Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li štrajk?
Da 133 54.96%
Ne 89 36.78%
Ne mogu se odlučiti 17 7.02%
nešto treće 5 2.07%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 242. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 20:32   #1
Štrajk doktora

Tražila sam ovu temu i nisam je našla,a dan početka štrajka se polako bliži.Datum je 18.-ti i nije ponedjeljak već srijeda.Ovaj put štrajk nije zbog plaće nego zbog uvijetakao što su neplaćeni prekovremeni u što spadaju dežurstva.Možda ima još nešto,a ja ne znam pa recite.Tu je i anketa pa da čujemo što kažu forumaši.
sestana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:18   #2
Nije političko pitanje. Štrajk je ustavno pravo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:35   #3
Kako nije?Pa oni rade u državnim bolnicama.
sestana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:42   #4
Podržavam štrajk, ne toliko zbog plaća medicinskog osoblja, koliko zbog toga jer je više stvarno postalo sramotno šta se događa u našem zdravstvu. Umjesto da nam primarna područja na koje država ulaže novce poreznih obveznika budu školstvo, znanost i zdravstvo, država stalno njima otkida i smanjuje proračun, a daje tamo nekim državnim agencijama koje se bave brojanjem muha i to na milijune kuna. Evo baš čitam danas da neka agencija petinu svog proračuna troši na vozni park (naravno, sve to moraju bit supermoderne limuzine).

Ja sam za to da se u zdravstvu provede jedna opsežna reforma. Pri tome sam 10000% uvjeren da tu reformu ne može napravit LIJEČNIK ministar zdravlja, kao što je ostojić ili bilo koji drugi. Isto tako, uvjeren sam da ravnatelji bolnica isto tako ne mogu biti liječnici. Ne kužim stvarno kako to da netko šta završi medicinu i cijeli svoj život operira nekome mozak, automatski misli da je sposoban vodit jedan složen sustav kao što je bolnica ili bolnički centar, a pogotovo biti na ćelu ministarstva. To je jednostavno preglupo.

Dakle, ono šta bi trebalo je na sva menadžment mjesta u zdravstvu postavljat menadžere. Jer vodit bolnicu je isto kao i vodit veliku firmu. Nema tu razlike. A naravno, šefovi različtih odjela, glavne med. sestre i sl. da mu budu savjetnici, samo zato jer on ne može znati kako funkcionira struka. I onda u dogovoru s njima posložit cijeli taj sustav da sliči na nešto, da novci ne cure, da se ne bacaju na gluposti i da se onda ulažu u novu opremu u nove tehnologije i najvažnije u nova znanja liječnika. Mi moramo imat jaku medicinu, a čini mi se da smo sada u srednjem vijeku. Bar je takva većina Hrvatske.

Nakon što bi se sustav posložio da funkcionira na taj način da nema praznog hoda i nema trošenja milijardi kuna na nepotrebne operacije, nepotrebne lijekove i nepotrebne hospitalizacije.... tada bi stvarno bilo novaca za unapređenje kompletnog zdravstva pa i onda povećanje plaća svim radnicima.

Ja ne vidim volju niti jedne političke stranke da napravi takve reforme nego sve to stoji u teškom neredu i rasulu, pa onda kada dođe voda do grla, onda kao nema izlaza nego smanjit plaće jadnim sestrama i liječnicima ili ih tjerat da rade mukte po cijelu noć. Ma baš interesantno. Idemo sređivat posljedice i to preko leđa onih koji jedini rade, a uzrok se ne misli dirat.

I zato podržavam štrajk. Ne bi ga podržavao kada bi vidio da se rade reforme i da će za 2-3-5 godina sve funkcionirat odlično, ali sada se treba žrtvovat.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:05   #5
Quote:
sestana kaže: Pogledaj post
Kako nije?Pa oni rade u državnim bolnicama.
Ista stvar. Oni su radnici, netko je poslodavac, imaju pravo na štrajk.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:09   #6
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
P
nema trošenja milijardi kuna na nepotrebne operacije, nepotrebne lijekove i nepotrebne hospitalizacije.... .

