Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2006., 19:21   #41
Bok. Registrirala sam se samo iz razloga kako bih vam se pridružila. Imam potpuno isti problem kao i Šnjofkić. Znojim se samo na predjelu pazuha, ponekad mi se čini jače desna strana. Doma se ne znojim, jedino za vrijeme neke fizičke aktivnosti. Također, problem s hodanjem. Kada sam u društvu znojim se. Na faksu se znojim. No, kod mene pak postoji u zadnje vrijeme i nešto trenutaka da sam u društvu a da se ne oznojim??!! Ne znojim se s ljudima koje dobro znam(ili se znojim umjereno)-roditelji, dečko. Zbog toga bi se dalo zaključiti da se moje znojenje bazira na psihološkoj bazi što mi opet nije jasno jer nije da se ikoga sramim, bojim i slično.
Za ovaj problem ne zna nitko, pa čak niti moji roditelji što je nadasve tužno.
Hiperhidroza mi se pojavila na početku puberteta..12-13 godina, a sada imam 19.
Da li je hiperhidr. možda uzrokovana genetski?
Također sam postala opsjednuta i gledam ljudima pod pazuhe da vidim jesu li se, i koliko su se oznojili. Moram i napomenuti da nikada nisam srela osobu s istim problemom.
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 00:38   #42
Quote:
Bok. Registrirala sam se samo iz razloga kako bih vam se pridružila. Imam potpuno isti problem kao i Šnjofkić. Znojim se samo na predjelu pazuha, ponekad mi se čini jače desna strana. Doma se ne znojim, jedino za vrijeme neke fizičke aktivnosti. Također, problem s hodanjem. Kada sam u društvu znojim se. Na faksu se znojim. No, kod mene pak postoji u zadnje vrijeme i nešto trenutaka da sam u društvu a da se ne oznojim??!! Ne znojim se s ljudima koje dobro znam(ili se znojim umjereno)-roditelji, dečko. Zbog toga bi se dalo zaključiti da se moje znojenje bazira na psihološkoj bazi što mi opet nije jasno jer nije da se ikoga sramim, bojim i slično.
Za ovaj problem ne zna nitko, pa čak niti moji roditelji što je nadasve tužno.
Hiperhidroza mi se pojavila na početku puberteta..12-13 godina, a sada imam 19.
Da li je hiperhidr. možda uzrokovana genetski?
Također sam postala opsjednuta i gledam ljudima pod pazuhe da vidim jesu li se, i koliko su se oznojili. Moram i napomenuti da nikada nisam srela osobu s istim problemom.
Da, uzrok hiperhidroze je genetskog porijekla.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 16:57   #43
Quote:
Snjofkic kaže:
Da, uzrok hiperhidroze je genetskog porijekla.

