Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 17:14   #21
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Majmuni i Sjene su bili užasno loši filmovi

prekreativan kažeš? a posljednji originalni scenarij Burton je napisao, hmmm...nikad izgleda
Za Corpse Bride likove, za Edwarda priču...

volim ja Burtona, ali odavno je van forme i već se počeo ponavljat
Ne mora nuzno bas i svaki put scenarij izletiti iz njegove glave.
zapravo majmuni su bili netipican film za njega, pokazao je da moze rezirati i nesto drugo osim prica o lesevima, mrtvacima itd.
Svima se kad tad potkrade pokoja greska u seriji dobrih uradaka, nerealno je ocekivati da ti je svako djelo remek djelo. A ima puno vecih promasaja od burtonovih ( ja eastwoodu necu nikada oprostiti onaj shit s angelijom jolie npr ).
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 26.12.2013., 17:15   #22
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
prekreativan kažeš?
Yep.
Ne zato jer volim njegove filmove, nego jer sam imao priliku biti na njegovoj original izložbi(mislim da ih je imao sve skupa 6 u svijetu, uključujući SAD).
I na stranu sa oriđiđi pizdarijama iz svih filmova, tipa odijelo škarorukog i batmana(touched it. ), drugi dijelovi su bili daleko interesantniji.
Slike, nacrti, diorame, pjesme, makete i još koješta.
U svakom slučaju, rekao bih da je ono što je on stavio na film, daleko najvanila dio njegovog mozga.
Tip je bolesno hiperproduktivan.
Istina, nije na razini lejtli iz laičke gledateljske perspektive(uključujem sebe), pa iako sam prilično siguran da ima materijala za 9 filmova u godinu dana, pitanje je može li naći podršku i materijal za nešto na razini Batmana, Škarorukog, Corpse Bride, Nightmare before X-mas, itd.
Doduše, rijetko tko i može.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 17:25   #23
oh, scenarist Abrahama Lincolna Ubojice vampira i Dark Shadowsa radi dvojku? e sad tek znam da će film biti loš
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 17:26   #24
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Majmuni i Sjene su bili užasno loši filmovi

prekreativan kažeš? a posljednji originalni scenarij Burton je napisao, hmmm...nikad izgleda
Za Corpse Bride likove, za Edwarda priču...

volim ja Burtona, ali odavno je van forme i već se počeo ponavljat
Cime se tocno ponavlja?

Mislim da je suvosno govoriti kako su ukusi razliciti, no koliko mi je poznato mnogima su dobri filmovi Corpse Bride i Edward Scissorhands. I The Nightmare Before Christmas koji je slican Corpse Bride.
Iako se nikad ne oslanjam previse na ocijene s IMDb, ali eto, sva 4 filma imaju zbiljja dobre ocijene.
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 17:35   #25
koliko ja znam Corpse Bride je Henry Selickov film
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 17:36   #26
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
I The Nightmare Before Christmas koji je slican Corpse Bride.
Ako išta, onda obratno; NBC je došao jedno 10 godina prije CB.
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Iako se nikad ne oslanjam previse na ocijene s IMDb, ali eto, sva 4 filma imaju zbiljja dobre ocijene.
Ma imaju odlične ocjene(nightmare before x-mas 94% na rotten tomatoes), ali na stranu sa tim, riječ je o filmovima koji su jako upečatljivi, a Edward i Jack Skellington su iconic likovi.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 17:40   #27
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
oh, scenarist Abrahama Lincolna Ubojice vampira i Dark Shadowsa radi dvojku? e sad tek znam da će film biti loš
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
koliko ja znam Corpse Bride je Henry Selickov film
Krivo znaš. Nightmare before X-mas je Selickov.

Ali još važnije, nekonzistentan si, jer je writer za oba Burton. A valjda je bitno samo za loše filmove kad je umiješan.

edit: My bad, vidim da si pisao za scenarista Grahama what's his name, ja pročitao Burtona.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 18:13   #28
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
oh, scenarist Abrahama Lincolna Ubojice vampira i Dark Shadowsa radi dvojku? e sad tek znam da će film biti loš
To zakljucujes jer je tebi osobno Vampire Hunter bio bezveze ili? Jer koliko vidim ocjene su cisto zadovoljavajuce za te filmove, a Vampire Huntera cak nije ni radio Burton.
On u suradnji sa Burtonom u nastavku legendarne horor komedije bi tesko mogao podbacit.

