Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2013., 05:46   #81
U Njemačkoj je održan skup psihologa i stručnjaka povodom odumiranja muških osobina,slabijim rezultatim u školi i češćim samoubojstvima....

Quote:
Jačem spolu, muškarcima, prijeti izumiranje, tvrde liječnici koji su se okupili na kongresu na kojem se raspravljalo o nemilim promjenama u ponašanju pravih muškaraca.

"Novi muškarci - trebaju li nam?", bio je moto diskusije koja se vodila u njemačkom Düsseldorfu o krizi iskonske muškosti i sve većem izumiranju pravih muških osobina.

Stručnjaci su zaključili da su današnji muškarci od najranije dobi izloženi raznim agresivnim nastojanjima promjene identiteta zbog čega pate od kriza i depresija te trajno mijenjaju svoje navike.

"Muškarci umiru pet godina ranije od žena, tri puta češće počine samoubojstvo i redovito postižu lošije rezultate u školi", upozoravaju sudionici kongresa kojeg je certificirala liječnička komora.

Liječnici traže osnivanje udruge koja će se boriti za jednakopravan položaj muškaraca u društvu i poticati njihovo zapošljavanje u vrtićima i osnovnim školama. Istovremeno od političara se traže aktivnosti koje će poticati obrazovanje i zdravstvenu zaštitu dječaka.

"Mladi muškarac danas odrasta bez emocionalne prisutnosti oca, a u školi nema muškog odgajatelja koji će ga usmjeriti na pravi put", rekao je psihoanalizičar Matthias Franzin.

Stručnjaci su naglasili da se ne zalažu za povratak patrijarhalnog sustava, ali da su muškarci danas doista ugroženi te da im društvo treba pomoći kako bi ponovno pronašli svoje prave, pozitivne osobine.
Samo jako! 1994 is offline  
Old 11.08.2013., 08:16   #82
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
pa za prava muskaraca !
eno se na feminzmu zalite da su vam oduzeta , valjda ce te i vi kao zene kad vam pukne film poduzet nesto konstruktivno, ja uopce ne kazem da bi se iz zelje za vlasti mogla izrodit zelja za prevlasti a meni se to osobno kao humanistici ne svida!
ako nesto ide po zlu treba tome stat na kraj .
Gledaj, ja sam malignost feminizma spoznao na svom primjeru još prije skoro deset godina. I odonda gledam kako taj feminizam tone u sve veći radikalizam - potpuno je izgubio kompas.
Vrijeme je da se same feministice okrenu oko sebe i kažu - pa što mi to radimo? Doslovno uništavamo ustroj društva.

I sam sam prije par godina na jednom sastanku udruga očeva pozivao da se krene radikalnije djelovati, međutim nije bilo interesa. Zapravo, muškarci ne funkcioniraju na taj način.(čitaj postove ovršitelja s razumijevanjem, a ne uz ideološke ograde).

Sada zapravo mislim da takve udruge nemaju smisla. Mislim da muškarci trebaju poraditi na tome da svi muškarci budu svjesni u kakvom svijetu žive. To i nije teško , jer se cijeli ovaj feministički svijet bazira isključivo na lažima.
Imali smo neki konfliktić tamo oko raznih istraživanja i znanstvenih radova (tipa psihologija vs fizika). Problem je što su danas sva društvena istraživanja pod strašnim pritiskom ideologija i političke korektnosti. Danas se niti pravi znanstvenici ponekad ne usuđuju objaviti rezultate istraživanja koja idu protiv usvojenih društvenih dogmi.
U takvoj klimi bujaju lažna feministička kvaziistraživanja o obiteljskom nasilju, o pay-gapu, o diskriminaciji žena posvuda. I mediji su potpuno pod kontrolom femilobija.

Dakle, mislim da muškarci (i žene) jednostavno moraju postati svjesni da žive u svijetu gdje su muškarci građan drugog reda.

