Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2008., 11:12   #1
Smještaj za psa u vrtu ili dvorištu (boks, kućica, ograđeni prostor)

Mislim da je pitanje jasno samo po sebi...
Dakle, boks za velikog psa: koliko mora biti velik, od čega se radi, može li se napraviti u kućnoj radinosti ili postoje neke firme koje to rade i slično?
Hvala!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 18:20   #2
Što veći to bolji

Obavezno natrit boks i postaviti ga na neko zaštićeno mjesto od vjetra

Može kućna radinost
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:57   #3
Da opišem kako sam ga ja izradio...

Dimenzije 4x2,5 metra.
Betoniran pod.
Ograda izrađena od cjevne konstrukcije,puni pravokutnik ( da se ne provlači ispod žice),žičana mreža,visine 1,50 m.
Vrata također izrađena od cjevne konstrukcije.
Postavljen na zaklonjenom mjestu,no nije natkriven.
Kučica izrađena od brodskog poda ( mislim jasen ) sa pravim krovom - crijep.
Kućica okrenuta na južnu stranu.

Treba biti što veći.Naravno,bitna je i namjena - mom psu služi samo za prospavati noć ( danju je slobodan,često u kući ) - labrador.

Cijena?

Mislim da je sve skupa koštalo oko 1500 kuna.Naravno,izrada vlastita.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:10   #4
Hvala puno!
Mislim da će muž biti zadovoljan ovim objašnjenjem, a ako bude još pitanja ganjat ću vas na pm-ove!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:50   #5
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Hvala puno!
Mislim da će muž biti zadovoljan ovim objašnjenjem, a ako bude još pitanja ganjat ću vas na pm-ove!

Može - nema problema.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 10:00   #6
Evo kako izgleda box od moje cure. Unutra se danas nalazi jos i veliki krevet i posebno kucica, kad jako puse, ak je slucajno u tom periodu unutra, da se moze sakriti. ove dvije fotke su slikane onog dana kad je box zavrsen pa je zato prazan.

Osobno mislim da je ovo preveliki box, da ga danas idem gradit, sigurno bi bio malo manji, al nek moja ljubav uziva u njemu.

Spojen na septik, iako ona nikad nista u njemu nije napravila

http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05220.jpg

http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05216.jpg

Maknute prevelike slike - molim pročitati pravila podforuma koja se odnose na veličinu slika. Hvala

Tyndall
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.


Zadnje uređivanje Tyndall : 29.10.2008. at 10:22.
me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:38   #7
Pomoć oko boxa

Iako imam veliku okučnicu nikako da nadjem pravo mjesto za box zanima ma da li je dovoljno odmaći box od glavnog puta 2-3m (a putem često prolaze pješaci ) da li je to preblizu puta ,da li je dovoljno ograditi 4X4m to je box za njemačkog ovčara, koja visina bi bila dovoljna i još da li je potrebno u cjelosto betonirati podlogu .Molim vas za par savjeta.
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:59   #8
Quote:
boske kaže: Pogledaj post
Iako imam veliku okučnicu nikako da nadjem pravo mjesto za box zanima ma da li je dovoljno odmaći box od glavnog puta 2-3m (a putem često prolaze pješaci ) da li je to preblizu puta ,da li je dovoljno ograditi 4X4m to je box za njemačkog ovčara, koja visina bi bila dovoljna i još da li je potrebno u cjelosto betonirati podlogu .Molim vas za par savjeta.
Ja mislim da nije dovoljno tako mali razmak od glavnog puta. Nije dobro za psa, jer djeca obicno znaju zadirkivat pse, osobito ak su u boxu, kad su sigurni da im nista ne moze.

Ja sam box napravila skroz na drugom kraju terena, ravno od ulaza, ali na kraj terena, na kapiji je obavijest daje ostar pas, a box se uopce ne vidi od ukrasnog grmlja i drveca, a moja cura ima pregled na kapiju.

Box kad radis, obavezno ga spoji na septik, dovedi vodu i struju.
To ti je veliki box 4x4, sve ovisi kako ces ga raditi. Moja cura ima tak veliki box i da ga danas idem raditi bio bi zasigurno manji, vjeruj mi.