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
koliko ja znam Corpse Bride je Henry Selickov film
Wrong. Burtonov je.

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ako išta, onda obratno; NBC je došao jedno 10 godina prije CB.
Dobro, to je svakako

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ma imaju odlične ocjene(nightmare before x-mas 94% na rotten tomatoes), ali na stranu sa tim, riječ je o filmovima koji su jako upečatljivi, a Edward i Jack Skellington su iconic likovi.
Da, ocjene Burtonovih filmova su cisto zadovoljavajuce. Ne moraju bit 9/10 da bi bile kvalitetne, vec i to sta privlaci velik broj publike i fanove tog fantasy gotha govori za sebe.
Ja sam odrastao uz njegove filmove: Beetlejuice, Batman, Edward Scissorhands, Mars Attack, Sleepy Hollow, Planet of the Apes itd, ali ti su vec noviji. I nijedan redatelj danas ne moze skinut taj njegov rad jer nemaju njegovu viziju i strast prema tom zanru na kojem je on davnih dana ispekao zanat kao profesionalac.

Uz navedene, ikonican mu lik i Beetlejuice.
Danas se malo tko ne sjeca tog popularnog hodajuceg mrtvaca koji je sam po sebi one man show i cisti zajebant sa raznim mocima.
Proslavio ga sam film 1988., a i animirani serijal.

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ali još važnije, nekonzistentan si, jer je writer za oba Burton. A valjda je bitno samo za loše filmove kad je umiješan.
Mene nekad fascinira kako ljudi uvijek medju odlicnim djelima redatelja uvijek nadju neko malo sivilo koje zasjeni sva ta odlicna djela i po kojima odmah zakljucuju da je average
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 18:31   #29
no, lapsus, mislio sam na Nightmare a napiso sam Corpse Bride, kojeg se ni ne sjećam baš
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 18:35   #30
malo je glupo unaprijed proglasit film promašajem kad još nismo vidjeli ni tko će sve glumiti niti znamo bar naznake zapleta. ja ću se radije nadat dobrom nego lošem filmu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 19:05   #31
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
no, lapsus, mislio sam na Nightmare a napiso sam Corpse Bride, kojeg se ni ne sjećam baš
Svejedno, oba filma su Burtonovi. I kao sta i sam mozes vidjet, imaju dobre ocjene, no opet, to je sv individualno, pa tako svako moze spadat i u onu skupinu ljudi kojima ili ne leze ti filmovi ili da uopce ni on ne lezi kao redatelj, ali su vjerovatno samo starije generacije koje nisu pratile njegove radove 80ih i 90ih.

Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
malo je glupo unaprijed proglasit film promašajem kad još nismo vidjeli ni tko će sve glumiti niti znamo bar naznake zapleta. ja ću se radije nadat dobrom nego lošem filmu
Jedino se zna da je originalni trojac u projektu nastavka, scenaristi koji zvuce pouzdano te da je radnja vjerovatno 27g kasnije, znaci cistokrvni sequel.
Nadam se da se to nece tokom predprodukcije i prije pisanja scenarija promjenit u prequel, jer nisam siguran da bi to leglo fanovima, iako istini za volju bi bilo dobro vidjeti i zivot Bubimira prije njegovog mrtvackog alter ega, no to bi bilo ok ako bi se snimala dva filma.
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 19:18   #32
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Svejedno, oba filma su Burtonovi.
da ti napišeš scenarij za film a ja ga režiram, jel bi to bio moj film ili tvoj?


al dobro da, rano je još govorit, al nemam velika očekivanja za ovo (a original mi je jedan od najdražih filmova)
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 19:50   #33
Normalno da tvoj. Sam redatelj bira scenarista za svoj projekt.
James Cameron je angazirao cak 5 scenarista za svoje Avatare, tako da 2 uparena u nastavku Bubimira nisu visak.

