Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2009., 22:36   #61
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
To je problem sistema koji kaže da je liberalan a nije. No, ipak kad bi se omogućilo bratu i sestri da uđu u brak onda bi se postavljalo pitanje i rađanja djece.
Nisam siguran ali čini mi se da je bilo nekakvo istraživanje u kojem je veća opasnost da se dijete rodi hendikepirano ako su mu roditelji u krvnom srodstvu. A to ipak nema veze puno sa liberalizmom.

Da, velika je šansa da bude hendikepirano i što sad?
Zar ćemo diskriminirat ljude jer će možda imat djecu, a možda neće?
kako dva brata pedera mogu roditi djecu? Tu nema opasnosti od hendikepiranosti. Dajmo im pravo na brak.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:36   #62
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
a ja mislio ti otvorio restoran-hotel
U bunaru.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:36   #63
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Budi sigurna da Somalija nije tolerantnija, očito ne znaš ništa o Somaliji, a ni o životu ne znaš puno čini mi se.

Razlika izmedju HR i Somalije je ta sto HR ima neke polulabave zakone koji se nekako jadno i provode, dok je u Somaliji potpuna anarhija.

Ja sam više ciljala na 'mentalitet' ljudi.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:37   #64
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Ima i takvih koji su protiv prirode. Vele da nije savršena. Treba se boriti protiv nje i promijeniti je. Ti su sebe nekada nazvali komunistima. Vjerovali su u moć ljudskog uma i znanosti te da će po svom projektu načiniti novo besklasno društvo. Vidimo da su evoluirali pa idu za tim da stvore bespolno iliti istospolno društvo. Što je isto.
Dakle tebi je komunizam jednako pravima čovjeka? O super, siguran sam da se milijuni ljudi koji su umrli pod komunizmom vrte u grobu kao ventilatori.

Ja smatram da današnje društvo ne može funkcionirati više po zakonima prirode tako da uopće to ne forciram - daleko od toga da sam protiv prirodnih zakona, ali to bi bio prebrutalan svijet za mnoge.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:38   #65
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Ne samo razmnožavanje, ne izvači iz konteksta i nemoj skretati s teme.

Kako misliš da vrsta opstane, ako se praši u pak?
Homoseksualaca ima od kad je svijeta, brojni su bili veliki znanstvenici.

Pa eto vec 2009(ako cemo po Bogu) godina zivimo i nismo izumrli, a homici su tu.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:39   #66
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Ali razlika izmedju UK i HR je što u UK ima puno veci broj akad. gradjana.

Uzmimo Norvešku koja ima stanovnika kao Hr.

U Norveškoj ima 65% a. gradjana u Hr 7%

Povećanjem obrazovanja ljudi postaju tolerantniji i shvaćaju neke stvari koje tipovi sa osnovnom školom ne mogu.
I mislim da je tolerantnije drustvo zdravije drustvo.

Ali takvi smo gdje jesmo, u okruzenju Balkanskih drzavica koje imaju mentalitet kao i mi na razini Bliskog istoka
Vidim pozivaš se na akademsko obrazovanje a širiš verbalno nasilje koja provodi glasna i nedemokratska manjina koja se poziva na demokraciju kad treba izreći u javnosti svoje stavove i mišljenje da imaju na nešto pravo i to je u redu a kad je demokratsko pravo večine da se ne slaže s vašim stavovima onda se okomljujete na tu večinu nimalo akademski a još manje se tada imate pravo pozvati na demokraciju .
Protiv sam istospolnih brakova, usvajanja i odgajanja djece od istih
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:39   #67
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Razlika izmedju HR i Somalije je ta sto HR ima neke polulabave zakone koji se nekako jadno i provode, dok je u Somaliji potpuna anarhija.

Ja sam više ciljala na 'mentalitet' ljudi.
Sigurno da je vrlo različit.
Hrvati nemaju običaj seksualno sakatiti žene
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:39   #68
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Smatrate li da homoseksualci u Hrvatskoj trebaju imati pravo na gay brakove ili istospolne zajednice?
da
i da, smatram da bi trebalo omogućiti posvajanje djece homoseksualnim parovima

pratit ću ovu temu jer me neopisivo veseli slušat (tj čitat) muške homofobične krikove
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:41   #69
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Sigurno da je vrlo različit.
Hrvati nemaju običaj seksualno sakatiti žene
Ah pa eto tu smo napredniji.

Jedan plusić za nas.

Da je kod nas dozvoljeno vješanje gayeva, mislis da bi situacija bila drukcija od Irana?

Poznavajuci mentalitet ove tolerantne zemlje, sumnjam da bi bilo ista drukcije
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:42   #70
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Ali se tih zakona više ne držimo - znači li to da sada trebamo "nestati" ili naći nove zakone?