Ne moraju muškarci rušiti feminizam. To moraju učiniti žene, jer je to u njihovom interesu.
Alternativa je da će se sustav urušiti, i ženama, svim ženama, će biti puno gore.




Quote:
jedino sto mi se cine osim obiteljakog zakona da u biti nedozivljavate na drugim poljima diskriminiranost , ajde ove kvote su vas uznemirele ni ja bas nisam za njih:/
Evo npr. te izmjene obiteljskog zakona.
Potpuno su besmislene, na to već upozoravam neko vrijeme. Pokušava se 'spriječiti manipulacije roditelja u vezi s djecom' , a paralelno se pokušava uvesti feminaci zakoni isti kao oni u npr. Španjolskoj po kojima će se muškarce odvoditi u zatvor i osuditi bes prava na obranu - dovoljno da žena pozove policiju.

Prva i najvažnija stvar bila bi potpuno isključiti utjecaj feminističkog lobija na donošenje zakona .
Također, treba reći istinu o obiteljskom nasilju - da je ono uglavnom uzajamno i da ga čine oba partnera podjednako. Tek kada se kaže istina, može se nasilje efikasno suzbijati.

Jedan zoran primjer koliko je osnivanje nekih takvih udruga besmisleno.
Udruga za ravnopravno roditeljstvo pred nekih godinu dana u sklopu izmjena zakona i Ustava predložila je da se odredba - 'država posebno štiti djecu i majčinstvo' promijeni u 'država posebno štiti djecu i roditeljstvo' .
Prijedlog je odbijen.
Dakle, jedan posve razuman i normalan prijedlog koji je trebao biti usvojen bez riječi, aklamacijom, je odbijen.
Zbog čijeg lobija?


Quote:
Zenama je po mom misljenju bilo i jeste puno vise polja pogodeno , mozda su sad malo i bjesne i zele osvetu ne znam
Problem je što zakoni uopće ne uvažavaju koliko u populaciji ima osoba sa raznim poremećajima - bordera, histriona, itd. Takvim se osobama bezrezervno vjeruje u slučajevima obiteljskih konflikata i konfliktnih razvoda - ako su žene. Dobar dio lažnih statistika u vezi obiteljskog nasilja i nasilja nad ženama općenito bazira se upravo na takvim slučajevima.


Quote:
Tako nekako. Mislim da ce trebati proci jos koje desetljece dok se prihvati ravnopravnost zena da bi se pocelo rijesavati pitanja koja ce jednostavnom pogreskom sistema prouzrokovati nepravde drugoj strani.
E sad kako to prevenirati i sto poduzeti ni sama nisam pametna
Za jedno desetljeće žene se neće usuditi reći da su feministice (bit će to otprilike izjednačeno sa fašistice) a one koje su to bile imat će zbog toga problema .
To je moje mišljenje.
Ravnopravnost žena na razini zakona dostignuta je još prije 30-tak godina, a nepravdi, zaostalih mišljenja, seksizma i predrasuda u društvu će uvijek biti.
Danas su međutim, po zakonima i u zakonskoj praksi muškarci diskriminirani na svakom koraku, doslovno građani drugog reda.
felixx is offline  
Old 11.08.2013., 08:38   #83
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja sam malignost feminizma spoznao na svom primjeru još prije skoro deset godina. I odonda gledam kako taj feminizam tone u sve veći radikalizam - potpuno je izgubio kompas.
Vrijeme je da se same feministice okrenu oko sebe i kažu - pa što mi to radimo? Doslovno uništavamo ustroj društva.

I sam sam prije par godina na jednom sastanku udruga očeva pozivao da se krene radikalnije djelovati, međutim nije bilo interesa. Zapravo, muškarci ne funkcioniraju na taj način.(čitaj postove ovršitelja s razumijevanjem, a ne uz ideološke ograde).

