Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2007., 12:33   #201
Quote:
teah kaže: Pogledaj post
vjeruj jahaču dozvolu nije samo tako lako dobit..prvo ti moraš dobro naučit jašit, sve o konjima..a tek onda možeš razmišljati o dozvoli..ne uzdaje ti ju svaki klub!
Može molim te mi daj svoju mail adresu, možeš i na pm, hvala ti puno

scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 20:00   #202
Hej, ljudi. Ja jašem već duže vrijeme i mislim da ćete najbolje odgovore na vaša pitanja dobiti na ovo forumu http://www.pegasus.hr/phpBB2/ To je isključivo konjički forum i o svim stvarima koje vas zanimaju već se dosta raspravljalo. Pa je najbolje da virnete tamo, da ja sad ovdje ne filozofiram sama
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 08:21   #203
Malo sam pogledao taj forum i nažalost nisam našao odgovore na svoja pitanja u vezi preporuke škole.

Čini mi se da općenito jahanje nije baš jako rašireno i nema baš puno ljudi koji prate ovu temu da ponude neke odgovore.
Tomislav H is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:33   #204
Ajde onda da ti ja nešto kažem, iako sam sigurna da sam na tom forumu vidjela veliku temu koja se zove škole jahanja ili konjički klubovi ili tako nešto. Za školu na hipodromu nisam sigurna jer tamo nikad nisam jahala, ali mi se čini (kažem, samo mi se čini) da tamo uglavnom idu djeca, osobito u Pony Express gdje imaju dosta ponija. Osim toga na hipodromu je velika gužva jer tamo ima milijun klubova i ljudi koji se bave baš natjecanjima.Na Jarunu sam jahala i bila jako zadovoljna. Tamo ima i starijih i mlađih. Ali ako nemoj se opterećivati godinama. To ionako nije važno
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:40   #205
Quote:
Tomislav H kaže: Pogledaj post
Malo sam pogledao taj forum i nažalost nisam našao odgovore na svoja pitanja u vezi preporuke škole.

Čini mi se da općenito jahanje nije baš jako rašireno i nema baš puno ljudi koji prate ovu temu da ponude neke odgovore.
Potpisujem!
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:42   #206
Da li netko ima iskustva sa školom Geronimo?
Po web stranici mi se čini super, da se može puno naučiti i da je vrlo opuštena atmosfera!

