Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 17:11   #81
Sve je očitije da te zapravo ništa pretjerano ne veže tu, nego te ništa (nitko) ne privlačni dovoljno tamo. I razumljivo mi je to, po svemu što si napisala.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:46   #82
Nikad ne znaš dok ne probas. I u redu je dati šansu životu tamo gdje ti partner.


Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:23   #83
Vi ste vec debelo rastavljeni...samo to treba na papir staviti..
Bar nemate djece pa će rastava relativno bezbolno proći...
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:51   #84
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Cisto logicki, u braku ste, volite se i sve to, pa zasto prisiliti voljenu osobu da se vrati u sranje, a ne probati rizik koji ne mora uopce ipasti lose???
isto kao što autorica nije sigurna u ishod preseljenja u Kanadu, tako ni njezin suprug - onako realno, bez frustracija - nije siguran u ishod vraćanja u RH. opet ćemo realno, bez frustracija - autorica & suprug su se zajednički dogovorili; suprug otišao u Kanadu, odjebao on taj dogovor i donio odluku sam za sebe... totalno mu je okej živjeti bez žene koju navodno voli. ne želi razmotriti NIKAKVE druge opcije pa ni onu da ostavi posao u Kanadi i dođe okušati sreću u RH - uzevši sve to u obzir: kako si... molim te... došao do zaključka da je AUTORICA ta koja želi prisiliti voljenu osobu na vraćanje u RH? needless to say - za autoricu RH nije sranje. za mnoge ljude RH nije sranje. možda bi joj Kanada bila žešće sranje. tko joj garantira da će u Kanadi pronaći posao? Kanađani stoje u redu na granici i bore se rukama i nogama da imigrantima daju posao ili...?

ne žive zajedno tri godine + čovjek je donio bitnu odluku bez nje. njoj ovo ne odgovara, ali njemu odgovara - ne kuži tip da su se u tri godine totalno odvojili, njemu je sve ovo normalno.

sad ti meni reci - sve da se autorica i preseli, kolike šanse njihov brak ima za opstanak? što misliš? što kad ju ponovno zajebe i donese odluku o zajedničkom životu bez da je nju pitao za mišljenje? što kad mu ona počne zamjerati ultimatume i sranja kad se ispostavi da u Kanadi nije sve samo srčeka + cvijeća uz svu silnu lovu? što onda?

inače, ja sam uvjerena da bi autoričin suprug ideju o razvodu dočekao s ogromnim oduševljenjem.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 20:55   #85
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
isto kao što autorica nije sigurna u ishod preseljenja u Kanadu, tako ni njezin suprug - onako realno, bez frustracija - nije siguran u ishod vraćanja u RH. opet ćemo realno, bez frustracija - autorica & suprug su se zajednički dogovorili; suprug otišao u Kanadu, odjebao on taj dogovor i donio odluku sam za sebe... totalno mu je okej živjeti bez žene koju navodno voli. ne želi razmotriti NIKAKVE druge opcije pa ni onu da ostavi posao u Kanadi i dođe okušati sreću u RH - uzevši sve to u obzir: kako si... molim te... došao do zaključka da je AUTORICA ta koja želi prisiliti voljenu osobu na vraćanje u RH? needless to say - za autoricu RH nije sranje. za mnoge ljude RH nije sranje. možda bi joj Kanada bila žešće sranje. tko joj garantira da će u Kanadi pronaći posao? Kanađani stoje u redu na granici i bore se rukama i nogama da imigrantima daju posao ili...?

ne žive zajedno tri godine + čovjek je donio bitnu odluku bez nje. njoj ovo ne odgovara, ali njemu odgovara - ne kuži tip da su se u tri godine totalno odvojili, njemu je sve ovo normalno.

sad ti meni reci - sve da se autorica i preseli, kolike šanse njihov brak ima za opstanak? što misliš? što kad ju ponovno zajebe i donese odluku o zajedničkom životu bez da je nju pitao za mišljenje? što kad mu ona počne zamjerati ultimatume i sranja kad se ispostavi da u Kanadi nije sve samo srčeka + cvijeća uz svu silnu lovu? što onda?

inače, ja sam uvjerena da bi autoričin suprug ideju o razvodu dočekao s ogromnim oduševljenjem.
Cek, ti ozbiljno usporedujes mogucnost zaposlenja u Hr i Ca?

Vjerojatnost da ona nade posao u Ca su velike. Vjerovatnost da on nade posao u Hr su mizerne. (Mozemo i statisicke podatke pogledati ako ti je zelja).

Da, Kanada nije bezveze jedna od top destinacija ze emigriranje, bas zato sto traze ljude masovno...

