Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 21:26   #81
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
nisam gledala Nu2, ali mislim da se tu radi o još jednom prgavom hercegovcu, u nekoj drugoj ambalaži.
Ovo je već bolesno, i sramota, sramota da ne može biti veća. Zaslužuje brisanje posta i barem "infraction". Dalje, povuci se u rupu i molim te više nemoj nikada nazvazi nekoga primitivnom seljačinom ili malograđanom jer ovakvi upisi, kao što je ovo - Čisti šovinizam
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:30   #82
Quote:
DebeliXXL kaže: Pogledaj post
Niko nije komentirao njegov stav protiv prosvjeda studenata.
Tako školova čovjek bi trebao cijeniti ono što je i sam dobio štobi rekli džabe.
Pa zašto bi, većina realnih ljudi shvaća da je to utopija s kontraefektom
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:32   #83
urbani fasizam ovo, urbani fasizam ono ... dosadno
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:33   #84
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
pa i on je iznio pozitivne misli o Srbima

OSTAJTE OVDJE

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat ko što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.


Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.


Za ovu zemlju oni behu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.


Ko pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.


Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručja sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na nijemom polju gdje vas slava sreta!


Ovde vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji krševi i goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.


Ovdje vam svako bratski ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.


Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat ko što ovo grije, -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...





Aleksa Šantić
Ma Santic je cista desetka tu nema dileme!
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:41   #85
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Jadno li smo mi društvo ...
da, zadah trulezi crknute yugoslavije je u svim porama

Quote:
...kada jedan normalan čovjek sa normalnim stavovima izazove ovakavo ushičenje.Ali to je za očekivati kada nas stalno sa malih ekrana zapljuskuju sa urbanim šovinizmom čija su žrtva hercegovci,posavljaci ma sva dijaspora a doma imamo dežurne krivce u braniteljima.
covjek je vanserijski bistar, mora se priznati!
Quote:
Nino svaka vam čast ali i vi bi se složili da niste iznijeli ništa spektakularno novo u današnjoj emisiji nego samo niste išli putem mržnje koja je postala glavna politika u našim medijima.
poslije dva uskoka ovdje je mjesto za potpis.

__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:00   #86
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
urbani fasizam ovo, urbani fasizam ono ... dosadno
Probaj to reći Židovima za nacizam Drago mi je što se stvari polako počinju nazivati pravim imenom. To su određeni civilizacijski dometi koji bi trebali biti standard i referenca društva, sam predsjednik Mesić se sam često poziva na antifašizam, zar ne? Osim toga, to je i jedan od koraka koji je nužan kako bi se postiglo nacionalno jedinstvo.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:04   #87
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Posebice mi se svidjelo Raspudićevo isticanje multietničkog i multikultularne note Hercegovine, kao i isticanje pojedinaca koji su obilježili hrvatsku kulturu:
Veselko Tenžera, Predrag Matvejević, Dušan Vukotić, Mak Dizdar...
I nije sveo Hercegovinu samo na zapadnu Hercegovinu
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:20   #88
Quote:
urbani fasizam ovo, urbani fasizam ono ... dosadno
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Probaj to reći Židovima za nacizam Drago mi je što se stvari polako počinju nazivati pravim imenom. To su određeni civilizacijski dometi koji bi trebali biti standard i referenca društva, sam predsjednik Mesić se sam često poziva na antifašizam, zar ne? Osim toga, to je i jedan od koraka koji je nužan kako bi se postiglo nacionalno jedinstvo.
malo mi je eufemisticki napudrano to, rekao bih kako je posrijedi fukara fasizam sarajske mahale koja jest pala na pripremljen teren nekim Bakaric-Planinc debelim nitima koje debelo zavrsavaju s Kuljisom.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:37   #89
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Probaj to reći Židovima za nacizam Drago mi je što se stvari polako počinju nazivati pravim imenom. To su određeni civilizacijski dometi koji bi trebali biti standard i referenca društva, sam predsjednik Mesić se sam često poziva na antifašizam, zar ne? Osim toga, to je i jedan od koraka koji je nužan kako bi se postiglo nacionalno jedinstvo.
cuj, prije prve pobjede stipe mesica na predsjednickim izborima, zgrozen antihercegovackim dijelom njegove populisticke kampanje, ljude (oko sebe) upozorio sam na apsolutnu neprimjerenost takvog nastupa

medjutim, ako bi covjek htio objektivno sagledati situaciju, nemoguce je ne primijetiti kako se (ponekad opravdane i utemeljene) zalbe na urbani fasizam poprilicno cesto koriste i kako bi se pokusalo naknadno opravdati neke druge pizdarije

sve u svemu, jedna klasicna zavrzlama s ovim prostora
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:45   #90
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
hvala na linku
pogledah emisiju
inace, redoslijed snimki (1,4,2,3) pogresan je, ali lako se skuzi kojim redom treba gledati


