Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 13:12   #21
Quote:
genno kaže: Pogledaj post
Evo ovako, pušim kutiju dnevno, i vjezbam u teretani 5-6 puta tjedno po 2 sata.
Zanima me jel pušenje škodi razvoju mišića i da li ga usporava?
Inace, imam 18 godina.
Ono što je veći problem ovdje je 2 sata treninga, ak ti trening traje 2 sata nešto gadno krivo radiš. To trening triatlonca il maratonca traje 2 sata (dakle sportaši koji rade višesatne evente) , ti nemaš kaj dulje od 1 sat radit trening.

-Pušenje realno "škodi" , al to je zanemarivo, to je više s teoretske strane nego u praksi gledano. Osobno poznam puno dobrih sportaša koji puše redovito, i nije da im to stvara neki problem realno....
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:16   #22
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post
bravo tinch ja sam isto svjezi nepusac (5 mjeseci prekjucer) i osjecam se predobro. ne fale mi vise, osjecam se ko da nikad nisam pusila. i meni je postajalo lose od cigareta. nikad nisam povratila,al mi se znao dignut zeludac lagano. ona vrtoglavice, kondicija u kurcu,.... bilo mi je tesko odradit jm 30 day shred jer ne bi zraka imala,... fuj
Ja imam svakakva iskustva.
Drito prije srebrne medalje na ergometru, ja sam zapalila cigaru, pa sam svejedno razvalila (doba faksa)
No imala sam i kontra iskustva, pogotovo u zadnje vrijeme. Recimo, da se nemrem popet uz stube jer sam se prepušila

U biti, najviše su mi pomogla ta "čišćenja", jer sam natjerala tijelo da ih samo počne odbacivat - budući da mi sve prijašnje metode nasilnog odvikavanja nisu pomagale. Znači, prestanem, i onda mi je super neko vrijeme, potom mi počnu falit i ponovno počnem.
Sada, u 4 mjeseca, nije mi zafalila nijedna, smrdi mi i dalje gdje god ih nanjušim, i uopće ih nemam potrebu prebirat po ustima.

Al da ću osuđivat one kojima je teško prestat - neću. Jer JEST teško. Jebiga.

Tebi isto čestitke
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:23   #23
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
Ono što je veći problem ovdje je 2 sata treninga, ak ti trening traje 2 sata nešto gadno krivo radiš. To trening triatlonca il maratonca traje 2 sata (dakle sportaši koji rade višesatne evente) , ti nemaš kaj dulje od 1 sat radit trening.

-Pušenje realno "škodi" , al to je zanemarivo, to je više s teoretske strane nego u praksi gledano. Osobno poznam puno dobrih sportaša koji puše redovito, i nije da im to stvara neki problem realno....
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
ne treba biti genijalac da shvatiš da pušenje nije zdravo. problem autora teme bar leži u nečemu drugom.
1. ima 18 god
2. vježba 6 puta tjedno
3. vježba po 2 sata
logično je da on kao početnik nema šanse unijeti dovoljan broj kalorija da napreduje uz toliki napor.
druga stvar je 2h vježbanja?! serious?! 2 sata??? 45 min je optimalno za njega. sve ostalo je kontra produktivno.
da, rekoh...medjutim svi se okomili na pušenje
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:28   #24
Pa čovjek je pitao za pušenje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:49   #25
Iz svog iskustva, a koje se sastoji u tome da sam se bavila sportom i dok nisam pušila i nakon što sam propušila, mogu reći da mi pušenje nije nimalo utjecalo na formu i napredak. A bavila sam se sportom u kojem je kapacitet pluća od ključne važnosti.
Zaista mi nije jasno što su to neki od vas pušili i u kojim to količinama da ih je to ometalo u vježbanju..


