Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 00:07   #61
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
1. Sto jos zelis da ucinim? Dignem revoluciju na moderatorskom?

2. Cija su ideja bili natjecaji? Pokazite svoju Fotografiju? Topici o modnoj fotografiji? Pojedinim fotografima? Ideja o suradnji modela i fotografa? itd itd...
No, ne mogu ja sama pisat, a ostali palamude o tehnici.

3. Hvala sto mi otkrivas toplu vodu.



4. Jesam. Zar mi se to treba nabijat na nos? Ili mislis da su moderatori roboti koji 24/7 MORAJU bit na forumu bez obzira na stvari sto se desavaju njima ili oko njih? Kao sto sam rekla, nadlezni su bili upoznati sa situacijom i pdf nije ostao bez aktivnog moderatora.

5.Tebi pak ne trebam i necu odgovarat za moje odsustvo. Iskreno, mislim da imas previse obraza to uopce spominjat kao nekakav argument.
1. da. to sto pravilo vrijedi na cijelom forumu, ne znaci da se ne moze trazit iznimka za fotografiju... nama su fotografije po definiciji, onako, dosta bitna stavka

2. pa neki put i trebas sama pisat ak je bas potrebno, pa ce se neko i prikljucit

3. a zasto to onda moderatori na ovom topicu ne primjenjuju?

4. ne mislim da moras dobit inventarni broj i sjedit pred kompom od jutra do preksutra... alii ako ti za ovo nemas vremena, ima drugih ljudi koji imaju... a kao sto rekoh, cijela prica se nije odnosila samo na tebe vec i na drugo dvoje modova koji su aktivni nikad pa ni onda

5. to nije bio argument, vec nabrajanje. cinjenica je da ovaj pdf ima 4 moderatora, od kojih svoj posao radi jedan. ako si se ti osjetila povrijedena, ja ti se ispricavam. ali cinjenica ostaje da se ovdje treba rijesit barem dva moda i postavit dva nova koji imaju vremena za forum
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Old 20.11.2009., 00:11   #62
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
daj šalji to
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
@elkarrde
može i meni link
može: shutter, shutter burst.
K100Ds, klik i burst, jel. jedan od najglasniji DSLRova, čak je i 30 godina stari MX tiši. mi lajks!

(to ide s mog servera, mičem za par dana, ne sviđa mi se ideja da mi gugl skešira link. )

@dnohla vopi: +1 potpuno se slažem, ko puzzle sam.
elkarrde is offline  
Old 20.11.2009., 00:15   #63
Predobro
Egenus is offline  
Old 20.11.2009., 00:16   #64
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
nego, tumaram ja jubitom i naletim na bivšu (film noir) ljubafnicu:

http://www.youtube.com/watch?v=wQbAH8eO3n8
ne valja mi. gracioznost nula...paze samo na tehnicki dio, al to bez gracioznosti izgleda bedasto. uostalom, stanga se plese u cipelama na visoku petu.
Ovo mi je sad prvi put da vidim nekog bosonogog. lakse je bosonog, al bolje je u peti.

Nu:
http://www.youtube.com/watch?v=Y4zFBLKJUeU

http://www.youtube.com/watch?v=Irsf7ARbtVU
(ova plavusa u prvom planu na drugom videu ima 40 godina, fyi )
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 20.11.2009. at 00:23.
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 00:21   #65
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
1. da. to sto pravilo vrijedi na cijelom forumu, ne znaci da se ne moze trazit iznimka za fotografiju... nama su fotografije po definiciji, onako, dosta bitna stavka
Ja ne znam jesi li ti gluh ili se samo pravis.
Evo opet, samo za tebe: tema je bila (na moderatorskom). Reklo se da ne moze.
Jel treba jos koji put popnovit ili si sad ipak shvatio bitak.

Quote:
2. pa neki put i trebas sama pisat ak je bas potrebno, pa ce se neko i prikljucit
Pisem. Nitko se ne prikljucuje. Zadnje je recimo bilo ono o modelima. Koliko tjedana, mjeseci ili godina ocekujes da ja nesto pisem, isprobavam prije nego sto se netko prikljuci?

Quote:
3. a zasto to onda moderatori na ovom topicu ne primjenjuju?
To smo vec adresirali stranicu prije.

