Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 00:14   #41
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Baš i nije tako! Znaš li istinitu priču o dva tenora. Jedan od njih, Carreras, razbolio se od leukemije. Liječio se plaćao, nije radio i ostao bez novaca. I?
Čini mi se da za Šutejovo liječenje nije HZZO htio platiti skupa liječenja, i ode jedan od najboljih dirigenata. A, ...

Ni jedan ni drugi nisu bili siromasi. Dakle?
Bolest ne pita!
Nekuzim poantu price. Bas zbog toga i jesam za privatno zdravstvo da omogucim sebi i svojima bolju uslugu a ne ove , ma neznam ni kak bih opiso...smece...smece bi bio najbolji izraz za nekih 40% doktora koje sam sreo po bolnicama a nazalost, morao sam...
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:21   #42
Quote:
žirinovski kaže: Pogledaj post
Pretvorili smo se u zemlju nezaposlenih, umirovljenika i svakim danom sve manje zaposlenih koji sve to guraju.
To je pravi hrvatski problem.
Točno, ali se to može riješiti tek izvozom nezaposlenih u EU. Pa bolje ribati zahode po Klagenfurtu nego sjediti nezaposlen u Karlovcu.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa penzić je plaćao i tijekom radnog vijeka, a i ti ćeš valjda jednom biti penzić
Pa svaki mjesec plaćaš za taj mjesec. To što si prije platio -- ne znači ništa.

I osim toga, nekom je radni vijek bio 20 godina, nekom 40.

Sve ukupno -- nema dovoljno novaca, imamo previše bolnica ovdje i ondje a premalo opreme i stručnih ljudi. Možemo stvari okretati ovako i onako ali to je istina.

Koliko ulažemo u zdravstvo, ono je još jako i dobro. Recimo Slovenija ulaže duplo više po glavi stanovnika (otprilike) pa je duljina života neznatno veća nego kod nas. A u SAD ulažu nezamislivo mnogo pa je kvaliteta zdravlja negdje kao u Sloveniji, vjerovali ili ne (po statistikama WHO).

Ako je pravedno = "postotak plaće", zašto se onda TV pretplata ne plaća kao postotak plaće, zašto plaća isto onaj s 3000 kn i 18000 kn?

Zašto se mjesečni pokaz za javni prijevoz ne plaća proporcionalno plaći?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:21   #43
Vidim da je dosta odgovora bilo kao ozbiljna zajebancija. Ali na žalost meni su pričali kako im je biilo između 2 rata. Čovjek na selu koji se razboli obično bi ili brzo umro ili bi brzo osiromašio. Jer se sve realno plaćalo. Ako bi se seljak razbolio, prodao bi komad zemlje i otišao u bolnicu. I to je bio klasični kapitalizam. A mi sada pokušavamo ubaciti dijelove humanizma i suosjećanja u taj isti kapitalizam koji je u biti lišen toga.
Sjećam se jednog intervua sa Krunoslavom Cigojem: http://www.24sata.hr/sudbine/medicin...-godina-196384
On se liječio u Americi, a i kod nas doma. Potrošio puste novce. Kada su ga pitali, a što da si bio siromah kao mužek. On odgovori: Mužek bi onda brzo umro

Zadnje uređivanje krena : 11.09.2012. at 00:26.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:32   #44
Smile

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Izjava je definitivno loše sročena, i trebalo bi krenuti u drugom smjeru - a to je, po mom mišljenju, model s tri stupa, sličan onome kojeg imamo kod mirovinskog osiguranja:

1. stup - osnovna zdravstvena zaštita koju imaju svi koji se nalaze na teritoriju RH, po bilo kojoj osnovi, dakle i neosigurane osobe i stranci, i ilegalni imigranti - uključuje hitnu zdravstvenu zaštitu
2. stup - standardna zdravstvena zaštita na koju imaju pravo svi po bilo kojoj osnovi osigurani u RH
3. stup - nadstandard koji uključuje preglede po najavi, korištenje apartmana, udobnijih čekaonica i slično - za sve koji to dodatno plate

Ne slažem se! Zašto samo tri stupa? Zašto ne 1.000 stupova! I svaki drukčiji i prilagođen specifičnom slučaju. ma što tisuuću, stupova treba biti koliko i osiguranika, jer svaki je pojedinac slučaj za sebe. Zašto bih ja kroz neki od stupova solidarno financirao nekoga? Ne pada mi na pamet.