U svakom slučaju, neka se autor topika bavi tjelovježbom pušio ili ne, to je u svakom slučaju pozitivno i korisno, a onda neka s vremenom proba smanjiti cigarete ako ide.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:14   #26
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa čovjek je pitao za pušenje
da, medjutim krivo je zaključio. mislio je da ne dobiva na masi zbog cigara a zapravo ga muči prekomjerni trening i premalan unos kalorija. (kako bi i unio dovoljno ako trenira 2 sata). pored toga 2h treniranja nisu pogodna za masu.
cigare su naravno štetne ali ne utječu previše an njegov problem ukoliko ne oboli od njih
PS sam pušim 1 kutiju dnevno i dobijem na masi ukoliko treniram u tu svrhu
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:53   #27
ja se smatram tvz. vikend ili "sportskim" pušačem. dakle jedna kutija pljuga mi traje oko 2 tjedna.
Ono zapalim kad sam na nekom koncertu ili kad cugam (crno vino).
Znam jebeno je štetno, trebao bih to odjebat..

Utjecaja na trening ne vidim, recimo popnem bajkom na šestine bez problema
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 16:06   #28
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Iz svog iskustva, a koje se sastoji u tome da sam se bavila sportom i dok nisam pušila i nakon što sam propušila, mogu reći da mi pušenje nije nimalo utjecalo na formu i napredak. A bavila sam se sportom u kojem je kapacitet pluća od ključne važnosti.
Zaista mi nije jasno što su to neki od vas pušili i u kojim to količinama da ih je to ometalo u vježbanju..
Pa čuj, mene fakat nije Jaaaako dugo. Čak sam i medalju mogla ubrat na nikotinu dok sam studirala

Onda se nešto dogodilo, ne znam što, i to čak u periodu mirovanja. Valjda je tijelo reklo "dosta". Konačno.
Fakat mi se povraćalo, bolilo me (nakon prepušavanja) u prsima i kad bi išla uz stube. Budila se mamurna. U-žas.

Kako mi je mama umrla od raka pluća, rekla sam sama sebi "e maco, sad je fakat očito dosta, poslušaj si organizam". Ne moram čekat 50-tu da bi prestala.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 16:10   #29
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
da, medjutim krivo je zaključio. mislio je da ne dobiva na masi zbog cigara a zapravo ga muči prekomjerni trening i premalan unos kalorija. (kako bi i unio dovoljno ako trenira 2 sata). pored toga 2h treniranja nisu pogodna za masu.
cigare su naravno štetne ali ne utječu previše an njegov problem ukoliko ne oboli od njih
PS sam pušim 1 kutiju dnevno i dobijem na masi ukoliko treniram u tu svrhu
A ok, al ja fakat mislim da su pljuge suvišan otrov

Doduše, danas je svašta otrov. Otrov je i čokolada koju ja tamanim
Tako da mi je glupo drugima suditi. Svak radi što mu paše, široko mu polje.

No, činjenica je da nikotin baš nije blagotvorna supstanca. Ko ni šećer, ko ni bijelo brašno, ko ni rafinirane masnoće. A većina nas(bar povremeno) voli nekaj od toga. Jbg.

Ja sam sretna da sam se barem jednog sranja riješila zauvijek. Nadam se da ću i drugih.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:16   #30
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Tinch, maarinatje, <3
Recite vi njemu =)


Tako se to radi =) A ljudi rade nauku od odvikavanja od pušenja <.<
eto bas sinoc mi kaze moj brat koji je takodjer nepusac i mrzi cigare kako mu je pomalo cudno da sam samo odjednom prestala pusiti jer ima ljudi koji se kao tresu,padaju u depresije,grizu nokte i sto ja znam kad pokusavaju prestati.. cak ima i knjige napisane kako prestati,pa ima ona elektricna cigareta itd

steta je samo sto mene nitko nije uputio sa 18god da je pusenje nesto najgore i zato genno,mi smo sad svi tu da tebe uputimo

maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:02   #31
dečko je čisto pitao dal mu to utječe na trening. Kratak i jasan odgovor je NE , nema potrebe za filozofijom, svi znamo da su cigarete "štetne" ....