Sta mislim kako ce veza zavrsiti sam vec napiso, nije da se razlikuje od tvoga.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:12   #86
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
...bas zato sto traze ljude masovno...
da, masovno traže jeftinu radnu snagu i bez problema ćeš dobiti minimum wage posao - Kanada za neke struke definitivno jest raj, za ostale pomor jer krećeš od nule i ne priznaju RH diplomu: što ako struka naše autorice spada u ovu drugu skupinu? možeš sa sigurnošću reći kolika je vjerojatnost da autorica pronađe posao u struci, BAŠ onaj kojeg želi + odlična radna okolina? možeš sa sigurnošću reći da će joj život u Kanadi biti bolji?

kužiš - ti si fokusiran isključivo na lovu, a lova je ovom bračnom paru zaista najmanji problem. i neće im lova popraviti brak pa ne znam čemu toliko silno inzistiranje na The Obećanoj Zemlji zvanoj Kanada.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:19   #87
A nije ni posao nešto što čini puninu nečijeg života.
Ispada da je bitan samo posao. Naravno da je bitan, ali za kvalitetu života je potrebno gledati puno širu sliku. Što svakog pojedinca, što njih kao zajednice. I onda skupa vagati, dogovarati i težiti što većoj dobrobiti te zajednice. To je bit partnerstva, jebo novac i posao.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:32   #88
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Sve on zna i puno mi o svemu tome pričamo. Ne vidi on to da se emocionalno udaljujemo. Tj, naviknuo se na ovakav život i to mu je po svemu sudeći prihvaljivo, govoreći da i drugi ljudi tako žive. Automatski bi to valjda trebalo biti normalno i meni.

Iskoristila budem neplaćeni i sve ću vidjeti kako bi to funkcioniralo i kako dalje.
Čovjek se zaljubil u Kanadu. Kad odeš tamo i vidiš ga tamo sve bu ti puno jasnije. Kolko vidim iz upisa ti si uvijek bila uz njega i dok je bil siromašan. Zakaj je on sad postal tak sebičan kad se obogatil morala buš sama spoznat. Uzim taj neki dugački godišnji i piči tamo u dubinsko istraživanje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:36   #89
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
S obzirom da svaki mjesec iskeširate soma eura na avionsku kartu da bi se vidjeli nije ni čudo da nije ušparao dovoljno za povratak u domaju
baš mi je ovo upalo u oko. ja nejdem u posjet roditeljima nego jednom u dva mjeseca, a put me izađe 20 puta manje

bilo kako bilo, znam ovakvu priču iz stvarnog života. žena ima super posao, muž vani i očekuje da se ona preseli. ona baš i ne bi jer se ovdje jako lijepo uhljebila

i moram priznati da ju razumijem, takav lijepi đabalebaroški solidno plaćen posao teško da će igdje na kugli zemaljskoj naći (ovime ne impliciram da je autorica đabalebaroški uhljeb)

ako on već ima ekipu tamo, znači da ti dolaziš na pripremljen teren, nećeš biti sama na svijetu. e sad, ne znam koje si struke, je li ti mogućnost za dobivanje pristojnog posla velika ili ne.

ali i tako si rekla da bi djecu, pa to obavi prvo, imaš vremena misliti o poslu kad bebo poraste
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:44   #90
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ispada da je bitan samo posao. Naravno da je bitan, ali za kvalitetu života je potrebno gledati puno širu sliku. Što svakog pojedinca, što njih kao zajednice. I onda skupa vagati, dogovarati i težiti što većoj dobrobiti te zajednice. To je bit partnerstva, jebo novac i posao.
baš to.

ali ne; forumaši su se usredotočili na činjenicu da autorica radi u državnoj službi pa je sigurno uhljeb i WOW, draži joj je komoditet od ljubavi. kad ono... to ISTO je njen suprug napravio njoj... tri godine ranije.

meni je zapelo za oko kako je autorica napisala da tipu ovaj sistem odgovara. ono... okej mu je da ženu nije vidio kako treba tri godine i da se viđaju jednom mjesečno. njemu to uopće ne predstavlja problem kao autorici, ne uzrujava se on previše oko svega toga.

ma bila bi blesava da ostavlja život u RH i seli u Kanadu u takvu zajednicu, daj... šanse za opstanak su mizerno male. realno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:48   #91
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
(ovime ne impliciram da je autorica đabalebaroški uhljeb)
da, impliciraš.

i nisi prva koja to radi.

Quote:
...ali i tako si rekla da bi djecu, pa to obavi prvo, imaš vremena misliti o poslu kad bebo poraste
savjetuješ joj da ostane trudna s čovjekom koji joj je okrenuo leđa pretty much i nije ju uključio u life changing bitnu odluku i s kojim nije živjela tri godine? seriously...?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:09   #92
Ispricavam se, ako bude zvucalo grubo. Ovo mi je stvarno potvrda da su ljudi postali razmazeni.

