Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 16:42   #41
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Kao prvo do dokumenta koji su ukazivali na samu operaciju dosla je prvo Nova TV zatim se ukljucuje Avaz u NTV Hayat...ono sto sam ja vidio u medijima jesu orginalni dokumenti u kojima stoji da operaciju planira Vojska Jugoslavije...o operaciji "Mac 1" je pravio izvjestaj licno general Kukanjac...to sto ti ne zelis da vjerujes je ustvari nemoc da se suocis sa onim sto su planirali tvoji sunarodnici ustrb interesa naroda kome i sam pripadas!!!
Mislis na onog Kukanjca sto je onako uspesno izvukao vojsku iz Sarajeva?
Znamo svi sta su kancerogene supstance ali prvo razmisli koliko kancerogenih supstanci koristis svakodnevno kao sastojke hrane?
Ako postoje bilo kakvi dokazi nadam se da ce uskoro neko pokrenuti to pitanje i prd nekim sudom a ne samo rekla-kazala!
Mada sam uveren da ovo ide samo u smeru dokazivanja RS kao "genocidne tvorevine"!

Ja mislim da su Srbi krivi i zbog ledenog doba i nestanka dinosaurusa, ionako smo mi "narod najstariji"!
vasileus is offline  
Old 03.02.2008., 18:25   #42
Quote:
blockhe@d kaže: Pogledaj post
A jesi li ti cuo za municiju punjenu osiromasenim uranijumom?
Naravno da sam čuo.

Quote:
blockhe@d kaže: Pogledaj post
Sada razmisli dobro sta je glavni uzrok oboljevanja ljudi u BIH od karcinoma.Isti slucaj je i u Srbiji, a posebno na Kosovu i to nije slucajnost.
Ljudi su i ranije oboljevali od karcinoma. Nisam upoznat sa podacima da je došlo do značajnog skoka oboljevanja od ove vrste bolesti usljed trovanja kancerogenim materijama iz te municije.

Prema toj logici svaki čovjak ranjen tom municiom bi morao biti ozračen, što znači da bi i u nekom kraćem roku obolio od raka. To bi se dalo lako utvrditi, al ja nisam čuo za takav slučaj.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 03.02.2008., 19:40   #43
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam čuo.



Ljudi su i ranije oboljevali od karcinoma. Nisam upoznat sa podacima da je došlo do značajnog skoka oboljevanja od ove vrste bolesti usljed trovanja kancerogenim materijama iz te municije.

Prema toj logici svaki čovjak ranjen tom municiom bi morao biti ozračen, što znači da bi i u nekom kraćem roku obolio od raka. To bi se dalo lako utvrditi, al ja nisam čuo za takav slučaj.
Ne mora neko da bude ranjen da bi oboleo dovoljno je da boravi duze vremena na tom prostoru gde su padale bombe.Na Kosovu je mnogo italijanskih vojnika obolelo od leukemije,i drugih oblika raka,jer su oni stacionari na pudrucju gde je palo najvise bombi sa uranijumom,ali se to zataskava u njihovoj javnosti.Postavicu ti link kada pronadjem podatke.Sto se tice stanovnistva na Kosovu nema jos zvanicnih podataka ali u narednim godinama ce se videti rezultati bombardovanja jer se pun efekat dostize nakon desetak godina.Znam licno za slucaj jednog coveka iz mog kraja koji je rukama dodirivao delove bombe koja je bacena na to naselje i sledeceg dana je dobio neki osip po telu i ceo bio prekriven nekim krastama.Kasnije je lezao u bolnici i danas ima oziljke po celom telu kao posledicu kontakta sa ozracenom municijom.
blockhe@d is offline  
Old 03.02.2008., 19:51   #44
Quote:
blockhe@d kaže: Pogledaj post
Ne mora neko da bude ranjen da bi oboleo dovoljno je da boravi duze vremena na tom prostoru gde su padale bombe.Na Kosovu je mnogo italijanskih vojnika obolelo od leukemije,i drugih oblika raka,jer su oni stacionari na pudrucju gde je palo najvise bombi sa uranijumom,ali se to zataskava u njihovoj javnosti.Postavicu ti link kada pronadjem podatke.Sto se tice stanovnistva na Kosovu nema jos zvanicnih podataka ali u narednim godinama ce se videti rezultati bombardovanja jer se pun efekat dostize nakon desetak godina.Znam licno za slucaj jednog coveka iz mog kraja koji je rukama dodirivao delove bombe koja je bacena na to naselje i sledeceg dana je dobio neki osip po telu i ceo bio prekriven nekim krastama.Kasnije je lezao u bolnici i danas ima oziljke po celom telu kao posledicu kontakta sa ozracenom municijom.
Jel dijagnoza glasila baš tako? (Mislim usljed kontakta sa ozračenom municijom?)
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 03.02.2008., 19:55   #45
Verovatnoca da dodje do primarne kontaminacije osiromasenim uranijum je mala! Municija sa osiromasenim uranijum se koristi za unistavanje oklopnih vozila i tenkova i to je najcesce kalibra 20mm za Getling mitraljez kojim je naoruzan A-10! Znaci, cilj nisu ljudi vec tehnika tako da tu ima malo rnjenih tom municijom! Druga i mnogo opasnijastvar je sekundarna kontaminacija kroz hranu i vodu a svi znamo da je poluperiod urana veoma dug tako da ce potrajati dok se ne raspadne! Jednom kada se upotrbi ta municija tu vise dekontaminacije nema, jedino da se trazi svaki metak u zemlji sto niko zivi na svetu ne radi!
vasileus is offline  
Old 03.02.2008., 19:58   #46
Esss, Srbi sad nastoje prebaciti lopticu na drugog? Halo Srbi postoje srbijanski dokumenti koji u detalje opisuju sta se dogodilo i sta se planiralo, a kojih se domogla Slobodna Bosna i hrvatska Nova TV, zato smanjite dozivljaje u vezi prebacivanja krivice.
Rezerva50 is offline  
Old 03.02.2008., 19:59   #47
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
E pa pitaj svoga doktora mengelea što je tim jadnim ljudima stavljao u hranu. Eto do toga se dobije rak, i to probavnog trakta najčešće.
Možda se dobija i od lijekova i konzervi od UNHCR-a kojima je istekao rok.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 03.02.2008., 20:03   #48
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Esss, Srbi sad nastoje prebaciti lopticu na drugog? Halo Srbi postoje srbijanski dokumenti koji u detalje opisuju sta se dogodilo i sta se planiralo, a kojih se domogla Slobodna Bosna i hrvatska Nova TV, zato smanjite dozivljaje u vezi prebacivanja krivice.
Ajde Rezerva ne tupi vise! Sve jake televizije! Slbodna Bosna, TV Nova! Sta mi naprica!
Sjebali smo i dinosauruse i sve redom sa tim istim praskom! Gde si ti video te srbijanske dokumente? Poslali ti na kucnu adresu? Direktno iz generalstaba VS!
vasileus is offline  
Old 03.02.2008., 20:03   #49
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Možda se dobija i od lijekova i konzervi od UNHCR-a kojima je istekao rok.
Evo ga sad, srpska teorija, zrtve sami sebe trovali, je li tako?
Rezerva50 is offline  
Old 03.02.2008., 20:04   #50
Slobodna Bosna i Nova TV.svaka naredna sve veca glupost!

