Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 23:50   #1
Provaljivanje vrata :D

Imam jedan veliki problem. Naime imam jedna vrata na kojima s jedne strane nema kvake te su ista uvijek bila otvarana pomoću ključa s vanjske strane, a pomoću kvake s unutarnje. E sad je jedan pametnjaković preselio ključ unutra, okrenuo ga u bravi i ne možemo otvoriti vrata izvana. Pošto se radi o sobi na moru, ne mogu isprobati pa razmišljam koji alat moram nositi da to otvorim. Interesira me da li bi bušenje cilinidra riješilo problem, odnosno da li bi se u tom slučaju oslobodio onaj gornjiu jezičac koji drži vrata zatvorenim? Helpppppp
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 23:55   #2
Quote:
skipjack kaže: Pogledaj post
Imam jedan veliki problem. Naime imam jedna vrata na kojima s jedne strane nema kvake te su ista uvijek bila otvarana pomoću ključa s vanjske strane, a pomoću kvake s unutarnje. E sad je jedan pametnjaković preselio ključ unutra, okrenuo ga u bravi i ne možemo otvoriti vrata izvana. Pošto se radi o sobi na moru, ne mogu isprobati pa razmišljam koji alat moram nositi da to otvorim. Interesira me da li bi bušenje cilinidra riješilo problem, odnosno da li bi se u tom slučaju oslobodio onaj gornjiu jezičac koji drži vrata zatvorenim? Helpppppp
Zovi vatrogasce. Otvorit će bez problema i bez oštečenja. Usput češ dati iskaz, da nisi provaljivao. Ujedno tako će sve proći legitimno bez da će ti forumaši davati prijedloge kako provaliti, jer zapravo nezamo kaj ti želiš s time napraviti. Nadam se da kužiš kaj ti hoću reći
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:03   #3
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Zovi vatrogasce. Otvorit će bez problema i bez oštečenja. Usput češ dati iskaz, da nisi provaljivao. Ujedno tako će sve proći legitimno bez da će ti forumaši davati prijedloge kako provaliti, jer zapravo nezamo kaj ti želiš s time napraviti. Nadam se da kužiš kaj ti hoću reći
Pa ne bi valjda na forumu pitao da želim provaliti u tuđu kuću. IP adresa te jednoznačno identificira i to je jasno svima osim bivšem ministru Jubitu-u. Ne bi valjda sa bušilicom provaljivao Moram riješiti taj problem a ne bi razbijao vrata bez da sam siguran da će ovo kaj sam napisao upaliti. Radije ću onda razbiti staklo i voziti vrata staklaru.
A nisam siguran da bi bilo besplatno da za takvu glupost zovem vatrogasce?
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:52   #4
ako u okolici imaš bravara, pa i onog koji samo ograde radi pozovi ga jer ima sigurno kvalitetan HSS borer kojim ćeš rješiti problem, a sam ćeš se naje.... barem sat vremena bušiti cilindar i otključavati vrata
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:58   #5
Evo nađeno je rješenje. Pošto je kvaka samo s jedne strane, a s vanjske je nema radi grilja, jednostavno ću probati izbušiti rupu u vratima izvana i pogoditi mjesto gdje je onaj klin od kvake i okrenuti kvaku izvana.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 15:43   #6
Poslao sam ti na PM da me ne optuže za širenje razbojstva :P
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 00:37   #7
Quote:
baxy kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti na PM da me ne optuže za širenje razbojstva :P

Daj pošalji i meni imam slican problem
__________________
Potpis maknut by MODERATOR!
parketi borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:55   #8
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Zovi vatrogasce. Otvorit će bez problema i bez oštečenja. Usput češ dati iskaz, da nisi provaljivao. Ujedno tako će sve proći legitimno bez da će ti forumaši davati prijedloge kako provaliti, jer zapravo nezamo kaj ti želiš s time napraviti. Nadam se da kužiš kaj ti hoću reći
Momak ti neznas sa cime vatrogasci otvaraju,alat sa kojim otvaramo vrata ti se ztove medvjeda sapa i cijeli stok strgamo ili vrata koje je pametnije pa prije popusti,jer se to zabije izmedu vrata i stoka i hidraulikom se rasiri,probaj cilindar zbusit najbolje rijesenje,sam si nemoj ponjet borer za 5 kn jer taj nebu zduro da cijeli cilindar probusis.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 17:22   #9
Potpisujem. Kada vatrogasci nešto otvaraju tada se na prvo mjesto stavlja brzina i efikasnost a ne estetski dojam. Drugim riječima kupuješ vrata i štok.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 10:36   #10
Ima jedna tehnika provaljivanja zaostala iz godina poislje oluje kad su ljudi provaljivali u vlastite kuće koje su Srbi zaposjeli (a nisu ih spalili nego se uselili u njih i promjenili brave). Uključuje ti vodoinstalaterske rolcange i malo spretnosti. Naime trebaš cilindar brave zahvatiti rolcangama i uz nagli trzaj iščupati iz ležišta. Ako ih je problem zahvatiti skini one ukrasne limove oko njihi eventualno malo prokopaj (pokrit će ukrasni poklopci štetu). Nakon toga gurneš unutra ispravan cilindar i otključaš bravu. Eventulana šteta ti je uz cilindar oštećena brava koja zapinje i u principu neće još dugo. Al bolje brava nego štok i vrata. Samo za ovu tehniku treba dosta snage i spretnosti da se sve ne zaglavi u bravi (mislim cilindar i onaj njegov jezičak). Tehnika isprobana na nekoliko vrata i sve su preživjela, al brave baš i ne.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:15   #11
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ima jedna tehnika provaljivanja zaostala iz godina poislje oluje kad su ljudi provaljivali u vlastite kuće koje su Srbi zaposjeli (a nisu ih spalili nego se uselili u njih i promjenili brave). Uključuje ti vodoinstalaterske rolcange i malo spretnosti. Naime trebaš cilindar brave zahvatiti rolcangama i uz nagli trzaj iščupati iz ležišta. Ako ih je problem zahvatiti skini one ukrasne limove oko njihi eventualno malo prokopaj (pokrit će ukrasni poklopci štetu). Nakon toga gurneš unutra ispravan cilindar i otključaš bravu. Eventulana šteta ti je uz cilindar oštećena brava koja zapinje i u principu neće još dugo. Al bolje brava nego štok i vrata. Samo za ovu tehniku treba dosta snage i spretnosti da se sve ne zaglavi u bravi (mislim cilindar i onaj njegov jezičak). Tehnika isprobana na nekoliko vrata i sve su preživjela, al brave baš i ne.
E vidiš ,to kod mene se nebi moglo napraviti

Pravilo postoji kod odabira cilindra da je dugi onoliko da se izravna s onim limeni poklopcom (ili kako si rekao ukrasom), a kod toga treba izabrati i limeni ukras koji se pričvrščije s unutarnje strane.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:13   #12
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
E vidiš ,to kod mene se nebi moglo napraviti

Pravilo postoji kod odabira cilindra da je dugi onoliko da se izravna s onim limeni poklopcom (ili kako si rekao ukrasom), a kod toga treba izabrati i limeni ukras koji se pričvrščije s unutarnje strane.
Nebi ti vjerovao da se može. Jedino bi kod tebe najebao i limeni poklopac, no još uvjek je to ništa prema vratima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.