Sada zapravo mislim da takve udruge nemaju smisla. Mislim da muškarci trebaju poraditi na tome da svi muškarci budu svjesni u kakvom svijetu žive. To i nije teško , jer se cijeli ovaj feministički svijet bazira isključivo na lažima.
Imali smo neki konfliktić tamo oko raznih istraživanja i znanstvenih radova (tipa psihologija vs fizika). Problem je što su danas sva društvena istraživanja pod strašnim pritiskom ideologija i političke korektnosti. Danas se niti pravi znanstvenici ponekad ne usuđuju objaviti rezultate istraživanja koja idu protiv usvojenih društvenih dogmi.
U takvoj klimi bujaju lažna feministička kvaziistraživanja o obiteljskom nasilju, o pay-gapu, o diskriminaciji žena posvuda. I mediji su potpuno pod kontrolom femilobija.

Dakle, mislim da muškarci (i žene) jednostavno moraju postati svjesni da žive u svijetu gdje su muškarci građan drugog reda.

Ne moraju muškarci rušiti feminizam. To moraju učiniti žene, jer je to u njihovom interesu.
Alternativa je da će se sustav urušiti, i ženama, svim ženama, će biti puno gore.





Evo npr. te izmjene obiteljskog zakona.
Potpuno su besmislene, na to već upozoravam neko vrijeme. Pokušava se 'spriječiti manipulacije roditelja u vezi s djecom' , a paralelno se pokušava uvesti feminaci zakoni isti kao oni u npr. Španjolskoj po kojima će se muškarce odvoditi u zatvor i osuditi bes prava na obranu - dovoljno da žena pozove policiju.

Prva i najvažnija stvar bila bi potpuno isključiti utjecaj feminističkog lobija na donošenje zakona .
Također, treba reći istinu o obiteljskom nasilju - da je ono uglavnom uzajamno i da ga čine oba partnera podjednako. Tek kada se kaže istina, može se nasilje efikasno suzbijati.

Jedan zoran primjer koliko je osnivanje nekih takvih udruga besmisleno.
Udruga za ravnopravno roditeljstvo pred nekih godinu dana u sklopu izmjena zakona i Ustava predložila je da se odredba - 'država posebno štiti djecu i majčinstvo' promijeni u 'država posebno štiti djecu i roditeljstvo' .
Prijedlog je odbijen.
Dakle, jedan posve razuman i normalan prijedlog koji je trebao biti usvojen bez riječi, aklamacijom, je odbijen.
Zbog čijeg lobija?




Problem je što zakoni uopće ne uvažavaju koliko u populaciji ima osoba sa raznim poremećajima - bordera, histriona, itd. Takvim se osobama bezrezervno vjeruje u slučajevima obiteljskih konflikata i konfliktnih razvoda - ako su žene. Dobar dio lažnih statistika u vezi obiteljskog nasilja i nasilja nad ženama općenito bazira se upravo na takvim slučajevima.




Za jedno desetljeće žene se neće usuditi reći da su feministice (bit će to otprilike izjednačeno sa fašistice) a one koje su to bile imat će zbog toga problema .
To je moje mišljenje.
Ravnopravnost žena na razini zakona dostignuta je još prije 30-tak godina, a nepravdi, zaostalih mišljenja, seksizma i predrasuda u društvu će uvijek biti.
Danas su međutim, po zakonima i u zakonskoj praksi muškarci diskriminirani na svakom koraku, doslovno građani drugog reda.
Drugim riječima, mi zapravo živimo u matrijarhatu, kamo su nas dovele moćne feministice, samo još toga nisu svjesni jadni potlačeni muškarci. Vrijeme je, dečki, da se konačno osvijestite!
north wind is offline  
Old 11.08.2013., 08:52   #84
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma meni ta ravnopravnost spolova nije donijela ništa dobra u životu. morala sam rintati ko stoka, sve znati-od popravljanja strojeva pa do kuhanja, oranje, tanjuranje, malčiranje, spremanje, miksanje zaštitnih sredstava, ma bljak. onak iskreno-nabijem ravnopravnost. meni smrdi.mojoj susjedi je najljepše, ona fino veli traktor i plug su za muškarce, moja je kuhinja. štala-ide muž, ona gleda seriju. e pa sad tko bolje prolazi, ona ili ja? ona hoda u štiklama, ja u gumenim čizmama. ona zimi hekla, ja režem voćke i smrzavam se sa dečkima. neću biti ravnopravna, oslobodite me toga.
Pa zbog toga ja i jesam protivnik feminizma, jer feminizam, ništa, ama baš ništa dobrog, običnim ženama nije donio, osim ovog produljenja radnog staža.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.08.2013., 09:01   #85
Ono di su muški zakonski zakinuti je što se vojni rok u bivšoj državi ne priznaje kao godina (ili više) radnog staža.