Neka cvjeta tisuće cvjetova! :hura:

I neka svaki osiguranik mora angažirati barem jednoga osobnog pravnog savjetnika specijlaizrianog za zdravstvena osiguranja koji će ga uputiti što je optimalno baš za njega! :hura:


Quote:
Vojky
I naravno - ukinuti monopol HZZO-a, tj. ostaviti ga samo za prvi stup. Drugi bi imao model obveznih fondova (kao što imamo mirovinske), a treći bi mogli davati i obvezni fondovi kao dodatnu uslugu ili posebna osiguranja.
Ovdje se slažem da treba kompletno ukinuti HZZO. Opće je poznato da će time porasti cijena liječničkih usluga barem 5 puta a opasti razina zaštite. Što je u skladu sa kapitalizmom. Doista ne vidim zašto bismo svi mi bogati trebali plaćati tuđe troškove i neodgovornost.


Quote:
Vojky
Iz cijelog sustava izuzeti zaštitu osoba do 18 godina, koji bi morali imati najvišu moguću razinu zaštite u svakom slučaju.
Zašto? Koga briga ako netko ima neodgovornog roditelja. Zašto bih ja plaćao troškove neke budale koja je napumpala 10-tero djece pa sada nema para niti da im kupi prezervative da ne rade iste greške, kamoli da ih preventivno pregleda na HPV?

I da, obavezno ukinuti pravničku i liječničku komoru i sindikate!

Takvi par excelance socijalistički organi su teška sramota za kapitalizam, koji su istom nanijeli nevjerojatnu štetu.

Pobogu, soldiarnost struke!? Pa tko je to vidio u kapitalizmu?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:50   #45
Smile

Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
zašto se onda TV pretplata ne plaća kao postotak plaće, zašto plaća isto onaj s 3000 kn i 18000 kn?

Zašto se mjesečni pokaz za javni prijevoz ne plaća proporcionalno plaći?
Zašto se kruh ne plaća proporcionalno primanjima?

Na koncu konca, 95% cijene kruha je zapravo cijena usluge, zar ne?

Zašto bi onda bogati plaćao kruh isto kao siromašni?

Ili ne daj bože po progresivnim stopama poreza po prihodu.

Npr, siromah (prihodi ispod granice oporezivanja) plaća kruh besplatno u odnosu na propisanu cijenu.

Bogatun (više od milijun kuna prihoda godišnje) plaća po stopi od 75%.

Propisana cijena je npr 1.000 kn.

Daskle, siromah plaća 0 kn, onaj sa prosječnom plaćom 5.000 plaća cca 5 kn, a onaj sa 100.000 kuna mjesečno plaća ga npr.100 kn.

Hm ,to je zapravo linearna stopa. Nepravda! Ovaj sa 100.000 mjesečnih prihoda bi kruh trebao plaćati negdje oko 750kn

Isto tako i za liječnički pregled.

Ma, siromašni su zapravo samo paraziti koji ometaju bogate. U najboljem slučaju siromasi mogu poslužiti za eksperimentiranje lijekovima koji će izliječiti bogate. Pogledajte Indiju, ona je razvila cijelu industriju testiranja lijekova z abogate zapadnjka! I što im fali! Dapače imaju i viška, svako malo se javi vjestica u medijima da se neko dijete u Indiji rodilo sa četriit noge ili osam ruku ili dvadeset tri glave! I sad neka neko kaže da je time Indija na GUBITKU!? Ma zamisliet samo taj genetski dobitak! Pa tko to ima na svijetu!

I neka siromašni budu sretni ako su i te testne lijekove dobili besplatno zahvaljujući dobrotvorima poput Billija Gatesa i Wilija Buffeta.