Nisam čula da mi je itko u obitelji to imao... Makar baka ima malo problema sa živcima..ali ništa slično ovome.
Tvoj je netko bolovao od ove bolesti?
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 22:48   #44
op_m JA SAM U ISTOJ SITUACIJI KAO I TI! S roditeljima, dečkom... ne znojim se. Na faxu uvijek! U svim drugim situacijama zapravo
moja mama ima isti problem kao i ja. ne znam... UBIT SE eto šta preostaje
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 01:34   #45
Quote:
Nisam čula da mi je itko u obitelji to imao... Makar baka ima malo problema sa živcima..ali ništa slično ovome.
Tvoj je netko bolovao od ove bolesti?
Pa, naučno je dokazano tako, ali ja stvarno ne znam za slučajeve hiperhidroze u mojoj obitelji. Whyy mmeeeeeeee?!?!?!
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:45   #46
A jel ste se kako pokušale boriti protiv toga??
Kome otiči od liječnika?
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:48   #47
Bok! Evo, da se i ja pridružim…naišla sam na ovu temu tražeći neko rješenje za hiperhidrozu. Imam problema sa prekomjernim znojenjem dlanova od 1. r. srednje (sada imam 21g.). Ne moram Vam ni objašnjavati koliko mi to zagorčava život jer ako tko to razumije onda ste Vi sa istim ili sličnim problemom. Najviše se znojim na faksu ili u situacijama koje su mi nepoznate. Mrzim pismene ispite jer mi vlažne ili mokre ruke doslovno ometaju pisanje, ponekad ne mogu normalno odgovoriti na pitanja koja sam naučila pa prođem slabije nego kolegice koje su manje učile ali nemaju moj problem. Možete zamisliti koliko me to zna razočarati i rastužiti…Zbog toga nisam upisala autoškolu, izbjegavam situacije gdje moram nekome pružiti ruku, čak i na rođendan ne volim kada mi svi čestitaju jer mi je neugodno. Ipak nije sve tako crno, ne znojim se kada sam opuštena, kod kuće sa svojima ili sa prijateljima i u poznatim situacijama. Evo, samo sam se htjela javiti da znate da nas ima dosta s tim problemom, samo malo tko o tome voli pričati. Pa ako bilo tko pronađe bilo kakav način za ublažiti simptome…podijelite s ostalima!
Lijep pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:09   #48
Evo ja sam počela raditi na tome. Svakako sam rekla sebi da cu to riješit, jer više ovako ne može.
Dakle, istraživala sam nešto na internetu i ono što mi izgleda kao najpogodnije jeste liposukcija aksilarne regije kojom se odstrane znojne žlijezde koje se nalaze u potkožnom tkivu. Jedni problem jeste što se nakon takve operacije zna desiti da dođe do kompenzacijskog znojenja, dakle počneš se znojiti isto tako, samo promijeni mjesto, najčešce bedra i leđa.
Naravno, da bih to obavila mora se proći dosta doktora, krenuvši od interniste kojem idemo sa prethodno urađenim svim mogućim testovima, onda te on uputi endokrinologu, pa ne znam šta dalje slijedi.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:07   #49
Quote:
Snjofkic kaže:
Evo ja sam počela raditi na tome. Svakako sam rekla sebi da cu to riješit, jer više ovako ne može.
Dakle, istraživala sam nešto na internetu i ono što mi izgleda kao najpogodnije jeste liposukcija aksilarne regije kojom se odstrane znojne žlijezde koje se nalaze u potkožnom tkivu. Jedni problem jeste što se nakon takve operacije zna desiti da dođe do kompenzacijskog znojenja, dakle počneš se znojiti isto tako, samo promijeni mjesto, najčešce bedra i leđa.
Naravno, da bih to obavila mora se proći dosta doktora, krenuvši od interniste kojem idemo sa prethodno urađenim svim mogućim testovima, onda te on uputi endokrinologu, pa ne znam šta dalje slijedi.

To mi se zapravo sve čini jako opasno.
I najgore od svega što pređe na neko drugo mjesto. Još kada ne bi prelazilo, možda bi se ljudi i usudili podvrgnuti tako nečemu...
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 17:33   #50
kolko nas se skupilo... pa evo, da se i ja pridruzim...

imam 22 god. i imam slican problem kao Snjofkic - znojim se u predjelu pazuha, ali primjetila sam da se u zadnje vrijeme pocelo siriti. pocelo je sa otprilike 15 god.
nekako sam se naucila nositi s time - preko ljeta nosim majice bez rukava, vecinom crne boje, u torbi uvijek dezic... malo mi pomaze ako pijem jako puno vode, ali neznatno

bila sam na pretragama stitnjace i hormona - nista!!!
nije da nemam stresova u zivotu - studiram, i jos uvijek zivim sa starcima ali to je sve u granicama normale. a i takvo je stanje kod svih mojih frendova pa se ne znoje kao ja!
nisam uzimala nikakve lijekove, a na operacije bas ne znam bih li pristala - ne pisu bas pohvalne stvari. ali dosta razmisljam o botoxu u zadnje vrijeme...