E sad, problem je kao što je dct4 napisao, u glavnim parametrima treninga; trening-prehrana-odmor , i vrlo vjerojatno prevelika očekivanja (ljudi ne razumiju da se masa ne može nabit mjerljivo u mjesecima (2,3,5,..)
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:28   #32
Quote:
maarinatje kaže: Pogledaj post
eto bas sinoc mi kaze moj brat koji je takodjer nepusac i mrzi cigare kako mu je pomalo cudno da sam samo odjednom prestala pusiti jer ima ljudi koji se kao tresu,padaju u depresije,grizu nokte i sto ja znam kad pokusavaju prestati.. cak ima i knjige napisane kako prestati,pa ima ona elektricna cigareta itd
Još ću malo offtopičarit.
Nije čudno da ima takvih ljudi. Sve ovisnosti (u raznim stvarima) u suštini su iste, a različit je intenzitet navučenosti na pojedine kod različitih ljudi.

U prijevodu, nekome cigareta predstavlja puno više toga nego nekome drugome. Neko je nakačen jače nego drugi - a ista je stvar u pitanju.
Ovisno što povezuješ s ovisnošću, jel ti to samo užitak (kao i brojni drugi), ili time hraniš druge stvari.

Znači, super je kad netko lako prestane. No, ne treba puno ni osuđivati one kojima je teže.

Također, ima nekih koji ne žele prestat. Sav moj respect imaju, ako se tako ugodno osjećaju
Najgori su kukavci koji bi "kao" prestali, ali ne ide. Takvi me iritiraju I onda još drame pred drugima, brane im da puše pred njima, na sva zvona paradiraju s tim električnim cigaretama i sl.
Barem da šute, bilo bi lakše.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:40   #33
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa čuj, mene fakat nije Jaaaako dugo. Čak sam i medalju mogla ubrat na nikotinu dok sam studirala

Onda se nešto dogodilo, ne znam što, i to čak u periodu mirovanja. Valjda je tijelo reklo "dosta". Konačno.
Fakat mi se povraćalo, bolilo me (nakon prepušavanja) u prsima i kad bi išla uz stube. Budila se mamurna. U-žas.

Kako mi je mama umrla od raka pluća, rekla sam sama sebi "e maco, sad je fakat očito dosta, poslušaj si organizam". Ne moram čekat 50-tu da bi prestala.
ista stvar kod mene ---- bolovi u prsima, uzasna zadihanost,...
ne kuzim kako onda to ne utjece na trening??? (kako neki tvrde) ja mislim da cigarete utjecu na trening. samo pogledaj disanje. ako tesko dises, teze je i vjezbat. uostalom, ko ce pusit i trenirat nek pusi. ako misli da ne utjece,... ok.

tebe je i iskustvo s mamom dodatno potaklo,... vecina ljudi ne razmislja na takav nacin. misle - nece se to meni dogodit. steta je ako vec vjezbas, pravilno se hranis onda to zacinit s cigaretom.

uglavnom, nama je bolje bez dima neka tako i ostane pozdrav
__________________
"If you love someone, you have to let them go. If they come back, they’re yours. If they don’t, then you stalk them."
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 15:03   #34
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post
ista stvar kod mene ---- bolovi u prsima, uzasna zadihanost,...
ne kuzim kako onda to ne utjece na trening??? (kako neki tvrde)

isto kao što ne dobije svaki pušać rak pluća; to je u tvom slučaju tako, i s obzirom da si to primjetila, onda je očito da tebi cigarete štete puno (neovisno o tome dal treniraš) , al neko tko nema specifične naglašene neke simptome toj osobi realno cigareta neće štetit u smislu da uništava treniranje.

U današnje vrijeme dosta i amaterskih i profesionalnih sportaša puši , mislim nije da je za pohvalu, al eto čisto da se spomene...