dosta ponavljanja primjera iz prethodnih nastupa (sto moze ostaviti dojam odredjene isforsiranosti)
opcenito prilicno zdrav stav o bih
zanimljiva analiza politicke situacije u hrvatskoj, s vrlo zanimljivom tezom o budalastim talijanima kao glasnicima novog vremena - medjutim, ne cini mi se da je realna i utemeljena iz vise razloga:
1) prilicno je podcijenio ideolosku raspolucenost hrvatske koja jos uvijek u velikoj mjeri utjece na politicko svrstavanje
2) i sam je licemjer: umjesto racionalnog pogleda na situaciju (svakoga vrednovati temeljem onoga sto (ni)je napravio), priklonio se populistickoj "svi su oni isti" tezi (koju se moze smatrati i pretecom mita!)
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:00   #91
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
cuj, prije prve pobjede stipe mesica na predsjednickim izborima, zgrozen antihercegovackim dijelom njegove populisticke kampanje, ljude (oko sebe) upozorio sam na apsolutnu neprimjerenost takvog nastupa

medjutim, ako bi covjek htio objektivno sagledati situaciju, nemoguce je ne primijetiti kako se (ponekad opravdane i utemeljene) zalbe na urbani fasizam poprilicno cesto koriste i kako bi se pokusalo naknadno opravdati neke druge pizdarije

sve u svemu, jedna klasicna zavrzlama s ovim prostora

Naravno, ali mislim da nitko normalan ne može braniti takvu kampanju koja se događa već 10 godina kroz institucije i medije, kako prema dijaspori, tako i prema jednom dijelu hrvatske povijesti i Hrvata rođenih u RH. Meni smeta ta razjedinjenost kojoj je korijen velikim dijelom upravo u takvom "urbanom fašizmu". Osim toga, nije važno ni zaboraviti da se ti krugovi pozivaju na antifašizam i liberalno-humanističke ideje pa dvoličnost zaudara sa svih strana
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:18   #92
Quote:
DebeliXXL kaže: Pogledaj post
Niko nije komentirao njegov stav protiv prosvjeda studenata.
Tako školova čovjek bi trebao cijeniti ono što je i sam dobio štobi rekli džabe.
Njegov stav oko vjerojatno politički instruirane blokade nastave na nekolicini, uglavnom filozofskih, fakulteta, te plenumske "izravne demokracije", odnosno potpune anarhije i oduzimanja temeljnih ljudskih prava (prava na rad profesorima i asistentima, te prava na obrazovanje kolegama studentima) u potpunosti je utemeljen i ispravan.
Samo besplatno visokoškolsko obrazovanje nešto je drugo i to je zajamčeno zakonima RH, te se provodi na svim državnim visokoškolskim ustanovama. Osim toga, omogućeno je i studentima koji ne zadovolje kriterije koji su pred njih postavljeni, za studij koji žele upisati, da studiraju uz plaćanje. Toga plaćanja mogu se tijekom studiranja i osloboditi, ukoliko zadovolje postavljene kriterije. E sad, oko ovoga modela i kriterija uspješnosti može se raspravljati, no osobno mislim da je najbolji i najkorektniji dosad predloženi model plaćanja onaj koji je posljednji ponudilo MZOŠ, a radi se o besplatnom upisivanju svih studenata na prve godine studija, uz postojeće kvote.
Dakle, besplatno visokoškolsko obrazovanje omogućeno je i danas, kao i u vrijeme kada je studirao dr.sc.Nino Raspudić. Jedina je razlika što su kvote gotovo za duplo uvećane i što je omogućen upis na pojedine studije i onim studentima koji nisu zadovoljili kriterije koji su bili pred njih postavljeni. Naravno, takvima uz plaćanje.
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:19   #93
Thumbs up

Quote:
"urbanom fašizmu".



Quote:
despot kaže: Pogledaj post
... Osim toga, nije važno ni zaboraviti da se ti krugovi pozivaju na antifašizam i liberalno-humanističke ideje pa dvoličnost zaudara sa svih strana
hmm, jedini komunisticki anti-fasisticki a liberalni jest bio Hebrangov(stari ) i ne samo hrvatski vec i jedini europski!

AKO KOMUNIZAM UOPCE MOZE BITI LIBERALAN, ime mu je Hebrang, a ne Tito,Bakaric,Kardelj,Pijade il ostali iz zlocinacke plejade.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:25   #94
Quote:
WeM kaže: Pogledaj post





hmm, jedini komunisticki anti-fasisticki a liberalni jest bio Hebrangov(stari ) i ne samo hrvatski vec i jedini europski!