Podlogu je potrebno u cijelosti betonirati! Moja ima box vise od godinu dana i nitijednom se nije pis pis niti ista drugo u njega, jednostavno ga cuva i obozava. Iako zivi u kuci s nama, rado ide u box, a zna da je u boxu ak gazda ide negdje a ona ostaje sama, onda je pod kljucem, osim ak je jako zima ili jako vruce.
Evo ti dvije slikice boxa, on jos nije zavrsen u ciejlosti, trebaju mi oluci, ali to ce doci kad budem kucu zavrsila i na nju staviljala oluke

http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05216.jpg



http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05220.jpg
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.


Zadnje uređivanje Tyndall : 30.12.2008. at 12:42.
me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:27   #9
A jel pametno imati skroz beton dole? Mislim, znam da je najlakše za počistiti, ali nije baš dobro za zglobove. Tvojoj je to onako, privremeni smještaj, ali mnogima nije. Baš je super, jako mi se sviđa. Ja nebi radila manje, ovo je ko cijela soba bokte hahahaha!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 17:38   #10
Smartie, meni su rekli da je beton najbolji... ali ja ipak mislim plocice dole stavit. Ona i tak nije dugo u njemu, nekad danima ne bude u boxu, zato sam ja rekla da bi, da sad radim radila manji... ali doci ce jos jedan pas, pa bebe, pa sve to mora imati prostora. U boxu je sad i kucica i naravno veliki krevet, ovaj plavi sta je na slici je ostao od proslog R.I.P pesonje

On i tak nikad ne lezi na betonu, neg je gdjica dlakavica uvijek u krevetu na kojem su prekrivaci, ovisno o dobu, deke ili samo plahte.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:38   #11
niste baš raspoloženi za dijeliti savjete
me end myself ovo kod tebe izgleda odlično
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:05   #12
u taj boks bi se i ja uselila.....nemoraš imati tako veliki boks,i nemoraš betonirati podlogu...napravi maleni zidić oko boksa i unutra naspi pijesak,možeš ga čistiti djelomično ili u cijelosti,po potrebi....boks smjesti na što mirnije mjesto...
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:27   #13
Thumbs up Umjesto box-a! (prilog slika!)

Evo, možda postoji i druga solucija, da ne radim box.

Kao što vidite na slici, širina od garaže do kuće je 5,74 m, a dužina je 6,20 m.
Ispred betoniranog dijela bih stavio dvokrilna vrata, 2 kom, svaka od 2,25 dužine, a visine 150 cm. Kasnije zalokotirano, itd...

Nakon tih vrata naravno da bih u box stavio još kućicu za psa. Samo ne znam sa čime sve to natkriti ako bude kiše, snijega, itd...

Naravno, sve ove ropotarije koje su unutra idu proć kad dođe pes.

Recite mi, da li bi to bio dovoljan prostor za psa dok nas nema?

Hvala!
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:48   #14
Ne vidim sliku
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:59   #15
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 20:01   #16
Evo!!! To bi bilo to! :-))) Molim prijedloge! :-)
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:31   #17
Quote:
igor.poturic kaže: Pogledaj post
Evo!!! To bi bilo to! :-))) Molim prijedloge! :-)
Jedino sto me brine je sto je podloga sami beton...Ima li malo travice negdje?
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:36   #18
Na žalost, nema.
Ne znam da li to pomaže, od 12.30 h do navečer sa te strane je potpuni hlad.
Jedino ujutro sunce lupa na tu stranu, pa razmišljam da dodatno još nešto napravim da bih ga zaštitio od sunca.
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:46   #19
oni valoviti krovići/ploče?...

malo šljunka po podu i jedno drvo u vazi da se ima di popišati ...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 12:37   #20
Odlicno...!mi imamo kod kuce slicno,box je u stalnom hladu...tamo imamo samojeda...Nas nema unutra takoder zelene povrsine,ali tamo ni ne vrsi nuzdu,NIKAD,ni u ludilu.Tri put dnevno ima setnju....tada sve obavi....
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.