btw, nasla sam neki antiperspirant koji je (navodno) pomogao mnogima, ali ga nema za kupiti kod nas. mozda ima u okolnim (razvijenijim) zemljama tipa njemacke, italije... link je: http://www.stop-sweating.com/index.htm

tolko od mene zasad...
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 22:23   #51
pozdrav svima
narocito snjofkicu, op_m i golden girl, jer imaju isti problem kao i ja (sorry ako sam nekog iostavio)
dakle, imam 32 godine i cini mi se da bolujem od prkomjerenog znojenja ispod pazuha od kad znam za sebe... osjecam se kao da sam na nekoj grupnoj seansi
registrirao sam se samo kad sam vidio ovaj topic (hvala lamadoru sto je otvorio ovu temu)

znojim se inace vise od normalnih ljudi, kad igramo nogomet najmokriji sam (a ne trcim najvise ), ali znojenje ispod pazuha ne ovisi ni o cemu
ni o vanjskoj temperaturi, ni o stanju duha...
potpuno se slazem s lamadorom da od ove bolesti "poludis", a ne da se znojis jer si nervozan, bojis se ljudi...
postoje trenuci kad se ne znojim, kad se osjecam potuno ugodno, ali to je vecinom kod kuce, sam ili s jako bliskim ljudima
radim u velikoj firmi i nikako nije ugodno.... uostalom sve popratne pojave su vec navedene... od gledanja drugim pod pazuh, do biranja odjece...
od doktora sam odustao na prvom koraku, kad mi je isti preporucio da pijem apaurin svako jutro

idem dalje surfati, pogledati preporucene linkove...
sto se mene tice, nisam daleko od ideje da odstranim znojne zlijezde kirurskim putem, jer mi je pun k. ovoga stanja

mozda jos reci da apsolutno nemam problema s ljudima, s curama, ne osjecam se neugodno do trenutka dok shvatim da sam toliko preznojen da se mora vidjeti
rado bih poslije pica otisao s prijateljima na pivo, ali prva ideja mi je otici doma i istusirati se

sto se tice genetike, majka mi se prekomjereno znoji (mada ne kao ja), a i pokojni djed se znojio... dakle...

eto... glupo je reci, ali drago mi je da ima jos ljudi s istim problemom, jer zajedno mozda lakse nadjemo neko rjesenje
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:09   #52
Pozdrav i od mene...sa slicnim problemom.

Znojenje ruku i nogu - od djetinjstva. Bez obzira na to gdje sam i s kim sam. Bez obzira na temperature i godisnja doba. I da, osim dlanova i stopala, znojim se prekomjerno i ispod pazuha, po ledjima, valjda svugdje gdje znoj moje izbijati.

Najvise problema mi zadaje znojenje dlanova, pogotovo u socijalnim kontaktima kojih imam prilicno, pa mi je, kao i vecini vas, slabo unaprijed kad se trebam s nekim rukovati i slicno...

Nisam za drasticne poteze (botox recimo, ili operacija) jos uvijek, no pred par dana sam vidjela tekst u nekom mjesecniku o kremi koja sprjecava znojenje, a namijenjena je za dlanove, stopala i pazuhe.

Krema se zove Excipial DeoForte, kupila sam ju u apoteci, kosta 48 kn i antiperspirans je.
Koristi se prva 3-4 dana samo navecer, a nakon toga 2-3 puta tjedno.

Ja ju koristim tek dva dana, i sad...cini mi se da mi se manje znoje dlanovi i stopala, ali jos mi predstoje dva dana, pa onda nakon toga redovno koristenje. Ako vas zanima bar ta mala pomoc (meni je to vazno jer mi ovo s dlanovima stvarno jako smeta...) mogu vam pisati kako dalje ide, i ima li rezultata.

