Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 14:07   #721
Jučer sam išla reklamirat svoje nakon 2 tjedna jer su otišle kvragu .
Naručili su mi nove o svom trošku.

Ne zajebavam se.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:11   #722
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Jučer sam išla reklamirat svoje nakon 2 tjedna jer su otišle kvragu .
Naručili su mi nove o svom trošku.

Ne zajebavam se.
to je onda greška u seriji ili nekvalitetna marka leća (ako se često događa)


reći da mjesečne leće općenito traju 3 tjedna je glupost
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:15   #723
Meni mjesecne traju oko mjesece i pol.
Mogla bih ih i duze nositi, ali se osjecam sigurnije ako ne pretjerujem sa razvlacenjem jednog para beskonacno.

Meni je davno oftalmolog rekao da one ionako skupljaju proteine (koji pocnu zuljati kad ih se nakupi) samo dok ih nosis, i da je ok produziti za nekoliko dana, ako nisu nosene svakodnevno i ne zuljaju.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:16   #724
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Meni mjesecne traju oko mjesece i pol.
Mogla bih ih i duze nositi, ali se osjecam sigurnije ako ne pretjerujem sa razvlacenjem jednog para beskonacno.

Meni je davno oftalmolog rekao da one ionako skupljaju proteine (koji pocnu zuljati kad ih se nakupi) samo dok ih nosis, i da je ok produziti za nekoliko dana, ako nisu nosene svakodnevno i ne zuljaju.

upravo tako
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:17   #725
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
to je onda greška u seriji ili nekvalitetna marka leća (ako se često događa)


reći da mjesečne leće općenito traju 3 tjedna je glupost
pa naravno da je glupost. Posebno jer sam u 20 godina nošenja mekih leća došla od savjeta 'promijenite ih kada počnu smetati ili lošije vidite ili kadajevećistek' do 'najbolje da ih baciš odmah sutra jer ćeš umrijet". Karikiram, ali mislim da je jasno.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:27   #726
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
pa naravno da je glupost. Posebno jer sam u 20 godina nošenja mekih leća došla od savjeta 'promijenite ih kada počnu smetati ili lošije vidite ili kadajevećistek' do 'najbolje da ih baciš odmah sutra jer ćeš umrijet". Karikiram, ali mislim da je jasno.
istina. nigdje toliko mitova

čak za ovu amebu mislim da je nema u hrvatskoj vodi.
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:23   #727
Pa bilo je slucajeva u Hrvatskoj da su ljudi ostali bez oka zbog ameba. Linkala sam nesto o tome jednom davno na topicu o lecama, ne da mi sad traziti, sjecam se da je Lastan sudjelovao u toj raspravi.
Nosim lece od 2000. godine i upute za postupanje s lecama su se promijenile, da. Tad se s jednim sredstvom pralo lece (u vodi), a u drugom sredstvu su se cuvale. U zadnjih par godina nisam vidjela uputu o pranju u vodi.
Polutvrde mi traju preko 2 godine. Ispoliram ih ako losije vidim na njih. Nisam znala za to poliranje dok nisam procitala na spomenutom topicu.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 18:00   #728
je li netko primjetio da su leće air optix aqua lošije kvalitete u zadnje vrijeme? jednom prilikom mi je bila mutna čim sam je otvorila, a drugi put nakon 2 tjedna.
vopros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 19:06   #729
da! i vec sam mislila da sam luda i da nesto sa mnom ne stima... inace svake godine početkom ljeta imam problema s alergijom tako da moram cesce mijenjati lece (mjesecne mi tad izdrže 7-10 dana). godinama koristim air optix aqua mjesecne leće a u zadnjih par godina sam primijetila da mi baš leća broj 2 (iz onog pakiranja od 3) ima grešku, tj. kraće traje. svaki put. al bas svaki! i to neovisno o godisnjem dobu! uzas....
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 19:09   #730
Quote:
Gravity Grave kaže: Pogledaj post
da! i vec sam mislila da sam luda i da nesto sa mnom ne stima... inace svake godine početkom ljeta imam problema s alergijom tako da moram cesce mijenjati lece (mjesecne mi tad izdrže 7-10 dana). godinama koristim air optix aqua mjesecne leće a u zadnjih par godina sam primijetila da mi baš leća broj 2 (iz onog pakiranja od 3) ima grešku, tj. kraće traje. svaki put. al bas svaki! i to neovisno o godisnjem dobu! uzas....
i ja sam mislila da sam luda.

gdje kupuješ?
vopros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 19:19   #731
s obzirom da si sad mogu priuštiti da popušim nekaj sitno para na loše naočale išla sam na onaj vaš zennin

naočale me ispadaju 85 dolara (20 su mi dodali zato jer "Due to the customizations required by the strength of your prescription, we need to charge an additional $20.00. This amount accounts for both lenses.")

