Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 19:24   #81
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Onaj koji ima u vlasništvu 100 ha zemlje ili toliku imovinu uloženu u posao.

No tvoj prijatelj ima 5 ha zemlje i zaradio je 5 000 kn, nije platio PDV, mirovinsko i zdrastveno , porez da dobit, razne vodne i druge naknade. Kad bi to platio zaradio bi daleko manje.
halo
moj prijatelj nije dobio ni kune poticaja i nije zaradio ništa napisao sam da je bio u minusu 200 kn po Ha.
dečko radi u državnoj firmi i to ga ne zanima kužiš posijo je pšenicu da korov ne raste. htio sam samo napisati koliki su inputi u tom biznisu
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:25   #82
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Profitabilan biznis kod nas?

Zapravo, da, svi trebaju ić u političare

Nek se uhvate nečeg od čega se može zaradit. Dosta je bilo plaćanja seljačkog nerada.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:29   #83
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Jednostavna stvar. Dizanje kredita je veliki rizik. Ako krećeš u dizanje kredita i na kraju propadneš onda moraš to i platit.

Ako im se ne isplati bavit poljoprivredom neka pređu npr. u neki profitabilniji biznis.
Oprosti,ali ovo pisati može samo netko tko nikada nije imao vlastiti posao...

U biti,ovo je provala uz bok onoj kada su pojedinci ovdje tvrdili da su HRvati nesposobni i d aih je puno na burzi jer nisu sposobni otvoriti svoj posao i zarađivati...

Kao da je to samo tako...

Generacije ljudi su radili istu stvar,poljoprivredu,novije generacije su se čak i školovale,ali opet ne ide...

Jer bez love nema ničega...

Prije nekih godinu dana sam pisao o malim i srednjim poljoprivrednicima,te njihovim problemima,ali to su ljudi koji su itekako uskladili proizvodnju s tehnološkim zahtjevima i napretkom...

Ali opet ne ide...pisoa sam većinom o mljekarima...

A pitam se,jel problem u tome što se recimo uvozi mlijeko u prahu i prodaje pod sviježe,nakon prerade?Ili je sa krivica u seljaku?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:29   #84
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Tehnološka dostignuća koštaju,ne?

A ljudi ovdje pišu da tko im je kriv što dižu kredite,ako ih ne mogu vraćati...

Gospodo,bez kredita je u RH jako teško poslovati,pogotovo seljaci...

Sada,u ovome krivicu imaju i seljaci,a bome ju ima i država,koja uvozi sve i svašta...

Jel RH ima strategiju razvoja poljoprivrede?
RH ima strategiju uvoza proizvoda.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:30   #85
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Nek se uhvate nečeg od čega se može zaradit. Dosta je bilo plaćanja seljačkog nerada.
Jesi ikada pogledao ijedne Plodove zemlje?Meni je to ovako baš fina razbibriga oko ned ručka...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:31   #86
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Nek se uhvate nečeg od čega se može zaradit. Dosta je bilo plaćanja seljačkog nerada.
Da, trebaju se bavit kamatarenjem

Sorry, nisam mogla izdržati.

Znam mladog čovjeka od cca 25 godina. Ima 20 krava, nešto zemlje. Uglavnom, ustaje u 4 ujutro, a završava s poslom oko 20-21 sat. Veli da navečer samo legne u krevet, pada od umora. I tako svaki dan - ne znaju krave za Božić, Uskrs, bilo koji blagdan ili praznik.
Nemaju ni dućan u selu, po kruh ide u susjedno.
Ni curu ne može nać - nit ima cura, nit on ima vremena.