Druga nepravda je to što su žene trebaleraditi pet godina, mlađe, a u prosjeku žive pet godina dulje, dakle do jučer je to bilo 11 godina razlike uk orištenju mirovine (5 godina dulje radimo, 5 godina kraće živimo, 1 godinu smo besplatno radili za pokojnu JNA).

Dužan sam objasniti još nešto, naime, često govorim da feminizam ništa dobrog ženama nije donio, čak im je ukinuo i onih spomenutih 5 godina što su prije išle u mirovinu, e sad, da se mene pita ja bi svakoj ženi dao 5 godina za svako dijete porodiljni, tri djeteta 15 godina, a svi ostali jednako do penzije...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.08.2013., 09:30   #86
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
Molim mogućnost replike.
Pravi branitelji nikada nisu ženama dopuštali smrzavanje po snijegu,
ili noćenje u rovovima i zemunicama.
Ako je ikoja i imala takav ratni životopis,
kolege bi se trebale zapitati nad svojom muškosti.
To je super da je ostalo i nesto dzentlemena (eto nemamo niti rijec za to na hrvatskom!) makar to pretpostavlja da onda muskarci smatraju da je zena slabija, da je treba stititi a to je izvor neravnopravnosti. A opet jasno je da nema bas puno zena kao Lara Croft ili Xena, koje bi u takvim extremnim situacijama bile jace i bolje od muskaraca.
nina kent is offline  
Old 11.08.2013., 09:38   #87
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja sam malignost feminizma spoznao na svom primjeru još prije skoro deset godina. I odonda gledam kako taj feminizam tone u sve veći radikalizam - potpuno je izgubio kompas.
Vrijeme je da se same feministice okrenu oko sebe i kažu - pa što mi to radimo? Doslovno uništavamo ustroj društva..
ali moraš shvatiti da njih zaboli uvo za društvo. propast društva je ono što i žele.
jer se radi o soju žena koje je društvo ionako odbacilo. seksualno su frustrirane, jer muškarci im ne prilaze. maštaju o mačo frajerima koji bi ih dobro nategnuli, ali ovi ih zaobilaze ko kugom okužene, pa onda iste zbog odbačenosti preziru.
ne vole ni žene, jer ih je većina sretna u odnosima s muškarcima i njih žele syebat.

i jedino što im je preostao da svoje frustracije preljevaju na društvo i razyebavaju ga. i naiđu na neku zbunjenu ženu nezadovoljnu nečime u odnosu s muškarcem i navuku je da preko institucija sistema uništi život njemu, djeci i posljedično sebi.

jedino što mogu reć- muškarci, ne budite slabi, i sve će biti u redu. nemojte se pravdat sa ženama, budite čvrsti i pokažite da ste muškarci. većina žena je normalna i kao takve će vas cijenit i željet bit uz vas.
nažalost, za alane harpere ovog svijeta, budućnost je crna, njih će sistem pogazit.
paradoks je da, u nastojanju da unište muški spol, feminacistikinje proizvode kontraefekt: uništavaju mekanog, ženama podložnog muškarca, slabu žrtvu kojom su i dotad upravljale.
balkanske mrcine, i slične mačo kulture, s druge strane sve više su popularne među ženama i sve bolju prođu imaju.