Quote:
4. ne mislim da moras dobit inventarni broj i sjedit pred kompom od jutra do preksutra... alii ako ti za ovo nemas vremena, ima drugih ljudi koji imaju... a kao sto rekoh, cijela prica se nije odnosila samo na tebe vec i na drugo dvoje modova koji su aktivni nikad pa ni onda
Ako ja nisam imala vremena 2 mjeseca, to ne znaci da to vrijeme opet necu imat. Sad sam tu, zar ne?

Quote:
5. to nije bio argument, vec nabrajanje. cinjenica je da ovaj pdf ima 4 moderatora, od kojih svoj posao radi jedan. ako si se ti osjetila povrijedena, ja ti se ispricavam. ali cinjenica ostaje da se ovdje treba rijesit barem dva moda i postavit dva nova koji imaju vremena za forum
Ako prozivas da ne otvaram teme, ocekuj da cu onda te teme nabrojat kao argument.
Cinjenica ostaje, da cak i ako dva stara moda odu, nove moderatore necemo birat.
2 aktivna moda su sasvim dosta.

Ovo je ujedno moj zadnji post na tu temu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 00:22   #66
hvala, na kompu zvuči super, ali na mobu mi je ko repetiranje kalaša

Kiki, ove su dobra gimnastika
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 20.11.2009., 00:28   #67
sto se tice tih zvukova, snima ih dpreview na vecini novijih aparata, pa se moze skinut od njih i izrezat duljina koja kome pase
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Old 20.11.2009., 00:31   #68
Ja ne znam jesi li ti gluh ili se samo pravis.
Evo opet, samo za tebe: tema je bila (na moderatorskom). Reklo se da ne moze.
Jel treba jos koji put popnovit ili si sad ipak shvatio bitak.

a ja ti kazem da trazis ponovno, pa ponovno, i onda opet... dok netko ne pristane. pa nije 17. stoljece da saljemo golube pismonose od kompjutera do kompjutera koji vuku ploce s negativima

Pisem. Nitko se ne prikljucuje. Zadnje je recimo bilo ono o modelima. Koliko tjedana, mjeseci ili godina ocekujes da ja nesto pisem, isprobavam prije nego sto se netko prikljuci?

pa to je bilo dosta popularno, i jos uvijek je... evo ja se osobno dogovaram s dvije cure s tog topica i ne vidim nikakav problem s tim topicom

To smo vec adresirali stranicu prije.
i kako to mislimo rijesit?


Ako ja nisam imala vremena 2 mjeseca, to ne znaci da to vrijeme opet necu imat. Sad sam tu, zar ne?
zivi bili pa vidjeli


Ako prozivas da ne otvaram teme, ocekuj da cu onda te teme nabrojat kao argument.
Cinjenica ostaje, da cak i ako dva stara moda odu, nove moderatore necemo birat.
2 aktivna moda su sasvim dosta.


poanta je bila da kad sam ja napisao da si ti imala osobnih problema to nije bio argument zasto ne bi trebala vise bit mod, nego nabrajanje modova kojihi nema i nije trebalo bit nikakva uvreda. mozda sam bio krivo shvacen

Ovo je ujedno moj zadnji post na tu temu.

a lijepo da smo probleme tako produktivno rijesili
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Old 20.11.2009., 00:38   #69
Dnohla, rekla sam da je bio moj zadnji post, al evo jos ovo....NAPORAN si. Iznimno.
Ja uopce ne kanim pitat ponovo za povecanje velicine kad smo vec raspravili o tome i to ne tako davno.
Na moderatorskom. S adminima.
Ujedno, server ne valja, forum se stalno rusi, Galerije pobjednika se otvaraju po ure i to s brzom vezom.
Spajanje topika koji imaju veci broj stranica ide uzasno sporo (ok, ovo nema veze sa slikama, al...), al ti bi vece slike i ne vidis dalje od onoga sto TI zelis.
rekla sam na prosloj stranici...kome ovaj forum, ovaj portal, ova pravila ne valjaju...pa pobogu, ima drugih portala....onih koji su dedicated fotografiji. Mi to nismo.
Mozda ce se velicina slika povecat u dogledno vrijeme, mozda ne. SAD nije vrijeme pitat za to (zbog svih gore navedenih razloga).
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 00:39   #70
dnohla, reci joj da ima ljudi koji žele moderirati ovdje, za razliku od nekih koje je stavila.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 20.11.2009., 00:41   #71
ne, to je ono sto MI zelimo, s obzirom da bih mozda mogao nac dvoje-troje ljudi na pdfu koji su protiv toga. MI koji smo ovdje korisnici, kojima se prikazuju reklame, od kojih onda uprava foruma ubire lovu kojom se cijela ova parada financira. al ono, ne da mi se vise... valjda vi znate kaj je najpametnije za ovaj forum, zato i ima sve manje ljudi
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Old 20.11.2009., 00:45   #72
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
dnohla, reci joj da ima ljudi koji žele moderirati ovdje, za razliku od nekih koje je stavila.
Zelja za moderiranjem nije kriterij za moderiranje.
I koliko bi ti moderatora? 10? 15?
Dva aktivna nisu dosta? Daj, molim te.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 00:50   #73
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Dva aktivna nisu dosta? Daj, molim te.
zas se onda ne razrijese neaktivni? nhf prema njima
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 20.11.2009., 00:54   #74
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
CUT
rekla sam na prosloj stranici...kome ovaj forum, ovaj portal, ova pravila ne valjaju...pa pobogu, ima drugih portala...