Inače doista ne znam što bi oni bez njih. Siromašni bez Gatesa i Buffeta.

Ipak oni financiraju RAZVOJ. Gates i Buffet, ne siromašni.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 11.09.2012. at 00:56.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 01:08   #46
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Nekuzim poantu price. Bas zbog toga i jesam za privatno zdravstvo da omogucim sebi i svojima bolju uslugu a ne ove , ma neznam ni kak bih opiso...smece...smece bi bio najbolji izraz za nekih 40% doktora koje sam sreo po bolnicama a nazalost, morao sam...
Moje je iskustvo potpuno drugačije. Ne koristim veze, ni mito. Idem kao običan pacijent na šalter. Ljubazni su i stručni. Ne mogu im nazahvaljvati. Ne davim ih mojim poznavanjem medicine(nisam liječnik), i ne preporučujem način liječenja. Valjda im je pun kufer veza i pacijenata koji sve znaju.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 01:37   #47
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo potpuno drugačije. Ne koristim veze, ni mito. Idem kao običan pacijent na šalter. Ljubazni su i stručni. Ne mogu im nazahvaljvati. Ne davim ih mojim poznavanjem medicine(nisam liječnik), i ne preporučujem način liječenja. Valjda im je pun kufer veza i pacijenata koji sve znaju.
Poštovana gospođo, iskreno Vam ne preporučam da se stvarno razbolite u Hrvtskoj.

Ili, ako bolje razmislim i ako baš imate žarku želju upoznati hrvatski zdravstveni sustav "iznutra" i općenito zdravstveni kapitalizam - da, preporučam Vam da se razbolite.

Osobno Vam jamčim da ćete pitoreskna iskustva koja ćete prikupiti pamtiti do kraja života.

Doslovno.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 02:05   #48
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Tovj direktor na 50 000 bruto placa 6500 kuna doprinosa.

Mislim , zakaj nebi sve zivo tak placali. Ko ima vecu placu nek plati vise. Tak da na kraju imamo svi isti standard. Jer nije vazno kolko si sposoban i radisan svi trebamo bit isti.
hahahaaha
ti si vidim mlad decec pitaj starce jesu oni ista razumili 90te

kakav isti standard? trzisna ekonomija podrazumjeva konkurenciju u svemu ukljucujuci ljude kao trzisno sposobne da se natjecu, prema tome zahebi price svima isto. trazili ste, gledajte!
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 03:45   #49
Smile

Quote:
dakalo kaže: Pogledaj post
hahahaaha
ti si vidim mlad decec pitaj starce jesu oni ista razumili 90te

kakav isti standard? trzisna ekonomija podrazumjeva konkurenciju u svemu ukljucujuci ljude kao trzisno sposobne da se natjecu, prema tome zahebi price svima isto. trazili ste, gledajte!
Striček? Vidim da ste dost iskusni u kapitalizmu, pa me nekaj zanima.

A zakaj u kapitalizmu nigdar ne daju sirotinji oruzje u ruke? Mislim, znate, svaki siromah da dobije u ruke,kaj ja znam, snajperlina, ili raketni bacač, ili recimo na vsakih deset tisuča siromaha da ide bar jedan tenk U kojem je narafski četri siromaha....sa 42 granate kalibra 105mm.

Zamislite taj happy land, recimo USA. Predsednik obećavle pred 300 milijuna glasača da će si oni šifeti kak ljudi. I onda recimo njih 50 milijuna to ne može.

A tih 50 milijuna ima recimo 50 milijuna kalašnjikova sa po 5.000 metaka i na vsakih 10.000 njih po tenka, dakle njih 5.000 tenkova, svaki sa po 42 granate, kalibra 105 mm. I nemaju baš ništa za izgubiti, mogu samo dobiti.

Uočavate li kako odjednom počinje bujati demokracija?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 07:47   #50
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Tko je ovdje socijalist?

Ja samo pozivam na jednakost.

Da bogati plaća istu uslugu isto kao i siromah!