Može samo kratko objašnjenje, rečenica, dvije.
Možda mislimo isto, možda ne.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:26   #7
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Može samo kratko objašnjenje, rečenica, dvije.
Možda mislimo isto, možda ne.
Karikiram, ali ne vidim razlog da se npr. nepokretnoj babi od 90 godina, ugrađuje umjetno koljeno od par tisuća eura, kad je njoj svejedno je li ga ima li nema.

Osim toga, ja sam na svoje oči vidio da se pacijente šalju na neke jako skupe pretrage jer ono eto tako, zašto ne. I to npr dođe tip i kaže da ga boli rame i zahtjeva da ga se pošalje odmah na magnetsku i to mu se odobri. Kao da je taj pregled besplatan

Ista stvar je i sa lijekovima. Prepisuju se svakakve gluparije, ljudi piju svakakve gluparije, a da većina toga uopće nije potrebna, ali liječnici dozvole to jer im se ne da svađati sa pacijentima, a vjerojatno u tome imaju potporu farmaceutskih kompanija.

Ogromna količina novaca u zdravstvu se troši upravo na takve stvari. Zapravo se uzaludno baca. Na to sam mislilo
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:44   #8
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Karikiram, ali ne vidim razlog da se npr. nepokretnoj babi od 90 godina, ugrađuje umjetno koljeno od par tisuća eura, kad je njoj svejedno je li ga ima li nema.

Osim toga, ja sam na svoje oči vidio da se pacijente šalju na neke jako skupe pretrage jer ono eto tako, zašto ne. I to npr dođe tip i kaže da ga boli rame i zahtjeva da ga se pošalje odmah na magnetsku i to mu se odobri. Kao da je taj pregled besplatan

Ista stvar je i sa lijekovima. Prepisuju se svakakve gluparije, ljudi piju svakakve gluparije, a da većina toga uopće nije potrebna, ali liječnici dozvole to jer im se ne da svađati sa pacijentima, a vjerojatno u tome imaju potporu farmaceutskih kompanija.

Ogromna količina novaca u zdravstvu se troši upravo na takve stvari. Zapravo se uzaludno baca. Na to sam mislilo
Razumijem, samo da ne počnemo spuštati te godine, jer se nakon ugradnje koljena, sa svakodnevnim vježbanjem i žena od šezdeset vraća u formu. Što je to rijedak slučaj, to je drugi par rukava, na žalost.
Ne smiju se zaboraviti ni ljudska prava.

Jedna zahtijeva fizioterapeuta i dobiva ga dva-tri mjeseca poslije proteze koljena, onda se zdeblja i zasjedi i ne valja država ako ne da svake godina na tri tjedna u toplice. Ona nema vremena vježbati, ne stigne. A kod kuće cijeli dan.

Druga vježba i kreće se, i ne mora ni ići u toplice, ali opet ne valja država, jer ako se ima pravo, šteta ne iskoristiti. Diskriminirana.

Trećega prime u Našice u bolnicu, na operaciju koju ne mogu obaviti, pa ga prebace u Osijek, pa ni tamo ne obave, na kraju završi na Rebru, s jedno dvadeset prethodnih dana bespotrebne hospitalizacije.
(Još kad bi mi netko objasnio čemu bolnica u Našicama, kad ionako devedeset posto propisanih zahvata ne može ni obaviti. ??)

Ja sam mislila na to. Tu smo negdje.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:56   #9
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Karikiram, ali ne vidim razlog da se npr. nepokretnoj babi od 90 godina, ugrađuje umjetno koljeno od par tisuća eura, kad je njoj svejedno je li ga ima li nema.
Kako to mislis svejedno? Pa jel nepokretna zbog koljena?

Moja baka ima 90 godina, i prije godinu dana i dvije godine je operirala mrene na oba oka, usput su joj sredili dioptriju i sad joj za daleko ne trebaju naocale, vidi bolje koji tramvaj dolazi od mene Jel za tebe to bacen novac? A to joj je jako podiglo kvalitetu zivota, jer kako se dosta krece, svaki dan je na trgu, dolcu, kisa snijeg bilo sto, a nekoliko puta je pala zbog prijasnjeg slabog vida, srecom bez posljedica, ali moglo je biti i puno gore.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 00:10   #10
Što se tiče liječnika tu je potrebna čistka.Do sada nijedan koji je počinio grešku i to nikako slučajno nije odgovarao.Neki od pacijenata tih liječnika su platili životom odnosno mrtvi su,a drugi su invalidi.A ti licemjeri će isto štrajkati jer ne rade kod privatnika.Zato sestre podržavam,a njih ne dok se to ne sredi.Glete dečki nemojmo zaboravit hipohondre.I oni spadaju u te koji idu na skupe pretrage.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 00:11   #11
Podržavam