hoće li mi za to još nabit naša carina troškove? koliko?
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 19:33   #732
da! i vec sam mislila da sam luda i da nesto sa mnom ne stima... inace svake godine početkom ljeta imam problema s alergijom tako da moram cesce mijenjati lece (mjesecne mi tad izdrže 7-10 dana). godinama koristim air optix aqua mjesecne leće a u zadnjih par godina sam primijetila da mi baš leća broj 2 (iz onog pakiranja od 3) ima grešku, tj. kraće traje. svaki put. al bas svaki! i to neovisno o godisnjem dobu! uzas....
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 19:36   #733
Quote:
vopros kaže: Pogledaj post
i ja sam mislila da sam luda.

gdje kupuješ?
adrialece.hr
tamo su najpovoljnije ali bome sad znam zasto
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 07:28   #734
Quote:
vopros kaže: Pogledaj post
je li netko primjetio da su leće air optix aqua lošije kvalitete u zadnje vrijeme? jednom prilikom mi je bila mutna čim sam je otvorila, a drugi put nakon 2 tjedna.
Ja sam ih dugo koristila i bile su mi super, bez problema (optikaonline.hr). U zadnje vrijeme naručujem neke druge preko Mađara iOptika.hr i zadovoljna sam.
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
s obzirom da si sad mogu priuštiti da popušim nekaj sitno para na loše naočale išla sam na onaj vaš zennin

naočale me ispadaju 85 dolara (20 su mi dodali zato jer "Due to the customizations required by the strength of your prescription, we need to charge an additional $20.00. This amount accounts for both lenses.")

hoće li mi za to još nabit naša carina troškove? koliko?
Meni nisu lupili carinu, prošle godine sam zadnji puta naručivala. Isto je bila cifra oko 100$. Nisam sigurna, ali moguće da sam ih zamolila da na paket napišu manji iznos
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 10:39   #735
Nosim cvikse cijeli zivot osim nekih 10ak godina kad sam samo lece nosila. Godisnje, meke.
Zadnjih godina mi vise pasu cvike s tim da lece imam za ljeto i kupanje.
BC mi je 8.3 i gotovo da nema jednokratnih leca sa tom BC. Sve su 8 zarez 5-6-7..
Na adrialence i drugim stranicama citala sam da bazna zakrivljenost kod mekih i nije toliko bitan parametar jer su prilagodljive..
Par godina kupujem jednokratne tj dnevne koje nisu 8.3 i uopce mi ne pasu. Sve su mi na granici ugode..zapinju i cudne su. Al ajd prezivim to kratko..

Ove godine odlucim fakat naci neke da su 8.3 i kak ne postoje dnevne, kupim mjesecne. Eee spasila sam se. Uopce nije istina (u mom slucaju) da BC nije bitna mjera.
Ove su milina..cijele dane su mi u ocima bez zamora i neugode. I normalno radim na kompu...

A one dnevne sam znala baciti iz oka nakon 2h jutarnjeg kupanca. Ne bi izdrzala do popodnevnog kupanca.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 10:46   #736
Nosim leće već 15ak godina. Prvo polutvrde, onda meke.

Vodeći oftalmolog mi je jednom rekao da moje dvotjedne Acuvue Oasys mogu nositi i šest mjeseci ako me ne smetaju. Jednom sam to i napravila. Jednom i nikad više. Još sam ga pitala, rekao je da je to ok. Onda moje netko komentirao u smislu što kad mi se nešto dogodi očima jer nemam nikakvu potvrdu da mi je to rekao pa to više nikad nisam ponovila. Šta ćeš, bila sam mlada i bedasta i ipak je doktor to rekao.

Sad ih koristim tipa tri tjedna. Imam BC 8,4 koju imaju te leće i bojim se isprobavati nove. Jednom su mi u optici dali B&L s 8,8 i rekli da to nema veze pa sam loše vidjela i dobila migrenu.

Tražim dnevne leće s tom BC i nisam našla. Al sam vidjela da je Johnson izbacio nove jednodnevne Oasys i imaju taj BC pa ću probati.

Naručujem s adrialeće i zadovoljna sam. Al prebacila bih se na jednodnevne, dojma sam da su najbolja opcija. I koristila bih ih jedan dan, da...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 12:09   #737
Vjerojatno bi se i ja trebala prebaciti na dnevne, ali imam doma još mjesečnih.
U zadnje vrijeme kombiniram leće i naočale.
Ponekad leće nosim nekoliko puta tjedno, ponekad jednom u 3 tjedna.
Koliko često bi ja trebala mijenjati leće?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 07:31   #738
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ja sam ih dugo koristila i bile su mi super, bez problema (optikaonline.hr). U zadnje vrijeme naručujem neke druge preko Mađara iOptika.hr i zadovoljna sam.

Meni nisu lupili carinu, prošle godine sam zadnji puta naručivala. Isto je bila cifra oko 100$. Nisam sigurna, ali moguće da sam ih zamolila da na paket napišu manji iznos
thx
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 08:15   #739
Atlantis, naočale dolaze iz Kine, ne SAD-a, neće ti nitko lupit carinu
Ja imam dva para s te stranice, sasvim ok za te pare. Imam i cilindre, sto koze biti veeelioi problem ako se staklo ne centrira dobro
Zasad zadovoljna. Meni služe za gledanje TV i da mogu u miru zaspat na kuću s njima
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 08:16   #740
tenkju!
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.