CUT
Ja baš nisam naporan i baš toleriram svašta... ponekad dignem priču o 800px jer je naše da kukamo vama, vaše da kukate njima, a njihovo da nešto poduzmu (or not).

Ja ustvari ne tražim od tebe ili nekog drugog moda da nam to sutra omogućiš, ja se samo trudim da imaš to na umu i postupiš isto kao i ja prema upravi.

Ovdje sam već godinu i pol i napucao sam bar 1500 postova na ovom PDFu. Moj community je ovdje... ja se ne želim ponovno upoznavati na nekom drugom portalu. I nije nimalo ok od tebe da nas ovako odjebavaš i šalješ na ptičicu, hrpc ili bilo gdje dalje. Ako ti nije stalo da ovo ovdje bude dobar PDF gdje će se družiti kvalitetni ljudi i fotografi, onda stjeraj(te) sve u ***** ********* i pustite da se kote kojekakvi diletanti i postaju kojekakva glittery sranja koja nađu na netu.

EDIT: Ja sam se ponudio za moderaturu zbog ovog PDFa, a ne zbog sebe. Ako vam ne štima, uopće nije problem samo bi volio znati koje kriterije ne zadovoljavam Ovdje ili na PM.

Eto toliko od mene...
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 20.11.2009., 00:57   #75
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Zelja za moderiranjem nije kriterij za moderiranje.
I koliko bi ti moderatora? 10? 15?
Dva aktivna nisu dosta? Daj, molim te.
koji je kriterij, reci onda? dva neaktivna su previše, o tom ti ja govorim, ali ti si najmudrija, jelda?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 20.11.2009., 01:03   #76
Osa je tek od nedavno neaktivan.
Mislim da je na njemu da se javi i kaze hoce li ili ne da bude razrijesen moderature, a ne da ga se ovdje lincuje.
Aurelie nije bila aktivna, al vrijedi ista stvar.
Njih dvoje nisu ni prvi ni zadnji moderatori koji su bili izabrani na forumu i onda nakon nekog vremena (ili odmah) postali neaktivni.

Ako postoje DVA AKTIVNA moderatora na pdfu, zasto smetaju dva neaktivna kad se, kad i ako se oni maknu, novi moderatori nece birat?
Novi moderator je Het.
Koja je izvrstan moderator.
Drugog novog nece biti zasad.
Kad i ako novi moderator bude potreban, birat ce se.
Moderatora biraju vec postojeci moderatori i admini (s foruma), a ne forumasi.
Dakle, ko god je izabran, mora bit prihvacen od strane drugih modova/admina.

I ne, ne podjebavam i ne saljem nikoga na pticicu ili hrpc, al mi isto tako nije jasno da se uvijek isti likovi bune oko ovog ili onog. Osobno meni ako nesto jako, jako smeta, ja nadjem alternativu, a ne ispravljam "krive Drine". Ne mogu ja na silu od ovoga pdfa radit Foto portal kakv je hrpc, kakv je photosig itd...
Format je takav kakav je. Svi ste to znali kad ste poceli ovdje. Pravila nisu 100% rigidna i relativno cesto se mijenjaju i/ili nadopunjavaju, al opet necemo ni cirkus radit i mijenjat/nadopunjavat svaki mjesec kako se kome cefne.