Ja kada vidim onog Ostojića kako zapinje "ma znate , nama je HDZ ostavio rupe..." ili kad govori kako su samo 2 liječnika otišla iz Hrvatske otkad smo u EU, ja njega više ne želim vidjeti. Takvom tipu ne vjerujem - a onda moram vjerovati sindikatu liječnika.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 00:14   #12
Štiti li sindikat i grešne doktore?E vidiš njih ne podržavam.Samo sestre.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 00:28   #13
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Štiti li sindikat i grešne doktore?E vidiš njih ne podržavam.Samo sestre.
Jelda? Pa da, znam da bi Ranko i ekipa voljeli da štrajka ne bude, jedan od načina jest posvađati sestre i doktore ili ocrniti doktore kao takve na osnovi nekoliko slučajeva nesavjesnog liječenja.... stare su to metode političke muljaže u svrhu sakrivanja vlastite odgovornosti

Ipak, ja se nadam da će oba ceha shvatiti da su zajedno u istom loncu i da zajedno trebaju maknuti ministra jer inače neće im biti bolje, samo gore. Kako će onda biti nama koji koristimo njihove usluge, nije teško pogoditi.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 01:37   #14
Buduci da dezurstva vise nisu placena, 30% djelatnika KBC Sestre Milosrdnice je preslo u smjenski rad, ukljucujuci i par citavih klinika (medju kojima je i ona za psihijatiju).
Smjene su: 7-15h, 15-23h, 23-07h.

Losije za pacijente, jer je sad vrlo vjerojatno da ce ih pregledavati svaki puta drugi doktor, a ne onaj koji ih ''vodi''.
Osim toga, sada ce samo dvije trecine lijecnika biti prisutno na viziti, a ne svi, sto je organizacijski losije.

Dakle, spali smo na to da nam doktori rade kao radnice u tekstilnoj industriji, postoje tri smjene.
Toga nema niti u Zanzibaru.


Poruka lijecnicima obiteljske medicine: nemojte slati pacijente s muscae volantes oftalmologu, ukoliko pacijent nema bljeskove,
jer se radi o normalnoj degenerativnoj promjeni staklovine. Totalno je suludo da u hitnoj ambulanti bude 50% pacijenata koji dolaze zbog takvih trivijalnosti.
(Naravno druga je stvar ako navodi bljeskove i ispade vidnog polja gdje sumnjamo na ablaciju retine). Osim toga prestanite pisati glupave dijagnoze na alia,
bolje napisite ta i ta bolest susp. a ne opce dijagnoze s alia, one djeluju totalno neprofesionalno. I pobogu, pazite na ispravne sifre (slova koja stavljate na uputnice!).

Zadnje uređivanje Sandiran : 12.09.2013. at 01:47.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:54   #15
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post


Poruka lijecnicima obiteljske medicine: nemojte slati pacijente s muscae volantes oftalmologu, ukoliko pacijent nema bljeskove,
jer se radi o normalnoj degenerativnoj promjeni staklovine. Totalno je suludo da u hitnoj ambulanti bude 50% pacijenata koji dolaze zbog takvih trivijalnosti.
(Naravno druga je stvar ako navodi bljeskove i ispade vidnog polja gdje sumnjamo na ablaciju retine). Osim toga prestanite pisati glupave dijagnoze na alia,
bolje napisite ta i ta bolest susp. a ne opce dijagnoze s alia, one djeluju totalno neprofesionalno. I pobogu, pazite na ispravne sifre (slova koja stavljate na uputnice!).
Tko su ti to liječnici obiteljske medicine?? Njih je sve mane. Postoje sad sve više SOM,koji su specijalisti kao i ti. Ne ne šaljemo pacijente oftalmologu zbog gluposti,niti pišemo gluposti na uputnicama. Bolnica je udaljena oko 60 km.
Podržavam vaš štrajk iako ne vidim neku korist za nas SOM. Kad mi krenemo u štrajk moći ćete slobodno zatvoriti bolnice.
Cionist USA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 13:12   #16
Quote:
sestana kaže: Pogledaj post
Kako nije?Pa oni rade u državnim bolnicama.
Tako je, zatvoriti doktore i med. sestre zbog protudržavnog djelovanja. Što oni imaju štrajkati u državnoj bolnici?

Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
TKo određuje koga će se slati i na koju pretragu? Ti? Ministar? Forumaši?

Evo ti primjer od neki dan. Cura od 20 godina dođe kod doktora zbog bolova u leđima, doktorica joj ne da uputnicu za MR par mjeseci(cura od 20 godina ne može imati bolove u leđima, sigurno laže i želi na bolovanje). Nakon par mjeseci natezanja dobije uputunicu, ali samo za donji dio leđa i ne nađe se ništa ( očito je jebena muljatorica). Nakon par dana ona sebi umisli kako ne može hodati, ovoga puta je pošalju na MR cijelih leđa i nađu joj tumor na gornjem dijelu leđne moždine(opet muljatorica izmišlja jer hoće bolovanje).
Sad se organiziraju humanitarne akcije da se njoj plati operacija u inozemstvu(sigurno hoće na godišnji na tuđi račun).

Kad sve to uzmeš u obzir, očito se previše novca u zdravstvu investira u plaće, lijekove i opremu. a premalo u prvu pomoć za pacijente. Zato treba jedan dio novca investirati u staklene ormariće i automatske puške. Ormarić se mora instalirati u sve ordinacije, a na ormariću treba stajati natpis: "U slučaju da je doktor debil, razbij staklo".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 14:27   #17
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post



TKo određuje koga će se slati i na koju pretragu? Ti? Ministar? Forumaši?
Pacijent naravno. On treba odredit koju će pretragu radit. I to nakon što pročita par članaka na forumu. Ja ne znam zašto pametnjakovići uopće idu kod doktora, kad već sve znaju i imaju pravo zahtjevat koje će im se pretrage radit
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 14:44   #18
A hoće li potrebne pretrage određivati doktor kojemu je cilj uštetjedi novce sustavu?

Kako bi ti riješio gore opisani problem s ovom curom? Dakle, cura ima 20 godina, i sigurno laže da je bole leđa, jer hoće na bolovanje, pa je čak izmislila i tumor na gornjem dijelu lleđne moždine?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 14:55   #19
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
A hoće li potrebne pretrage određivati doktor kojemu je cilj uštetjedi novce sustavu?

Kako bi ti riješio gore opisani problem s ovom curom? Dakle, cura ima 20 godina, i sigurno laže da je bole leđa, jer hoće na bolovanje, pa je čak izmislila i tumor na gornjem dijelu lleđne moždine?
ja ne znam zašto se mi pravimo ludi. zdravstveni sustavi postoje i u drugim zemljama, a ne samo kod nas. i začudo, funkcioniraju i to jako dobro.

naravno da će struka odlučivati koje su potrebne pretrage, a njih će kontrolirati HZZO. Tako se već danas počelo raditi. Pa kada se vidi da isti liječnik, više puta prepisuje nepotrebne pretrage, onda će ga se kazniti.
Evo to ti mogu već danas potvrditi doktori opće prakse. Sve se može. Sve to već postoji vani.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:03   #20
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Jelda? Pa da, znam da bi Ranko i ekipa voljeli da štrajka ne bude, jedan od načina jest posvađati sestre i doktore ili ocrniti doktore kao takve na osnovi nekoliko slučajeva nesavjesnog liječenja.... stare su to metode političke muljaže u svrhu sakrivanja vlastite odgovornosti

Ipak, ja se nadam da će oba ceha shvatiti da su zajedno u istom loncu i da zajedno trebaju maknuti ministra jer inače neće im biti bolje, samo gore. Kako će onda biti nama koji koristimo njihove usluge, nije teško pogoditi.
Kojem loncu? Sestre ne studiraju jer tu se radi o onima sa srednjom školom,a ne onima sa višom medicinskom.
@ John Doe 25 Vojky je rekao da štrajk ne spada pod politiku,a ja tvrdim da spadaju jer rade u državnim bolnicama.Tako da ne lupetaš.
sestana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.