www.geronimo.hr
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:43   #207
U Jagodnom iza Velike Gorice postoje 2 rancha i ja bih ti tamo preporučila školu jahanja,pogotovo ako ti je bed zbog godina,tamo stvarno ima dosta "starije" ekipe.Moj ujo je tamo poceo i to sa 40 godina
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:43   #208
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Ajde onda da ti ja nešto kažem, iako sam sigurna da sam na tom forumu vidjela veliku temu koja se zove škole jahanja ili konjički klubovi ili tako nešto. Za školu na hipodromu nisam sigurna jer tamo nikad nisam jahala, ali mi se čini (kažem, samo mi se čini) da tamo uglavnom idu djeca, osobito u Pony Express gdje imaju dosta ponija. Osim toga na hipodromu je velika gužva jer tamo ima milijun klubova i ljudi koji se bave baš natjecanjima.Na Jarunu sam jahala i bila jako zadovoljna. Tamo ima i starijih i mlađih. Ali ako nemoj se opterećivati godinama. To ionako nije važno
Na Jarunu mi se ne sviđa što je škola jahanja moguća samo radnim danom od 10 do 12 i od 16 do 18, ja radim i to bi mi bilo teško prilagoditi rasporedu
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:44   #209
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
U Jagodnom iza Velike Gorice postoje 2 rancha i ja bih ti tamo preporučila školu jahanja,pogotovo ako ti je bed zbog godina,tamo stvarno ima dosta "starije" ekipe.Moj ujo je tamo poceo i to sa 40 godina
Da li možda znaš kolika je cijena škole jahanja i koliko sati uključuje?
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:50   #210
Stvarno ne znam ovako napamet ali saznat cu i mogu ti sutra tu napisati.
A sto se tice trajanja škole,po meni tu baš i nema pravila,nekom treba 15 sati da bi svladao nešto za šta nekom drugom treba 5 sati...nije to samo tako,možda će ti trebati 3 mjeseca a možda godina dana...
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:32   #211
Super tnx, javi kad saznaš
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:45   #212
Kad sam ja bila na Jarunu (a to je bilo u 12 mjesecu), imali su jahanje i vikendom. Ne znam zašto na njihovim stranicama to ne piše, ali trebali bi to imati još uvijek.
E sad, što se tiče foruma na Pegasusu, možda ja onda imam krivu perspektivu jer sam već u tome pa mi je sve poznato. Ali s druge strane, teško je ocijeniti neki klub ili školu jahanja jer ljudi imaju različite želje, preferencije itd. Nekome više paše učiti jahati na terenu, u prirodi, a netko više voli sigurnost ograđenog jahališta (manježa), netko voli življe konje i uzbuđenja, netko mirne i opuštanje, netko discipliniraniji i ozbiljni pristup svemu, a netko opušteniji itd.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 23:58   #213
Nijedan,ali baš NIJEDAN ozbiljni instruktor jahanja nece nikoga pustiti na teren prije odrađenih najmanje 20-30 sati u manježu....tako da kud god da odeš učit ćeš u manježu...
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:03   #214
Ma nisam mislila na početnike, nego općenito. Ali npr. u Geronimu nakon par sati u manježu već idu na teren, a sigurno ima i drugih klubova. Ja sam počela na lonži i u manježu, baš onako školski. I donedavno sam mislila isto kao ti. Ali sad sam malo liberalnija. Jašem kod jedne cure koja često vodi i početnike na teren. Ima stvarno savršeno mirne i dobre konje s kojima to može izvesti. Naravno, konj je životinja i može se uplašiti, ali ovi su stvarno svašta mirno otrpjeli tako da su prilično sigurni I ne može se reći da ne pristupa svom poslu ozbiljno. Samo to čini malo drukčije. I moram priznati da to uopće nije loše.
Sve u svemu još sam za lonžu i manjež, ali pale i drugi načini. Jasno, ne uvijek
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 19:28   #215
Hvala curke na pomoći i savjetima
Ako se sjetite bilo čega korisnog što bi moglo pomoći početnicima pls pišite jer je meni sve novo i zanimljivo!
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 22:25   #216
Mislim da bi ti bilo najbolje za početak nazvati više klubova i raspitati se za cijene i koliko im službeno traje škola. Onda ako je moguće doći i pogledati kako to izgleda u živo. Idealno bi bilo da trener/-ica ne viče ili samo nezainteresirano stoji i ništa ne komentira, konji ne izgledaju živčano i nisu u to vrijeme koje si bila tamo nikoga bacili, ugrizli, uplašili se 100 puta i skočili u stranu , ne vide im se rebra i nisu prljavi (bar ne previše, malo je ok ), štala ne smrdi, nije premračna i ne izgleda kao mjesto iz horor filmova. Možda da bi ti bilo zgodno da odeš pogledati kako to izgleda na Jarunu ili u Trajbar teamu jer tamo su škole jahanja i općenito uvjeti za držanje konja itd. stvarno ok. Pa iako tamo ne misliš jahati, bar ćeš imati neku referencu kako bi se trener i konj trebali ponašati i kako bi sve to trebalo izgledati. Tamo su štale stvarno super, ali to ne znači da i one koje izgledaju skromnije nisu u redu.
I još nešto, za početak nemoj kupovati opremu jer je dosta skupa, a ne znaš jel ćeš se time nastaviti baviti. U svakoj školi jahanja bi trebali imati kacige za posuditi polaznicima. To je ionako najvažnije.
Eto, to je sve što mi je zasad palo na pamet. Nadam se da je bar malo pomoglo.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:30   #217
Smile

bok, jel bi mi Vi mogli nesto reci o geronimo-u? ja se spremam u skolu jahanja, odabrala sam Geronimo, kontaktirala sam trenera damira prek maila pa ako ima nesto posebebno u vezi...? i jel geronimo dosta daleko od velike mlake???anamarija 15.god
ako mozete posaljite mi mail na [email protected] u vezi geronima.
hvala
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 11:57   #218
Smile

jel zna netko nesto o geronimo-u???
preporuke, iskustva.... bilokaj, pliiiz!!!
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:06   #219
Tu ne buš tak brzo dobila odgovor
Tomislav H is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:18   #220
Ja nemam pojma. Sve što sam znala sam podijelila s vama. Negdje na početku ovog topica napisala sam što mislim o svim klubovima u kojima sam jahala. Za druge vam ne mogu pomoći.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.