Oko originala se slazem, takodjer mi je jedan od najdrazih filmova, no svi Burtonovi iz 80ih i 90ih su mi najdrazi koji spadaju u taj dark goth/fantasy.
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 21:28   #34
Evo ideje kakav bi mogao biti nastavak Bubimira, posebno ako ce ici kao doslovno sequel originala:
Quote:
After re-incarnation (waiting in line at an undead corporate office), he gets his own place in another realm called the Netherworld. Betelgeuse owns his own roadhouse and has a next-door-neghibor skeleton name Jaques. a furry Bigfoot from Texas called The Monster Across The Street and a friendly tap-dancing spider name Ginger.

Betelgeuse and Lydia become B.F.F. and have the most wild adventures together. He's still a card, a troublemaker and a master of visual puns. He still a taste for insects and a habit of chasing skirt. But... he's more of a hero. Although his heart doesn't beat... it's made of gold.
Da podsjetimo, ''waiting in line at an undead corporate office'' je zadnja snimljena scena s Bubimirom 1988. odnosno kraj filma.
Dogadjaji prije njegove reinkarnacije su vidjeni u filmu.

Ovo mi je bila jedna od najjacih scena
*Hades* is offline  
Old 27.12.2013., 01:34   #35
Ova ideja koju i napisao bi bila slična crtiću, samo što Lidija ne bi bila klinka. Ipak se u onom uredu čeka sto godina. Ostalo je sve isto. Ipak se nadam da to neće biti pravi scenarij, crtić mi je bio drag ali film je puno bolji. Filmski Bubimir je lud, takva faca od lika da unatoč tome kaj se pojavljuje kojih 15-20 minuta u filmu dominira ekranom. Baš totalno đubre koje boli briga za sve. U crtiću je dosta smekšan, prava dobrica.
__________________
Scio me nihil scire
Judas priest is offline  
Old 27.12.2013., 09:43   #36
Makar mnogi opravdano pate za izvrsnim filmovima iz 80-tih i 90-tih pa i ranije, kad se priče i likovi prenesu u obliku kakvih nastavaka, prequela, revivala i slično u današnje vrijeme jako rijetko oduševe. Jednostavno su vremena drugačija, a nastavci sami po sebi su često slabiji od prvog djela. Ali živi bili pa vidjeli, kreativnog potencijala ima pa i ako ispadne samo prosječno dobar, bit će o.k., a Burton možda i iznenadi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Old 27.12.2013., 09:54   #37
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
nemaju šta dirat Bubimira, teško da može biti originalan i odličan kao prvi dio
Tako je!
Honey 1 is offline  
Old 27.12.2013., 12:04   #38
pa kako će bit originalan ako je nastavak
koji oksimoron


ja se nadam da će bit više šminke i kostima no cgi-a
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 27.12.2013., 13:13   #39
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Dark Shadows nisam jos gledao ali vjerujem da je ok goth dark fantasy.

Sumnjam da nema bas prostora za sequel. Ne znam kakav je njegov 'universe', ni dali uopce postoji, ali ako je suditi po animiranom serijalu, dalo bi se svasta smislit.
Mozda kao dio filma dobimo i neki flash back njegovog zivota, kakav je Bubimir bio dok je bio ziv i kako je postao taj bio-exorcist.

Nisam jos vidio njegov detaljan character bio. a djeluje vrlo zanimljiv kao lik - Beetlejuice (Character)

.
Ovako ne zvuci sve skupa lose, ja cu eto biti suzdrzano optimisticna pa cemo vidjeti.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 27.12.2013., 15:06   #40
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
pa kako će bit originalan ako je nastavak
koji oksimoron


ja se nadam da će bit više šminke i kostima no cgi-a
Poznavajuci Burtona, vjerovatno ce i bit vise sminke.
Tip mi ne izgleda kao CGI junky kao neki redatelji danas, i vjerovatno mu je pouzdaniji njegov old skool nacin snimanja na kojem je i stekao slavu.
Uvijek radje pogledam film di je kvalitetna sminka nego nategnuti CGI.

Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ovako ne zvuci sve skupa lose, ja cu eto biti suzdrzano optimisticna pa cemo vidjeti.
Uvijek optimisticni oko njegovih filmova
*Hades* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.