Zadnje uređivanje divizija : 11.08.2013. at 09:43.
divizija is offline  
Old 11.08.2013., 09:43   #88
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa zbog toga ja i jesam protivnik feminizma, jer feminizam, ništa, ama baš ništa dobrog, običnim ženama nije donio, osim ovog produljenja radnog staža.
Uvijek neko pretjerivanje bezveze. I pretjerivanje u feminizmu je glupo jer je jasno da muskarci i zene jesu razliciti, no to ne znaci da se trebaju drukcije tretirati po zakonu. Ti zaboravljas da jos jako nedavno zena nije imala pravo glasa, ogromna vecina nije studirala, nije 'smjela' raditi izvan kuce itd. Sve je to feminizam promijenio i neka doza radikalnosti je tu morala postojati inace se to ne bi postiglo. A sad sto neke zene iskoristavaju situaciju danas i na osnovi tog izigravaju zrtve i pokusavaju izvuci dodatnu korist je drugi par carapa.
nina kent is offline  
Old 11.08.2013., 10:24   #89
I opet pričate o feministkinjama ,to smo već pročitali ,gdje su povrijeđena muška prava drugdje ?
Dali je obrazovni sistem napravljen da se na faxu eliminiraju muška djeca?
Dali su više nezaposleni muškarci?
Dali o muškarcima preovladavaju negativni stereotipi?(nasilnici,seksisti itd.)
Dali ste diskriminirani kad je u pitanju posao ?
Dali ste diskriminirani kad je u pitanju nasilje nad vama,dali je isto ignorirano?
Dali su muškarci oni koji su danas diskriminirani ili još uvijek je tu žena na pijedestalu?
snezana mk is offline  
Old 11.08.2013., 10:31   #90
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali moraš shvatiti da njih zaboli uvo za društvo. propast društva je ono što i žele.
jer se radi o soju žena koje je društvo ionako odbacilo. seksualno su frustrirane, jer muškarci im ne prilaze. maštaju o mačo frajerima koji bi ih dobro nategnuli, ali ovi ih zaobilaze ko kugom okužene, pa onda iste zbog odbačenosti preziru.
ne vole ni žene, jer ih je većina sretna u odnosima s muškarcima i njih žele syebat.

i jedino što im je preostao da svoje frustracije preljevaju na društvo i razyebavaju ga. i naiđu na neku zbunjenu ženu nezadovoljnu nečime u odnosu s muškarcem i navuku je da preko institucija sistema uništi život njemu, djeci i posljedično sebi.

jedino što mogu reć- muškarci, ne budite slabi, i sve će biti u redu. nemojte se pravdat sa ženama, budite čvrsti i pokažite da ste muškarci. većina žena je normalna i kao takve će vas cijenit i željet bit uz vas.
nažalost, za alane harpere ovog svijeta, budućnost je crna, njih će sistem pogazit.
paradoks je da, u nastojanju da unište muški spol, feminacistikinje proizvode kontraefekt: uništavaju mekanog, ženama podložnog muškarca, slabu žrtvu kojom su i dotad upravljale.
balkanske mrcine, i slične mačo kulture, s druge strane sve više su popularne među ženama i sve bolju prođu imaju.
Mene samo zanima što bi to točno značilo da pokažu da su muškarci?
Kad ih naljutimo ili kvocamo da skinu gaće i pokažu nam qurac...pardon pišu?
KatarinaRi is offline  
Old 11.08.2013., 11:07   #91
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
Uvijek neko pretjerivanje bezveze. I pretjerivanje u feminizmu je glupo jer je jasno da muskarci i zene jesu razliciti, no to ne znaci da se trebaju drukcije tretirati po zakonu. Ti zaboravljas da jos jako nedavno zena nije imala pravo glasa, ogromna vecina nije studirala, nije 'smjela' raditi izvan kuce itd. Sve je to feminizam promijenio i neka doza radikalnosti je tu morala postojati inace se to ne bi postiglo. A sad sto neke zene iskoristavaju situaciju danas i na osnovi tog izigravaju zrtve i pokusavaju izvuci dodatnu korist je drugi par carapa.
Ma sto puta sam vće napisao, pravo glasa smo dobili 90tih, opet ragumenti feudalnog doba i Saudijske Arabije, od 90te itko nije imao pravo glasa!!!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.08.2013., 11:09   #92
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
To je super da je ostalo i nesto dzentlemena (eto nemamo niti rijec za to na hrvatskom!) makar to pretpostavlja da onda muskarci smatraju da je zena slabija, da je treba stititi a to je izvor neravnopravnosti. A opet jasno je da nema bas puno zena kao Lara Croft ili Xena, koje bi u takvim extremnim situacijama bile jace i bolje od muskaraca.
Pa upravo protivnici feminizma žele štediti žene od zajebanog života!