Nadam se da je ovo odgovorilo na neka pitanja.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 20.11.2009. at 01:12.
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 01:08   #77
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
samo bi volio znati koje kriterije ne zadovoljavam
valjda nisi simpatičan šefici. jadno mi je sve to. sve nešto cici mici, mi najbolji pdf, mi se slažemo, divno krasno, a tretira nas ko hrpu idiota. ako smo joj upali u privatnu prćiju neka kaže pa da umuknemo, a ovako ponižava sve kojima je stalo do pdf-a. jad i bijeda (uvik nastojim biti pristojan i prijateljski prema svima, ali neke stvari preliju čašu)
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 20.11.2009., 01:16   #78
Dile, ajde molim te, prestani nagadjat i naklapat.
Cemu ovu "nisi simpatican sefici"? Jel to iznosis kao fact ili kao neko svoje puko nagadjanje ne bi li malo "zagrijao" atmosferu? Mislim, stvarno.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.11.2009., 01:26   #79
<rant mode on>

Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ne, to je ono sto MI zelimo, s obzirom da bih mozda mogao nac dvoje-troje ljudi na pdfu koji su protiv toga. MI koji smo ovdje korisnici, kojima se prikazuju reklame, od kojih onda uprava foruma ubire lovu kojom se cijela ova parada financira. al ono, ne da mi se vise... valjda vi znate kaj je najpametnije za ovaj forum, zato i ima sve manje ljudi
zaboravi, boriš se protiv balkanskog mentaliteta - MI smo najvažniji, MI imamo najveći forum (kvalitetom možda čak i ispod fotozina, no otkad je balkance zanimala kvaliteta?), MI znamo najbolje - ko uopće misli na korisnike?

da, uprava je hrpa nekompetentnih diletanata, i protiv toga nema lijeka.
protiv oglasa jednostavno pustiš AdBlock i NoScript - efikasno miču sve oglase, da netko nije spomenuo da postoje, nebi ih nikad ni primjetio.

da, nema smisla. eventualno preselit se na hrpc, ili otvoriti neki novi dedicirani foto-forum.

Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ujedno, server ne valja, forum se stalno rusi, Galerije pobjednika se otvaraju po ure i to s brzom vezom.
Spajanje topika koji imaju veci broj stranica ide uzasno sporo
server ne valja, i to je isključivo krivica vlasnika - o kojima sam, vjerujem, rekao sve.
tu bed, moderatori su oni prvi koji imaju direktan kontakt s korisnicima, dakle, oni su prvi kojima će se prigovarati.

Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
kome ovaj forum, ovaj portal, ova pravila ne valjaju...pa pobogu, ima drugih portala....onih koji su dedicated fotografiji. Mi to nismo.
potpuno točno, rekao bi da je vrijeme na micanje na dedicirani server.


bio sam moderator i admin na nekoliko velikih foruma (na nekima jesam i dalje), i dobro znam da je to vražji posao. no, zato su moderatori upravo oni koji su spremni odvojiti svoje vlastito vrijeme za dobrobit zajednice, počesto i na vlastitu štetu - oni koji nisu spremni na takvu žrtvu su vrlo brzo bili zamijenjeni onima koji su bili spremni potrošiti "dvi ure" više, samo da bi forum funkcionirao kako treba. takvi moderatori nisu svoj status dobivali na osnovi broja postova, na osnovi datuma registracije, ili na osnovi poznanstva s odgovornima, već isključivo na osnovi svoje sposobnosti, želji za doprinošenju zajednici, znanju, i kompetentnosti u smirivanju situacija.

no, na ovom forumu niš od toga.

</rant mode off>
elkarrde is offline  
Old 20.11.2009., 01:30   #80
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Dile, ajde molim te, prestani nagadjat i naklapat.
Cemu ovu "nisi simpatican sefici"? Jel to iznosis kao fact ili kao neko svoje puko nagadjanje ne bi li malo "zagrijao" atmosferu? Mislim, stvarno.
nagađam da zagrijem atmosferu. i mislim da osnovano nagađam da su ovdje moderatori postavljeni na tvoju sugestiju, ako već ne nalog. mislim, činjenica je da ti ovdje vodiš glavnu riječ, koliko god ti negirala, što bi se reklo, vedriš i oblačiš. znaš da imamo dva neaktivna moderatora (koji su meni inače skroz ok, ali ne rade posao), pa kad već održavaš red i čistoću, zašto izbjegavaš govoriti o toj činjenici? meni smeta ako opti (ili netko drugi) ne zadovoljava kriterije, a njih dvoje da. isto ko što mi neće smetati da ostanu ako su aktivni, dapače. ne znam zašto mi to zamjeraš i zašto ne kužiš.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.