Pa sto ovdje radis? Predajes marksizam ili imas neki posao nastekan na drzavnu lovu specifican za RH, a globalno bespotreban?

U Kanadi ako hoces radit sigurno mozes naci posao koji zadovoljavajuce financijski kompenzira odradjeno.

Kazes da se vidite jednom mjesecno. Ljudi u Njemackoj rade pa dolaze familiji jednom u kvartalu.

Sto ce rec financijski si mozete priustit da imate dijete, ili ti ovdje ili zajedno u Kanadi pa se zaposli kad djetetu bude godinu dvije.

Kad si vec toliki ziheras, zatrudni na sadasnjem poslu pa provedite porodiljni zajedno u Kanadi pa vidi da li da se vracas u RH ili ostajes.

Ovo sve naravno ako je s vasim odnosima sve ok.

Mada, to ti je prilika da ucinis nesto za sebe i buduce dijete bez obzira na sve.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:19   #93
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
Ispricavam se, ako bude zvucalo grubo. Ovo mi je stvarno potvrda da su ljudi postali razmazeni.

Pa sto ovdje radis? Predajes marksizam ili imas neki posao nastekan na drzavnu lovu specifican za RH, a globalno bespotreban?


.
Zvučalo je fakat grubo. Al pošto si se ispričal to je čist fajn. I ja sam uvijek za odlazak trbuhom za kruhom ali ako pripadaš sloju Hrvata koji rade u finim državnim upravama ne vidim zakaj bi oni ikada poželjeli otić iz ove predivne zemlje u tu pripizdinu od Kanade? Ljudi uglavnom odaze zbog posla,a ne zbog ljubavi prema drugim kulturama.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:36   #94
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Vidis, tu lezi problem.

Ti ne mozes shvatiti, jednom kada odes iz supka od drzave kao sto je Hrvatska, i uspijes stati na vlastite noge te vidis da svijet funkcionira puno bolje nego sto (ne)funkcionira u Hr, izgubis svaku volju za povratkom. Jebate, ono, poslodavac te cijeni, potice i placa posteno, zamisli raspasoja!!!

Ti si uhljeb na drzavnom proracunu, jebe ti se zivo, pogotovo za neke kanade tamo, ne trazis vise i ne zelis vise. Ok je to, tvoj izbor, sve je to legitimno, zivot ti je tu, pase ti i zasto ulaziti u rizike?
Ali ima ljudi kojima je to ne prihvatljivo. Isto kako im je nepotizam, korupcija i opci jad i stanje drzave ne prihvatljivo. A sada zamisli da se on mora vratiti nazad u to odvratno stanje (to mu defakto, po tvojim upisima, jedino preostaje)...

Jedino sto vam preostaje je - prekid. Po svemu sto si napisala, do toga ce i doci, pitanje je samo vremena.
OOO znam ja i one koji su se vratili iz Kanade ! Nije Kanada samo Toronto ili
Ottawa! Imam ja kompu koji je živio u nekoj kanadskoj pripizdini isto navučen na lijepe priče i EPP kako svako uspijeva u Velikom Svijetu,živio u trošnim zgradama i sa prvim večim shopom 100km od mjesta življenja!
Čovjek s diplomom. Na kraju radio u nekoj radionici kao low cost radnik koja je riknula za godinu dana.Onda mu dopizdilio pa se vratio. A nije jedini. Tako da...

Kao netko tko je živio jedno vrijeme vani (ne Kanada) mogu reći autorici par stvari - prvo nema "veze na daljinu" ako nema zajedničkog cilja . To znači , dogovorimo se nakon 3 godine ili koliko ćemo zajedno ili više nismo par!
Pošto je autorica po meni, relativno često posjećivala muža u CAN,a i on nju ovdje (1puta na mjesec !? Hallo! Pa ima parova koji su na relaciji Zg - Rijeka pa se vide 4 put na mjesec !) Svaka čast ako je tako , mislim nije Kanada iza ugla! Dakle , ako nakon toliko vremena i posjećivanja, suprug se eksplicitno ne želi vratiti ( znači ispravno kako je autorica zaključila - "nov život" mu je bitniji od nje i njih kao para) ,a ona nije ( s punim pravom ) sigurna bi li se snašla gore ( nije sve u lovi , to zna svako dovoljno zreo i ozbiljan sa 5 i više g. inozemnog staža ) - ostaje na žalost da još jednom sjedne s mužem i kaže:
- gledaj ili neki kompromis ili svako sebi .
Moje nažalost iskustvo govori da takve veze uglavnom završavaju prekidom.
Ne tvrdim, ali možda je i suprug našao kakvu švalerku gore. Ipak smo svi mi ljudi od krvi i mesa...
Tako da sve je to za ljude, ako ne i ide , doviđenja!
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:51   #95
Quote:
legalis kaže: Pogledaj post
Nisam ministrica i ne trošim razuzdano vaše novce.
Onda bih mogla reći da je i moj muž bio uhljeb jer sam ga financirala određeno vrijeme i živi(o) u stanu koje je moje vlasništvo?
Kada bi tako poredali stvari , štošta bi mogli reći.
Beep evo ga. Zao mi je sto nisam sve detaljno prije procitao. Ono mjesecno vidjanje na relaciji RH Kanada nije racionalno pa me to potaklo na post. Osim ako on ne zaradjuje bar 250 000 CAD godisnje.

