako dobar spavac.

kod mene je uvijek bilo 10-12 budjenja na noc, od toga bar jedno gdje se on/ona probudio/la u potpunosti naspavan/a, a ono na satu 3:15

i tako negdje do godinu i pol, onda se s odvikavanjem od nocne cice to prorijedilo na cca 2 puta(on) i cca5 puta (ona).
ono sto je mene uvjerljivo najvise ubilo je cinjenica da je ona do 8,5 mjeseci po pet (ili vise) puta kakala po noci i ja bi svaki put bez iznimke totalno razbudila i sebe i nju dok smo se presvlacile
to me bas unistilo.
i tako ta cijela prica traje vec godinama. to be continued...
al najvise se volim onda ustajati oko 5 za na posao nakon sto zaspem u ponoc, a ona me u tih 5 sati probudi bar 5 puta...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:53   #8216
Frupy, mene umorilo samo citanje tvoje torture
Mislim da ne bi mogla izdrzat taj rezim.

Moja je bila najgora sa 6-7 mjeseci, svako malo se budila. Jedino sam imala srecu sto je spavala bar do 7-8, pa bih pred jutro uhvatila nesto sna.

S cca 10 mj.se budila 1-2 x za dojenje, ali to bi bilo brzinski, pa smo bile naspavane. Nakon sto je ostavila sisu, prestala se budit...naravno, bilo je i noci kad nije bas dobro spavala, ali neznatno.

Onda pred ljeto opet povremene nocne torture, ali mislim da je to bilo zbog vrucine, u sobi je stvarno los protok zraka, bez obzira na sirom otvoren prozor i propuh.
Kad smo se premjestili u sobu u prizemlju, di je bas ugodno, spava ko top.

Ne spava sama, uvijek je netko s njom. Uppce ne znam kad i kako cemo izvest prebacivanje na samostalno spavanje, jer se ljeti svakako zbuksamo u istu sobu, a i kad smo kod mojih, nas dvije spavamo u istom krevetu....tako da ako nesto preko zime i nauci, liti sve ponisti
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 12:02   #8217
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovo sve iz moje perspektive zvuci kao jako dobar spavac

kod mene je uvijek bilo 10-12 budjenja na noc, od toga bar jedno gdje se on/ona probudio/la u potpunosti naspavan/a, a ono na satu 3:15

i tako negdje do godinu i pol, onda se s odvikavanjem od nocne cice to prorijedilo na cca 2 puta(on) i cca5 puta (ona).
ono sto je mene uvjerljivo najvise ubilo je cinjenica da je ona do 8,5 mjeseci po pet (ili vise) puta kakala po noci i ja bi svaki put bez iznimke totalno razbudila i sebe i nju dok smo se presvlacile
to me bas unistilo.
i tako ta cijela prica traje vec godinama. to be continued...
al najvise se volim onda ustajati oko 5 za na posao nakon sto zaspem u ponoc, a ona me u tih 5 sati probudi bar 5 puta..
pa je, stvarno se ne žalim
A kad zaspi, 2 sata je ko klada doslovno, možeš mu raditi kaj hoćeš
Znamo ga donjet iz auta ako zaspe na putu doma i kompletno ga presvuć
Ili po zimi, uspavam ga u piđami pa kad učvrsti još mu navučem vreću
On ne mrda

S tim da je dok je do 3 godine svaki dan bez iznimke spavaoa 12-15 sati
Nakon 3 godine sam ga počela buditi nakon 1-1,5 sat jer bi onda navečer bio šou ako bi ga pustila da spava koliko hoće

Do nedavno je u vrtiću spavao dnevni ali onda su se svi njegovi ispisao pa je danima molio da i njega ispišem, pa smo se ispisali pod uvjetom da ide u 8 spavati

Ali recimo sad ide na tečaj plivanja i rekla sam mu da neće moći izdržati i ćemo se sa tetama dogovoriti samo da ova dva tjedna spava popodne, i on opet spava