U americi feminstkinje traže pravo na prvu crtu bojišnice, čime su dokazale da su preglupe!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.08.2013., 11:25   #93
da !
muškarcima su oduzeta njihova prava !

pravo na obrazovanje ( školarine ),
pravo na samostalno razmišljanje ( mediji, nogomet, pivo, ... ),
pravo na međusobno prosvjedno udruživanje ( gabariti i vrijeme na markovom trgu ),
pravo na svrgavanje nesposobnih vlasti ( gumeni meci, vodeni topovi, ... ),
pravo na obitelj ( manjak radnih mjesta ),
pravo na kunu ( pdv-e, nameti, režije, ... ),
...

tko će štititi žene ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 11.08.2013., 11:26   #94
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
I opet pričate o feministkinjama ,to smo već pročitali ,gdje su povrijeđena muška prava drugdje ?
Dali je obrazovni sistem napravljen da se na faxu eliminiraju muška djeca?
Dali su više nezaposleni muškarci?
Dali o muškarcima preovladavaju negativni stereotipi?(nasilnici,seksisti itd.)
Dali ste diskriminirani kad je u pitanju posao ?
Dali ste diskriminirani kad je u pitanju nasilje nad vama,dali je isto ignorirano?
Dali su muškarci oni koji su danas diskriminirani ili još uvijek je tu žena na pijedestalu?
Na drugoj temi sam napisao kako su moja muška djeca od vrtića, pa sve do završetka osmogodišnje škole imali samo tetice i nastavnice. Lagao sam. Jedan od njih u zadnja dva razreda imao je nastavnika iz tjelesnog. Naveo sam i to kako u Hrvatskoj ima oko 190.000 samohranih roditelja. U grubo cca. 100.000 dječaka odrasta pod ženskim nadzorom bez ijednog muškarca u njegovom odgoju. To je pogubno i za razvoj osobnosti djevojčica, a kamoli ne za dječake koji potpuno gube identitet u takvoj situaciji.

Obrazovni sistem je povrh toga napravljen da bude statičan, nagrađuje učenje napamet, zalaganje na satu i verbalnu komunikaciju, preferira mirnu djecu. Osim toga totalno je zanemarena razlika u sazrijevanju jer djevojčice sazrijevaju dvije godine ranije. Sve ovo negativno utječe na ocjene dječaka što za posljedicu ima upis u slabije srednje škole što u mnogo čemu određuje i uspješnost daljnjeg školovanja. Ako se ne varam 65% djevojčica upisuje gimnazije i tako dobije daleko bolju podlogu za fakultete. Ovo je poznat problem koji se analizira u mnogim državama, a kod nas se ni ne spominje. Što više znatno bolji uspjeh djevojčica nikoga ne zabrinjava i uzima se kao postignuće.