Ja ne govorim o devijacijama već pobijam tvoju tvrdnju o "prirodnim zakonima". Mi ne funkcioniramo po prirodnim zakonima već stoljećima. Činjenica je, ni svi heteroseksualci nisu sposobni biti roditelji a ipak odgajaju djecu. Činjenica je, ne treba ti dozvola (koja objektivno dokazuje da si u stanju nešto obaviti kako treba) za odgoj djeteta, ali ti treba za druge stvari.

Dakle, jedini preduvjet je da si biološki sposoban. Po meni, biološka sposobnost nema nikakve veze sa stvarnom sposobnosti da to djete odgojiš kako treba.

Tako da tvoja teorija o posvajanju djece ne drži vodu jer se temelji isključivo na tvojim predrasudama o istospolnim brakovima i tvojoj percepciji njihovih roditeljskih sposobnosti.

Moj stav je jednostavan - djecu bi trebali imati samo oni koji su sposobni odgojiti to dijete u normalnog pripadnika društva, bez obzira na spolnu orijentaciju.

Mi postojimo po prirodnim zakonima, bez njih nas ne bi bilo.
Prirodi nije ni bitno odgajanje djece, pa nisu praljudi mazili djecu kao mi danas.
Prirodi je bitno razmnožavanje vrste, to je ono što jest prirodno i dan danas funkcionira, oni koji ne mogu imat djecu pate.
A pederi koji nisu sterilni ne žele pravit djecu nego bi usvajali, e to nije prirodno. Da je to prirodno naše vrste ne bi bilo.

Homoseks zajednica je neprirodna i nemaju što oni odgajat djecu.
To naravno ne znači da je svaki hetero sposoban odgajat djecu.
Ali priroda je omogućila našoj vrsti da rađa djecu neovisno o sposobnosti odgoja, a prirodna selekcija radi ostalo.

Homo zajednici priroda nije omogućila da rađaju i time ih je u startu odbacila kao relevantne za odgoj. To je tako postavljeno od pamtivijeka i tko u to dira poremetiće prirodnu ravnotežu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:42   #71
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Znači brak je institucija u kojoj je OBVEZNO razmnožavanje?

Nisam znala.
Čudne li logike ! Brak je institucija i radi, ali prije svega zbog rađanja djece. Kad se djeca ne bi rađala nego kab bi se ljudi dijelili kao amebe, tada ne bi bilo niti braka.

Ovo "radi" i "zbog" nije isto. Međutim, to su za neke preteška pitanja.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:42   #72
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Homoseksualaca ima od kad je svijeta, brojni su bili veliki znanstvenici.

Pa eto vec 2009(ako cemo po Bogu) godina zivimo i nismo izumrli, a homici su tu.
Jel' to ista laž kao i ona, tko nije blagonaklon prema gejevima je i sam latentni gej.


Osobe koji će biti moji prijatelji mogu biti gejevi, crnci,ameri važno mi je kakvi su oni.

No, ako crnac kaže da oni imaju najveći karu, ako Amer kaže da su oni nadrasa, a ako gej kaže da je diskriminiran jer nije u braku iako ima partnera s kojim radi u 4 zida štogod želi, isti su mi. Sebični su.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:44   #73
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
To je problem sistema koji kaže da je liberalan a nije. No, ipak kad bi se omogućilo bratu i sestri da uđu u brak onda bi se postavljalo pitanje i rađanja djece.
Nisam siguran ali čini mi se da je bilo nekakvo istraživanje u kojem je veća opasnost da se dijete rodi hendikepirano ako su mu roditelji u krvnom srodstvu. A to ipak nema veze puno sa liberalizmom.
postoje neke bolesti koje se prenose sa generacije na generaciju pa recimo neki ljudi znaju da postoji velika mogučnost da im dijete bude bolesno.opet tim ljudima nitko ne zabranjuje da rađaju djecu.ne mogu vjerovati da uopće pišem o incestu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:45   #74
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Ah pa eto tu smo napredniji.

Jedan plusić za nas.

Da je kod nas dozvoljeno vješanje gayeva, mislis da bi situacija bila drukcija od Irana?

Poznavajuci mentalitet ove tolerantne zemlje, sumnjam da bi bilo ista drukcije

Misliš li da bi situacija u UK bila drugačija da je kojim slučajem dozvoljeno vješati gayeve ili recimo crnce.

U Iranu se gayevi vješaju, ali ako muškić želi postati ženskica to mu plati iranski HZZO.
šta nisu napredni
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:46   #75
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Jel' to ista laž kao i ona, tko nije blagonaklon prema gejevima je i sam latentni gej.


