Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2008., 08:23   #1
Golf IV SDI iskustva

znam da je govno od motora al me frend zamolil da pitam...
konkretno ga zanima golf 4 s tim sdi motorom,veli da je od provjerenog vlasnika s stvarnih 200tkm pa ak moze koji prjedlog
COREK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:42   #2
Quote:
COREK kaže: Pogledaj post
znam da je govno od motora al me frend zamolil da pitam...
konkretno ga zanima golf 4 s tim sdi motorom,veli da je od provjerenog vlasnika s stvarnih 200tkm pa ak moze koji prjedlog
kakav prijedlog , za što? Nek uzme tdi, šta će mu sdi, nekužim zašt ljudi uzimaju sdi. čudno nešto. Galami, ne ide, troši jednako, možda jeftinije održavanje?, ma to je zanemarivo.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:30   #3
Imam u obitelji dvoje njih sa SDI motorom,stric ima pola iz 97 220000 km na satu i motor je odlican-barem njemu,meni je to lijeno govno ali...Drugi mi je kum ima Golfa IV iz 2000 s oko 90000 km i motor je u kurcu,pije mu ulje,cuje se ko blesav itd.Znaci,neka kupi benzinca
arnazabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:16   #4
Imao sam priliku jednom ga voziti na dulji put. Ovo će sad zvučati kao šablona, ali stvrano, ali baš stvarno auto ne ide. Klima je bila uključena i auto nije mogao popeti se na vrlo vrlo blagu uzbrdicu u 5-oj. Također, kilometraža od 200.000km i nije nešto s čim bi trebao biti oduševljen, pa da je ne znam kako stvarna.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:32   #5
a sdi je nepoderiv,19 sdi motori se ne proizvode u vw...ali sto se tice kvalitete nepoderiv je,mozes s njim i pola milje,ali je bucan i lijen,ali sto se tice trajanja dobar je...
nike85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:51   #6
imam caddy 1.9 sdi i auto uopće ne pije ulja kao što tvrdite, bučan je , ali ide dobro
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:16   #7
imam ga u obitelji taj golf 4 sa sdi motorom...jest da je bucniji od tdi-a ali manje trosi,trajniji je i jeftiniji za odrzavanje..preporucam
non_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:29   #8
ja imam iskustva sa 1.9 sdi u starim caddyima, 1.9 u novim caddyima, i sa 2.0 sdi u novim caddyima...
nikada mi u tom autu nije falilo snage...
a gotovo ga nonstop vozio sa teretom...
dobro pa kamo vama bježe svi ti konji?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:49   #9
Znaju 1.9 sdi imat problema na 100tisuća sa getribom.Znam više vlasnika koji su ga zato prodavali...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:05   #10
Quote:
COREK kaže: Pogledaj post
znam da je govno od motora al me frend zamolil da pitam...
konkretno ga zanima golf 4 s tim sdi motorom,veli da je od provjerenog vlasnika s stvarnih 200tkm pa ak moze koji prjedlog
200 tisuća kilometara????
Taman da je i od nultog vlasnika i milijun puta provjereno, ali previše je.
To nešto ne valja, previše kilometara, auto sa toliko kilometara već je sazrio za generalku po 3. put. Zato nemoj to gledati...
Eh, i samo da pitam, cijena je prava sitnica, ha?
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:51   #11
Ne znam za Golfa, ali mogu zamisliti kako to izgleda

Polo SDI (2004.) u prvoj i drugoj reagira na gas, a kasnije je najbolje zaboraviti na njega (brzinu od 130 preporučujem samo hrabrima, imate osjećaj da će hauba odletiti i dijelovi frcati ko u crtiću). Ne treba zaboraviti nesnosnu buku i mjenjač-vibrator (pogtovo po zimi). Još ovaj mamin i nema neku opremu osim klime pa je relativno lagan, a čini mi se da je Golf bar 200 kila teži.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 15:55   #12
Prijedlog je da ne uzima SDI motor, IMO to je najgori motori kaj se može kupit, nemreš ga razvrtit, bučan je, lijen, pije ko brat s turbinom ali šta je izdržljiv je.
Zbog jednog takvog sam skoro imao prometnu jer liku treba cijela vječnost da prestigne šleper koji vozi 60. Ja išao prema njemu i morao sam debelo kočit inače bi bilo....
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:14   #13
vozim golfa IV Sdi 2 godine i zadovoljan sam! Auto je 2002.g, ima edition opremu (klima,16", sjedala po visini,volan po visini i dubini, centralno, daljnsko...)
Kupio sam ga sa 100.000km i sad ima 167.000km! Do sada sam napravio 3 servisa i to je to, bez ikakvog kvara!
Prije sam imao peugeota 206 1.4 75ks i mogu ti reći da su tu negdje po ubrzanjima! Krajnja je bila nešto veća na peugeotu. Tank mu je 55L i s tim radim u prosjeku 1050-1100km! Znači oko 5L/100km.
tak da ja preporučam!!
bandit99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:06   #14
prvi susjed mi ima vw boru sdi!!! mozete zamisliti kako se taj motor ponasa u tom autu

