Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2009., 12:55   #41
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
suosjecam, znam osobe u slicnoj situaciji ali to ne znaci da cu tolerirati dim cigareta u blizini. ustanem i odem drugdje.
O.K,znaci imas mogucnost izbora!
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:55   #42
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
U Engleskoj nema prostora za pusace. Pusenje u zatvorenim prostorima potpuno je zabranjeno.

Preko polovice londonskih pubova je zatvoreno, a taj trend se nastavlja i dalje. Pao je promet i u klubovima, ali je u njima porastao promet narko-dilerima. Drasticno se povecao promet alkohola u samoposlugama iz cega je izveden zakljucak da u Londonu pusaci vise jednostavno ne izlaze, osim kada moraju - a zabavljaju se i socijaliziraju u privatnim stanovima gdje najnormalnije puse. Razvila se i sasvim nova industrija - djelomicno povezana i sa prostitucijom: Adult Parties - agencije u privatnim stanovima organiziraju privatne zabave (sa sexom ili bez njega) domacinu se daje donacija (nije oporezivo, nema priznanice), pusenje je dozvoljeno jer ste nominalno gost u necijem privatnoim stanu - a utrostrucen je broj vikend izleta u evropske zemlje u kojima je pusenje na javnim mjestima jos uvijek dozvoljeno: Spanjolska, Austrija i Ceska Republika.
tako je to, svaka zabrana povećava opseg ilegalnih aktivnosti koje provodi kriminalno podzemlje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:58   #43
Dobro, a što vam smeta , kao u Austriji, ugostitelj sam bira,
a isto tako i gost, i niko nikoga ništa ne prisiljava (4 negacije).
Ideš tamo gdje ti paše ?
Mitch_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:59   #44
meni je zakon sasvim ok, iako jednim dijelom nije...

sve je stvar privikavanja, prestat će i kod nas kukati za par mjeseci...

da i pušim, ne vidim razlog zašto ne bih otišao u birc na pivu? mislim, glupost...

uvijek se nađe skupina ljudi kojima ovo smeta..

super je što više ne moram biti u smradu dima, a opet, da sam ugostitelj, mozda bih isto gubio sad na prometu..

mislim da je sad red na ugostitelju da se malo promovira, a ne samo kuka...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:00   #45
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
O.K,znaci imas mogucnost izbora!
na zalost ne bas veliku, uglavnom od nekoliko zla biram najmanje. ovim zakonom i moja prava dolaze do izrazaja.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:02   #46
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Zele li "ugostitelji" privuci onaj veci dio Hrvata, onih 70% koji do sad nije dolazio (upsavo zbog dima)? Mogu li sacekati par mjeseci da se nepusaci priviknu na to da "ugostiteljski objekti" vise nisu smrdljive plinske komore nakon kojih hitno treba otici kuci i oprati kosu i odjecu?

Ili "ugostitelji" zapravo ne znaju kako ugostiti nepusace, kako ih privuci...Mozda se na ugostiteljskom fakultetu nije ucilo o privlacenju nepusaca, mozda su zaista samo pusaci ciljna skupina ugostitelja...

mora li po tvom mišljenju vlasnik biti privlačan ili zapošljavati privlačne konobare???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:02   #47
Ugostitelji će valjda prijeći na druge oblike zanimacije osim pušenja,
recimo kartanje za novac, kocka, marihuana, prostitucija...ima toga još
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:06   #48
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
na zalost ne bas veliku, uglavnom od nekoliko zla biram najmanje. ovim zakonom i moja prava dolaze do izrazaja.
Tvoja dolaze do izrazaja a moja vlasnicka prava se gube jer ne mogu samostalno odlucivati o namjeni osobne imovine.Vezano na zakon o pusenju moja prava kao vlasnika obekta ostaju uskracena u pravu da se druzim sa pusacima ako oni to zele.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:10   #49
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Tvoja dolaze do izrazaja a moja vlasnicka prava se gube jer ne mogu samostalno odlucivati o namjeni osobne imovine.Vezano na zakon o pusenju moja prava kao vlasnika obekta ostaju uskracena u pravu da se druzim sa pusacima ako oni to zele.
Vjerojatno si kao vlasnik objekta uskracen i u javnom druzenju s narkomanima, vlasnicima tigrova i sl...

..no privatno se mozes druziti s kim zelis.

"Vlasnicka prava" nisu apsolutna prava. Niti do sad nisi smio preglasnom glazbom terorizirati susjede, nisi smio dim sa rostilja uvoditi ravno u salu s gostima i sl.

Sto prije se orijentiraj na goste koji ne puse. Oni su veca zarada, ne trose novac na cigarete, pa im vise ostane za cugu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:12   #50
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Sto prije se orijentiraj na goste koji ne puse. Oni su veca zarada, ne trose novac na cigarete, pa im vise ostane za cugu.
Ha ha,koja teorija,iskustvo u tom poslu upravo suprotno dokazuje.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:12   #51
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Ne prešaltavaju se na nepušače jer su većinom inertna i nesposobna ekipa.
Ti shvaćaš da je to bilo retoričko pitanje?

