Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 18:19   #1041
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Illy,
nije to do Petrove, pa takvih strašnih priča imaš po svim bolnicama, čak i privatnim poliklinikama. Stvar je do liječnika, a ne ustanove.
ali s druge strane, ustanovu i cine lijecnici, zar ne? cinjenica je da znam sestru koja radi tamo dugo godina i da rade cuda po spasavanju nedonoscadi. a iskreno, ja da imam love isla bih kod Podobnika, samo radi higijenskih uvjeta, koji su skoro u svakoj bolnici losi, ali to je opet sto sam cula, ne iskusila.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:22   #1042
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
cvijetic, ne budi naivna, pa sta ti mislis da bi opce dobili da idu procesuirati, doktori se drze jedan drugoga ko pijan plota, nece nikad jedan protiv drugoga. lilly, fakat mi je zao, i smatram da imas apsolutno pravo pisati lose iskustvo, jer tema je petrova-iskustva, a ne: super iskustva u petrovoj! a i naravno da se događaju svakakvi slucajevi u ostalim bolnicama, al ovdje je upravo tema petrova. ja sam isto trudnica pa me ne plase takve price, volim cuti sve, i dobro i lose. a duboko se nadam da ce prevagnuti tople i lijepe price a ne tuzne i bolne
Hvala Marta! Već sam mislila da sam pogriješila temu.

Što se procesuiranja tiće- već sam na prethodnoj stranici zaljepila link o tome.
Procesuirani jesu. Od strane Državnog odvjetništva. I postupak još uvijek (5 godina) traje, a oni i dalje rade.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:24   #1043
pa naravno, na to sam i mislila, i jos ce trajati, i vjerovatno otici u zastaru...
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:47   #1044
Da, nažalost. Ipak se nadam da je pravda samo spora ali dostižna.
Nije mi bila namjera nikoga plašiti niti "širiti paniku".
Samo ukazati na drugu stranu.
Jel spašavanje nečijeg života poništava ubojstvo i obratno? Ne! Ali postoji i ta strana Petrove i za nju treba znati.
To je sve.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:24   #1045
a zašto se onda imenom i prezimenom ovdje također ne prozivaju liječnici sa pogreškom kao što se imenuju oni koje se hvali kao ok doktore?

od samog pljuvanja "tamo nekog" liječnika nemamo ništa!

ja sam sigurna da ako me dopadne jedan dotični na porodu da ću tražit zamjenu!
na žalost prevelike greške ima u svojoj dugoj karijeri da bi mu ja bila još jedna cici mici s kojom će se poigrat!
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:32   #1046
takomlada, slazem se, aj imenuj doticnog, da ne bi mene dopao
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:49   #1047
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
a zašto se onda imenom i prezimenom ovdje također ne prozivaju liječnici sa pogreškom kao što se imenuju oni koje se hvali kao ok doktore?

od samog pljuvanja "tamo nekog" liječnika nemamo ništa!

ja sam sigurna da ako me dopadne jedan dotični na porodu da ću tražit zamjenu!
na žalost prevelike greške ima u svojoj dugoj karijeri da bi mu ja bila još jedna cici mici s kojom će se poigrat!
Bravo! Budi primjer pa navedi ime.
A ako pročitaš zadnjih par postova nači ćeš i linkove i navedena imena. Samo treba čitati
Da ti pomognem: 1076, 1092.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:58   #1048
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
Bravo! Budi primjer pa navedi ime.
A ako pročitaš zadnjih par postova nači ćeš i linkove i navedena imena. Samo treba čitati
Da ti pomognem: 1076, 1092.
pročitala sam cijelu današnju raspravu pa sam vidjela imena koja se navode.
iskreno ne smatram se pozvanom imenovati doktora u ovom najsvježijem slučaju, a čini mi se ni ti

ono što mogu reći iz osobnog iskustva da me taj i dr. Trošelj kojeg sam vidjela da radi samo na hitnoj neće pipnuti nikad više!!!!!

i zašto se doktori ne predstave kad ti priđu ili zašto bar nemaju pločicu s imenom?
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 20:15   #1049
mene bu pipnula samo ona kod koje vodim trudnocu. ne znam kakvi su drugi, al sta ce me gledati kad sam kod nje od samog starta. takomlada, mi cemo vjerovatno u isto vrijeme push push!!!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 20:19   #1050
illy, sta je tvoja bebica umrla u petrovoj?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:18   #1051
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
illy, sta je tvoja bebica umrla u petrovoj?
nije. imala sam missed ab, a tamo sam bila na kiretaži.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:21   #1052
što se tiče radova u PETROVOJ koji počinju 1. svibnja ... jasno mi je da neću ležati u prašini i u radovima itd. :-) nego me strah kolika će biti gužva u samoj PETROVOJ ako su u dijelu bolnice radovi ... zna li netko nešto o tome kako će to funkcionirati
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:50   #1053
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
evo, da ne bi bilo da sam nešto izmislila i da trabunjam bezveze. dvojica od trojice navedenih su naknadno u tišini vraćeni na posao i dan danas tamo rade. postupak pred sudom protiv njih se još uvijek vodi. sramota našeg pravosuđa (ali to nije tema)
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ve/267940.aspx