A i još pogotovo što je ovdje pitanje bilo vezano za dobivanje mase, odnosno teretanu...još da se radi o triatlonu il trčanju maratona bilo bi smisla nekog odgovarat čovjeka od pušenja, ovako nek se primi žlice i utega.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 18:23   #35
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post

tebe je i iskustvo s mamom dodatno potaklo,... vecina ljudi ne razmislja na takav nacin. misle - nece se to meni dogodit. steta je ako vec vjezbas, pravilno se hranis onda to zacinit s cigaretom.
Pa je... moram priznati. Jednostavno, preko noći me opalilo, počela sam intenzivno razmišljati o maminoj sudbini, i nekako mi se sve preokrenulo u glavi valjda.
Razmišljala sam kako je moja dužnost ne ponoviti njenu grešku I onda je valjda organizam (u kombinaciji s detoksikacijom) nakon te nove spoznaje počeo odbacivati dim. I tada su počele mučnine, mamurluci i sl.

Ugl, da ne idem sad u psihijatriju puno - drago mi je da sam sada još jedan korak bliže zdravom životu

Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
isto kao što ne dobije svaki pušać rak pluća; to je u tvom slučaju tako, i s obzirom da si to primjetila, onda je očito da tebi cigarete štete puno (neovisno o tome dal treniraš) , al neko tko nema specifične naglašene neke simptome toj osobi realno cigareta neće štetit u smislu da uništava treniranje.
Istina, postoje osobe kojima nikotin minimalno škodi (primjer - moj otac, 30 godina 3 kutije dnevno - a pluća bila super, zdrav ko dren, još se i rukometom bavio ko mlađi).

No, ukoliko osjećaš da ti ih tijelo dobro ne podnosi - treba ih odbaciti.

Teško je tu složiti nekakvo općenito pravilo. Nikotin jest štetan i za one koji ga dobro podnose, no čini se da ga njihovi organizmi ipak malo lakše eliminiraju, pa im nanese manje štete nego drugima

Isto kao sa šećerom, nekome sjeda jako loše, nekom ipak ne tako jako. I jedni i drugi će osjetit blagodati ako ga odbace, samo ove druge neće uništiti toliko jako kao prve.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 03:25   #36
Hvala svima na informacijama! - Btw jos se nisam ostavio tog pusenja!! ali planiram naravno, ali i dalje se ide u teretanu!

Ovo što sam rekao da mi trening traje 2 sata.. bio sam pocetnik, nisam imao pojma nista od bodybuildingu ni nista.
Trening mi inace traje od 1:00h-1:30h, a ide se 5 dana u tjednu!

Zadnje uređivanje genno : 19.08.2012. at 03:38.
genno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 03:37   #37
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
ne treba biti genijalac da shvatiš da pušenje nije zdravo. problem autora teme bar leži u nečemu drugom.
1. ima 18 god
2. vježba 6 puta tjedno
3. vježba po 2 sata
logično je da on kao početnik nema šanse unijeti dovoljan broj kalorija da napreduje uz toliki napor.
druga stvar je 2h vježbanja?! serious?! 2 sata??? 45 min je optimalno za njega. sve ostalo je kontra produktivno.

Procitaj post gore
----------------------
znaci 5 puta tjedno,po sat-sat i pol.Ja mislim da je to odlicno! Jer se informiram vec dugo vremena sad odkako samo napisao prvi post! Napraviš pola minute-minutu više odmora izmedju serija i potraje trening, al sad da neoduljujem jer ima više programa vježbanja, i uvijek sebi uzmeš program koji ti najviše odgovara i naravno koji ti daje najviše rezultata.

Zadnje uređivanje genno : 19.08.2012. at 03:44.
genno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 05:37   #38
ili puši ili vježbaj. Nema tu sad e ja bi.....
cigare su smeće, okani ih se....dobro će ti doć
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 08:20   #39
Pa evo, vidiš da planira. Samo što nije.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 13:06   #40
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Pa evo, vidiš da planira. Samo što nije.
ma ima i kod nas ekipce koja pljuga kroz prozor nakon treninga, akoji će ti to rac.
kreneš u zdrav život treniraš i onda pušiš nakon treninga. Ajde cure razumijem da puše, neće se kurac sam popušti ali pušenje alkohol i droga sa teretanom ne idu, zato ja samo pijem izvan teretane.

Šalim se, ma neće mu niš bit, ali radi na sebi, manji ih prbaj ih ostaviti, bit će ti bolje vjeruj mi.
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.