Ono sto me muci - to sprjecava znojenje (dakle, koliko sam shvatila - aluminij hidroksiklorid zatvara pore), i kamo onda taj znoj ide? Trebalo bi necim utjecati na 'proizvodnju' znoja, a ne na njegovo izlucivanje...
No, i ovo ce mi biti pomoc, ako upali.
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:50   #53
Krema se zove Excipial DeoForte, kupila sam ju u apoteci, kosta 48 kn i antiperspirans je.
Koristi se prva 3-4 dana samo navecer, a nakon toga 2-3 puta tjedno.

Ja ju koristim tek dva dana, i sad...cini mi se da mi se manje znoje dlanovi i stopala, ali jos mi predstoje dva dana, pa onda nakon toga redovno koristenje. Ako vas zanima bar ta mala pomoc (meni je to vazno jer mi ovo s dlanovima stvarno jako smeta...) mogu vam pisati kako dalje ide, i ima li rezultata.


Dakako da zelim/o da nam javiš daljnje rezultate..
Ne znam, meni se nekako u zanje vrijeme čini kao da se malo manje znojim pa se nedana da izlazim iz puberteta i polako ali sigurno ostavljam ovu neumoljivu bolest iza sebe. Ali sada kad opet počne fax zapravo ću vidjeti što se događa..

U subotu sam bila vani, sasvim slučajno smo izišli i na sebi sam mala zelenu majicu, istina bez rukava ali rezana vrlo blizu pazuha i nisam se uopce oznojila ..mrvicu dok smo hodali..

Također mi bolest(kako ovo bolest grozno zvuči) nije predstavljala problema s muškim dijelom populacije, štoviše, dosta sam uspješna. Pretpostavljam zato što ja to sve dobro kamufliram.
Ali hiperhidroza je veliko opterećenje za moj mali (bolesni) um, i uvijek moram računati gdje idem, s kim idem... Dosta mi je već toga!!!!
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:21   #54
Pozdrav! Evo uclanila sam se samo zbog ove teme!
Iman 22god. Pocela sam se znojit prije 3god. Samo ispod lijeve ruke. Na desnu se također znojim, ali normalno.
Da opišem siuaciju: Vani je nula stupnjeva. Ja se smrzavam. Nosim donju majcu, majcu, đemper i jaketu. Meni znoj sve to probije i dodje do jakete. Liti mi je jos lako jer obucem majce bez rukava, pa mi toliko ne smeta sto mi se kapljice spustaju niz ruku, ali cim malo zahladi gotovo. Ne mogu uopce nosit pamucne majce dugih rukava, jer znoj to unisti nakon 10tog nosenja. Pa uglavnom nosim majce bez rukava sa laganom jaketom, jer nemam toliko para da kupujem 2majce mjesecno. A i te jakete moraju imat neku plasticnu postavu, jer bi i one propale. Uglavnom, sta god da obucem to je mokro za 5min. Bila ja na faksu, doma, s momkom, prijom... nije bitno..za 5min ja sam mokra. Sve je ok jedino kad spavam.
Mom momku se oznoje ruke kad je zivcan. Ali meni svugdje i uvijek.
Jos nisam upoznala nikog da se bez razloga nenormalno puno znoji kao ja, pa mi je stvarno drago da vidim da nisam sama.
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:54   #55
Stvarno mi je drago da ste se javili i sto sada znam da mnogo ljudi ima isti problem kao ja.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:28   #56
ja ne zelim da ljudi znaju za moju bolest i prema tome ne zelim ni decka imati koji ce saznati a i sigurno bi mu bilo neugodno s mojim mokrim rukama,nogama i pazusima...prekinula sam prosli mjesec dugu vezu ali bojim se uci u novu,danas je bio jedan od onih kriticnih dana kad sam plakala i razmisljala zasto bas meni??i kako mi se povraca kad nekom moram pruziti ruku...excipial meni nije pomogao,ali svakako javljaj rezultate...mozda nekom pomogne...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:30   #57
i nadam se da ce se jos ljudi javiti s ovom bolescu(stvarno ocajno zvuci)pa cemo se bolje osjecati,kad nas vec ljudi prozivaju anksioznima i depresivnima i nervoznima...odvratno je to ljudsko neznanje...i ne vjerujem da doktori kao strucnjaci truju ljude sa xanaxima i apaurinima
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 12:28   #58
da probamo vidjeti kome je nesto pomoglo (barem malo) i gdje se to moze nabaviti

malo sam surfao po razlicitim forumima (definitivno nismo sami ) i evo liste za koju bih rado cuo vase misljenje, kao i informaciju gdje se sta moze nabaviti:

Natural Crystal - to bi trebalo biti nesto na prirodnoj bazi... ja bih rado prvo to probao
drysol - to je nesto valjda sto ti pojede pola pazuha, ali i prekine znojenje, privremeno
maxim - isto kao i drysol
Excipial DeoForte - preporuka od blackness, gdje kupiti?
od rijedje spominjanih tu su jos PerspireX, DEOLEEN creme....

ja sam promijenio dosta antiperispanata, ali ni jedan mi nije pomogao (nisam probao ni jedan iz gornje liste)
to bi izgledalo tako da bih usao u apoteku, rekao za moj problem i onda bi mi teta preporucila neki deo kojeg su oni, vjerojatno, generalni zastupnik i onda bih se od njega jos vise znojio, a cijena je obicno bila vise od 70kn

trenutno sam u fazi da sam skroz izbacio kremice i pi....ce jer ionako neugodnog mirisa nema, a stvarno mi cini da cim stavim nesto ispod pazuha da se instant preznojim

dakle, molim vas komentirajte listu, dodajte neke svoje....
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:22   #59
Quote:
bubahotep kaže:

Natural Crystal - to bi trebalo biti nesto na prirodnoj bazi... ja bih rado prvo to probao
drysol - to je nesto valjda sto ti pojede pola pazuha, ali i prekine znojenje, privremeno
maxim - isto kao i drysol
Excipial DeoForte - preporuka od blackness, gdje kupiti?
od rijedje spominjanih tu su jos PerspireX, DEOLEEN creme....

dakle, molim vas komentirajte listu, dodajte neke svoje....

Pa ovako, stvarno nisam koristila ništa posebno i ništa što mi je koristilo. Često mijenjem antipresp. jer se tako zasitim mirisa da mi se od njega povraća i sva mi roba dobije takav neki šugavi miris. Zato često mijenjam ali ništa nije posebno koristilo.

Sad čekam da vidim kako će Excipial DeoForte djelovati na Blacness pa se možda odvažim probati.

I stvarno mi je drago što smo se ovdje skupili, i što se skupljamo kako bismo podijelili iskustva i pomogli jedni drugima.
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 01:36   #60
evo, bas sam citala jedan clanak iz starih novina i konacno dobila ime za ovu glupost koja muci mene a i vas! odmah sam to upisala na netu kako bih, kao, vidjela sto kazu s medicinske strane i otvorila stranicu koja me je dovela do vas i nemate pojma ljudi koliko mi je drago!!! ovo moje nije neki kronicni oblik kao kod nekih od vas sto sam uspjela skuzit, ali je dovoljno da me ubija u pojam vec dugo dugo! sve si govorim kako ne trebam obracati paznju na to, polako sam se s tim pomirila, na neki nacin se prilagodila, ali uvijek bude prilika da mi upropasti i pokvari raspolozenje! razmisljala jesam ici doktoru, pa se predomislila, pa opet bi, pa ne bi...ali kako vidim, ne bi od njih cula nista korisno. cak mi je draze sto sam naisla na vas! ne da mi se bas pisati o tome, ionako je vec skoro sve receno, ja bih radije da se uzivo nademo i porazgovaramo. bas bi se htjela naci s nekim i jadat mu se sat vremena, izbacit to iz sebe i da znam da me razumije zato, ako se nekome da, pliiiz, javite se! bas je ovo super, imam osjecaj kao da vas poznajem sve sto godina...
Drea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.