Svaki teritorij gde su bili ratovi, bombardovanja..sve to proizvodi posledice koje se javljaju i dosta godina posle samih tih dogadjaja.
Cini mi se svaki drugi covek koga sam poznavala a da je umro, umro je od raka.Pre se nisam opterecivala tim stvarima ne znam kako je bilo, al danas vidim da ljudi u velikom broju na teritoriji Srbije i BiH umiru od raka i ne verujem da je to tek tako.
O Ceceniji da ne pricam..i dan danas s kakvim deformacijama se deca
radjaju.
Cosmopolita is offline  
Old 03.02.2008., 20:23   #51
Quote:
blajburg kaže: Pogledaj post
Ovo mora da je objavio NTV "Hayat" ili "Dnevni Avaz",ovakva glupost priliči samo njima.
Rek`o Valdec mora da je tako.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 03.02.2008., 20:26   #52
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Evo ga sad, srpska teorija, zrtve sami sebe trovali, je li tako?
Ti si inteligentan momak i ako još jednom pročitaš shvatićeš šta sam napisao.
A ako ne shvatiš objasniću detaljnije.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 03.02.2008., 20:29   #53
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Slobodna Bosna i Nova TV.svaka naredna sve veca glupost!
Svaki teritorij gde su bili ratovi, bombardovanja..sve to proizvodi posledice koje se javljaju i dosta godina posle samih tih dogadjaja.
Cini mi se svaki drugi covek koga sam poznavala a da je umro, umro je od raka.Pre se nisam opterecivala tim stvarima ne znam kako je bilo, al danas vidim da ljudi u velikom broju na teritoriji Srbije i BiH umiru od raka i ne verujem da je to tek tako.
O Ceceniji da ne pricam..i dan danas s kakvim deformacijama se deca
radjaju.
Slazem se s tobom , dosta vojnika iz misije UN na Kosovu je docnije imalo problemma sa zdravljem. U pitanju su bombe sa osiromasenim uranijumom i ko zna sta jos, to se nemoze tek tako sanirati.
Kalasnjikov is offline  
Old 03.02.2008., 21:15   #54
Quote:
vasileus kaže: Pogledaj post
Ajde Rezerva ne tupi vise! Sve jake televizije! Slbodna Bosna, TV Nova! Sta mi naprica!
Sjebali smo i dinosauruse i sve redom sa tim istim praskom! Gde si ti video te srbijanske dokumente? Poslali ti na kucnu adresu? Direktno iz generalstaba VS!
Hajde Vasilije smanji dozivljaje. Svi znamo ovdje dobro Srbe i svi znamo da su imali dovoljno zlocinaca smpremnih da ovo urade, nista to nije cudno ni novo. Ali i kad zanemarimo sve to, bez obzira da ih ima i sam djavo, Slobodna Bosna i Nova TV imaju srbijanske dokumente u vezi toga. Jos jednom, postoje srbijanski dokumenti u vezi toga, zato nemoj mi prodavati muda pod bubrege tipa Srebrenicani sami sebe pobili, Vukovarci sami sebe masakrirali po bolnicama, Hrvati Dubrovnik bombardovali itd itd. Pusti te suplje, znas i sam da u to ne vjeruje ni jedan ozbiljan nesrbin.