Ne bih mu bila u koži.
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:32   #87
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
halo
moj prijatelj nije dobio ni kune poticaja i nije zaradio ništa napisao sam da je bio u minusu 200 kn po Ha.
dečko radi u državnoj firmi i to ga ne zanima kužiš posijo je pšenicu da korov ne raste. htio sam samo napisati koliki su inputi u tom biznisu
5 hektara pšenice je 3 dana posla. a on je drugima platio da mu odrade ta 3 dana. koji drugi rezultat bi mogao imati?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:34   #88
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
5 hektara pšenice je 3 dana posla. a on je drugima platio da mu odrade ta 3 dana. koji drugi rezultat bi mogao imati?
Uuuuu, dobro, nisam nikad radila na zemlji, ali radim s poljoprivrednicima.
Nije to baš samo 3 dana posla.
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:42   #89
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Da, ovi naši traže dvostruko nego im je Zakonom o poticajima izlasano u Saboru a nije isplaćeno.
Možda su needucirani i nisu se dogovorili nego traže da se ispune zakonske odredbe.
Pa neka traže, to i podržavam. Neka država plati ono što je obećala.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ma baš jednom priliko gledam mog kolegu talijanskog ribara, jednom rukom vozi brod a drugom piše projekte i ispunjava obrasce za dodjelu sredstva.
Dobivaju novce a naši dobivaju obećanja, najvažnija je lijepa riječ a ne protestirati i zatvarati prometnice. Ni turisti nam neće doći, nikad kod njih nisu vidjeli takve nemire i proteste a kamo li da netko prolijeva mlijeko ili baca ribu po Parizu, Briselu ili nekoj prijestolnici te civilizirane Evrope. Ipak su to educirani seljaci i ribari a ne polupismeni koji neznaju ni čemu služe traktori i kombajni.
Pa ako Italija ima dovoljno novca da daje poticaje, onda neka ih daje. Vjerojatno Italija za te poticaje očekuje neke konkretne rezultate za te novce.

Vidiš, nama VSS-ovcima je država rekla da nema više novca za projekte pa nas je uputila da ih tražimo negdje drugdje. Nitko nas nije educirao o tome gdje, kako, na koji način...Tek kasnije su rekli gdje, ali ne i kako. Zapravo, rekli su SNAĐITE SE JER MI PARA VIŠE NEMAMO. E, ali kod nas vrijede drukčija pravila. Mi ostali nek se snađemo, a nekima će se dati samo zato jer to traže. Seljaci su izlazili samo kad nisu stigli novci, a nisu izašli jer im država nije omogućila da se normalno bave svojim poslovima. Dakle, tražili su novce, ali ne i način kako da dođu do istih osim da izađu na ulicu i traže novce od države.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Probao sam, dovoljno je samo na komad salvete nažvrljati zahtjev i već drugi dan na računu brdo eura, što povratnih što nepovratnih.
Ma lažu ovi naši koji su dobili te novce , da su trčali i obijali vrata raznih službi, gdje sve sami ljubezni ljudi puni dobre volje da im pomognu, godinu dvije i trebali brdo papira, koji ih nisu koštali ni lipe. Ako ti treba studija isplativosti ako nema tko drugi , sjedne predsjednik opčine i za čas ti je napiše.
A je li srećo, ti bi da ti se tek tako daju novci? Onaj tko zna, dobije novac. Onaj tko ne zna, neće. No onaj tko ne zna, ako je pametan, pitat će ovog koji zna šta treba napraviti da se dobije novac. A ovaj koji zna će mu to reći za određenu cifru. Zašto? Jer taj koji zna je potrošio brdo SVOG vremena i SVOJIH NOVACA da bi stekao to znanje i napisao se raznoraznih projekata dok mu jedan nije prošao. Tko želi znati, znat će, tko ne želi, neće ili će blokirati prometnice.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Evo i moja supruga, javni službenik , svako toliko odjuri na neki seminar i nitko joj to ne plati a dane odbije od godišnjeg odmora. Pa na godišnjem je odmoru ako se seminar održava u Rabcu ili nekom drugom mjestu na obali. I nije sama , kaže da ih ima i po par stotina.
I razni ravnatelji ili službanici, državne ili javne uprave, svako malo, za bilo šta jure u ministarstva a sve palaćaju iz svog džepa a i službene automobile su uzeli na osobne kredite, jer ih koriste 24 h. Neće valjda ići po djecu ili u trgovinu sa službenim autom.
A ovaj naš seljak upali traktor, koji mu je kupila država i trk na protesta i zatvaranje prometnica. To im dođe ko naka zanimacija ili hobi, čeliče se ljudi spavajući na sjedalu tzraktora na -5 C, sve radi zdravlja. Kao što se neki kupaju u zaleđenim rijekama i moru oko Nove godine.
Ovaj naš seljak izađe na ulicu i traži isplatu novaca, a ne traži da vlada da ostavku. Dakle, samo pare, dajte nam pare, nije nas briga tko je na vlasti, samo nam isplatite poticaje. A šta kad se isplate ti poticaji i ne bude više ničega? Što će onda ti isti seljaci?


Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Mislim da ako isplate seljaci neće na ulice.
No shit Sherlock.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ma opraštam , kao što se oprašta seljaku kad se diže u 4-5 i vozika se na traktoru cijeli dan a svi imaju klimu i dobro grijanje. A amortizeri, čudo tehnike, ponekad ispadne iz sica ali to je zbog udarne rupe na asvaltu
Opraštamo , kao što opraštamo seljaku , što se vozi SUV.u kupljenom na kredit. Za traktor koji je kupljen na kredit, nema oprosta , to mu je osnovno sredstvo koje VSS-ac traži da mu kupi država, ili pisaći stol, kompjuter, klima uređaj i sve te drangulije koje ga samo ometaju u poslu.
Ma skoro svi neplanski trošili dobivenu lovu,
Oblače se u brendiranu robu (maskirna made in Domovinski rat), odlaze svake godine na snijeg i kupaju se u poplavama. Na nogama nose vrhunske gumene čizme, prave kineske kvalitete. Jedino sam zabrinut što ne nose kravate, vjerovatno neznaju da kravata izvorno htvatski modni detalj.
Koja generalizacija! Treba ove VSS-ovce na Goli otok poslati, a u Hrvatsku uvesti reforme u maniri Pol Pota. Jebeš znanje, slažem se, svi u polja da se nauče što je to rad, otkad je intelekutalni rad - rad

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ma nisu VSS-ovci krivi što je propala država, to su napravili ti seljaci, ribari i mehanićari.
Nosili iz firmi vijke a seljaci i ribari nisu plaćali PDV na svoje proizvode koje su pojeli sa kompićima na banketima i porodicom.
Ma nisu VSS-ovci krivi, to je nemoguće , oni su naša elita kojoj smo plaćali školovanje i osigurali tisuće radnih mjesta u državnim službama.
Malo me zbunjuju ovi gosti u Remetincu, govore da su svi VSS-ovci . no možda su to prerušeni seljaci i ribari,
Ma onaj Polančec mi i liči na seljaka, tak je crven u licu kao da je cijeli dan na čistom zraku a ne klimatirziranom uredu, Čudno malo
Dakle, za sve su krivi VSS-ovci. Ukinimo fakultete onda, pošaljimo sve na obuku na selo, a za predsjednika izaberimo Milana Bandića. Idemo delati

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:43   #90
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jesi ikada pogledao ijedne Plodove zemlje?Meni je to ovako baš fina razbibriga oko ned ručka...
Da nekad i pogledam. Plaču više nego u Esmeraldi.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:45   #91
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
halo
moj prijatelj nije dobio ni kune poticaja i nije zaradio ništa napisao sam da je bio u minusu 200 kn po Ha.
dečko radi u državnoj firmi i to ga ne zanima kužiš posijo je pšenicu da korov ne raste. htio sam samo napisati koliki su inputi u tom biznisu
OK onda je izgubio 1000 kn

Više neće sijat i radit će u državnoj firmi , dobiti svoju božićnicu i cipelarinu.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:48   #92
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Da nekad i pogledam. Plaču više nego u Esmeraldi.

Da,zadnje što sma ja gledao plakali su kako oni kojima zemlja treba za nastavak i širenje proizvodnje dobivaju siću,a razni skrojevići bliski općinarima velike parcele,iako se dotični ni ne bave poljoprovredom...