Dakle samo ga treba poleć

Nekak se tješim da će mi i na moru spavati popodne, baš bi mi pasalo

Ovo tvoje
Najiskrenije, ne znam kako bi ja to preživjela
I ne znam kako si se nakon maloga odlučila na još jedno djete
Meni sve možeš raditi ali bez spavanja ne ide
Ja i sad spavam ko picek, 22 sata i ja sam gotova
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:02   #8218
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Frupy, mene umorilo samo citanje tvoje torture
Mislim da ne bi mogla izdrzat taj rezim.
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ovo tvoje
Najiskrenije, ne znam kako bi ja to preživjela
I ne znam kako si se nakon maloga odlučila na još jedno djete
Meni sve možeš raditi ali bez spavanja ne ide
Ja i sad spavam ko picek, 22 sata i ja sam gotova
sad kad se i ja toga prisjecam, zmarci me prolaze.
trebam li napominjati da sam se uvijek budila samo ja, mm ili nije bio u zg ili sam ga pustila da spava, jer sto cu ga gnjaviti s nocnim pizdarijama kad se i sam budi u 5 i odlazi na posao od 10-12 radnih sati?
ali, nekako sam prezivjela i tjesim se da jednom to mora prestati. kad prvi put nakon dugo godina prospavam noc u komadu, razbolit cu se, garant.
nakon njega, groznog nespavaca, svi su mi govorili da nema sanse da se tako nesto ponovi s drugim djetetom, a kamoli da bude gore.
jea, rajt.

to nocno kakanje i presvlacenje mi je skratilo zivot za dobrih 10 godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:48   #8219
Hmmmmmm,da,definitivno mislim da moja djeca i ja ne spadamo bas pod ovu temu ali eto imam pitanjce ako moze..dakle,ona, 5.5 god,nikad ali nikad mi nije zaspala na rukama,s 4mj valjda prespavala noc u komadu,ono-predobro da bi bilo istina ali eto zaista tako je bilo..
On,8mj, nunamo se za uspavati se, i obavezno 2 budjenja tijekom noci za jesti..u zadnje vrijeme i 3 puta,ovisi kad zaspe i tijekom dana sam primijetila da vise jede pa je moguce da smo i u skoku nekom,ne znam
Kada citam ova iskustva (frupy pogotovo), ne znam ako je primjereno uopce pitati ali eto Francesca,do kada ti se tocno malac budio za jesti? I da li bi ono posaugao bocu ili malo podudla da se uspava?? Moj bas pojede flasicu da se pitam da mu nije mozda previse kad zbrojim ml mlijeka koje unese u 24sata..Kod nas je situacija kao kod novorodenceta,svaka 4 sata budenje,jelo i spavanje..bogu hvala nema te periode budnosti i igranja od 2-4 npr,tako da ponavljam-ne zalim se..ali pitam se da li je ok da ima jos uvijek 2-3 nocna obroka..
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:44   #8220
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Hmmmmmm,da,definitivno mislim da moja djeca i ja ne spadamo bas pod ovu temu ali eto imam pitanjce ako moze..dakle,ona, 5.5 god,nikad ali nikad mi nije zaspala na rukama,s 4mj valjda prespavala noc u komadu,ono-predobro da bi bilo istina ali eto zaista tako je bilo..
On,8mj, nunamo se za uspavati se, i obavezno 2 budjenja tijekom noci za jesti..u zadnje vrijeme i 3 puta,ovisi kad zaspe i tijekom dana sam primijetila da vise jede pa je moguce da smo i u skoku nekom,ne znam
Kada citam ova iskustva (frupy pogotovo), ne znam ako je primjereno uopce pitati ali eto Francesca,do kada ti se tocno malac budio za jesti? I da li bi ono posaugao bocu ili malo podudla da se uspava?? Moj bas pojede flasicu da se pitam da mu nije mozda previse kad zbrojim ml mlijeka koje unese u 24sata..Kod nas je situacija kao kod novorodenceta,svaka 4 sata budenje,jelo i spavanje..bogu hvala nema te periode budnosti i igranja od 2-4 npr,tako da ponavljam-ne zalim se..ali pitam se da li je ok da ima jos uvijek 2-3 nocna obroka..
Do nekih 9-10 mj je jeo 2x nocu, a onda presao na 1x
Al on se budio u 6 ko vekerica i odmah je isla boca cim bi progledao, a neki bi i 6 ujutro uracunali pod nocni obrok

Drmnuo bi bocu, ono kolicinu koju bi mu davala i prek dana kak ide po tablici i samo bi se dalje onesvjestio
On je previse jeo jedino u dobi 3-4 mj a sve kasnije je navlacenje s jelom i tak sve do danas
I uz te nocne obroke bi jedva navukla potrebnu kolicinu
Sa 12 mj je odbio skroz bocu, vise uopce nije htio piti mlijeko a dohrana bila koma pa sam na Ad radila razne kase i cokolino i svasta samo da bi mu utrpala nekako 500-700 mj mlijeka kroz dan... Uzas
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.