AKO KOMUNIZAM UOPCE MOZE BITI LIBERALAN, ime mu je Hebrang, a ne Tito,Bakaric,Kardelj,Pijade il ostali iz zlocinacke plejade.
Hm
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:29   #95
Lightbulb

Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Hm
isprika prijatel, procitao sam liberalno-humanisticki al sam replicirao u kontekstu nepostojeceg liberalnog komunizma.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:29   #96
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Upravo to je urbani fašizam, takvo generaliziranje i vrijeđanje, za mene je ovakac upis, kao što je tvoj, sramotan! Postoje kulturne razlike, ali ne razlike u kulturnoj razini, a to se cijelo vrijeme potencira, što je sramota, i poraz za jedan dio intelektualnog sloja.
ja nisam iznio nista uvredljivo na racun hercegovaca,
a to sa kulturnim razlikama ali ne razlikama u kulturnoj razini te nista ne shvacam

kao da je uvredljivo reci francuzu da govori francuski,
otkad ocite cinjenice nekoga vrijedjaju, pa ako ga vrijedjaju neka se tako ne ponasa

urbani fasizam je kad nekulturna gangasko plemenska panjina dodje u zagreb prodavati kulturu sveucilisnom profesoru sa 2 fakulteta
Grom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:34   #97
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Naravno, ali mislim da nitko normalan ne može braniti takvu kampanju koja se događa već 10 godina kroz institucije i medije, kako prema dijaspori, tako i prema jednom dijelu hrvatske povijesti i Hrvata rođenih u RH. Meni smeta ta razjedinjenost kojoj je korijen velikim dijelom upravo u takvom "urbanom fašizmu".
odavno smo naucili kako svaka akcija izaziva i reakciju
kao i da netrpeljivost osobito uspijeva u krajevima u kojima (cime god izazvani) moralni relativizam onemogucuje uspostavu kvalitetnog (zajednickog!!!) sustava vrijednosti

Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Osim toga, nije važno ni zaboraviti da se ti krugovi pozivaju na antifašizam i liberalno-humanističke ideje pa dvoličnost zaudara sa svih strana
na svaku licemjernost treba ismijavanjem ukazivati, jednako kao sto je treba nastojati i poucavanjem iskorjenjivati
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:36   #98
Talking

Quote:
Grom kaže: Pogledaj post
urbani fasizam je kad nekulturna gangasko plemenska panjina dodje u zagreb prodavati kulturu sveucilisnom profesoru sa 2 fakulteta
pa ganga i moze prodavati kulturu nekom urbaniziranom bjelocarapasu iz Baske Vode.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:44   #99
pa ono, vleče na Balkan..i nemre pobeči od toga. Zna dosta fakti, al faktičko obrazovanje ne znači niš samo po sebi..Srednju Evropu Severne Hrvatske recimo ne razme nit s vsim tim faktima..kak uostalom retko koji Balkanec, koji se ne potrudi razviti se dalše od tipične balkanske spike. Jednostavno nemaju "ticala" s kojima bi percipirali duh i kulturu evropske Severne Hrvatske.

Mislim da sem se spominal s njim na forumu, a tu se "malo" zgubil, ne zna diskutirati dalje od stereotipi koje su mu nametnuti il samokonstruirani - počel ih je spominjati sam od sebe, bez da sem se ja opče odnosil na njih il bi ih igda spomenul!
Slabo za kader na filozofskom, al kakov je celi tie akademski sustav nije ni čudo - loše i bez akademskih standardi koji su sam na papiru ak su opče je, šteta za nastajuče hrvatsko društvo kaj ga balkanski seljani formiraju- a šteta za Ninija kaj ne vidi malo dalše ...al valjda je to ta veza i determinacija Balkanom.

Fale vredna mu je akcija v Mostaru 20 "najbolših" modernih zgradi, da se tak nekaj počne v Zabregu, ne bi bilo kraja..a dok sem mu spominjal tu kulturnu devastaciju koju Vlahi provode v gradu, onda se čudil pa kak kaj to devastira Bandić i drugovi, da mu je to prvi glas. Premazani vsim mastima, kak i drugi Vlahi...menja ploču kak stigne, pa se sad ti spominaj ozbiljno..


p.s. nemrem se složiti s njegvom klasifikacijom najbolših lirskih pesnika. Z čije perspektive? Z kajkavske il z hegemonističke štokavske? z kajkavske su to opčenito Krleža, a meni osobno još jeden Zagrečanec Nikola Pavić.
to je tak, Kajkavci se bar trude razmeti njima ipak stranjsku štokavsku književnost, dok je Štokavcima razumevanje kajkavske književnosti SF.

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 03.01.2010. at 23:58.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:46   #100
Quote:
WeM kaže: Pogledaj post
pa ganga i moze prodavati kulturu nekom urbaniziranom bjelocarapasu iz Baske Vode.
josipovici su Hrvati iz banjaluckog okruga.kakva baska voda.nema dalmosa koji nije najkasnije u drugom koljenu cisti bosanceros-gangas.nije bitno ali nek se zna..
Max95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.