Ali vidim da si ti odlučio trollati,a pojma o poljoprivredi nemaš...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.03.2011., 20:21   #93
Koliko je gluposti ovdje napisano to je strasno.
Vas 90% ovdje se ponasa kao nasi politicari. Svi sve znate.
A,ubiti nemate pojma.

Ali zanimljivo je citati.
Da poznajete ijednog pravog seljaka, ratara ili stocara drukcije bi pricali.

Potpora seljacima da ustraju na potpisanim stvarima!
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:28   #94
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post


Potpora seljacima da ustraju na potpisanim stvarima!
a neki od glavnih zahtjeva su otpis kredita (koji su sami potpisali) i smanjenje
cijene zakupa državne zemlje ( koju su dobili na licitaciji i potpisali ugovore)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:33   #95
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Pa neka traže, to i podržavam. Neka država plati ono što je obećala.
Pa zato su i na cesti, da im palte ono što nisu a trebali su.


Quote:
Pa ako Italija ima dovoljno novca da daje poticaje, onda neka ih daje. Vjerojatno Italija za te poticaje očekuje neke konkretne rezultate za te novce.
Italija plati i onda podržava slobodno tržište a mi bi da ne platimo a da tržište i uvoz bude slobodan.
Zar ne trebaju na tom slobodnom tržištu za sve biti isti uvjeti.
Kad ostale zemlje nebi davale poticaje i stimulacije, nebi trebali ni mi , hrana bi poskupjela i prestala biti socijalna kategorija , kao što je to većina ostalih proizvoda.
Kad talijanski ribari nebi imali benificiranu cijenu goriva, riba bi poskupjela a onda i naša koja odlazi na to tržište.
Quote:
Vidiš, nama VSS-ovcima je država rekla da nema više novca za projekte pa nas je uputila da ih tražimo negdje drugdje. Nitko nas nije educirao o tome gdje, kako, na koji način...Tek kasnije su rekli gdje, ali ne i kako. Zapravo, rekli su SNAĐITE SE JER MI PARA VIŠE NEMAMO. E, ali kod nas vrijede drukčija pravila. Mi ostali nek se snađemo, a nekima će se dati samo zato jer to traže. Seljaci su izlazili samo kad nisu stigli novci, a nisu izašli jer im država nije omogućila da se normalno bave svojim poslovima. Dakle, tražili su novce, ali ne i način kako da dođu do istih osim da izađu na ulicu i traže novce od države.
Ne traže seljaci novce za projekte i njima su rekli da se snađu i da su novci u predpristupnim fondovima.
I kad tebi nebi stizala plaća i država ti nebi omogučila normalno posovanje, izašao bi na cestu , kao što su to radili radnici i ovi sada u Zagrebu i drugim gradovima. Na cesti su svaka 2-3 dana.
Kapitalna ulaganja su bila najviše usmjerena u dostizanje razvijenosti poljoprivredne proizvodnje i površina pod nasadama.
Ulaskom u EU ovaj model poticanja se gasi i primjenjivat će se indentičan model koji se primjenjuje u EU.
50 godina zaostajanja polj. proizvodnje terba nadoknaditi, jer smo nosioce polj. proizvodnje kombinate rashebali
Duga priča i neda mi se pisati trakate.





Quote:
A je li srećo, ti bi da ti se tek tako daju novci? Onaj tko zna, dobije novac. Onaj tko ne zna, neće. No onaj tko ne zna, ako je pametan, pitat će ovog koji zna šta treba napraviti da se dobije novac. A ovaj koji zna će mu to reći za određenu cifru. Zašto? Jer taj koji zna je potrošio brdo SVOG vremena i SVOJIH NOVACA da bi stekao to znanje i napisao se raznoraznih projekata dok mu jedan nije prošao. Tko želi znati, znat će, tko ne želi, neće ili će blokirati prometnice.
Da bi taj koji zna i kojitraži da mu se to plati, dobio je od države besplatno školovanje, koje za VSS-ovca košta više od traktora.
Ubrzani tečaj od 6 mjeseci za pomorce košta 65 000 i x 5 godina studija , ispadne lijepa cifra, da ne lovim kalkulator, cca 100 000 eura.
Normalno školovanje je besplatno i pomorski fakultet ne stoji ni kune za redovnog studenta.
A on svoje znanje onda dobro naplačuje, kao što to radi stomalog , odvjetnik , liječnik ili bilo tko sa VSS-om.
Tko je dodatno potrošio svoj novac za sticanje znanja , to još bolje naplaćuje i po poreznim prijavama zan se tko najbolje zarađuje.
A to nisu seljaci, koji su isto morali uložiti BRDO svog vremena da nauče svoj posao.
Misliš li da se samo baci mreža u more i riba ko luda skaće u nju. Možeš probati i uvjeriti se da i za to treba dosta znanja.