Quote:
Zato da ne cimzdre kako nemaju posla. U drugim branšama se ljudi bore za svakog potencijalnog klijenta, a birtijaši bi trebali biti zaštićena skupina?
Oni protestiraju jer im je država, u svojoj neograničenj mudrosti, sasjekla izvor prihoda, a ne zato što im je država uskratila nekakve privilegije koje druge brašne nemaju.

Quote:
Dobivaju kao prvo veću populaciju koj aće im posjećivati kafiće, kao drugo, više će ljudi biti spremo na kavu otići i s djecom jer ih neće gušiti tamo u dimu, a klinci su majstori za nažicati sok, sendvić, kaj već i eto ti dodatne zarade. Za još jednu stvar ću probati naći link - omjer platežne moći pušači-nepušači.
Tko im garantira da će dobiti više gostiju? Evo, zabranjeno je pušenje i lokali zjape prazni - gdje su ti silni nepušači?

Inače, od kada su mala djeca bila ciljani gosti lokala - što je slijedeće, aperitiv barovi u vrtićima? Vinske konobe u srednjim školama?
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:15   #52
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Tvoja dolaze do izrazaja a moja vlasnicka prava se gube jer ne mogu samostalno odlucivati o namjeni osobne imovine.Vezano na zakon o pusenju moja prava kao vlasnika obekta ostaju uskracena u pravu da se druzim sa pusacima ako oni to zele.
ja ta prava koja sad imam nisam imao u hrvatskoj od rodjenja, tek kad sam vani zivio sam vidio da moze i drugacije. u svakom slucaju nadam se da ces se snaci.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:16   #53
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Ha ha,koja teorija,iskustvo u tom poslu upravo suprotno dokazuje.
bome i kod mene,umjesto da bude više posla(znači +70% kad ono -30%).Zanimljivo zar ne?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:16   #54
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Ha ha,koja teorija,iskustvo u tom poslu upravo suprotno dokazuje.
gdje ti je objekt? sad si me isprovocirao da ti dodjem s drustvom nepusaca na cugu :-)
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:19   #55
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

"Vlasnicka prava" nisu apsolutna prava. Niti do sad nisi smio preglasnom glazbom terorizirati susjede, nisi smio dim sa rostilja uvoditi ravno u salu s gostima i sl.
Slazem se sa navedenim uz dodatak da se je moglo napraviti obavezno mjerenje protoka zraka koje bi zadovoljilo standarde slicne kao sto je kod mjerenja buke.Kod krsitelja propisa neka drzavni inspektorat izvoli poduzeti sankcije, a ne da cijela bransa ispasta zbog nekoliko mafijasa koji su se uvukli u posao koji je kao i svaki drugi koji propisno obavljas.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:22   #56
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
gdje ti je objekt? sad si me isprovocirao da ti dodjem s drustvom nepusaca na cugu :-)
Hvala na ponudi ali nitko mi ne moze nadomjestiti one goste koji kod nas dolaze u zadnjih 40 godina.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:23   #57
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si kao vlasnik objekta uskracen i u javnom druzenju s narkomanima, vlasnicima tigrova i sl...

..no privatno se mozes druziti s kim zelis.

"Vlasnicka prava" nisu apsolutna prava. Niti do sad nisi smio preglasnom glazbom terorizirati susjede, nisi smio dim sa rostilja uvoditi ravno u salu s gostima i sl.

Sto prije se orijentiraj na goste koji ne puse. Oni su veca zarada, ne trose novac na cigarete, pa im vise ostane za cugu.
Jel to znači onda da treba zatvorit i zabranit hotele sa 3 ili 4 zvijezdice?Imat samo one sa 5 jer ti gosti troše najviše?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:33   #58
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Ha ha,koja teorija,iskustvo u tom poslu upravo suprotno dokazuje.
Moje iskustvo je ovakvo:

nakon nogometa nas 6 dolazi u birtiju. 2 pusaca i 4 nepusaca.

Ta dva pusaca naruce dvije kave i puse. Dok oni popuse i popiju kavu, nas 4 nepusaca popijemo po dvije runde pive (dakle: 8 piva).
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:41   #59
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je ovakvo:

nakon nogometa nas 6 dolazi u birtiju. 2 pusaca i 4 nepusaca.

Ta dva pusaca naruce dvije kave i puse. Dok oni popuse i popiju kavu, nas 4 nepusaca popijemo po dvije runde pive (dakle: 8 piva).
slicno i kod mene, samo kaj nas je vise a isto dva pusaca.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:46   #60
Toplo je vrijeme i svi bi sjedili na terasama. Da li će na krcatoj terasi nepušač ustupiti svoje mjesto pušaču i ući u lokal piti svoje piće, i usput uživati u mirisnom ambijentu??
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.