Gdje je tu socijalizam? Tu čak nema ni solidarnosti
Evo, vidim, dodao si da je upis sakrazam. Još samo da otkrijem što ismijavaš...

Ah ta politika, više ne znaš kada ljudi govore ozbiljno niti na kojoj su strani.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 09:36   #51
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Pa svaki mjesec plaćaš za taj mjesec. To što si prije platio -- ne znači ništa.

I osim toga, nekom je radni vijek bio 20 godina, nekom 40.

Sve ukupno -- nema dovoljno novaca, imamo previše bolnica ovdje i ondje a premalo opreme i stručnih ljudi. Možemo stvari okretati ovako i onako ali to je istina.

Koliko ulažemo u zdravstvo, ono je još jako i dobro. Recimo Slovenija ulaže duplo više po glavi stanovnika (otprilike) pa je duljina života neznatno veća nego kod nas. A u SAD ulažu nezamislivo mnogo pa je kvaliteta zdravlja negdje kao u Sloveniji, vjerovali ili ne (po statistikama WHO).

Ako je pravedno = "postotak plaće", zašto se onda TV pretplata ne plaća kao postotak plaće, zašto plaća isto onaj s 3000 kn i 18000 kn?

Zašto se mjesečni pokaz za javni prijevoz ne plaća proporcionalno plaći?
gle, smatram da je priča deplasirana, jer zdravstvo ionako ne može značajno promijeniti stvari od razine na kojoj je kod nas.
kao što si nam napomenuo, životni vijek nam je sličan nekim mnogo bogatijim zemljama.

razlog je u tome što se za neki duži životni vijek može raditi samo poboljšanjem uvjeta života, načina života itd...
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:13   #52
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo potpuno drugačije. Ne koristim veze, ni mito. Idem kao običan pacijent na šalter. Ljubazni su i stručni. Ne mogu im nazahvaljvati. Ne davim ih mojim poznavanjem medicine(nisam liječnik), i ne preporučujem način liječenja. Valjda im je pun kufer veza i pacijenata koji sve znaju.
Osobna iskustva su upravo osobna. Moje je recimo takvo da lakše dođem do resornog ministra nego do svoje ugovorne obiteljske liječnice, svog ugovornog stomatologa ni ne znam kako izgleda (upravo sam pljunula 160 kuna privatniku za vađenje zuba i ježim se od misli na to koliko će me doći implant), a ugovornog ginekologa od lipnja službeno nemam, jer je gospođa otvorila privatnu praksu, a nas upućiju od ginekologa u Puli, upis godinu unaprijed.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:16   #53
Pa već je i imaju, oni znaju dati/udijeliti kuvertu liječniku, bogeca niti šunkica ne spašava.
Poanta je to što je rekao onaj koji je rekao a ne bi baš to trebao javno izreći.
No od HDZeja nije niti drugo za očekivati.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:34   #54
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pa već je i imaju, oni znaju dati/udijeliti kuvertu liječniku, bogeca niti šunkica ne spašava.
Poanta je to što je rekao onaj koji je rekao a ne bi baš to trebao javno izreći.
No od HDZeja nije niti drugo za očekivati.
Pogrešno je, kako je već netko i prije napisao, radiju ću platiti privatnika po svom izboru, nego udijeliti kovertu liječniku koji prima plaću od države.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:56   #55
I ja isto, ali iznimka(e) potrđuju pravilo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:37   #56
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Zašto bih ja kroz neki od stupova solidarno financirao nekoga? Ne pada mi na pamet.
Mozes ti sa svojim novcem sto god hoces. Ako zelis bit solidaran, budi, uplati za lijecenje onih koji nemaju novca. Dobrovoljno. Nema problema. Pusti one koji nemaju novca da ne uplacuju.

Quote:
I da, obavezno ukinuti pravničku i liječničku komoru i sindikate!
Stomatoloska komora, primjerice, odredjuje minimalne cijene usluga. Niti jedan stomatolog ne smije naplatiti uslugu manje od propisane cijene. Je li to solidarnost? To bas super koristi npr. nezaposlenima.
Quote:
Takvi par excelance socijalistički organi su teška sramota za kapitalizam, koji su istom nanijeli nevjerojatnu štetu.