međutim, čova nije imao nikakvih problem s njim do sada (kupio ga je novog mislim 2001 ili 2002)

nego u cemu je problem? problem je sto je njegov sin poceo voziti i sada taj auto tjera do crvenog, naganja se s njim i predvidam mu kvarove tipa koje su ljudi vec naveli s tim motorom da su imali (najcesce zbog toga sto neznaju vozit taj auto )
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:35   #15
Imao sam golfa III sdi, cisto ok motor, malo trosi, dobro potegne u 1 i 2 (i to u niskim okretajima) a cak u drugoj brzini ide oko 70km/h , jedino kad dođeš na neku uzbrdicu, ehhh ako se nisi zaletio onda ga mozes fuckati... da mogu nabaviti golfa4 SDI ispod 100tkm kupio bi ga odmah... naravno po nekoj normalnoj cijeni
TheAMDtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:01   #16
1x motor
2x getriba
zasad tolko vodi gIV protiv nas u firmi
problem s getribom je bio zato jer nisu u ovlaštenom servisu dobro složili pa se opet raspala
za po gradu super auto plac i natrag al inače nesluži ničem

btw. najjače mi preporuka VW-a je da se ulje mjenja svakih 20000km a taj motor popije litru nakon 7000kn što bi znaćilo da mu fali kojih 3l do servisa
tak da ak se nepazi redovito...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:02   #17
Ja se sjećam jednog Golfa IV SDI kojega sam pukom slučajnošću vozio (kolega se napio) prilikom vožnje sam imao osjećaj kao da sam sjeo na bicikl. Ajme majko, dok taj auto kreneeee (ubrza)... Kolega se pohvalio jako malom potrošnjom što uopće nije čudno jer je auto relativno slab i napravljen za one kojima snaga nije bitna (glavno da se kreće) a usto i malo troši.
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp

Zadnje uređivanje @gentSMITH : 18.11.2008. at 18:07.
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:38   #18
U prijasnjoj firmi sam vozio VW LT nekih 130ks i jednom prilikom trebalo je odjurit u italiu po paletu od 500kg i da budem brži i da ne ganjam kombi sjeo u cady 2.0sdi i nevolje vec kroz sloveniju auto je slab nevuce nakon pola sata evo i 140 al više ni nizbrdo a italia je ionako prica za sebe jer večinu vremena bio sam u koloni sa šleperima a kad mi je šef izračuno potrošnju bila je ubitačnih 11l tek litra manje od prosijeka kombia koji je avion u usporedbi sa cedyem tako da sta se mene tice sdi je posljednji izbor
komini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 20:35   #19
ma joooj govorim mu nemoj al debil je zapel....
i to jos pazi karavan je,kao on bu nekaj vozil s njim
COREK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 21:38   #20
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
1x motor
2x getriba
zasad tolko vodi gIV protiv nas u firmi
problem s getribom je bio zato jer nisu u ovlaštenom servisu dobro složili pa se opet raspala
za po gradu super auto plac i natrag al inače nesluži ničem

btw. najjače mi preporuka VW-a je da se ulje mjenja svakih 20000km a taj motor popije litru nakon 7000kn što bi znaćilo da mu fali kojih 3l do servisa
tak da ak se nepazi redovito...

Održavamo policijske automobile i eto 4orke su u prosjeku prešle oko 280-350 tkm.... Getribe su potrošni materijal jer kako ih šaltaju i voze.. onda je i čudo da getriba izdrzi preko 200 000km...

Sto ser tiče te preporuke VW-a.... Ona je 15tkm a ne 20tkm... Long Life je svakih 30tkm a to se kod nas neprimjenjuje osim ako vlasnik to iznzistira....al to svom ljubimcu nikad nebi radioi
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.