Slobodna Bosna takodjer o tome pise, medjutim posto se placa, cijeli clanak nije dostupan, nego samo uvod.

Quote:
STRAVIČNO OTKRIĆE “SB”: Srbijanski hemijsko-biološki zločin
KADA MILOŠEVIĆ I VOJSKA JUGOSLAVIJE NISU USPJELI SLOMITI CAZINSKU KRAJINU, ODLUČILI SU OTROVATI NJENE STANOVNIKE

Novinar “Slobodne Bosne” u suradnji sa ekipom emisija “ISTRAGA” hrvatske NOVE TV došao je u posjed užasavajuće dokumentacije nekadašnjeg vojnog vrha srpskih pobunjenika u Hrvatskoj koji su u ljeto 1995. godine izveli švercersko-obavještajnu operaciju “MAČ”, planiranu i odobrenu u Generalštabu Vojske Jugoslavije, tokom koje su Petom korpusu Armije BiH prodate ogromne, prethodno specijalnim biološkim otrovom zatrovane, količine brašna i drugih prehrambenih proizvoda; ovim dokumentom se dokazuje ne samo direktna umiješanost Beograda u agresiju na BiH nego i njene do sada nepoznate metode - biološki rat
Kako se moze vidjeti, postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci o svemu tome, zato molimo da se usredotocimo na to da postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci.

I da, postoji dokumentacija o svemu tome.
Rezerva50 is offline  
Old 04.02.2008., 02:06   #55
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Hajde Vasilije smanji dozivljaje. Svi znamo ovdje dobro Srbe i svi znamo da su imali dovoljno zlocinaca smpremnih da ovo urade, nista to nije cudno ni novo. Ali i kad zanemarimo sve to, bez obzira da ih ima i sam djavo, Slobodna Bosna i Nova TV imaju srbijanske dokumente u vezi toga. Jos jednom, postoje srbijanski dokumenti u vezi toga, zato nemoj mi prodavati muda pod bubrege tipa Srebrenicani sami sebe pobili, Vukovarci sami sebe masakrirali po bolnicama, Hrvati Dubrovnik bombardovali itd itd. Pusti te suplje, znas i sam da u to ne vjeruje ni jedan ozbiljan nesrbin.

Slobodna Bosna takodjer o tome pise, medjutim posto se placa, cijeli clanak nije dostupan, nego samo uvod.



Kako se moze vidjeti, postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci o svemu tome, zato molimo da se usredotocimo na to da postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci.

I da, postoji dokumentacija o svemu tome.
E dobro si mi rekao koja emisija na TV NOVA !
Ako je Istraga u pitanju odustajem! Pa njih ne uzimaju ozbiljno ni u Hrvatskoj!

Opet ti meni pominjes Vukovar i Srebrenicu! To se desilo i za to treba da odgovara ko je naredio i ko je izvrsio! Ali ovo nema veze sa vezom! Pa zar ne bi bilo bar jos 50 000 Rezervi da se tako nesto desilo?
Ako postoji taj dokumenat ponovo na sud u Strazbur!
vasileus is offline  
Old 04.02.2008., 08:47   #56
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Probaj neku ozračenu hranu, pa se javi kroz neko kraće vrijeme?

Nisi čuo za kancerogene supstance?
Da su bile ozracene supstance ne bi vas pokusali ubiti za 15 godina nego tada. A u tom slucaju bi i prezivjeli hodali celavi a fudbalska reprezentacija bi bila prva na svijetu zato sto bi bili jedini koji u ekipi sa 11 reprezentativaca ima 33 noge a golman bi imao bar 4 ruke

Kancerogene supstance? Kuvali vam srbi krompir u istom ulju citav dan? Shvatili su da taj rat nece biti zavrsen tako skoro pa su odlucili da povecaju udio oboljelih od raka tako da bi negdje oko 2080 bilo 3 puta vise oboljelih od raka.

__________________
Mjesto za potpis.

Zadnje uređivanje balkanac : 04.02.2008. at 09:33.
balkanac is offline  
Old 06.02.2008., 19:03   #57
ja stvarno ne vjerujem o kakvim debilizmima se u ovoj ludoj kući raspravlja.

Gargamel80 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.