nažalost, to je jedini slučaj o kojem znam iz prve ruke da su roditelji pravdu odlučili potražiti na sudu i obratiti se novinarima.
drugi za koje znam za to nisu imali snage.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...oj/321424.aspx
Bas mi je drago da si stavila ove linkove da vidim. 02.06.2006. ja sam rodila u Petrovoj,a doktor koji je tada bio dezuran je bio dr Jandjel,jedan od optuzenih iz Petrove.Cijeli dan me doslovno mucio sa dripom,na silu mi probusio vodenjak i da nije dosla prof Ivanisevic tko zna sto bi bilo i samnom i sa bebom.Na kraju me ona odmah poslala na hitan carski rez i hvala bogu sve je zavrsilo ok
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 22:01   #1054
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
mene bu pipnula samo ona kod koje vodim trudnocu. ne znam kakvi su drugi, al sta ce me gledati kad sam kod nje od samog starta. takomlada, mi cemo vjerovatno u isto vrijeme push push!!!
draga nemoj očekivat da ćete u Petrovoj dirat samo I.
ko zna ko će biti na porodu, koliko ja znam ona ni nije na prirodnima, nego samo na carskim
nek me neko ispravi ako griješim
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
što se tiče radova u PETROVOJ koji počinju 1. svibnja ... jasno mi je da neću ležati u prašini i u radovima itd. :-) nego me strah kolika će biti gužva u samoj PETROVOJ ako su u dijelu bolnice radovi ... zna li netko nešto o tome kako će to funkcionirati
nema te šta bit strah gužve jer gužva je i sad. sigurna sam da će se zorganizirati tako da što bezbolnije bude i za njih i za nas
a da su i oni sami sigurni kako će to funkcionirati- sumnjam
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 22:10   #1055
bilo kako bilo, nadam se da mi se nece pretvoriti u najljepsi dogadjaj u zivotu u nocnu moru, nadam se najboljem
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:56   #1056
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
alii. a iskreno, ja da imam love isla bih kod Podobnika, samo radi higijenskih uvjeta, koji su skoro u svakoj bolnici losi, ali to je opet sto sam cula, ne iskusila.
ako misliš da se loše stvari događaju samo u Petrovoj ili po državnim bolnicama, pročitaj temu o navedenoj poliklinici i raspitaj se o bebama koje su nažalost umrle kod Podobnika, ili koje su jedva spašene...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 09:02   #1057
sranja se dešavaju svugdje ... i u Petrovoj, Svetom Duhu, Vinogradskoj, Merkuru ... pa tako i kod Podobnika ... Podobnik nije garancija da će sve teći onako kako treba .... garancije nema nigdje .... ali ja da imam novaca (razmišljam o tome) išla bih kod Podobnika .... iz nekoliko razloga ... znam da su dobro opremljeni ... znam da bi tamo s obzirom da plaćam slušali bi moje želje i strahove ....

budući da nije vjerojatno da ću skupiti te novce .. ići ću na sljedeću najbolju soluciju a to je Petrova .... jedino me strah sada tog preuređenja znam da će se potruditi da roditlje što manje osjete nelagodu. ... ali znam isto tako da ni oni sami ne znaju kako će to funkcionirati :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 09:09   #1058
teta koja vježba moju Laru dolazi kod nas i uvijek poslije nas ide drugoj Lari koja je stara 6 mjeseci...
Druga trudnoća, drugi porod, prvi bio u Zajčevoj prije cca 5 godina, hitni Carski, i žena je imala loša iskustva iz Zajčeve.
Krenula je u drugoj trudnoći k Podbniku, samo radi lošeg iskuva i što se dogodilo??

Porod je bio prirodan (nije bilo nikakvih indikacija za Carski). i u trudovima se dogodi ruptura maternice, Lara se je nagutala krvi, prvi udah pri hitnom carskom joj nije ni bio... reanimirali ju, mozak ostao bez kisika...

Da skratim, teško oštećenje mozga, jedno plućno krilo je otkazalo.. dijete je 100% invalid. Nikada vjerojatno neće ni hodati a ni disati punim plućima.

Svaki put mi se srce stisne kada se priča o toj LAri a dijete ne poznajem.

Dakle, po meni to nije ni greška Podobnika, eto loša sreća - koliko god je to nekom floskula, ja sve više i više počinjem vjerovati u to.

Jer žena je sve napravila da izbjegne horor prvog poroda, te nbehumane uvjete bolnice, trudnoća školska, čak je vodenjak pukao u 38 tjednu.. ništa nije ukazivalo na rupturu - a dogodila se
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 09:15   #1059
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
sranja se dešavaju svugdje ... i u Petrovoj, Svetom Duhu, Vinogradskoj, Merkuru ... pa tako i kod Podobnika ... Podobnik nije garancija da će sve teći onako kako treba .... garancije nema nigdje ....
sa svim se slažem...ali raspitaj se malo o opremljenosti i gdje šalju bebe i rodilje kad se nešto zakomplicira?
toliko o opremljenosti

ljudi misle ako plate da će sve biti u redu...a to ništa ne znači!platio , neplatio uvijek može poći po zlu!

ja osobno smatram da bi kod P za novce dobila lijepu sobu i svakodnevni katering- a moje mišljenje je da to ne vrijedi tih novaca pogotovo kad usporedim s tim ako meni ili bebi zatreba bolja skrb da će me prebaciti na drugo mjesto!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 09:22   #1060
evo kada uspoređujem samo sebe...

prva trudnoća - dugo sam vjerovala da je gubitak moje bebe isključiva liječnička greška a nije (nije isključiva) ima tu nešto i loše sreće.
Uzimam primjer 8472 i njezine dijagnoze - ona ima puno puno gore trombofilijske markere od mene a ima zdravu curicu Stellu. Njoj je zaostajanje bilo tek sa 34/35 tjedana a meni sa 25 tjedana.

Zašto se je meni tako rano aktivirala trombofilija a njoj ne? A ona ima puno puno goru dijagnozu od mene. Zato što sam ja imala lošu sreću a ona je imala super super sreću ( i fala dragom Bogu da je tako - Stella je divna beba )

Eto, a na to doktor nije mogao utjecati...

Ma kada te neće - neće te i to je tako nažalost
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.