Quote:
Ovaj naš seljak izađe na ulicu i traži isplatu novaca, a ne traži da vlada da ostavku. Dakle, samo pare, dajte nam pare, nije nas briga tko je na vlasti, samo nam isplatite poticaje. A šta kad se isplate ti poticaji i ne bude više ničega? Što će onda ti isti seljaci?
A šta ima veze traženje ono što ih po zakonu pripada sa politikom podrškom Vladi,
Uvijek je najviše seljaka glasalo za HS i HDZ, možda su zadovoljni radom vlade.
Ni sindikati nisu tražili smjenu vlade kad su tražili svoja prava iz kolektivnog ugovora.
Jučer je u protestima u ZG bio i Pokrovac a danas je vjerovatno na cesti,
Možda čovjek voli protestirati a to je demokratsko pravo i dostignuće. Barem tako govore svi političari.

Quote:
Koja generalizacija! Treba ove VSS-ovce na Goli otok poslati, a u Hrvatsku uvesti reforme u maniri Pol Pota. Jebeš znanje, slažem se, svi u polja da se nauče što je to rad, otkad je intelekutalni rad - rad
Kad VSS-ovci generaliziraju seljake onda je to u redu ali kad su u pitanju VSS-ovci, onda su to maniri PolaPota i S, Koreje.
Rad je rad, jedan se bolje plaća a kod drugog se bolje znoji.
Svako treba raditi dobro svoj posao a u tome se VSS-ovci i nisu baš iskazali.
Nisu državu vodili i doveli je u ovu krizu oni sa 8 razreda škole, koji obićno rade za minimalac i bez prava da se bune.


Quote:
Dakle, za sve su krivi VSS-ovci. Ukinimo fakultete onda, pošaljimo sve na obuku na selo, a za predsjednika izaberimo Milana Bandića. Idemo delati

Cika Strile
Krivi su jer svoj posao nisu obavljali dobro kao ni poljoprivrednu politiku i ovi seljaci su prisiljeni da spavaju na cesti, zbog njihovog lošeg rada.
Ili misliš da bi državu i poljoprivrednu politiku trebali voditi seljaci, koji bi se trebali educirati ali ostati seljaci i obrađivati zemlju, jer su samo oni krivi za loše rezultate u poljoprivredi.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:42   #96
Koliko je para potrošeno na subvencije i poticaje seljacima čiji proizvod je i dalje skuplji i manje konkurentan od uvoznog...jebemu,em im država daje lovu u poticajima,em im još treba osigurat otkup po cijeni koja njima paše..Dokad država misli financirat neprofitabilne zaduživanjem i lovom od svih ostalih koji plaćaju porez
smrad3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:47   #97
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Koliko je gluposti ovdje napisano to je strasno.
Vas 90% ovdje se ponasa kao nasi politicari. Svi sve znate.
A,ubiti nemate pojma.

Ali zanimljivo je citati.
Da poznajete ijednog pravog seljaka, ratara ili stocara drukcije bi pricali.