Osobe koji će biti moji prijatelji mogu biti gejevi, crnci,ameri važno mi je kakvi su oni.

No, ako crnac kaže da oni imaju najveći karu, ako Amer kaže da su oni nadrasa, a ako gej kaže da je diskriminiran jer nije u braku iako ima partnera s kojim radi u 4 zida štogod želi, isti su mi. Sebični su.
To sa latentnim gayevima mi baš ne drzi vodu.

Ali isto tako ako neki muskarac iz petnih žila prezire homosex. orijentaciju tu ukljucujem vrijedjanje, mlaćenje...itd, tu može a i ne mora biti u pitanju sex orijentacija.

Jer npr. u ruralnim sredinama se ljudi skrivaju, pa tu svoju gay stranu zele sakriti vrijedjanjem gayeva, da se ne bi pomislilo nešto drukcije.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:46   #76
Dodajem da su to đavolski posli. Ide se protiv obitelji. To je to !
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:47   #77
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Mi postojimo po prirodnim zakonima, bez njih nas ne bi bilo.
Prirodi nije ni bitno odgajanje djece, pa nisu praljudi mazili djecu kao mi danas.
Prirodi je bitno razmnožavanje vrste, to je ono što jest prirodno i dan danas funkcionira, oni koji ne mogu imat djecu pate.
A pederi koji nisu sterilni ne žele pravit djecu nego bi usvajali, e to nije prirodno. Da je to prirodno naše vrste ne bi bilo.

Homoseks zajednica je neprirodna i nemaju što oni odgajat djecu.
To naravno ne znači da je svaki hetero sposoban odgajat djecu.
Ali priroda je omogućila našoj vrsti da rađa djecu neovisno o sposobnosti odgoja, a prirodna selekcija radi ostalo.

Homo zajednici priroda nije omogućila da rađaju i time ih je u startu odbacila kao relevantne za odgoj. To je tako postavljeno od pamtivijeka i tko u to dira poremetiće prirodnu ravnotežu.
aaa...a kaj sa onima koji nemaju djecu? samcima? parovima bez djece?
ljudima koji ne mogu imat djecu iz zdravstv. razloga? opet greške prirode?
da, homoseksualcima priroda nije omogućila razmnažanje...ima i puno heteroseksualaca koje je priroda zajebala...i gle čuda, oni su relevantni za odgoj
a ovi prvi nisu. obrazloži mi malo to
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:48   #78
Francesca, jesi li ti gay?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:48   #79
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Mi postojimo po prirodnim zakonima, bez njih nas ne bi bilo.
Krivo. Da je tako nama ne bi trebala medicina - ha čuj, ako ti imuni sustav nije dovoljno jak, trebaš krepati. Ako izgubiš ruku ili nogu, ha čuj, više nisi u stanju konkurirati zdravim jedinkama i moraš umrijeti. Zato sam i rekao da je taj "prirodan" sustav prebutalan za mnoge.

Quote:
Prirodi nije ni bitno odgajanje djece, pa nisu praljudi mazili djecu kao mi danas.
Ljudi su prije, pa i sada, odgajali djecu za samostalan život, nisu ih sigurno negdje posijali i pustili da se sami brinu o sebi. Dakle, odgoj djece je itekako bitan ako želimo opstati kao vrsta i zbog toga je izuzetno važno da samo sposobni odgajaju djecu, a ne svatko tko to poželi.

Quote:
A pederi koji nisu sterilni ne žele pravit djecu nego bi usvajali, e to nije prirodno. Da je to prirodno naše vrste ne bi bilo.
Dakle usvajanje djece uopće je neprirodno i trebalo bi se zabraniti?
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:51   #80
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Misliš li da bi situacija u UK bila drugačija da je kojim slučajem dozvoljeno vješati gayeve ili recimo crnce.

U Iranu se gayevi vješaju, ali ako muškić želi postati ženskica to mu plati iranski HZZO.
šta nisu napredni
Ne bi. Provela sam svojih 17godina u gradu u sredisnjoj Engleskoj.

I tamo ljude nije briga dal je netko gay ili ne, ljudi ne mare za to sto netko radi.

Ali tamo je slika potpuno drukcija, tamo su gay prava izjednacena sa hetero izuzev posvajanja. Sto je meni OK, tj. pokazatelj tolerancije i ne diskriminacije na temelju: rase, spola ili orijentacije.

Tamo nije problem da ti sef/sefica bude gay, da ti je profesorica iz matke lezba.

Njihovi gayevi se ne bune jer nemaju RAZLOG. Jer imaju svoja PRAVA.

tamo možeš vidit dvije cure kako se drze za ruke u javnosti, kako se poljube u restoranu, bez ikakvog straha da ce ih netko pretuc.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.