Pobogu, soldiarnost struke!? Pa tko je to vidio u kapitalizmu?
Ajmo bit solidarni i svima uzeti dnevnu placu za lijecenje jednog zuba. Vuhu. Mi smo ponosni solidarni radnici.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:51   #57
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Nekuzim poantu price. Bas zbog toga i jesam za privatno zdravstvo da omogucim sebi i svojima bolju uslugu a ne ove , ma neznam ni kak bih opiso...smece...smece bi bio najbolji izraz za nekih 40% doktora koje sam sreo po bolnicama a nazalost, morao sam...
Dragi moj, bez solidarnosti, bez suosjećanja jednih za druge, bez pomoći jednih drugima, i još nešto bitnih stvari, trebalo bi razmisliti o smislu našeg postojanja.
Znaš nismo mi samo otoci!

Izvoli!

Zbog političkih razloga, 1984. godine Carreras i Domingo postali su neprijatelji.

Budući da su bili vrlo popularni i viđeni po cijelom svijetu, obojica su u svojim ugovorima napisali da će nastupiti samo ako onaj drugi nije pozvan.

Godine 1987. Carreras se sreo s većim neprijateljem od svog rivala Placida Dominga. Iznenadila ga je strašna dijagnoza: leukemija!!! Njegova borba protiv bolesti bila je bolna. Imao je brojne tretmane. Pored transplantacije koštane srži, transfuzije krvi su ga primorale da jednom mjesečno putuje u SAD. Nesposobnost za rad i visoki troškovi ovih putovanja i medicinskih tretmana iscrpili su njegove financije.

Pri kraju svojih financijskih mogućnosti, otkrio je u Madridu fondaciju čija je jedina svrha bila podržavanje tretmana bolesnika od leukemije. Zahvaljujući podršci “Hermosa” fondacije, Carreras je pobijedio bolest i vratio se pjevanju. Još jednom je postigao uzvišen i zaslužen položaj i pokušao se priključiti fondaciji.

Čitajući njihove propise otkrio je da je osnivač, najveći ulagač i predsjednik fondacije bio Placido Domingo. Kasnije je otkrio da je Domingo osnovao ovu organizaciju da mu pomogne u liječenju, ali je htio ostati anoniman kako ga ne bi ponizio zbog prihvaćanja pomoći od “neprijatelja”.

Najdirljiviji dio ove priče je, ipak, njihov susret…

Iznenadivši Dominga prilikom jednog njegovog nastupa u Madridu, Carreras je prekinuo njegov nastup, ponizno kleknuo na koljena, zamolio za oproštaj i javno mu zahvalio. Domingo mu je pomogao da ustane i srdačnim zagrljajem započelo je veliko prijateljstvo.

U jednom intervjuu reporter je upitao Dominga zašto je osnovao “Fondaciju Hermosa” i pomogao “neprijatelju” i jedinom umjetniku koji mu je bio konkurencija.

Njegov je odgovor bio kratak i jasan: “Ne možemo si dopustiti da izgubimo takav glas.“
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 18:42   #58
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Poštovana gospođo, iskreno Vam ne preporučam da se stvarno razbolite u Hrvtskoj.

Ili, ako bolje razmislim i ako baš imate žarku želju upoznati hrvatski zdravstveni sustav "iznutra" i općenito zdravstveni kapitalizam - da, preporučam Vam da se razbolite.

Osobno Vam jamčim da ćete pitoreskna iskustva koja ćete prikupiti pamtiti do kraja života.