Usporedila si ga s uhljebom zato sto je zivio s tobom, a kako nije imao postenog posla ovdje ti si sve financirala. Jos ako si mu to tako suptilno dala do znanja kao nama ovdje, mene uopce ne cudi da se ne zeli vratit. Pojma nemas koliko musko moze bit povrijedjeno zbog takvih stvari. Ukoliko se stvarno volite i slazete minimum je sad da ti zivis s njim i on sve financira. Pretpostavljam da on to i ocekuje sad kad je shvatio da moze zaradjivati sigurno i s lakocom. Sve treba uzeti sa zrnom soli jer pretpostavka je majka svih zajeba.

Zadnje uređivanje abelard : 10.03.2016. at 23:56. Reason: tipf
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:06   #96
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da, impliciraš.
znaš li ti čitat? ako sam napisala da ne impliciram, onda to znači da ne impliciram. drugo je što ti misliš da ja impliciram.




Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
savjetuješ joj da ostane trudna s čovjekom koji joj je okrenuo leđa pretty much i nije ju uključio u life changing bitnu odluku i s kojim nije živjela tri godine? seriously...?
pa ja joj savjetujem da proširi svoju obitelj. koja se sada sastoji od nje i muža.

jer ona želi djecu. ili oni.

a strah ju je ostaviti posao.

pa nek poslije misli o poslu.

šta ti nije jasno?

ti bi joj vjerojatno savjetovala da ostavi gada?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:19   #97
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
pa ja joj savjetujem da proširi svoju obitelj. koja se sada sastoji od nje i muža.
autorica i njezin suprug ne žive zajedno već tri godine - o kakvoj obitelji ti pričaš? zašto misliš da je dijete dobra ideja, ako se oni ne mogu dogovoriti ni oko toga na kojem će kontinentu živjeti?

Quote:
...jer ona želi djecu. ili oni.
da... i? ti misliš da je želja dovoljna za odluku o imanju djeteta? činjenicu da se radi o nestabilnom braku i hrpetini ostalih problema nisi uzela u obzir?

Quote:
pa nek poslije misli o poslu.
kad poslije?

trollaš, ženska. must be.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:21   #98
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
meni je zapelo za oko kako je autorica napisala da tipu ovaj sistem odgovara. ono... okej mu je da ženu nije vidio kako treba tri godine i da se viđaju jednom mjesečno. njemu to uopće ne predstavlja problem kao autorici, ne uzrujava se on previše oko svega toga.
Yep, zato i napisah svoj zaključak:

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Sve je očitije da te zapravo ništa pretjerano ne veže tu, nego te ništa (nitko) ne privlačni dovoljno tamo. I razumljivo mi je to, po svemu što si napisala.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:36   #99
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
autorica i njezin suprug ne žive zajedno već tri godine - o kakvoj obitelji ti pričaš?
obitelji postavljačice teme. nismo na rastavama, ona se ne želi rastati, ona želi biti u braku, ona ne poriče postojanje obitelji. ne može biti jasnije.

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

činjenicu da se radi o nestabilnom braku i hrpetini ostalih problema nisi uzela u obzir?
svi njihovi problemi proizlaze iz sljedeće rečenice:

"Predložio je da se i ja preselim kod njega, da imamo normalniji život, ali osjećam strah ostaviti posao."

ja tu ne vidim hrpu. samo jedan, zapravo. jednom je stidljivo spomenula familiju, drugi put rekla da sigurno zbog roditelja ne ostaje.

i zbog kojih ti razloga ovaj brak nazivaš nestabilnim? pa taj lik pojma nema da se njegov brak igdje prikazuje kao nestabilan. cijela ova priča se događa u njezinoj glavi. za njega oni imaju normalan brak.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:43   #100
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Yep, zato i napisah svoj zaključak.
točno to. jednostavno nema dovoljno jaku motivaciju za odlazak & totalno je jasno zašto.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.