O muškarcima prevladavaju negativni stereotipi zbog njihove konstantne medijske sotonizacije. Zar danas netko može vjerovati da je svaki treći muškarac kojeg poznamo zlostavljač? O tome kako se ide još dalje i izjavljuje da žena ne može biti zlostavljač bolje ne bi. Koga god sam pitao ne zna ni za približan broj tolikih muških zlostavljača(a ni zlostavljanih žena), ali se takve i slične nebuloze redovito pojavljuju u medijima pa i na stranicama državnih institucija koja se deklarativno bore za jednakost.

Diskriminirani smo i kada je u pitanju posao. Ne mora se raditi samo o odnosu muškarac-žena. Previše je stranačkih kolega i rođaka koji se moraju namiriti prije obične raje.

Verbalno nasilje, najjače oružje žene i čavao u glavu muškarcu, uopće se ne shvaća ozbiljno. Čak se serviraju studije koje upućuju na to kako je verbalno zlostavljanje "ljekovito" za muškarce. Obično žene ustraju u takvom načinu maltretiranja sve dok muškarcima ne pukne film, a onda se računaju samo zadnji potezi.
Inače muškarci nisu nasilnici već jedan njihov mali dio. Statistike(nefeminističke) pokazuju da je u toj kategoriji jednak broj žena samo što im fizičke predispozicije ne dozvoljavaju da poprave negativne brojke vezane za fizičko nasilje. Ipak se ne libe premlati slabije-npr. djecu. Nekoliko puta sam spomenuo da je nasilnik osoba koja maltretira slabije bez razlike na spol.Žene su iz tog razloga česte žrtve. Međutim ako se pogleda ukupni broj žrtava nasilja(ne samo obiteljsko) u Hrvatskoj dolazimo do toga da su u 77% slučajeva žrtve muškarci.

Još uvijek postoji diskriminacija žena i o njoj se piše, govori, poduzimaju se akcije. Ono što je problem je to što se takva diskriminacija ne rješava tako da ćemo kazniti počinioce već na taj način da ćemo povećati diskriminaciju muškaraca. Jedan od najzloglasnijih načina su kvote.
Nikoga ne zanima to što su školstvo, sudstvo i CZZS totalno feminizirani. A te institucije najviše od svih mogu upravljati ljudskim životima. 90% nastavnica u osnovnim školama i preko 70% sutkinja i osoblja CZSS očito nisu diskriminacija već ravnopravnost
kamenjar1 is offline  
Old 11.08.2013., 12:02   #95
kamenjar1, jedan mali ispravak: nasilnici su oni koji pribjegavaju i vrse nasilje
to hoce li nasilje biti prema poznatima, nepoznatima, jacima ili slabijima u stvari nije ni za sto bitno, kao sto u biti nije vazno je li nasilje psiholosko ili fizicko
ali eto, bilo je i par tema ovdje na forumu, gdje su se neke djeve bajne hvalile svojim podijeljenim samarima, a bilo ih je koje su osudivale i cudile se onim samarima koji su im doletili natrag
ZgSash is offline  
Old 11.08.2013., 12:17   #96
Kad nitko neće idem ja još malo o školi.
Prije dvije godine razrednica se razbolila(već je jako stara) i zamjenila je nova, mlada učiteljica razredne nastave. Uskoro stiže ćitaba gdje se roditelje poziva u školu zbog agresivnog ponašanja mog sina. Žena propala u zemlju od stida i kaže kako ona neće ići. Ja, po prvi put, nisam dovodio u pitanje autoritet nastavnika(a imao sam dosta iskustava zbog kojih bi to učinio) već sam kaznio dijete koje je uporno ponavljalo kako ne zna o čemu je riječ. Kazna je zbog laganja. Klinac sav slomljen i skrhan, ja ne spavam cijelu noć i sutradan odlazim u školu. Raska je nicelooking žena od nekih 30-ak godina. Pitam u čemu je problem, a ona kaže kako svaki veliki odmor trče po hodnicima i da prvo zove roditelje da se to proba spriječiti, a ako ne ide morat će ga poslati školskim stručnim službama. Ok. Čekam dalje da vidim koga su istukli, šta su razbili, koga maltretiraju, da li su bezobrazni na satu. Ne, ne. Samo trče i mogu pasti, ozlijediti sebe ili nekog drugog. Dakle trčanje po školi, nešto što rade generacije dječaka, a često i djevojčica odjednom je postala, ni više, ni manje nego agresija. Odlazim drito kod pedagogice, žene istih godina koja mi objašnjava kako su istraživanja pokazala bla, bla, bla... Odlazim doma, nemam mira i nazivam staru razrednicu koja mi objašnjava kako ne želi komentirati metode kolegice, da se osobno ne slaže sa ovakvim pristupoma, ali da su sada takvi napuci zbog povećanog problema nasilništva u školi pa se već od nižih razreda pokušavaju na sve načine suzbiti mogući problemi.