Doslovno.
Poštovani gospodine,
Poštovana gospođa vrlo dobro zna o čemu govori!
Da me malo bolje poznate, znali bi da imam iskustvo, a ne pitoreskne slike u glavi, dapače znali bi da sam ja od onih rijetkih koja vam o tome može puno reći ali i dati savjet.
Kao pacijent sam se neznatno koristila našim zdravstvenim uslugama. Osim nekih uobičajenih problema, samo dvije operacije(jedna teža, jedna lakša, obe s općom anestezijom) i jedan alarmantan rezultat pretrage, koji je ponukao liječnike na niz pretrega. Na koncu ništa!
Šesnaest godina sam izbliza pratila što sve liječnici mogu napraviti, što sve mogu poduzeti, kako se odnose prema pacijentu, kolika je njihova čovječnost, stručnost i odgovornost. To sam iskusila jer sam ja stalno bila uz pacijenta i fizički i osjećajno. Kad uspoređujem pojedina zanimanja, onda bih svakako izdvojila uposlene u zdravstvu i školstvu(vrtići, škole i fakultete(manje više))
Koristim priliku izraziti svoju zahvalnost za do sada učinjeno!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 19:15   #59
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Dragi moj, bez solidarnosti, bez suosjećanja jednih za druge, bez pomoći jednih drugima, i još nešto bitnih stvari, trebalo bi razmisliti o smislu našeg postojanja.
Znaš nismo mi samo otoci!

Izvoli!

Zbog političkih razloga, 1984. godine Carreras i Domingo postali su neprijatelji.

Budući da su bili vrlo popularni i viđeni po cijelom svijetu, obojica su u svojim ugovorima napisali da će nastupiti samo ako onaj drugi nije pozvan.

Godine 1987. Carreras se sreo s većim neprijateljem od svog rivala Placida Dominga. Iznenadila ga je strašna dijagnoza: leukemija!!! Njegova borba protiv bolesti bila je bolna. Imao je brojne tretmane. Pored transplantacije koštane srži, transfuzije krvi su ga primorale da jednom mjesečno putuje u SAD. Nesposobnost za rad i visoki troškovi ovih putovanja i medicinskih tretmana iscrpili su njegove financije.

Pri kraju svojih financijskih mogućnosti, otkrio je u Madridu fondaciju čija je jedina svrha bila podržavanje tretmana bolesnika od leukemije. Zahvaljujući podršci “Hermosa” fondacije, Carreras je pobijedio bolest i vratio se pjevanju. Još jednom je postigao uzvišen i zaslužen položaj i pokušao se priključiti fondaciji.

Čitajući njihove propise otkrio je da je osnivač, najveći ulagač i predsjednik fondacije bio Placido Domingo. Kasnije je otkrio da je Domingo osnovao ovu organizaciju da mu pomogne u liječenju, ali je htio ostati anoniman kako ga ne bi ponizio zbog prihvaćanja pomoći od “neprijatelja”.

Najdirljiviji dio ove priče je, ipak, njihov susret…

Iznenadivši Dominga prilikom jednog njegovog nastupa u Madridu, Carreras je prekinuo njegov nastup, ponizno kleknuo na koljena, zamolio za oproštaj i javno mu zahvalio. Domingo mu je pomogao da ustane i srdačnim zagrljajem započelo je veliko prijateljstvo.

U jednom intervjuu reporter je upitao Dominga zašto je osnovao “Fondaciju Hermosa” i pomogao “neprijatelju” i jedinom umjetniku koji mu je bio konkurencija.

Njegov je odgovor bio kratak i jasan: “Ne možemo si dopustiti da izgubimo takav glas.“
I? Upravo si otkrila kaj je pomoglo covjeku. Privatna inicijativa i pomoc prijatelja. A ne drzavno osiguranje. Po njemu bi bio mrtav.

Jesma li ja mozda rekao da nebi pomogao prijatelju koji pomoc treba?

Ja samo ne zelim placati lopovskoj drzavi i lopovskim politicarima i bezobraznim doktorima ovakovo zdravstveno.

Inace , takve fondacije su npr. visestruko efikasnije u pomoci onima kojima pomoc zaista treba , od 1$ , 98 centi zavrsi onima kojima treba, dok kod drzavnih fondova od 1$ , 50 centi ode politicarima i njihovim rodijacima.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 20:10   #60
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Ma, siromašni su zapravo samo paraziti koji ometaju bogate. U.
Da, dobrodošli u svijet Alana Forda

Nekad je bilo smiješno, danas je bolna istina.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.