Potpora seljacima da ustraju na potpisanim stvarima!
pa ispricaj ti
sto se mijenja ako nekog poznajes??
ja recimo znam da postolari ne dobivaju poticaje po kvadraturi koze i gume i da ne izlaze na ulice ako ne prodaju cipele koje naprave
takoder , iako smo narod koji voli i popiti i proveseliti se, birtasi ne dobivaju poticaje po kvadraturi birtija, a prilican broj ih i propadne , pa se otvore nove...

nasuprot tome ,netko se zaleti u posao za koji od pocetka zna da je neprofitabilan , ili u najmanju ruku slabo profitabilan i onda kad ne ispadne po njegovom - ljuti se , zahtijeva da se uzme drugima i da njemu, blokira prometnice , prijeti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:49   #98
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kapitalna ulaganja su bila najviše usmjerena u dostizanje razvijenosti poljoprivredne proizvodnje i površina pod nasadama.
Kapitalna ulaganja zapravo su pokrivala troškove kamata i trebala bit upotrebljena za nova zaduživanja - povećanje proizvodnje, osnovnih sredstava i sl... No, problem je u tom što su neki za ulaganja iz ljeta 2008 kapitalna dobili tek u studenom ili prosincu 2010. Neki ih još uvijek nisu dobili premda su im odobrena, sva dokumentacija štima.
Istovremeno, cca 1500 kn doprinosa mjesečno treba platit, pa razne druge namete... Onda ih krivo savjetuju - pogotovo one koji proizvode mlijeko na kom je 0% PDV-a - nek ne plaćaju doprinose već prebijaju s povratom PDV-a. A ne kažu da porezna u međuvremenu obračunava kamate na neplaćene doprinose. Ma što na neplaćene doprinose - kamate se obračunavaju i na neplaćenu akontaciju poreza na dohodak [dobit]. AKONTACIJU!
I sad - Država kasni s isplatom, ljudi dužni toj istoj državi, a ona im obračunava kamatu jer joj nisu platili???
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:51   #99
Quote:
smrad3 kaže: Pogledaj post
Koliko je para potrošeno na subvencije i poticaje seljacima čiji proizvod je i dalje skuplji i manje konkurentan od uvoznog...jebemu,em im država daje lovu u poticajima,em im još treba osigurat otkup po cijeni koja njima paše..Dokad država misli financirat neprofitabilne zaduživanjem i lovom od svih ostalih koji plaćaju porez
Da, ali kad izračunaš troškove proizvodnje, onda je to strava. Inputi su preveliki. A postoji nešto što ne postoji u kalkulacijama proizvodnje kod seljaka - nikad ne uračunavaju trošak svog rada i rada svoje obitelji.
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:54   #100
Quote:
smrad3 kaže: Pogledaj post
Koliko je para potrošeno na subvencije i poticaje seljacima čiji proizvod je i dalje skuplji i manje konkurentan od uvoznog...jebemu,em im država daje lovu u poticajima,em im još treba osigurat otkup po cijeni koja njima paše..Dokad država misli financirat neprofitabilne zaduživanjem i lovom od svih ostalih koji plaćaju porez
Nema problema da se ukinu poticaji

No to treba napraviti u svim zemljama sa kojima imamo ugovore o bescarinskom uvozu .
Hrana bi psokupjela u cijelom svijetu za 100-200 % i bilo bi manje gladi, jer bi poljoprivrede siromašnih zemalja koje ne daju izdašne poticaje, postale konkurentnije
A ti bi bio zadovoljniji, nebi se diralo u tvoj porez a hranu bi plaćao dvostruko ili trostruko.
I nema više plazmi, Ipada i raznih zanimacija
Seljacima je pšenica otkupljivana po 1,10 kn/kg, cijena na svjetskom tržištu narasla na 1,70 kn/ i dalje će do žetve rasti a hrana je poskupjela cca 30% i jo će.
Tko je tu zaradio, jer se kruh i ostali proizvodi u kojima je pšenica prodaju 30% skuplje a rade se od pešnice koja je plaćena po 1,10 kn/kg, seljak????

Oni samo traže novce koji im pripadaju jer su pšenicu prodali po 1,10 kn, još nakon prošlogodišnje žetve.
Mogli su je uskladištiti u silose i zaraditi, no to nije preporučljivo, jer miševi i vrapci u tren oka pojedu 30 000 tona pšenice u silosu
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.