Budući da je do kraja škole ostalo cca 3 mjeseca klincu sam zabranio da trči po hodnicima. Disciplinirano je dijete i mislio sam kako mu to neće biti problem. U ta tri mjeseca zaredale su lošije ocjene, nervoza i povlačenje u sebe nezabilježeni nikad prije ni poslije. Razgovarali smo o tome i on mi je rekao kako se boji da će nekoga lupiti jer ga obuzima ljutnja. Naravno da se nakon takvog nečega ide psihologu. Objasnim psihologinji situaciju i ona mi kaže da je poznato kako je sve ovo posljedica toga što on ne može statički odslušati 5-6 sati, a da se u međuvremenu negdje ne oslobodi energiju. I tada se prvi put čujem kako netko javno kaže kako je ovakvo školstvo veliki problem za dječake.

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 11.08.2013. at 12:27.
kamenjar1 is offline  
Old 11.08.2013., 12:21   #97
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kamenjar1, jedan mali ispravak: nasilnici su oni koji pribjegavaju i vrse nasilje
to hoce li nasilje biti prema poznatima, nepoznatima, jacima ili slabijima u stvari nije ni za sto bitno, kao sto u biti nije vazno je li nasilje psiholosko ili fizicko
ali eto, bilo je i par tema ovdje na forumu, gdje su se neke djeve bajne hvalile svojim podijeljenim samarima, a bilo ih je koje su osudivale i cudile se onim samarima koji su im doletili natrag
Šta nisam ja tako napisao? Naglasio sam fizičko nasilje jer se samo ono percipira kada je riječ o negativnim odnosima muškarac-žena. Jedino se ne slažem da nasilnik napada jačeg. Mora postojati nešto što mu čuva guzicu-ili mu je jači okrenuo leđa, ili se nalazi u škvadri, a moguće kako je svjestan da će ga i institucije zaštititi krene li nešto po zlu.
kamenjar1 is offline  
Old 11.08.2013., 12:22   #98
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tko će štititi žene ?
Proizvođači viagre?
__________________
tomisličak is offline  
Old 11.08.2013., 12:24   #99
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
Proizvođači viagre?
ako ćemo tako
- lutkice za napuhavanje
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 11.08.2013., 12:33   #100
Etiketa muškaraca kao zlostavljača i nasilnika.

Evo kao primjer jedan debilni članak u kojem kaže da su 3 od 4 muškarca na selu ništa drugo do nasilnici.
Pa sad koja je to budala naručila takav članak i koja budala može povjerovati u to?

http://www.jutarnji.hr/tri-od-cetiri...lnika/1056766/

Najbolje da pitamo odmah ovdje forumašice sa sela, jesu li i one žrtve nasilja a ukoliko nisu to zasigurno znači da njihove susjede jesu? Jer 75% nasilnika nije mali broj.
JKD01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.